مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل داروسازی در بلژیک

فهرست مقاله
تحصیل داروسازی در کشور سوئد
تحصیل داروسازی در کشور سوئد

تحصیل داروسازی در بلژیک یکی از گزینه‌هایی است که متقاضی فراوان دارد. بلژیک در غرب اروپا قرار گرفته است و با کشورهای آلمان، هلند و لوکزامبورگ همسایه است.

بلژیک از پایه‌گذاران اتحادیه اروپا بوده و مقر اصلی آن در پایتخت بلژیک یعنی شهر بروکسل بوده است. یکی از راه‌های مهاجرت به بلژیک اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. بیشتر دانشگاه‌های کشور بلژیک در سطح بسیار بالا بوده و مدارک آنها در سطح جهان تایید می‌شود. هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشور بلژیک در مقایسه با کشورهای اروپایی کمتر بوده و از لحاظ اقتصادی وضعیتی بسیار خوب دارد.

اگر علاقمند به تحصیل در بلژیک هستید باید در مورد این کشور بیشتر بدانید.

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور بلژیک می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. یکی از گزینه‌های مطلوب برای ایرانیان تحصیل داروسازی در بلژیک است.

شرایط پذیرش داروسازی و بهترین دانشگاه‌های کشور بلژیک در این زمینه می‌تواند راهنمای متقاضیان باشد.

شرایط تحصیل داروسازی در کشور

در بلژیک رشته داروسازی در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی است و هزینه تحصیل شما بستگی به این دارد که از کدام کشور اتحادیه اروپا باشید و تصمیم رفتن به کدام دانشگاه را داشته باشید.

اگر بخواهید در دانشگاه‌های دولتی بلژیک تحصیل کنید باید در حدود ۸۵۰ یورو پرداخت کنید اما اگر از کشور دیگر آمده باشید می‌توانید انتظار داشته باشید در حدود ۱۰۰۰تا ۴۰۰۰یورو در سال پرداخت کنید. بدون شک برای کالج خصوصی بیش از این هزینه خواهد داشت. امکان بورس تحصیلی در دسترس است اما رقابتی شدید دارد. قبلا در مقاله هزینه های تحصیل در بلژیک به تفصیل این موارد را بررسی کرده ایم.

هزینه زندگی در این کشور بستگی به جایی که انتخاب می‌کنید دارد. اینکه آیا شما در خوابگاه یا محل اقامت خصوصی اقامت دارید بستگی به شرایط شما دارد.

به طور میانگین هزینه زندگی یک فرد می‌تواند بین ۷۵۰ تا ۱۱۰۰یورو در هر ماه باشد. دانشجویان عضو اتحادیه اروپا این فرصت را دارند که در کالج‌های پزشکی در بلژیک تحصیل کنند. این افراد باید دارای معیارهای خاصی در این زمینه باشند.

افرادی که متقاضی تحصیل داروسازی در بلژیک هستند باید گذرنامه معتبر داشته باشند. در موسسه بیش از سه ماه مطالعه کنند و در طول تحصیلات خود درآمد کافی داشته باشند.

بیمه بهداشتی داشته باشند. دانشجویانی که غیر از اتحادیه اروپا هستند باید جزییات مربوط به تحصیل داروسازی در بلژیک را در کشور خود داشته باشند. دانشکده داروسازی کاتولیک در بروکسل است. این دانشکده بزرگترین مرکز آموزش و پرورش در علوم دارویی است. دانشکده داروسازی در این کشور، آزمایشگاهی تحقیقاتی است که ۵۰ پژوهشگر در آن کار می‌کنند و در زمینه‌های دارویی تحقیق می‌کنند.

در سال‌های اخیر به دلیل کاهش نیروی کاری یکی از رشته‌های مورد نیاز، داروسازی است که برای فارغ‌التحصیلان تضمینی جهت ورود به بازار کار است. از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در این رشته برای پذیرش دکتری به دریافت بورسیه نیز دعوت می‌شود. این افراد می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های بلژیک تحصیل کنند و تمام هزینه‌های تحصیلی خود را پرداخت کنند. اکثر بورسیه‌هایی که برای تحصیل داروسازی در بلژیک انجام می‌شود تحقیق بر روی سلول‌های سرطانی است.

شرایط پذیرش داروسازی در بلژیک

تحصیل در رشته داروسازی در بلژیک شامل طیف گسترده‌ای در زمینه دارو و مراقبت‌های دارویی می‌شود. این برنامه‌ها در مقاطع مختلف متفاوت هستند. در مقطع لیسانس به صورت علوم دارویی در مقطع فوق لیسانس نیز مراقبت دارویی و توسعه داروها را می‌توان مد نظر قرار داد.

این برنامه‌ها بیشتر به زبان هلندی تدریس می‌شوند، بنابراین دانشجویان غیرهلندی پس از شرکت در آزمون و گذشت یک سال از تحصیل، مهارت لازم در این زبان را به دست می‌آورند.

دوره‌های آموزشی به شکل آموزش در آزمایشگاه و پروژه‌های مربوط به موضوع مربوطه ارائه می‌شوند و افراد از این طریق می‌توانند دانش خود را ارتقا دهند.

برای تحصیل داروسازی در بلژیک، باید دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرد و شرایط مربوط به آن را در وب سایت دانشگاه مطالعه کرد. برای این موارد باید پذیرش در آزمون ورودی انجام شود. فرم درخواست تکمیل شده و اصل مدرک دیپلم یا لیسانس را ارائه داد. صورت وضعیت مالی و خلاصه‌ای از رزومه به انگلیسی را ارائه کرد و از تمامی صفحات گذرنامه کپی تهیه کرد. عکس در اندازه گذرنامه آماده کرده و به عنوان مدارک مورد نیاز به دانشگاه تحویل داد.

دانشگاه‌های بلژیک برای رشته داروسازی

دانشگاه ku leven در سال ۱۳۴۵ تاسیس شد. این دانشگاه بالاترین رتبه در بلژیک را داشته و یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین دانشگاه‌های اروپاست. این دانشگاه یکی از مراکز تحقیقاتی اروپا و یکی از بنیان‌گذاران اتحادیه دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپایی است که می‌تواند برنامه‌های تحصیلی بسیاری را به زبان انگلیسی ارائه دهد.

این دانشگاه، مرکزی در قلب اروپا محسوب می‌شود که تجربه‌ واقعی بین‌المللی و آموزش عالی با استاندارد بالا، تحقیقات در سطح جهانی و نوآوری پیشرفته را ارائه می‌دهد. درصد بالایی از کسانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند ۱۲۰ ملیت دارند و برای تحصیل به دانشگاه آزاد می‌روند. دانشگاهghent دانشگاهی دولتی و یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها در بلژیک است. این کشور اکنون جایگاه ۱۵۰ در رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان را دارد. دانشگاه مورد نظر در سال ۱۸۱۷ با زبان آموزشی لاتین تاسیس شد و در حال حاضر از بزرگترین دانشگاه‌های فلاندرز با ۴۱۰۰۰دانشجو است. این دانشگاه اکنون بیش از ۴۱۵۰ دانشجوی بین‌المللی دارد.

تحصیل داروسازی در بلژیک

تحصیل داروسازی در بلژیک به زبان هلندی است اما برخی رشته‌ها نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. دانشگاه یوال‌بی در بروکسل ۲۴۰۰۰دانشجو داشته که ۲۹درصد آن دانشجویان بین‌المللی هستند. این دانشگاه سه جایزه نوبل، یک مدال فیلد، سه جایزه گرگ، دو جایزه ماری کوری و ۲۹درصد از جایزه فرانکوی را از آن خود کرده است. دانشگاه دولتی آنتورپ از بهترین دانشگاه‌های این کشور است. این دانشگاه در سال ۲۰۰۳ از ادغام سه دانشگاه کوچکتر تاسیس شد و در حال حاضر ۹دانشگاه دارد.

در صورت تحصیل در رشته داروسازی در بلژیک برای محل اقامت خود مختار هستید از سه گزینه بهره ببرید. می‌توانید از خوابگاه‌های دانشگاه استفاده کرده و یک اتاق در محوطه دانشجویی در حدود ۲۰۰-۴۰۰یورو هزینه کنید. در بخش خصوصی به طور متوسط یک اتاق دانشجویی در حدود ۵۰۰ یورو در ماه هزینه بر است. اما اگر بخواهید یک آپارتمان یا استودیو داشته باشید باید در حدود ۷۰۰ یورو هزینه کنید. در صورتی که شرایط این نوع مهاجرت را ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله شرایط تحصیل رایگان در بلژیک را بررسی کنید.

برای تحصیل داروسازی در بلژیک می‌توانید شرایط خود را با دانشگاه‌های این کشور تطبیق دهید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

منبع:سفارت بلژیک

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *