تحصیلی, ژاپن

شرایط تحصیل در ژاپن چگونه است؟

تحصیل در ژاپن

شرایط تحصیل در ژاپن را شرح دهید؟

تحصیل در ژاپن
قبل از اینکه توضیحاتی در رابطه با تحصیل در ژاپن برای شما ارائه دهیم، ممکن است سوالاتی برای شما پیش بیاید. برای مثال شرایط تحصیل در ژاپن چگونه است؟ هزینه ی تحصیل در ژاپن به چه صورت است؟
چرا اکثر دانشجویان علاقه مند به تحصیل در ژاپن می باشند؟شرایط تحصیل در ژاپن آن هم در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا چگونه است؟
یکی از پیشرفته ترین کشور های آسیایی در سطح بین الملل کشور ژاپن است.
کشور ژاپن حدود 770 مرکز آموزشی دارد. تعداد دانشجویان این کشور نزدیک به 8/2 میلیون نفر می رسد. تعداد دانشگاه های دولتی این کشور نسبت به دانشگاه های خصوصی آن بیشتر است.
در ژاپن 95 دانشگاه دولتی و 86 دانشگاه خصوصی وجود دارد که این دانشگاه ها هم اکنون در حال فعالیت می باشند. سالانه حدود 130000 دانشجوی خارجی در حال تحصیل در ژاپن می باشند.
این کشور یکی از مقاصد مناسب برای تحصیل است. دولت ژاپن سعی تا سال 2020 وام این 130000 دانشجو را دو برابر و هزینه ها را کمتر نماید.با اینکه در سال های بسیار گذشته ژاپن آسیب های بسیار زیادی در جنگ جهانی اول و دوم به ژاپن وارد شده است.
  و بسیاری از شهر های این کشور از جمله هیروشیما بمباران شده بودند، با وجود تمام این آسیب ها ژاپن دوباره سرپا شد و پیشرفت زیاده طی سالیان اخیر نموده است.
مقاله پیشنهادی:

تحصیلات در ژاپن چه شرایط خاصی دارد؟

ژاپن رتبه ی سوم اقتصاد بزرگ دنیا در زمینه ی تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است و از قدرت های اقتصادی بسیار مهم جهان به حساب می آید. تحصیل در این کشور شرایط خاص خود را دارد. تمام کشور هایی که دانشجویان برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، شرایط تحصیل مخصوص به خود را دارند.
تحصیل در ژاپن آن هم در مقطع ابتدایی از سن 6 سالگی شروع می شود. مدت زمانی که دانش آموزان در مقطع ابتدایی تحصیل می نمایند 6 سال می باشد. بعد از اینکه دانش آموزان دوره ی ابتدایی را گذراندند وارد دوره ی دبیرستان می شوند.
تحصیلات در دوره ی دبیرستان به دو دوره تقسیم می شود که 3سال طول می کشد. به مدت 9سال گذراندن مقطع ابتدایی و همین طور دوره اول دبیرستان طول می کشد و دانش آموزان به اجبار حتما باید این دوره را طی نمایند.
در این مدت دانش آموزان می توانند مشغول به ادامه تحصیل در سه سال دوره دوم دبیرستان شوند. دانش آموزان زمانی دیپلم خود را دریافت نمایند که 12سال دوره ی تحصیل را به اتمام رسانده باشند.

تحصیل در ژاپن

تحصیلات دانشگاهی در ژاپن به چه صورت است؟

در ژاپن در حال حاضر سیزده دانشگاه که به زبان انگلیسی تدریس می نمایند، در حال فعالیت می باشند. تحصیل در ژاپن سخت نیست و این روند روز به روز برای دانشجویان آسان تر است.
برای اینکه به تحصیل در ژاپن بپردازید و یا به این کشور مهاجرت نمایید، میتوانید بورس تحصیلی بگیرید. در اکثر کشور های دنیا برای ورود به دانشگاه ها یک آزمون سراسری می دهند که در ژاپن هم به این صورت است و این آزمون NCUEE نام دارد.

مراکز عالی موجود در ژاپن :

 در ژاپن سه دسته مراکز عالی وجود دارد: دولتی ، محلی و خصوصی . در ژاپن دانشگاه هایی که وزارت آموزش و حتی علوم و فرهنگ این کشور از آن ها حمایت می کند، دانشگاه های دولتی و محلی می باشند. در ژاپن اکثر دانشگاه ها خصوصی می باشند.
طبق آمار به دست آمده درصد مراکز آموزش عالی به این صورت است: دانشگاه های خصوصی 73 درصد، دولتی 18 درصد و محلی 9 درصد می باشد. تحصیل در ژاپن آن هم در مقطع کارشناسی باید طی یک دوره 4 ساله طی شود.
دانش آموزان حتما باید مدرک دیپلم خود را داشته باشند وگرنه نمی توانند در این دوره شرکت کنند. تحصیل آن هم در مقطع کارشناسی به این صورت است که شما باید 124 واحد درسی را پاس نمایید.

تحصیل در ژاپن

تحصیل در ژاپن

در بعضی از رشته ها تعداد واحد درسی متفاوت است برای مثال 188 واحد درسی برای رشته های پزشکی و همینطور دندانپزشکی است. برای اینکه دوره ی کارشناسی را در ژاپن بگذرانید باید حتما زبان ژاپنی را به طور حرفه ای بلد باشید زیرا در این دوره ی تحصیل زبان تدریس ژاپنی می باشد.
در بعضی از دانشگاه ها ی ژاپن دوره ی کارشناسی به زبان انگلیسی هم ارائه می شود. اگر قصد تحصیل در دوره ی کارشناسی در ژاپن را دارید باید حتما اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.
تحصیل آن هم در مقطع کارشناسی ارشد به صورت یک دوره ی 2ساله ارائه می شود و برای وارد شدن به این مقطع حتما باید مدرک کارشناسی را دارا باشید. برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد اگرچه مدرک کارشناسی احتیاج است.
اما شما باید یک آزمون مانند آزمون سراسری کنکور بدهید که اگر در این آزمون قبول شدید قادر به گذراندن این مقطع هستید در غیر این صورت شما نمیتوانید وارد دانشگاه شوید و کارشناسی ارشد را بگذرانید.
این مقطع 30 واحد درسی دارد و علاوه بر این اینکه آزمون های این دوره را با قبولی پشت سر گذاشتید، باید حتما پایان نامه ای ارائه و از آن دفاع نمایید. در این مقطع هم به زبان ژاپنی درس های خود را می گذرانید.
 تحصیل آن هم در این مقطع حتما حتما به زبان ژاپنی است و به زبان انگلیسی ارائه نمی شود. کسانی که زبان ژاپنی را به درستی بلد نیستند در کالج های یادگیری زبان ژاپنی ثبت نام می کنند تا بتوانند زبان خود را تقویت و به درستی یاد بگیرند.
به ژاپنی صحبت کردن آن هم در این مقطع بسیار مهم است و در صورت تسلط کامل یک امتیاز مثبت برای شما به حساب می آید.تحصیل در مقطع دکترا در ژاپن به مدت 3 سال طول می کشد و برای ورود به این دوره حتما باید مدرک کارشناسی ارشد خود را داشته باشید.
 شرط دیگر برای ورود به مقطع دکترا این است که شما حتما باید امتیاز کاملی را در آزمون ورودی بدست آورده باشید. شرایط تحصیلی دوره ی دکترا مانند دوره ی کارشناسی ارشد می باشد که تعداد واحدی درسی30 واحد می باشد و هم چنین در آخر باید پایان نامه ای را ارائه و از آن دفاع نمایید.
مقاله پیشنهادی:ژاپن

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *