مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا

فهرست مقاله
تحصیل در رشته داروسازی در کانادا
تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در رشته داروسازی در کشورهای خارجی، ابتدا می بایست اقدام به اخذ ویزای تحصیلی، براساس شرایط اخذ ویزای آن کشور نمایند؛ بنابراین اطلاع ازکشور مقصد از جهات گوناگونی نظیر، شرایط اقلیمی، ارزش پول و وضعیت اقتصادی، نوع گویش، فرهنگ، موقعیت جغرافیایی، سیاسی، شرایط اخذ ویزای تحصیلی و شرایط پذیرش بر حسب رشته مورد نظر و اطلاعات دیگر، از ملزومات می باشد.

سالانه صدها مهاجر با هدف تحصیلی وارد کشور  کانادا می شوند. آموزش در رشته های داروسازی نیز مانند سایر رشته های پزشکی در کشور  کانادا، براساس آخرین تکنیک ها و متد رایج و به روز جهان ارائه می شود. در زمینه داروسازی و ساخت دارو، کشور  کانادا از کشورهای صاحب نام در دنیا می باشد و بالطبع، دانشگاه های این کشور نیز در زمینه جذب و تربیت دانشجویان داروسازی از کشورهای سرآمد و پیشرو محسوب می گردد.

رشته داروسازی در کانادا یکی از بهترین و پر طرفدارترین رشته ها در کانادا می باشد. سالانه دانشجویان زیادی تمایل دارند که برای قبولی در این رشته وارد دانشگاه های کانادا شوند. چرا که دانشگاه های کانادا در رشته های پزشکی بسیار سیستم مدرن و آموزش تخصصی را دارا می باشد.

در دانشگاه های کانادا دانشجویان بین المللی می تواند از تمام برنامه های تحصیلی این کشور برخوردار شوند. مدرک دانشگاه های کانادا در نقاط دیگر جهان نیز دارای اعتبار و ارزش می باشد.

متقاضیانی که به فکر تحصیل در کانادا هستند، باید شرایط و مدارک مورد نظر را داشته باشند و دانش کافی جهت حضور در برنامه های تحصیلی این رشته را داشته باشند.

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا
تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

شرایط پذیرش در رشته داروسازی در کانادا چگونه است؟

رشته داروسازی در کانادا در دانشگاه های معتبر امکان پذیر است و دانشجویان بین المللی می توانند در دوره های تخصصی داروسازی و یا رشته های پزشکی دیگر نیز شرکت کرده و یا تمام مراحل کار آشنا شوند. دوره های تحصیل داروسازی در این کشور به طور معمول بر روی دروس فیزیک، زیست شناسی، آناتومی، فیزیولوژی و شیمی متمرکز می باشد.

برای تحصیل رشته داروسازی در کانادا دانشجوی متقاضی باید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی علوم پایه در یکی از رشته های مربوط به علوم پزشکی ( Science )، حرکت شناسی ( Kinesiology ) و یا روانشناسی ( Psychology ) شروع کند که در این دوره باید دروس شیمی و بیولوژی و زبان و ریاضی را با نمره بالای ۷۵٪ گذرانده و پس از اتمام تحصیلات کارشناسی علوم پایه میتوانند در آزمون ورودی رشته دارو سازی ( Pharmacy College Admission Test ) که به اختصار PCAT گفته میشود شرکت نماید .

این تست ورودی رشته داروسازی در کانادا شامل ۲۳۲ سوال تستی و نوشتن یک متن می باشد . جدول زمانی و نحوه ثبت نام آزمون ورودی دارو سازی در کانادا را در سایت پیرسون موجود است .

دانشجویان پس از گذراندن موفقیت آمیز آزمون PCAT وارد دوره ۴ ساله داروسازی می شوند و به عنوان کارشناس دارو ساز فارغ التحصیل می گردند و همچنین در صورت تمایل میتوانند در مقطع دکتری داروسازی که طول مدت آن ۲ سال است ادامه تحصیل دهند .

نیازی به ارائه مدرک زبان برای ثبت نام در آزمون داروسازی وجود ندارد . ولی گذراندن این آزمون برای داروساز شدن در کانادا کافی نیست و شما نیاز به پشت سر گذاشتن آزمون های مربوط به هر استان به صورت جداگانه دارید که در این مرحله استان ها معمولا یکی از مدارک مورد نیازشان مدرک زبان است . در پایان هزینه تحصیل رشته داروسازی در کانادا در مقطع لیسانس $۱۰,۵۴۸ و در مقطع فوق لیسانس $۳۲,۸۸۶ می باشد .

مقالات پیشنهادی:

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

 

8 دانشکده داروسازی در کانادا

در ادامه 8 دانشکده داروسازی در کانادا وجود دارد که شما می توانید برای اخذ مدرک داروسازی خود ثبت نام کنید را باهم بررسی میکنیم. با ورود به وبسایت هر کدام از این دانشگاه ها میتوانید از شرایط پذیرش اطلاعات دقیقی بدست آورید.

The University of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه آلبرتا

University of Saskatchewan

دانشگاه ساسکاچوان

Waterloo

دانشگاه واترلو

دانشگاه تورنتو

Montreal

دانشگاه مونترال

دانشگاه لاوال

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی

 تحصیل در رشته داروسازی در کانادا چه مزایایی دارد؟

 

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا
تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

 • هزینه یک دانشجوی داروسازی سالانه 35000 هزار دلار می باشد. که این هزینه های زندگی و تحصیلی پایین تر از کشور های انگلستان، آمریکا، استرالیا و… هست.
 • امکان تحصیل به صورت دو زبان فرانسوی و انگلستان
 • امکان تحصیل رایگان در این کشور
 • امکان دریافت ویزای کاری برای همسر
 • امکان کار دانشجویی 20 ساعت در هفته
 • امکان دریافت معافیت های مالیاتی
 • دانشجویان داروسازی می توانند پس از 3 سال از تحصیل خود مجوز کار دریافت کنند.
 • امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های دولتی کانادا برای رشته داروسازی
 • وزرات علوم ایران تمام مدارک دانشگاه های کانادا تایید کرده است.

شرایط پذیرش و تحصیل داروسازی 

جهت پذیرش و تحصیل داروسازی در کشور  کانادا، می بایست متقاضیان مدرک تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را با معدل 15 اخذ کرده باشند، و براساس نوع دانشگاه مورد نظر، متقاضیان باید دو سال دروس علوم پایه یا همان دروس پیش نیاز نظیر: زبان انگلیسی، فیزیک، شیمی عمومی با آزمایشگاه و شیمی آلی با آزمایشگاه را در یکی از دانشگاه های کشور  کانادا بگذرانند. مدت پایان تحصیل داروسازی در کشور  کانادا 5 سال است و گرفتن مدرک زبان برای بیشتر دانشگاه های آن در زمان تحصیل در رشته داروسازی الزامی می باشد.

از شرایط تحصیل و گرفتن پذیرش تحصیلی در رشته داروسازی در دانشگاه های  کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • – سوابق تحصیلی متقاضی
 • – بیوگرافی متقاضی
 • – اخذ نمره حد نصاب از آزمون زبان
 • – امتیاز مصاحبه ورودی
 • – رزومه و سوابق علمی

مدارک اخذ ویزای تحصیل داروسازی در کانادا

– دارا بودن گذرنامه یا پاسپورت.

– دارا بودن گواهی پذیرش از دانشگاه های داروسازی کشور  کانادا.

– ارائه شماره حساب یا مدرکی دال بر توان  و پشتوانه مالی متقاضی.

– دارا بودن مدرک و نمره زبان با توجه به دانشگاه انتخابی.

– دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی

– کپی مدارک هویتی متقاضی شامل: شناسنامه  و کارت ملی با ترجمه.

– دو قطعه عکس پرسنلی متقاضی.

– اسکن گواهی و مدارک سوابق تحصیلی و بیمه ای متقاضی با ترجمه.

– پرداخت هزینه اخذ ویزای تحصیلی داروسازی در کشور  کانادا.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *