مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در کشور آلمان

خلاصه مقاله : از آن­جایی که مراکز آموزش عالی در آلمان دارای سطح علمی بالایی هستند، تحصیل در آلمان هدف بسیاری از دانشجویان خارجی به شمار می رود.دانشگاه های آلمان در دو نوع دولتی و خصوصی خدمات آموزشی ارائه می دهند که دانشگاه های دولتی برای تحصیل رایگان هستند. مراکز آموزش عالی در آلمان به سه دسته تقسیم میشوند: مؤسسات علمی و کاربردی، دانشگاه ها و کالج هنر، موسیقی و فیلم. بیشتر دانشگاه های آلمان از نوع دولتی و اغلب دانشگاه های خصوصی در دسته فنی و حرفهای هستند. البته هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فنی و حرفه ای بالاست.
تحصیل در کشور آلمان

تحصیل در کشور آلمان

فهرست مقاله
تحصیل در کشور آلمان
تحصیل در کشور آلمان

آیا به دنبال تحصیل در کشور آلمان هستید؟ آیا می خواهید اطلاعاتی را در مورد شرایط و مدارک لازم جهت پذیرش در آلمان به دست بیاورید؟ برای پاسخ به این سوالات می توانید در ادامه با ما همراه باشید. کشور آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان بوده که با واقع شدن در غرب قاره اروپا از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشورهای جهان می باشد. کشور آلمان از امنیت اجتماعی و اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است به طوری که نرخ تورم و بیکاری در این کشور نزدیک به صفر بوده و همین امر سبب شده است که افراد بسیار زیادی برای داشتن آینده ی درخشان به سوی این کشور مهاجرت کنند.

 

 روش های  مهاجرت به کشور آلمان ;

 

1

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان مورد توجه بسیاری از کارآفرینان می باشد که برای کسب سود بسیار زیاد تصمیم دارند در کشور آلمان سرمایه گذاری های بلند مدتی را داشته باشند.

2

 مهاجرت از طریق کار به آلمان

شرایط اشتغال در کشور آلمان بسیار مهیا و مناسب می باشد به طوری که افراد زیادی برای داشتن کاری مناسب با تخصص خود به این کشور مهاجرت های کاری انجام می دهند.

3

مهاجرت از طریق ازدواج به آلمان

یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به کشور آلمان و اخذ تابعیت این کشور مهاجرت از طریق ازدواج می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد واقع شده است.

4

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان

افراد بسیاری به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور آلمان هستند که برای تحقق این اهداف خود مهاجرت های تحصیلی به کشور آلمان را شکل می دهند.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرتی به آلمان توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و موثر در مورد مهاجرت تحصیلی به آلمان با ما تا آخر مقاله همراه باشید.

 

تحصیل در کشور آلمان

تحصیل در کشور آلمان امروزه آرزوی بسیاری از جوانان می باشد که جوانان ایرانی نیز از این موضوع مستثنی نمی باشند و به دنبال راهی برای سفر و مهاجرت به این کشور می باشند. دانشجویان می توانند با مهاجرت تحصیلی خود به این کشور اقامت آلمان را به دست بیاورید و از تمام حقوق مربوط به شهروندان آلمانی بهره مند گردید. دانشجویان می توانند در مقاطع بسیار مختلفی به تحصیل بپردازند که بیشترین درخواست ها نیز در مقطع دکترا می باشد.

شما می توانید برای تحصیل  همین حالا اقدام کرده و با مهیا نمودن مدارک و شرایط لازم فرصت تحصیل در آلمان را به دست بیاورید. از رشته هایی که می توانید برای تحصیل در آلمان خود انتخاب کنید می توان به مواردی از جمله پزشکی، روانشناسی، حقوق، مدیریتی، داندانپزشکی و مهندسی اشاره کرد. آلمان با داشتن بهترین دانشگاه ها و ارائه مدرن ترین امکانات در این دانشگاه ها توجه بسیاری از دانشجویان را به سوی خود جذب کرده است.

تحصیل در آلمان

 

مهاجرت به آلمان

 

 

شرایط و مدارک لازم

 

تحصیل در کشور آلمان
تحصیل در کشور آلمان

 

از شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در آلمان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 •  گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری
 •  گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه
 •  اخذ و دریافت ویزای تحصیلی آلمان
 •  2 قطعه عکس با زمینه سفید
 •  ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 •  ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر آلمان
 •  ارائه ترجمه ریز نمرات
 •  ارائه رزومه تحصیلی
 •  ارائه دعوتنامه

یکی از مهم ترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل اخذ و دریافت ویزای تحصیلی این کشور می باشد که تمام دانشجویان بایستی بتوانند آن را قبل از سفر خود دریافت کنند. توجه داشته باشید که مراحل مربوط به اخذ ویزای تحصیلی آلمان بسیار طولانی می باشد و شما بایستی در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت و اخذ آن داشته باشید تا از پروازتان جای نمانید. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است به صورت حضوری به موسسه آوات مراجعه کنید و از همکاران ما در این موسسه مشاوره های لازم را بگیرید. کشور آلمان نیز تمام سعی خود را بر آن دارد تا شرایط را برای مهاجرت های دانشجویان از سراسر جهان مهیا کرده و آسان بگیرد تا بتواند توجه دانشجویان را به سوی خود جذب کند.

هزینه تحصیل در کشور آلمان

هزینه های تحصیل در آلمان از مهم ترین سوالاتی هستند که برای دانشجویی ممکن است پیش بیاد. هزینه تحصیل در آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب و ارزان می باشد به طوری که دانشجویان می توانند با داشتن کار دانشجویی، به راحتی از پس هزینه های تحصیل در آلمان خود بر بیایند.

توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در آلمان با توجه به نوع دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود و شما می توانید در مورد هزینه های تحصیل خود با مشاوران خبره و با تجربه ما در سازمان مهاجرت آوات مشورت کرده و اطلاعات لازم را به دست آورید.

همکاران ما با داشتن ارتباطات قوی با مسئولان دانشگاهی این کشور، می توانند به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات را برای عزیزان ارائه دهند. هم چنین دانشجویان می توانند از امکانات و خدمات دانشگاه ها استفاده کرده و در هزینه های تحصیلی خود صرفه جویی کنید.

مزایای تحصیل در کشور آلمان

 

تحصیل در کشور آلمان
تحصیل در کشور آلمان

 

شما می توانید با تحصیل در آلمان از مزیت های بسیار زیادی بهره مند شوید که از جمله ی مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  فرصت آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان
 •  فرصت آشنایی با دانشجویان دیگری که از کشورهای مختلف مهاجرت کردن و تبادل فرهنگ با آنان
 •  فرصت سفر به کشورهایی که در حوزه شینگن واقع شده اند.
 •  به دست آوردن مدرک تحصیلی بسیار معتبر
 •  فرصت استخدام شدن در یکی از بهترین و معروف ترین شرکت های کشور آلمان
 •  فرصت به دست آوردن زندگی در یکی از بهترین و مدرن ترین کشورهای جهان
 • شما می توانید با در دست داشتن مدرک فارغ التحصیلی این کشور کار و شغل مناسبی را جویا شده و آینده ی خود را تضمین کنید.

 

معدل برای تحصیل پزشکی درآلمان

برای تحصیل پزشکی درآلمان می‌توانید مستقیما و از طریق دانشگاه‌های آلمان اقدام کنید. اگر تسلط شما بر یکی از زبان‌های انگلیسی یا آلمانی خوب باشد .به راحتی می توانید به درگاه دانشگاه‌های مدنظر خود وارد شده و شرایط و مدارک مورد نیاز را بررسی کنید.

برای تحصیل پزشکی در آلمان مدرک قبولی در کنکور سراسری یکی از موسسات آموزش عالی، می‌تواند برگ برنده شما برای اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در آلمان باشد. در صورت قبولی در این رشته کارنامه خود را به زبان آلمانی ترجمه کرده و به همراه سایر مدارک به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید.

نکته مهم : البته این موضوع را در نظر بگیرید که شرایط تحصیل پزشکی در آلمان در هر کدام ازدانشگاه‌های آن متفاوت است و سیستم واحدی برای دریافت مدارک و در نهایت اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی در آلمان وجود ندارد.

برای موفقیت

در واقع برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان باید ابتدا فهرستی از دانشگاه‌های پزشکی این کشور فراهم کرده .و بر اساس همان مقصد تحصیلی، مدارک خود به منظور اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان را آماده نمایید.

برای تحصیل پزشکی در آلمان، آزمون ورودی در این کشور وجود دارد .که به زبان آلمانی برگزار می شود و برای شرکت در این آزمون حداقل مدرک B1 زبان آلمانی ضرورت دارد. سوالات این آزمون زیر مجموعه ای از سوالات مرتبط با علوم تجربی هستند.

برای پاسخگویی به سوالات ادبیات زبان آلمانی لازم است که سطح زبان آلمانی شما معادل آیلتس یا تافل باشد.
پس در صورت تمایل و دارا بودن شرایط تحصیل پزشکی درآلمان، حداقل ۶ ماه به یادگیری زبان آلمانی و از طریق آموزشگاه های معتبر و مورد تایید سفارت آلمان از جمله «گوته» اقدام نمایید تا در مراحل اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان با مشکل زبان مواجه نشوید.

شرط معدل برای تحصیل پزشکی

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان را دارید. نیاز به یک مدرک تحصیلی دارید که شرایط ورود به دانشگاه را به شما می دهد . یعنی یک دیپلم که به شما اجازه می دهد تا تحصیلات خود را در کشور آلمان انجام دهید.

در آلمان دیپلم شما تأیید می شود تا ببینند آیا این یک دیپلم مورد قبول آلمان است. که به تحصیلات عالی دسترسی پیدا می کند یا خیر؟بسیاری از دیپلم های خارجی اکنون معادل آن هستند.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد می کنیم به مقاله ی شرط معدل برای تحصیل پزشکی در آلمان مراجعه کنید.

 

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

سوال های متداول

🙋‍♀️1.آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان وجود دارد؟

 • دانشگاههای و موسساتی هستند که به زبان انگلیسی تدریس می کنند. اما عمده ی دانشگاه های دولتی , کلاسهایشان به زبان آلمانی برگزار می شود.

🙋‍♀️2.میتوان همزمان تحصیل در آلمان , کار هم کرد؟

 • بله .امکان کار دانشجویی در این کشور برای دانشجویان فراهم شده است.

🙋‍♀️3.برای تحصیل این کشور حداکثر باید چند سال داشته باشیم؟

 • برای تحصیل در  آلمان محدودیت سنی وجود ندارد.اما با سن کمتر امکان پذیرش بالاتری دارید.

🙋‍♀️4.یک دانشجوی پزشکی در دانشگاه سراسری ایران میتواند این رشته را در آلمان دنبال کند؟

 •  برای ورود به دانشگاههای پزشکی در این کشور باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

🙋‍♀️5.زمان تحصیل دندانپزشکی  چند سال است؟

 • تحصیل رشته ی دندانپزشکی در این کشور حدود 5 سال طول می کشد.

🙋‍♀️6.آزمون GMAT چیست؟

 • یک آزمون استاندارد چند گزینه ایی که بعضی دانشگاهها برای پذیرش تحصیلی , مدرک آن را از دانشجویان طلب میکنند.

🙋‍♀️7.حداقل معدل برای تحصیل در  آلمان چند است؟

 • برای تحصیل در این کشور هر دانشگاه با توجه به درخواست ها بالاترین معدل را جذب میکند.

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!