مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در کشور روسیه

خلاصه مقاله : برای افرادی که قصد تحصیل در کشور دیگری را دارند توصیه می کنیم که این مقاله را تا پایان مطالعه کنند. کشور روسیه این روزها بسیار مورد استقبال دانشجویان سراسر جهان قرار گرفته است. از دلایلی که میتوان برای تحصیل در روسیه برشمرد؛ هزینه ی کم دانشگاه ها و مخارج زندگی در این کشور می باشد ضمن اینکه پذیرش در دانشگاه های این کشور بسیار راحت تر از سایر کشورهای اروپایی است. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.
تحصیل در کشور روسیه

تحصیل در کشور روسیه

فهرست مقاله
تحصیل در کشور روسیه
تحصیل در کشور روسیه
روسیه کشوری فرهیخته است که بیش از نیمی از شهروندان آن دارای مدرک دانشگاهی هستند. تحصیل در کشور روسیه دارای مزایایی زیاد است. از جمله این که دانشگاه‌های این کشور شرایط تحصیلی و اقامتی راحتی برای دانشجویان فراهم می‌کنند و به دانشجویان در سازگاری با کشور روسیه کمک می‌کنند. دانشگاه های روسیه از سیستم آموزشی دانشگاه های اروپا پیروی میکنند ضمن اینکه مدارک معتبر جهانی نیز ارائه خواهند داد.

چرا ایرانیان خواهان تحصیل در کشور روسیه هستند؟

 

تحصیل در کشور روسیه
تحصیل در کشور روسیه
طبق گزارشات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی روسیه دارای بیشترین جمعیت تحصیل کرده در جهان می‌باشد که در مقایسه با کانادا، ژاپن و آمریکا  عملکرد بهتری دارد. بیش از نیمی از  مردم روسیه دارای تحصیلات عالی هستند. و بیش از ۲۰۰.۰۰۰ نفر از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به این کشور سفر می‌کنند. تحصیل در روسیه مزایای زیادی دارد که موارد زیرچند نمونه از آن است.

ادامه تحصیل در کشور روسیه

دانشجویان با تحصیل در روسیه می توانند در تمامی حوزه‎های دانشگاهی به دانش عمیق و بنیادی دست پیدا کنند، اما روسیه به دانشکده‌های علمی قوی خود در حوزه‌های فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی مشهور است.
روسیه در زمینه آموزش ریاضیدان، فیزیکدان، شیمیدان، زمین‌شناس، مهندس، برنامه‌نویس، پزشک و متخصص علوم انسانی رهبر جهانی شناخته شده است و این موضوع با توجه به جایگاه‌های  دانشگاه‌های روسی در رده‌بندی‌های جهانی اثبات شده است. برای تحصیل در روسیه متقاضیان بین‌المللی می‌توانند از موارد زیر انتخاب کنند
۷۶۶ دانشگاه در ۸۲ منطقه کشور، از کالینینگراد تا ولادی‌وستوک. رشته در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد ۲۰۵ رشته، از ریاضیات و علوم طبیعی تا هنرهای نمایشی؛ تخصص و تحصیلات تکمیلی (دوره‌های پزشکی د وره‌های افسری)، کارآموزی و دستیاری هزینه تحصیل در روسیه ۲۰۱۸ ، در دوره‌های کارشناسی این دانشگاه‌ها از ۸۹.۰۰۰ روبل در سال آغاز  می‌شود. (معادل ۱.۵۰۰ دلار آمریکا) که این قیمت بسته به نوع رشته متغیر می‌باشد (طبق استاندارد‌های تعیین شده توسط وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه). طبق اطلاعات بدست آمده از کارشناسان موسسات رده‌بندی حداکثر مبلغ شهریه در معتبرترین دانشگاه های روسیه در پایتخت به قیمت ۵۳۰.۷۰۰ روبل (معادل  ۸.۸۰۰ دلار آمریکا) در سال بوده است.

تفاوت پزشکی عمومی و تخصص و فوق تخصص در روسیه

بعد از اتمام دوره هفت الی هشت ساله دوره پزشکی، به کسانی که دوره 7 ساله را با موفقیت به اتمام رسانده اند، پزشک عمومی گفته می شود. اگر پزشکان عمومی قصد ادامه تحصیل در یکی از گرایشات پزشکی را داشته باشند، باید در آزمون دستیاری یا رزیدنتی برای آن تخصص شرکت کنند. مدت زمان دوره رزیدنتی یا دستیاری با توجه به تخصص مورد مطالعه متغیر است، اگر تمایل داشته باشید دکترا یا فوق تخصص را در یک گرایش یا تخصص کسب کنید. یک دوره یک ساله را به نام دکترا باید پاس کنید و سپس بعد از دفاع از تز دکترا می توانید مدرک فوق تخصص خود را بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل پزشکی در روسیه به مقاله ی تحصیل پزشکی در کشور روسیه  مراجعه کنید.

فرصت یادگیری زبان روسیه

زبان روسی توسط ۲۶۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان در حال استفاده است. و حدودد ۱۰.۵ میلیون خارجی به طور منظم در حال یادگیری این زبان می باشند. دانشگاه‌های روسیه، دوره‌های زبان روسی متفاوتی را ارائه می دهند. که شامل دوره‌های آموزشی، کلاس های تابستانی و یادگیری مجازی می‌باشد. در دوره‌های آماده سازی، شما دانشجویان بین الملل با تحصیل در روسیه می توانید از دوره‌های بلندمدت آموزش زبان روسی استفاده کنید و برای دانشجویانی که در مکان‌های تحت پوشش دولت ثبت‌نام کرده‌اند.(بورسیه‌های دولتی)، این امکان بصورت رایگان محیا است.

امکان دریافت دو مدرک دانشگاهی

 (Bologna Declaration) دولت روسیه در سال ۲۰۱۳ بیانیه بلونیا را امضا کرد که چندین تعهد را به عنوان بخشی از خلق فضای های روسیه در بیشتر کشورها مورد تایید می‌باشد. آموزش مشترک کشورهای شرکت کننده بر عهده گرفت.
مدرک تحصیلی دانشگاه این فرایند توسط موافقت‌نامه‌های بین دولت روسیه با بیش از ۶۰ کشور، از جمله فنلاند، اسپانیا، کوبا، هند، ویتنام، چین، ونزوئلا و نامیبیا  ‎های خارجی در حال اجرای برنامه‌های مشترک می باشند. و به دانشجویان خود مدرک دوگانه اعطا می‌کنند. در صورت تحصیل روسیه ، می توانید یک مدرک روسی و یک مدرک از دانشگاه‌های اروپایی دریافت کنید.

خوابگاه‌های راحت و مجهز دانشجویی در روسیه

تحصیل در کشور روسیه
تحصیل در کشور روسیه
از لحاظ امکانات تحصیلی، دانشگاه‌های روسیه با بسیاری از دانشگاه‌های غربی برابری می‌کند. آزمایشگاه های مجهز، مراکز علمی و امکانات مطالعاتی از الزامات زندگی دانشجویی امروزی می‌باشد. بیشتر دانشگاه‎  ها دارای خوابگاه‌ می‌باشند که هزینه‌های اقامتی آنها کم است.

‎امکان سازگاری آسان دانشجویان بین‌الملل

روسیه کشوری چند ملیتی است و نمایندگان کشورها و فرهنگ‌های مختلف می توانند به راحتی خود را با زندگی در این کشور وفق دهند. روسیه محل زندگی بیش از ۲۰۰ گروه قومی است که به بیش از ۱۰۰ زبان و لهجه متفاوت سخن می‌گویند. قانون اساسی روسیه آزادی ‎ عقاید مختلف را تضمین می‌کند. مسیحیان، مسلمانان، بودایی ها، یهودیان و دیگر ادیان می توانند به راحتی در کنار یکدیگر زندگی کنند.

 زندگی هیجان ‌انگیز دانشجویی

تحصیل در روسیه برای دانشجویان بین المللی همراه با زندگی پر از هیجان و نشاط است. چرا که دانشجویان دانشگاه‌های روسیه از تخفیفات متنوعی برخوردارند. که شامل حمل و نقل عمومی، بازدید از موزه، کتابخانه، تئاتر، کنسرت، پارک و دیگر امکانات تفریحی و سرگرمی می‌باشد.در روسیه هیچوقت پس از اتمام کلاس خود دچار مشکل بیکاری نمی‌شوید. شما می‌توانید در رقابت‌های ورزشی، مسابقات، فستیوال‌های دانشجویی و رویدادهای تفریحی شرکت کنید.

 رنکینگ دانشگاه های روسیه

تحصیل در کشور روسیه
تحصیل در کشور روسیه
۲۴دانشگاه در روسیه وجود دارند که در رتبه بندی کیو اس دانشگاههای برتر جهان قرار دارند، ۱۰ مورد از این دانشگاه ها جزء ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند. دانشگاه هاس روسیه همچنین در رتبه بندی بندی ۳۰۰ دانشگاه برجسته اروپا و آسیای مرکزی دارای رتبه هستند.

هزینه زندگی و تحصیل در کشور روسیه چقدر است؟

هزینه های جاری برای گذران زندگی در این کشور خورد و خوراک در روسیه به شرح زیر است:

1

قیمت یک لیتر شیر

حدود  ۰.۸۳۰دلار

2

یک کیلو برنج

حدود  ۰.۹۵ دلار

3

هزینه یک عدد نان

حدود  ۰.۴۷ دلار

4

 هزینه یک شانه تخم مرغ

حدود  ۱.۱۲ دلار

5

هزینه یک کیلو گوشت سینه

حدود ۳.۷۰ دلار

6

یک کیلو پنیر محلی

حدود ۶.۴۰ دلار

7

یک کیلو گوجه

حدود ۱.۹۶ دلار

8

یک کیلو پرتقال

حدود ۱.۲۸دلار

9

 یک کیلو سیب زمینی

حدود ۰.۵۴دلار

10

 یک کیلو پیاز

حدود ۰٫۵۷ دلار

11

یک کیلو سیب

حدود ۱٫۳۱ دلار

12

صرف یک وعده غذا در رستوران ها

۱۲ تا ۳۵ دلار

 

در مورد هزینه ی پوشاک باید بگوییم که به طور کلی هزینه ی لباس در روسیه از سایر مناطق اروپا بالاتر است.با توجه به مطالبی که ذکر شد به نظر میرسد که تحصیل در روسیه در اکثریت رشته ها امکان پذیر می باشد. و با توجه به شرایطی چون امکان تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی ، امکان تحصیل  برای افراد زیر ۳۰ سال ، هزینه تحصیل و زندگی در روسیه بین ۳۰ الی ۵۰ میلیون تومان در سال و اخذ روادید تحصیلی در کوتاه ترین زمان ممکن و …کشور روسیه برای ادامه تحصیل می تواند بهترین گزینه باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق کار

یکی از دیگر راههای مهاجرت به روسیه پیدا کردن کار می باشد. شما برای اینکه از این طریق بتوانید وارد کشور روسیه شوید و اقامت آن را دریافت کنید باید حمایت یک سازمان و یا یک کارفرما را داشته باشید.

اگر شما تنها یک پیشنهاد شغلی داشته باشید می توانید از این روش استفاده کرده و درخواست ویزای کاری دهید. به طور معمول این ویزا بعد از ورود شما تا 3 ماه اعتبار دارد و می توانید از آن استفاده کنید.
یک فرمت عمومی و خاصی برای صدور ویزای چند بار ورودی وجود دارد که شما باید دقت داشته باشید شرایط هر یک از آنها بسته به وضعیت کارتان دارد. اجازه کار یکی از مهمترین مدارکی می باشد که شما باید برای کار کردن در روسیه آن را دریافت کنید.

برای انجام دادن این کار شما به یک وکیلی حرفه ای نیاز دارید تا به شما مشورت های لازم را ارائه دهد. کارفرما هم باید اجازه کار را به اداره مهاجرت تحویل دهد تا دولت روسیه از ویزای کاری شما اطلاعات لازم را داشته باشد.

برای اطلاع از سایر روشهای مهاجرت به روسیه به مقاله ی معرفی راههای مهاجرت به روسیه  مراجعه کنید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر  همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید.  همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

لینک مفید :سفارت روسیه

سوال های متداول تحصیل در کشور روسیه

🙋‍♀️1.آیا تحصیل در روسیه رایگان است؟

  • تحصیل در کشور روسیه رایگان نیست. اما هزینه ها بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد.

🙋‍♀️2.پر طرفدارترین رشته ی تحصیلی در دانشگاه های روسیه چیست؟

  • رشته های پزشکی و دندانپزشکی در بین ایرانیان محصل در روسیه از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

🙋‍♀️3.دوره ی پادفک چیست؟

  •  این دوره را میتوان دوره ی آمادگی زبان روسی و یکسری دروس پیش نیاز تعبیر کرد که دانشجویان خارجی قبل از ورود به دانشگاه به مدت یکسال باید آن را بگذرانند و مدرک آن را ارائه دهند.

🙋‍♀️4.در حین تحصیل در روسیه میتوان کار کرد؟

  • امکان کار دانشجویی با ساعاتی مشخص برای تمامی دانشجویان این کشور فراهم است.

🙋‍♀️5.با داشتن مدرک فنی و حرفه ای ایران میتوان در روسیه ادامه تحصیل داد؟

  • هر مدرکی که مورد تایید وزارت علوم ایران باشد توسط دانشگاه های روسیه تایید میشود.

🙋‍♀️6.با داشتن کار دانشجویی میتوان هزینه های زندگی و تحصیل در روسیه را تامین کرد؟

  • میزان هزینه های زندگی در روسیه بسیار زیاد تحت تاثیر سبک زندگی متقاضی قراردارد. اما به سختی میتوان با درآمد اندک کار داشنجویی تمامی هزینه ها را تامین کرد.

🙋‍♀️7.فاند و بورسیه چه تفاوتی با هم  دارند؟

  • فاند با توجه به شرایط خانوادگی و محل زندگی داشنجو پرداخت می شود. در صورتی که بورسیه با توجه به شرایط علمی تعیین میشود.

🙋‍♀️8.با ویزای تحصیلی روسیه میتوان اقامت این کشور را به دست آورد؟

  •  پس از پایان تحصیلات میتوانید با 5 سال کار و پرداخت مالیت برای اقامت اقدام کنید.

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!