مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان

تحصیل در کشور سوئد

تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان

فهرست مقاله
تحصیل در کشور سوئد
تحصیل در کشور سوئد

تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان

در این مقاله می پردازیم به بررسی تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان.یکی از سوالات مهمی که در ذهن علاقمندان مهاجرت به کشور سوئد وجود دارد این است که تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان انگلیسی و یا سوئد ی امکان پذیر است؟ در این مقاله می خواهیم به صورت کامل به این موضوع بپردازیم.

کشور سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی در شمال شرق اروپاست. این کشور از منظر رفاه اجتماعی رتبه سوم را در بین تمامی کشورهای دنیا داراست و همین مساله باعث می شود که سالیانه تقاضای زیادی بابت مهاجرت به این کشور وجود داشته باشد.

هم چنین دانشگاه های ملی کشور سوئد از نظر علمی در جایگاه و مقاوم بالایی قرار گرفته اند و چند تا از این دانشگاه ها در شهر استکهلم رتبه جهانی زیر 100 را به خود اختصاص داده اند.

اما تحصیل در کشور سوئد بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی امکان پذیر نیست، یعنی اگر افراد قصد ادامه تحصیل در کشور سوئد را داشته باشند مهم ترین شرط آن داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی است و همین مساله دغدغه مهمی را در ذهن کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند اما از نظر سطح زبان انگلیسی در جایگاه پایینی قرار دارند به وجود آورده است.

اما ما در این جا می خواهیم به مساله ای بپردازیم که دغدغه این افراد را به فرصت تبدیل کنیم، یعنی این که بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی بتوانید برای قصد ادامه تحصیل به کشور سوئد مهاجرت کنید. البته این مساله را باید از چندین منظر مورد بررسی قرار دهیم.

شرایط تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان

اشخاص اگر قصد ادامه تحصیل و اقامت تحصیلی سوئد را دارند اما مدرک زبان انگلیسی ندارند باید برای دوره های زبان انگلیسی در خود کشور سوئد ثبت نام کنند و بعد از اتمام این دوره ها به شکل آکادمیک می توانند برای ادامه تحصیل در کشور سوئد اقدام کنند.

این افراد در ایران و سایر کشورهای دنیا که از نظر یادگیری زبان انگلیسی در سطح پایینی قرار دارند بایستی برای دوره های زبان انگلیسی در کشور سوئد اقدام کنند، هم چنین این افراد نمی توانند هم زمان هم دوره زبان انگلیسی را پشت سر بگذرانند و هم این که ادامه تحصیل دهند و دولت سوئد از این کار جلوگیری کرده است.

به همین دلیل این شرایط باعث می شود که خود فرد انگیزه بسیار زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی در کشور سوئد را داشته باشد و همین مساله مدت زمان یادگیری فرد را به شدت کاهش می دهد و هم چنین به درستی می تواند این یادگیری را به اتمام برساند، به خصوص شرایط محیطی جامعه سوئد ایجاب می کند که فرد به شکل کاملا عملی در محیطی قرار گیرد که عمدتا افراد آن جامعه با زبان انگلیسی با همدیگر صحبت می کنند و همین مساله قدرت یادگیری فرد را بالاتر می برد.

شرایط دوره های زبان انگلیسی در سوئد

اما خود این دوره ها شرایطی دارد و فرد بایستی تابع این شرایط و قوانین باشد. محدودیت مدت زمانی برای یادگیری این دوره های زبان انگلیسی در سوئد وجود دارد و این زمان 6 ماهه است.

پس از اتمام این دوره 6 ماهه و اگر فرد به درستی نتوانسته باشد آموزش را تمام کرده باشد می تواند برای یک دوره 12 ماهه تقاضا دهد و آن را برای خود تمدید نماید. پس در این بابت هیچ جای نگرانی نیست به خصوص برای افرادی که سطح زبان انگلیسی آن ها بسیار پایین است.

اما دومین نکته در خصوص شرایط تحصیل در کشور سوئد بدون داشتن مدرک زبان این می باشد که این دوره ها در خود دانشگاه های سوئد برگزار می شود و این که هزینه این دوره ها تقریبا برابر 25 میلیون تومان خودمان است.

یکی از مهم ترین مزایایی که در دوره های زبان انگلیسی در کشور سوئد به شخص داده می شود، دادن ویزایی است که شبیه به ویزای تحصیلی برای شخص است و این که دانشجو می تواند تمامی همراهان و خانواده خود را به سوئد ببرد البته این قضیه برای اشخاصی که از نظر مالی مشکلی ندارند پیشنهاد می شود.

هم چنین در طول دوره زبان انگلیسی در کشور سوئد 30 واحد درسی به شخص داده می شود که باید این واحدها را پشت سر بگذارد تا مدرک زبان به فرد داده شود و سپس می تواند برای ادامه تحصیل در کشور سوئد اقدام کند.

اما سوالی که این جا مطرح می شود این است که آیا تمامی افراد که در مقاطع تحصیلی مختلف فارغ التحصیل شده اند برای مهاجرت به کشور سوئد حتما باید مدرک زبان انگلیسی را داشته باشند؟

این شرایط تنها برای اشخاصی که در مقاطع تحصیلی لیسانس به پایین تر فارغ التحصیل شده اند وجود دارد و چنین افرادی باید حتما مدرک زبان انگلیسی داشته باشند برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی لیسانس به بالاتر نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست.

هزینه های تحصیل در سوئد

اما قبل از این که فرد بخواهد برای ادامه تحصیل به کشور سوئد مهاجرت کند بایستی شرایط مادی و اقتصادی خود را هم در نظر بگیرد چون مسلما مهاجرت به کشور سوئد هزینه هایی را برای شخص به همراه دارد.

این هزینه ها ممکن است کم و یا زیاد شود و این تابع خود شخص است. مثلا برای اشخاصی که خواهان ادامه تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان هستند هزینه ها بیشتر می شود و همان طور که اشاره کردیم تقریبا 25 میلیون تومان به هزینه های شخص اضافه می شود.

در ضمن شهریه دانشگاه در کشور سوئد رایگان نیست و شخص باید این هزینه ها را هم در نظر بگیرد. هزینه ای که برای یک فرد در طول یک ماه در کشور سوئد در نظر گرفته ایم حدودا 800 یورو می باشد که این متوسط هزینه های یک فرد است که قصد ادامه تحصیل به کشور سوئد را داشته باشد.

هزینه های زندگی در سوئد شامل هزینه مسکن، هزینه مواد غذایی و رفت و آمد شخص، شهریه دانشگاه و هم چنین دیگر هزینه های شخص دانشجو در کشور سوئد است.

افرادی که مدرک زبان انگلیسی ندارند و قصد مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد را دارند تنها راه حل آن ها ثبت نام در دوره های زبان انگلیسی در کشور سوئد و در دانشگاه های این کشور است. همان طور که اشاره کردیم حداقل مدت زمانی که برای گذراندن این دوره ها باید پشت سر گذاشته شود حدود 6 ماه است و برای اشخاصی که در سطح پایینی در زمینه زبان انگلیسی قرار دارند این مدت زمان بیشتر می شود.

در این مقاله به صورت کامل در خصوص شرایط تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان پرداختیم اگر هر گونه سوال و یا ابهامی در این زمینه دارید می توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

 منبع:سفارت سوئد

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!