مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

فهرست مقاله
تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

شاید بتوان گفت شروع ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا بهترین زمان است .چراکه دانش آموزان در این سن سریعتر و کاملتر زبان انگلیسی را می آموزند. و مهمتر از همه اینکه با سیستم آموزشی آمریکا آشنا شده و در نتیجه با آمادگی خیلی بیشتری وارد مقطع دانشگاه میشوند.

سیستم تحصیل در آمریکا

تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

آمریکا دارای دبیرستان های دولتی و خصوصی می باشد. دانشجویان بین المللی عموما در دبیرستان های خصوصی پذیرش می گردند.مدارس خصوصی نسبت به مدارس دولتی کوچکتر بوده این به علت این است که در مدارس خصوصی تعداد دانشجویان کمتر خواهد بود .و یک حالت کاملا خصوصی دارد و خانواده هایی که تمایل دارند فرزندانشان از امکانات بیشتری استفاده کنند مدارس خصوصی را انتخاب می نمایند.

برای صرفه جویی در زمان و هزینه هایتان می توانید در سمینارهای گروهی آوات شرکت کنید. شرکت در سمینار فواید زیادی را برای شما خواهد داشت؛ می توانید اطلاعات بیشتر و دوستان مشترک زیادی را پیدا کنید.

شرایط ورود به دبیرستان های آمریکا

 

– اتمام دوره راهنمایی با حداقل معدل 12
– آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی
– توانایی هوشی لازم جهت ورود به کلاس های آموزشی
– داشتن حداقل 14 سال سن
– در بعضی از مدارس خصوصی داشتن نمره مناسب در تستهای استاندارد از شرایط ورودی به مدرسه است.

 

شرایط دیگر تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

انگیزه برای تحصیل و سوابق تحصیلی دانش آموز در مقاصع تحصیلی قبلی و نوع شخصیت و دیگر استعدادهای شما در نتیجه اخذ پذیرش بسیار حائز اهمیت است. لازم به یاداوری است که برای اشتغال به تحصیل در آمریکاپس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانید جهت دریافت گرین کارت آمریکا و ادامه تحصیل در دانشگاه ها اقدام نمایید. و پس از گذراندن ۵ سال به شهروند آمریکا تبدیل شوید.

شرایط عمومی تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های آمریکا به شرح ذیل می باشد.

• سن بالای ۱۶ سال
• معدل بالای ۱۲ در سال های دبیرستان و آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی
• معرفی یک نفر در آمریکا بعنوان قیم در هنگام تحصیل درصورتی که سن متقاضی کمتر از ۱۸ سال باشد

 

هزینه تحصیل در دبیرستان

هزینه تحصیل در دبیرستان ها بستگی به استان محل تحصیل و نوع خدمات رفاهی دبیرستان ها دارد.

• شهریه دبیرستان حدود ۱۴ هزار دلار در سال
• هزینه زندگی در پانسیون حدود ۷۵۰ تا ۹۵۰ دلار در ماه
• هزینه بیمه حدود ۶۰۰ دلار در سال
• سایر هزینه های آموزشی حدود ۳ تا ۴ هزار دلار در سال
شما متقاضیان می بایست دلایل علاقه به تحصیل خود در آن مدرسه را به صورت کتبی ارائه نمایید. و از نظر اجتماعی به انداره کافی به بلوغ فکری برای ادامه تحصیل در کشور دیگر را داشته باشید.

 

سن لازم برای تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

سن تحصیل در دبیرستان بین 14 تا 19 می باشد.همچنین اگر بخواهیم دوره دبیرستان را به دوره های مختلف تقسیم کنیم.می توان گفت سنین بین 14 تا 16 سالگی در آمریکا مربوط به سال اول دوم و سوم دبیرستان است. بعد ازاین دوره وارد دوره ی آی بی می شوید که دو سال پایان تحصیلی دبیرستان ها در آمریکا می باشد.

 

دوره های آی بی

دوره های آی بی در آمریکا از رشته های گوناگونی تشکیل شده است.که هر فرد با توجه به علایقی که دارد یکی از این رشته ها را انتخاب کرده و ادامه می دهد.شما در دوره ی آی بی مقاله ای در حدود 4000 لغت باید ارائه دهید.این نوع مقاله کاملا دلخواهی است.

در پایان دوره ی آی بی شما در یک ازمون کلی شرکت می کنید.و دانشگاه مورد نظرشما که در آن باید ادامه تحصیل بدهید مشخص میگردد.و در نهایت پس از شرکت در آزمون و قبولی در آن وارد دانشگاه های مورد نظر آمریکا می شوید.

 

شرایط دریافت دیپلم

به شما بعداز فارغ التحصیلی، دیپلم دبیرستان اعطا می گردد. (grade 12) معمولا پس از اخذ پذیرش باید هزینه یک ترم تحصیل را (حدود هفت هزار دلار) به دبیرستان پرداخت نمایید. تا مدارک کامل پذیرش برای شما ارسال گردد.

این سپرده در صورت عدم اخذ ویزای دانشجویی به طور کامل برگردانده می شود. شما متقاضیان همچنین باید بتوانید گواهی حساب بانکی با موجودی کافی برای یک سال تحصیل را به برخی دبیرستان ها هنگام اخذ پذیرش ارایه نمایند.

 

زندگی با خانواده های مورد تائید امریکایی

 

همچنین می توانید اسکان خود را به این صورت انتخاب کنید که با یک خانواده ی معتبر آمریکایی زندگی کنید.به این صورت که به شما یک اتاق شخصی ارائه کرده و وعده های غذایی شما را نیز بر عهده بگیرند. حتی ساعت های رفت وآمد شما را نیز به صورت دقیق بر عهده می گیرند.این خانواده ها همگی مورد تائید کالج ها یا آمریکا می باشند.

دوره های کالج

اگر تمایل دارید در کشورآمریکا مشغول به تحصیل شوید. می توانید با داشتن مدرک دیپلم وگذراندن دوره کالج وارد دانشگاه های کشور آمریکا شوید. یک موضوع بسیار مهم در این زمینه این است که افرادی هم که در ایران هستند می توانند با داشتن مدرک دیپلم وارد این دوره و بعد از آن وارد دانشگاه بشوند. فرزندان شما میتوانند در بهترین دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند. در واقع با اخذ یک امتحان از طرف کالج می توانید وارد این دوره شوید.

مدت زمان دوره کالج

مدت زمان این دوره 2یا 3ترم می باشد. اگر مدت زمان 2 ترم را انتخاب میکنید. درس هایی که ازدانشگاه گذرانده می شود کمتر خواهد بود. و اگر 3 ترم باشد واحد های بیشتری را می گذرانید.افرادی که در سنین 17 تا 21 هستند می توانند برای این دوره ها اقدام نمایند. و از تمام امکانات مانند خوابگاه، غذا، امکانات تفریحی، هزینه رفت و آمد و بسیاری از موارد دیگر استفاده نمایند.

تحصیل در آمریکا یکی از آرزوهای علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور است. بسیاری از متقاضیان تمایل دارند که حتی پیش از شروع دوره آکادمیک خود در دانشگاه تحصیل خود را از دوره دبیرستان در آمریکا آغاز کنند. تحصیل در دوره دبیرستان در کشور آمریکا موجب آشنایی شما با سیستم آموزشی این کشور شده و با آینده بهتر می توانید خود را با نظام آموزشی این کشور وفق داده و در نتیجه در دانشگاه نیز کارایی بهتری داشته باشید.

مقالات دیگر 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *