شماره تماس در واتس اپ : 905340102540+ - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

فهرست مقاله
شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان
شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان یکی از مهمترین مواردی است که قبل از سفر حتما باید از آن اطلاع داشته و در راستای آن حرکت نمایید. داشتن شرایط تحصیل در رشته پزشکی این امکان را برایتان مهیا خواهد نمود که بتوانید به راحتی ویزای تحصیل پزشکی آلمان را دریافت نمایید. تحصیل در کشور آلمان برای بسیاری حائز اهمیت می باشد چرا که دانشگاه های آلمان از رتبه بالای علمی برخوردار بوده و مدرک آن برای تمامی مراکز قابل قبول خواهد بود. همچنین رایگان بودن تحصیل در کشور آلمان یکی دیگر از مزایای تحصیل آن می باشد.
برخی از دانشگاه های آلمان برای رشته تحصیلی پزشکی از دانشجویان خارجی مبلغی دریافت می نماید اما به دلیل مناسب بودن دانشگاه های آن این مبلغ به مقدار بسیار ناچیز خواهد بود.

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان با دیگر مراکز دانشگاهی متفاوت خواهد بود چرا که در کشور آلمان تحصیل رشته پزشکی به فوق لیسانس و ارشد خلاصه نمی شود و هر دو این مقاطع به صورت پیوسته و به مدت 6 سال ارائه می شوند. باید توجه داشته باشید که مهمترین عاملی که باید به آن توجه کنید داشتن دانش های زبانی بالا می باشد چرا که تحصیل دکتری در آلمان به در طول 6 سال بدون داشتن مهارت های زبانی غیر ممکن خواهد بود.

یکی از مهمترین شرایط تحصیل در رشته پزشکی داشتن مدرک زبان آلمانی می باشد که باید این مهارت را با اخذ نمره بالا در آزمون های تست داف و دش اثبات نمایید. که داشتن مدرک آن یکی از مهمترین شرایط تحصیل در رشته پزشکی خواهد بود.

همچنین کسانی که مهارت های کافی در رشته پزشکی ندارند می توانند با استفاده از دوره های آموزش زبانی سطح زبان خود را تا حد مورد قبول بالا ببرند. از دیگر شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– ارائه مدارک تحصیل یکی از مهمترین شرایط تحصیل در رشته پزشکی می باشد که باید تمامی مدارک تحصیلی خود را به این مراکز ارائه نمایید. مدرک دیپلم کشور های اتحادیه اروپا معمولا هم سطح با مدرک دیپلم آلمان در نظر گرفته می شود اما دیپلم کشور هایی که خارج از اتحادیه اروپا واقع شده اند با یکدیگر متفاوت بوده و باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که مدرک دیپلم وی مورد قبول نباشد باید یک دوره آموزشی طی نموده و پس از قبولی در آزمون های مربوطه واجد شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان خواهد شد.

– داشتن مدرک زبان انگلیسی از دیگر موارد مورد نیاز خواهد بد چرا که برخی مفاهیم به زبان انگلیسی بوده و دانشجو برای درک این مفاهیم باید دانش های زبان انگلیسی داشته باشد. چنانچه دانشجو متقاضی دانش ها زبان لاتین نیز داشته باشد برای وی امتیاز محسوب شده اما ضروری نخواهد بود.
– دانشجو متقاضی باید در سطح های بالا آموزش دیده و با تمامی علوم فیزیک، شیمی و بیولوژی آشنایی کامل داشته باشد.

– دانشجو باید تمامی شرایط تحصیل رشته پزشکی  را پذیرفته باشد به این منظور که باید توانایی مقابله با استرس وارده را به دلیل زیاد بودن ساعات کلاس ها داشته باشد. کلاس های دوره پزشکی آلمان معمولا 25 الی 30 ساعت در هفته خواهد بود. همچنین باید در نظر داشته باشید که حضور در این کلاس ها اجباری خواهد بود و در صورت غایب بودن برخورد خواهد شد.

– دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا هستند به سادگی می توانند در این کشور به تحصیل بپردازند اما دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید ویزای تحصیلی آلمان را اخذ نموده و اقامت آلمان را کسب نموده باشند

– برخی از دانشگاه های آلمان ممکن است از دانشجو نتایج آزمون testAS exam را نیز درخواست نمایند.
در حالت کلی لازم به ذکر است که  تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان برای دانشگاه های آن متفاوت خواهد بود و برای اطلاع دقیق از شرایط هر یک از دانشگاه ها می توانید به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

تحصیل در آلمان

 

مهاجرت به آلمان

 

 

ساختار دوره های پزشکی در آلمان

دوره پزشکی در آلمان 6 سال و سه ماه طول خواهد کشید که پس از این که آزمون دولتی از دانشجو اخذ شود مدرک آن در اختیار دانشجو قرار داده خواهد شد. باید در نظر داشته باشید که در صورت در دست داشتن این مدرک می توانید به راحتی در هر نقطه از جهان به طبابت بپردازید.

رشته پزشکی در آلمان مرحله های خاصی دارد که از جمله این مراحل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– فاز پیش بالینی به عنوان مرحله اول

مرحله اول فاز پیش بالینی می باشد که مدت آن 2 سال یعنی 4 ترم بوده و در این مرحله با مفاهیم اصلی پزشکی و علوم طبیعی آشنا خواهید شد. پس از اتمام دو سال دانشجو باید طی یک آزمون جواز رفتن به مرحله بعد را کسب نماید.

– فاز بالینی به عنوان مرحله دوم

مرحله اصلی تحصیل پزشکی در آلمان را این مرحله تشکیل می دهد کمه به مدت 3 سال یعنی 6 ترم می باشد. این مرحله شامل دروس اصلی بوده و در سمینارها، دروس عملی، سخنرانی و کارورزی تدریس می شود.

– فاز عملی به عنوان مرحله سوم

این مرحله پس از مهمترین مرحله دانشجوی پزشکی ارائه می شود که متشکل از آموزش عملی جنبه های عملی جراحی می باشد. در این مرحله همچنین می توانید دروس اختیاری را نیز در صورت تمایل پاس نمایید. در این مرحله دانشجویان پزشکی می توانند رشته حرفه ای خود را فراگیرند و در دوره 1 ساله آن آموزش های لازم را دریافت نمایند.

– آزمون کشوری

همانطور که در بخش اول نیز به آن اشاره شد دانشجوی پزشکی پس از قبولی در آزمون نهایی به پزشک تبدیل خواهد شد که این آزمون کشوری بوده و در تمامی نقاط کشور دریافت می شود این آزمون یکی آزمون استاندارد ملی بوده و پس از قبولی در آن می توانید نسبت به درخواست مدرک خود اقدام نمایید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
+905340102540 مشاوره تلفنی در واتس اپ