مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در ازمیر

خلاصه مقاله : ازمیر شهری است که بسیار برای مطالعه و یا برای تجربه زندگی دانشجویی و تحصیلی زیبا است. هزینه تحصیل در ازمیر در مقایسه با سایر شهرهای ترکیه بسیار خوب است. حمل و نقل ارزان و آسان است.

تحصیل در ازمیر

فهرست مقاله

ازمیر شهری است که بسیار برای مطالعه و یا برای تجربه زندگی دانشجویی و تحصیلی زیبا است. هزینه تحصیل در ازمیر در مقایسه با سایر شهرهای ترکیه بسیار پایین است. حمل و نقل ارزان و آسان است.

و دولت تمامی دانشجویان را از نظر علمی و مالی پشتیبانی می کند. شما می توانید در دوران دانشجویی دوستان زیادی را برای خود پیدا کنید چرا که مردم ترک بسیار خونگرم و مهربان هستند و هیچ تبعیضی بین و شما و مردم خود ندارد.

ازمیر واقعاً یک شهر دانشگاهی است که دارای کافه های بسیار زیبا و ارزان است گاهی می توانید یک آبجو بخرید (که در بازار کوچک 2 یورو است) و در چمن السالانک بر روی چمن ها بنشینید و از منظره دریا لذت ببرید. بسیاری از کنسرت ها و فعالیت های رایگان. مراکز خرید ، اماکن برای پیاده روی و غیره. امن بودن آن در شب و اقامتگاه بسیار ارزانتر از استانبول است.

 

دانشگاه ازمیر

 

دانشگاه ازمیر (IZU) توسط بنیاد آموزش و فرهنگ Doğanata در سال 2007 به عنوان سومین دانشگاه بنیاد در ازمیر تأسیس شد و این دانشگاه در سال تحصیلی 2008-2009کار خود را  آغاز کرد. به عنوان یک دانشگاه جوان ، IZU در تعداد برنامه های دانشگاهی ارائه شده ، تعداد دانشجویان ، کارمندان دانشگاهی و اداری در حال رشد است.

قدمت این شهر به 8500 سال پیش بر می گردد. دانشگاه ازمیر به عنوان یک دانشگاه شهری در مرکز ازمیر تجربه واقعی زندگی دانشگاهی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. یکی از مدرن ترین شهرهای ترکیه. IZU که در قلب شهر با هدف بالا بردن افراد یکپارچه با کشورشان و با دقت دنبال کردن تحولات جهانی تأسیس شده است ، اصل یادگیری مادام العمر و تفاهم را برای خدمت به جامعه اتخاذ کرده است.

فلسفه اصلی IZU تبدیل شدن به یک دانشگاه پژوهش محور با تمرکز بین المللی است که اولویت به تحصیلات تکمیلی و همچنین مطالعات کارشناسی را می دهد. هدف ما این است که با روش های متمایز و مدرن تدریس در بین دانشگاه های پیشرو در منطقه خود باقی بمانیم. در ترکیه حدود 200 دانشگاه وجود دارد.

 

 

تحصیل در دانشگاه های دولتی ازمیر

 

دانشگاه اقتصاد ازمیر جهت تحصیل در ترکیه در سال 2001 توسط بنیاد آموزشی و بهداشتی اتاق بازرگانی ازمیر تاسیس شد. این اولین بنیاد دانشگاه است که هدف آن آموزش افراد خلاق به کارآفرینان موفق در جامعه است. این دانشگاه به اصول و اصلاحات آتاتورک متعهد است.

دانشگاه اقتصاد ازمیر در حال حاضر دارای امکانات پیشرفته ای است که دارای 8 دانشکده و 2 مدرسه، 3 مدرسه فنی و حرفه ای، 4 مدرسه عالی، 10 مرکز تحقیقاتی و کاربردی می باشد.

در راستای این هدف ، کلیه بخش های دانشگاه با توجه به نیروی کار مورد نیاز صنعت ساخته شده اند ، با هدف ارائه آموزش با کیفیت بالا به منظور پاسخگویی به الزامات دوره و پیگیری تغییرات مداوم.

با استفاده از آموزش زبان خارجی که در طول سال اول خود به دانش آموزان ارائه می شود ، IZU علاوه بر کمک به دانش آموزان در انطباق با محیط های مختلف علمی و شغلی ، از آموزش حرفه ای نیز پشتیبانی می کند.

 

آموزش در دانشگاه های دولتی ازمیر

تحصیل در ازمیر

 

دانشگاه های دولتی ازمیر تلاش می کند تا یک محیط یادگیری چند فرهنگی  را برای دانشجویان فراهم کند. بین المللی شدن برای این دانشگاه بسیار مهم است، بنابراین دانشگاه دارای توافقنامه برنامه ERASMUS با 171 شرکای دانشگاهی در 26 کشور و پروتکل همکاری دانشگاهی با 47 دانشگاه در خارج از کشور است. دانشگاه اقتصاد ازمیر طیف گسترده ای از دوره ها و برنامه های مختلف را ارائه می دهد.

دیدگاه بنیانگذاران شامل استفاده، توسعه و تولید تکنولوژی پیشرفته است. با توجه به این دیدگاه، مأموریت آموزشی موسسه شامل تحقیق وهمکاری با صنعت است. کمپاین تکنپارک با هدف ایجاد یک ارتباط قوی بین آموزش و تحقیقات صنعتی است. کلاس های فنی انگلیسی و نوشتن در سراسر برنامه درسی برای بهبود مستمر و ادغام موثر در جامعه دانشگاهی بین المللی در دسترس هستند.

 

چرا دانشگاه ازمیر؟

 

دانشگاه ازمیر با اجرای برنامه های آموزشی مطابق با استانداردهای بین المللی سعی در آموزش نیروی کار مورد نیاز صنعت دارد. برای دستیابی به این هدف ، آموزش مشارکتی دانش آموزان با روشهای نوین تدریس و فعالیتهای حل مسئله پشتیبانی می شود.

آموزش و پرورش در آزمایشگاه های مجهز به فن آوری نوین ، با رهبری کارکنان دانشگاهی که در زمینه های خود متخصص هستند و مهارت خود را در جامعه علمی ملی و بین المللی ثابت کرده اند ، ارائه می شود.

 

1.فرصت های تحقیقاتی

 

به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی محور که تمام امکانات خود را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد که مایل به یادگیری و کشف هستند. هدف ما این است که کلیه اطلاعات مورد نیاز در حوزه های کاری و اجتماعی قرن بیست و یکم را به دانشجویان خود منتقل کنیم و آنها را با مهارت و حرفه های مربوطه آینده تجهیز کنیم.

برای این منظور ، آزمایشگاه های کاملاً مجهز به رایانه ، الکترونیک ، ارتباطات ، میکروپروسسور ، مهارت و زبان تأسیس شده است. ما سعی می کنیم از طریق راهکارهای مؤثر مانند تحقیق ، یادگیری با آزمایش ، افق های جدیدی را برای دانش آموزان خود باز کنیم.

و روشها و فنون آموزش مبتنی بر مشارکت مانند حل مسئله ، پروژه محور و یادگیری مشارکتی. دانشگاه ما به پیشرفت میانگین دستاوردهای خود از نظر تعداد متوسط مقالات و انتشارات علمی در هر عضو هیئت علمی هر ساله ادامه می دهد.

 

2.پذیرش دانشجویان خارجی

 

دانشگاه ما دانشجویان همه کشورها را می پذیرد. کلیه دانشجویان خارجی که از دبیرستان های معادل سیستم کشور ما فارغ التحصیل شده اند ، می توانند برای پذیرش به دانشگاه ما مراجعه کنند.

 

3.دانشگاه دارای معلولیت و معلول

 

IZU عدم تبعیض ، حق قانون اساسی را با تحمل صفر برای زنوفوبی یا اعمال تبعیض آمیز بر اساس جنسیت / قومیت / نژاد یا مذهب اعمال می کند. واحد معلول به افراد دارای نیازهای ویژه کمک می کند. مرکز مسئولیت اجتماعی انسجام اجتماعی و اقتصادی را تقویت می کند.

محوطه دانشگاه غیرفعال است. IZU پانل های معلولیت را اداره می کند ، کارمندان معلول را استخدام می کند،یک تیم بسکتبال قطع عضو و کتابخانه ترکی را برای افراد بینایی آسیب دیده حمایت می کند.

 

درباره دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه

 

ازمیر در شرق ترکیه و سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا می باشد . قدمت این شهر به ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد و هم اکنون بعنوان شهری تجاری ، صنعتی و بندری شناخته می شود . سواحل دریای اژه از جمله زیباترین چشم اندازهای این شهر می باشند . آب و هوای این شهر توریستی دقیقا مشابه آب و هوای ایران و چهار فصل است.

دانشگاه اژه و دانشگاه دوکوز ایلول از مهمترین دانشگاههای پزشکی شهر ازمیر می باشند و هر سال دانشجویان زیادی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه ها ، از ایران به ترکیه مهاجرت می کنند . دانشگاه اژه چهارمین دانشگاه برتر پزشکی ترکیه است. دانشگاه علوم پزشکی دوکوز ایلول نیز جزء دانشگاه های معتبر ترکیه می باشد.

اگر مایلید که در ترکیه تحصیل کنید شهرهای بزرگ با دانشگاه های با مدارج علمی بالا وجود دارد که انتخاب یکی از انها می تواند آینده روشنی را برای شما به ارمغان بیاورد. توصیه می کنیم مقاله ای با نام تحصیل در ترکیه را کنید در این مقاله 0 تا 100 هر آنچه که می خواهید در آن درج شده است.

 

سیستم آموزش پزشکی ترکیه

تحصیل در ازمیر

سیستم آموزش پزشکی در دانشگاه های ترکیه معمولا یکسان می باشد و فقط چند تفاوت جزئی وجود دارد ؛ یک تفاوت شرط آزمون SAT و یا آزمون YOS در دانشگاه هاست ، که دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه آزمون YOS را از متقاضیان میخواهد .

تفاوت دیگر ، زبان تحصیل دوره پری مدیکال دانشگاه هاست . به طور کلی تمامی دانشگاه های علوم پزشکی یک دوره پیش پزشکی دارند که در برخی دانشگاه ها به زبان ترکی و در برخی دیگر به زبان انگلیسی ارائه می شود . دوره پری مدیکال در دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه به مدت ده ماه و به طور کامل به زبان انگلیسی به همراه زبان ترکی ارائه می شود.

مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه به نمره آیلتس بالای ۶ و نمره تافل بالای ۸۰ نیاز دارد . مدرک معادل اینها به زبان ترکی در آزمون تومر سنجیده می شود که برای متقاضیانی کاربرد دارد که صرفا می خواهند به زبان ترکی تحصیل نمایند .

میانگین تحصیل در دانشگاه های پزشکی ترکیه برای رشته پزشکی ۶ سال می باشد و سال تحصیلی دو ترم است که مانند دانشگاه های ایران از اوایل مهر تا پایان دی ماه و اواخر بهمن تا پایان تیرماه می باشد . دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه نیز از این قوانین مستثنی نمی باشد ، فقط متقاضیان باید زمان درخواست شان را به خوبی تنطیم نمایند تا از فرصت تحصیل در این دانشگاه ها عقب نمانند .

تحصیل در دوره تخصص دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه ، ۳ سال به طول می انجامد . دانشجویان رزیدنسی باید ۱۸ ماه اول را در کلینیک های دانشگاه بگذرانند و ۱۸ ماه دوم را می توانند در کلینیک یا مطب خصوصی پشت سر بگذرانند.

 

 

دانشگاه اژه ازمیر ترکیه

 

دانشگاه اژه یکی از برترین دانشگاه های دولتی ترکیه است که در سال ۱۹۵۵ در ازمیر ترکیه با دو دانشکده ی پزشکی و کشاورزی پایه گذاری شده و در حال حاضر چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه به شمار می رود .

این دانشگاه در میان دانشگاه های برتر تحقیقاتی ترکیه و در منطقه برنوا (Bornove) قرار دارد . دانشگاه اژه محوطه ای به مساحت ۳۷۰۰ هکتار دارد که ساختمان های آموزشی ، فرهنگی و ورزشی در آن قرار دارند .

دانشگاه دارای کتابخانه مرکزی مجهز ، استخرهای سرپوشیده ، سالن ورزش ، چند زمین فوتبال ، مرکز خرید و غیره است . از آنجایی که دانشگاه اژه در تقاطع شهرهای ازمیر ،‌ استانبول و آنکارا قرار دارد ، رفت و آمد دانشجویان را در این سه شهر را آسان کرده است .

 

می توانید برای مشاهده تمامی دانشگاه به مقاله ای با نام دانشگاه های ترکیه مراجعه کنید در این مقاله تمامی دانشگاه های ترکیه و نحوه پذیرش در آن نیز درج شده است.

 

دانشگاه اژه هم اکنون دارای ۱۵ دانشکده ، ۷ مدرسه فنی حرفه ای و ۸ انستیتو و ۲۶ مرکز تحقیقاتی است . دانشکده ها و انستیتوهای دانشگاه اژه عبارتند از :

 

 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده امور آموزشی
 • دانشکده علوم
 •  دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی
 •  دانشکده ارتباطات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده ی علوم ورزشی
 • دانشکده شیلات
 • دانشکده علوم سلامت و بهداشت
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده هنر ، طراحی و معماری
 • انستیتو انرژی خورشیدی
 • انستیتو اعتیاد ، سم شناسی و علوم دارویی
 • انستیتو علوم هسته ای
 • انستیتو علوم پزشکی انستیتو علوم اجتماعی
 • انستیتو مطالعات جهان ترک
 •  انستیتو بین المللی کامپیوتر

 

دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر ترکیه

 

دانشگاه دوکوز ایلول در شهر ازمیر یکی دیگر از دانشگاه های دولتی برجسته ترکیه می باشد که در سال ۱۹۸۲ با ۱۰ مدرسه فعالیت خود را شروع کرد . بسیاری از قسمت های این دانشگاه در امر آموزش ، تحقیق و تمرین دارای استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001 و ISO 2000 هستند . نام دانشگاه که از عدد ۹ ایده گرفته است به معنی ۹ سپتامبر۱۹۲۲ و بیانگر تاریخ پایان اشغال یونانیان در این شهر است .

این دانشگاه دارای ۱۴ کتابخانه خارج از دانشگاه بوده که استفاده از آن برای کلیه محققان آزاد است . دانشگاه دوکوز ایلول دارای ۱۲ دانشکده با بیش از ۴۵۰۰۰ دانشجواست و بالغ بر ۳۰۰۰ کادر علمی ، آموزشی دارد. ساختمان پزشک خانواده در سال ۲۰۰۰ در محوطه ی دانشکده ی علوم سلامت دانشگاه دوکوز ایلول تاسیس شد . در واقع دانشگاه علوم پزشکی دوکوز ایلول با احداث این بخش و همچنین آموزش بر پایه ی مشکلات پزشکی افراد ، نقش فعالی را در دوران تحصیلات دانشجویان پزشکی ایفا می کند .

 

دانشکده ها و انستیتوهای دانشگاه دوکوز ایلول به شرح زیر می باشد :

 

 • دانشکده دندانپزشکی
 •  دانشکده داروسازی
 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده امور آموزشی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی
 •  دانشکده ارتباطات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده شیلات
 •  دانشکده پزشکی
 •  دانشکده پرستاری
 •  دانشکده کشاورزی
 •  انستیتو اعتیاد ، سم شناسی و علوم دارویی
 •  انستیتو علوم هسته ای
 •  انستیتو علوم پزشکی
 • انستیتو علوم اجتماعی
 •  انستیتو مطالعات جهان ترک
 •  انستیتو بین المللی کامپیوتر

 

ارتباط دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه ازمیر ترکیه

 

در سال ۱۳۹۳ معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرای هیئتی از دانشگاه ازمیر ترکیه ( Ege ) بودند و قرارداد همکاری دو جانبه‌ای میان معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران به نمایندگی دکتر محمدصادق قاسمی و دانشگاه اژه به نمایندگی پروفسور عدنان گروز به امضا رسید . به موجب این قراداد طرفین متعهد به تبادل استاد و دانشجو و برنامه‌های آموزشی مشترک شدند.

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!