شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

فهرست مقاله
تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان برای کسانی مناسب است که ترجیحا مقداری زبان انگلیسی بلد هستند و قرار است در طی تحصیل ، زبان آلمانی خودشان را نیز ارتقا بدهند تا در نهایت بتوانند پایان نامه ای به زبان آلمانی که مد نظر دانشگاه های آن کشور است را ارائه کنند .

انتخاب شهر برای تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان عموما در شهر برلین پیشنهاد بهتری به نظر می رسد ، چرا که هم هزینه ها در این شهر مقرون به صرفه تر هستند و هم این که می شود از سیستم های حمل و نقل که به صورت عمومی برقرارند استفاده نمود ، تا با صرف کمترین مقدار هزینه آسان و بی دردسر تردد داشت .

ضمن این که دسترسی های مناسبی نیز برای موزه ها ، رستوران ها ، گالری ها و مراکز خرید به واسطه همان سیستم فوق العاده حمل و نقل تعبیه شده است و در صرفه جویی های مالی تاثیر موثری دارد .

تحصیل در آلمان در شهر هامبورگ نیز گزینه ای ایده آل است . دلیل آن هم مرکزیت این شهر به عنوان مرکز فناوری یا صنعت است .

همچنین یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی نیز در این شهر وجود دارد که در کنار کارخانه مونتاژ معروف آنجا ، می تواند بعد از تحصیل محل های مناسبی برای اختیار کردن شغل باشد .

از حیث زندگی نیز این شهر یکی از بهترین شهرهای اروپایی محسوب شده و گزینه ایده آلی برای سکونت است .

ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نیاز به ویزای تحصیلی در این کشور دارد که برای دانشجوهای بین المللی صادر می شود تا مدت زمانی را در آلمان به نیت تحصیل اقامت داشته باشند .

نکات مهمی در این مورد وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند :

ثبت آدرس در اولین فرصت ممکن .

توجه به این نکته که ممکن است چند ماهی برای رسیدگی به درخواست ها زمان نیاز باشد .

قبل از اخذ ویزا نمی شود وارد کشور آلمان شد .

ویزا های توریستی و ویزای دوره های آموزشی ، مورد قبول دانشگاه ها نیستند .

برنامه ریزی ها باید به نحوی باشد که زمان کافی برای رسیدگی به ثبت نام و مراحل اداری در آن کشور مهیا باشد .

در صورتی که گذرنامه به هر دلیلی منقضی گردد ، باید سریعا به کشور مبدا برگشته و برای تمدید آن اقدام شود .

انواع ویزای تحصیلی در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در دانشگاه های آلمان نیاز به ویزا دارد و در این خصوص دو نوع متفاوت از ویزا ها قابل صادر شدن هستند . ویزای دانشجوهای متقاضی و ویزای دانشجویی

ویزای دانشجوهای متقاضی

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان اگر طبق اطلاع رسانی دانشگاهی در مورد پذیرش های خودش شفافیت کافی را نداشته باشد ، این نوع ویزا را باید تهیه نمود و بعد از آن مدت زمانی سه ماهه در نظر گرفته می شود تا برای ورود به دانشگاه خاصی اقدام گردد .

اگر در طی مدت مقرر پذیرشی از سمت دانشگاهی اتفاق بیفتد ، شخص می تواند برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کرده و تحصیل خود را آغاز کند . توجه شود که در این نوع ویزا ها تنها تاییدیه معتبر کشور آلمان ، ورود به دانشگاه را مجاز می کند .

ویزای دانشجویی

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان برای دانشجویی که موفق شده است پذیرش از دانشگاهی را به همراه تاییدیه آنجا کسب کند ، حتی اگر برای دوره های مقدماتی باشد ، می تواند این ویزا را دریافت نموده و در طی سه ماه اعتبار آن ، به دفتر ثبت خارجیان رفته و تمدید اقامت خودش را دریافت کند .

توجه شود که نامه پذیرش که باید از طرف دانشگاهی آلمانی باشد ، تنها سند معتبر در این روش است . دفاتر ثبت خارجیان نیز در همان شهری خواهد بود که مشغول به تحصیل هستند و نیازی به تردد به شهر های دیگر نیست .

نکته

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نیازمند این است که همیشه از وب سایت مربوط به وزارت امور خارجه این کشور ، نهایی ترین شرایط اعلام شده را بازدید کرده ، یا با مراجعه به سفارت و کنسولگری های آن ، اطلاعاتی به روز را برای تحصیل در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان کسب کنید.

نیازی به نگرانی برای یافتن آدرس کنسولگری ها نیز وجود ندارد ، چرا که در وب سایت وزارت امور خارجه آلمان همگی موجود هستند .

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان عموما موارد زیر را برای این پروسه نیاز دارد :

گواهی نامه ای برای سلامت که مورد تایید بیمه نیز باشد .

مدارکی جهت اثبات وجود داشتن پشتوانه ای مالی .

گواهی مستندی برای پژوهش های علمی یا دستاورد های دانشجو که کسب نموده است .

تاییدیه های مربوط به گذراندن دوره های زبان آلمانی یا مدرکی که تصدیق کند شخص به زبان آلمانی تسلطی کافی دارد .

نحوه اخذ اقامت برای ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل بدون مدرک زبان برای دانشجویی که مقیم کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیست و تصمیم به اقامتی نود روزه برای تحصیل نیز دارد ، شرایطی ایجاب کرده که باید برای اخذ اقامت خودش ، اقدامات لازم برای آموختن زبان آلمانی را داشته باشد .

سه راه برای یادگیری زبان آلمانی نیز در نظر گرفته می شود . یکی از آنها دانشگاهی آنلاین به نام DUO است که می شود در آنجا شروع به یادگیری نمود یا اقدام به یادگیری به روش خودآموزی داشت که مقداری سخت خواهد بود .

روش سوم که معقول تر از روش دوم به نظر می آید اختیار نمودن معلمی خصوصی است تا در اسرع وقت دوره آموزش زبان سپری شود . دوره های ارائه شده رسمی ، دو مقطع مبتدی و متوسطه دارند که باید در دوره مقدماتی آزمونی به نام داف را سپری نمود و سپس به دوره های متوسطه و پیشرفته که برای زبان تخصصی است اقدام کرد .

نکته

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان را در تسلطی نسبی به زبان آلمانی تنها برای گذراندن تحصیل نباید نگاه کرد ، چرا که در تعاملات اجتماعی یا برقراری ارتباطی صمیمی تر با دیگر دانشجویان ، نیاز به تسلطی بیشتر وجود دارد تا دانشجو دچار اشکالات ارتباطی نباشد .

منبع:سفارت آلمان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی