مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط تحصیل در دانشگاه های روسیه

تحصیل در روسیه

شرایط تحصیل در دانشگاه های روسیه

فهرست مقاله
تحصیل در روسیه
تحصیل در روسیه

مقدمه:تحصیل در روسیه به خصوص رشته پزشکی روسیه در مقایسه با کشور ایران که دوره های پزشکی عمومی 7 ساله می باشد در این کشور 6 ساله است.

و تحصیل دندانپزشکی 5 ساله می باشد. دانشجویانی که از دانشگاه های روسیه فارغ التحصیل می شوند می توانند علاوه بر ایران در کشور های اروپایی و پیشرفته دنیا ادامه تحصیل دهند.

همچنین آموزش عالی روسیه در رشته های غیر پزشکی مانند مهندسی، اقتصاد و علوم انسانی دانشجو می پذیرد.لازم به ذکر است جهت تحصیل در روسیه می توانید دوره های زبان را در این کشور طی کنید.

مصاحبه های آن سخت نیست اما نیاز به دقت ودانش کافی دارد.در اد امه بیشتر با شرایط تحصیل در روسیه آشنا خواهید شد.

مقاله پیشنهادی:

مشاوره تحصیلی در روسیه

شرایط تحصیل در روسیه [2019] – آخرین تغییرات و راهنمای گام به گام

دوره های تحصیل در روسیه:

تحصیل در روسیه در مقطع لیسانس 4 ساله است.که برای تحصیل در این مقطع باید مدرک دیپلم را داشته باشید.تمامی دروس در این مقطع به زبان کشور روسیه یعنی روسی تدریس می شود.

می توانید در هفته در کنار تحصیل کار هم انجام دهید و هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین کنید. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله است.

و در صورتی که شما این دوره را در دانشگاه های کشور روسیه سپری کنید می توانید نظر استاد خود را برای مقطع دکترا جلب کنید و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیلی به 100 برسانید.

در این مقطع زبان تدریس انگلیسی و روسی می باشد،چنانچه شما مایل باشید در دوره های انگلیسی زبان شرکت کنید باید آیلتس 6 تا 6.5 را اخذ کرده باشید.

در این مقطع می توانید 20 ساعت در هفته کار کنید و هزینه زندگی خود را تامین کنید. دروسیه در دوره دکترا دانشگاه و اساتید توجه خاصی به دانشجو دارند.و تحصیل به دو صورت رایگان و غیر رایگان می باشد.

تحصیل در روسیه به صورت تحصیل رایگان از دانشگاه بورسیه می گیرید و دانشگاه مبلغ تقریبا 2000 دلار را سالانه به دانشجو پرداخت می کند.

و در تحصیل غیر رایگان دانشجو باید هزینه های تحصیل را بر عهده گیرد.شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه به این ترتیب می باشد.

که مدارکی را به دانشگاه ارائه دهید این مدارک عبارتند از: مدارک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر، ایلتس 5 و 6، جلب نظر استاد مشاوری که تز دکترای شما را به عهده دارد.

مقاله های بین المللی نیز می تواند در این زمینه کمک بسیار بزرگی به شما کند.دانشگاه های مسکو نیازی به مدرک زبان اعم از آیلتس، تافل، GMAT ،T.C.F ، C.A.E ندارد و این خود یک امر مهمیست برای پذیرش گرفتن شما.

 

تحصیل در روسیه

شرایط پذیرش دانشگاه های روسیه:

اگر تمایل دارید در دوره های مقدماتی پذیرش بگیرید و شرکت کنید،حداکثر وقت دارید تا 15 نوامبر درخواست خود را به دانشگاه اعلام کنید.

در صورتی که تعداد دانشجویان به تعداد مورد نظر برسد کلاس ها از ماه سپتامبر شروع می شود.اگر تمایل دارید در دوره های اصلی از دانشگاه پذیرش بگیرید.

باید قبل از ماه مارس اقدام کنید زیرا پذیرش دانشگاه برای این دوره ها در ماه های مارس، اگوست و ژانویه می باشد.شروع دوره های اصلی از اول ماه سپتامبر است.

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه می توانید مدارک مورد نیاز را به یکی از موسسات معتبر مهاجرت برده وبرای گرفتن پذیرش به واسطه یک وکیل مجرب وکار آزموده شروع به اخذ پذیرش نمایید. برای اینکار میتوانید ابتدا لیست دانشگاه های روسیه را مشاهده کنید و شرایط هر کدام را بررسی کنید البته لازم به ذکر است که برای دریافت اقامت این کشور تنها برخی از دانشگاه ها مورد تایید روسیه میباشند که برای اطلاع از آنها باید لیست دانشگاه های مورد تایید روسیه را نیز حتما چک کنید.

هزینه تحصیل در روسیه:

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه در در رشته های مهندسی مانند هوافضا، مکانیک، الکترونیک 6000 تا 7000 دلار می باشد.
هزینه خوابگاه در مسکو 1000 تا 2000 دلار در سال می باشد.

می توانید برای هزینه های زندگی دانشجویی خود مبلغی بین 300 تا 500 دلار در ماه هزینه کنید.هزینه تحصیل پزشکی در روسیه 3000 دلار در سال و دوره های دندان پزشکی مبلغی بین 3000 تا 4000 دلار در سال می باشد.

در خوابگاه موظفید قوانین را رعایت کنید و طبق مقررات خوابگاه رفتار کنید در غیر این صورت ممکن است از خوابگاه یا حتی از دانشگاه اخراج شوید.

دانشگاه های معتبر روسیه:

 

· دانشگاه دولتی مسکو لومونسوف
· دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک
· دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ
· دانشگاه دولتی تامسس
· مؤسسه فیزیک و فناوری مسکو

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی روسیه:

اکثر می خواهید در روسیه تحصیل کنید نیاز به گذرنامه و ویزا دارید.ویزای دانشجویی از طریق سفارت روسیه (اداره کنسولگری) یا کنسولگری روسیه در کشور محل اقامت شما به دست می آید.

در برخی کشورها، مراکز ویزا مجاز وجود دارد که این خدمات را ارائه می دهند.در ابتدا یک ویزای دانشجویی برای مدت سه ماه برای شما صادر می شود.

بعد از این دوره شما باید به بخش محلی اداره مهاجرت عمومی بروید و تقاضا کنید.مسائل مربوط به وزارت کشور روسیه برای صدور ویزا. FMS یک سال یک ویزای چندگانه را صادر می کند.

که به شما اجازه می دهد تا در مدت اعتبار ویزا به روسیه سفر کنید هنگامی که مدت ویزای شما به پایان رسید. شما باید برای یک برنامه طولانی مدت یک ساله درخواست کنید و برای این دوره در طول برنامه تحصیلی خود ادامه دهید.

 

تحصیل در روسیه

 

مقاله پیشنهادی:هزینه تحصیل در روسیه 2020

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی:

· گذرنامه بین المللی (اصلی) و کپی از صفحه اول.
· دعوت نامه رسمی برای ورود به روسیه (اصلی). لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر به قسمت «دریافت دعوت» مراجعه کنید.
· فرم درخواست (شما می توانید در اینجا فرم الکترونیکی را پر کنید)
· عکس 3.5 * 4.5 سانتی متر (1.18 * 1.57 اینچ).
· گواهی وضعیت HIV منفی.· برای متقاضیان زیر 18 سال – رضایت پدر و مادر برای سفر گواهی شده توسط دفتر اسناد رسمی.

دعوت نامه های روسیه توسط وزارت امور خارجه روسیه و اداره کل امور مهاجرت روسیه صادر می شود.

در دفتر آژانس فدرال برای امور کشورهای مستقل مشترک المنافع، هموطنان که در خارج از کشور زندگی می کند و همکاری های بین المللی انسان دوستانه آنها یک شماره شش رقمی از دعوت نامه دریافت می کنند.

که پس از ارسال درخواست ویزا نقل می کنند.شما باید تمام الزامات برنامه را برآورده و از طریق روش استاندارد در یک دانشگاه دریافت کرده باشید یا دانشجو باشید،که دعوت نامه توسط دانشگاه ارسال خواهد شد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات