مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

خلاصه مقاله : بر اساس قوانین سفارت آلمان در خصوص متقاضیانی غیر آلمانی که زبان آنها آلمانی یا انگلیسی نیست بدین شکل است که این افراد با ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B1 و یا شرکت در دوره های زبان آلمانی یا انگلیسی می توانند اقدام به اخذ ویزای آلمان نمایند و این ویزای تحصیلی را دریافت کنند.در نتیجه متقاضیانی که دارای مدرک زبان نیستند می توانند بدون داشتن  مدرک زبان ویزای تحصیلی ﺁلمان را دریافت کنند و  در دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند. فقط این متقاضیان باید در حین پذیرش یک دوره زبان را نیز بگذرانند.
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

در این مقاله به بررسی ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان می پردازیم.بسیاری از دانشجویان به دلیل نداشتن مدرک زبان از درخواست دادن تحصیل در آلمان اجتناب می کردند. اما باید گفت که تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر خواهد بود. اما باید گفت چنانچه قصد تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان دارید باید توانایی های علمی بالایی داشته باشید چرا که تحصیل در دانشگاه های آلمان نیازمند ارائه مدرک زبان می باشد و در موارد معدودی مشاهده می شود که بدون مدرک زبان اجازه تحصیل در دانشگاه داده شده است.

همانطور که میدانید جهت اخذ اقامت و تحصیل در کشور های خارجی اعم از آلمان باید مدرک زبان حداقل 6 یا 7 ارائه شد که در صورت عدم ارائه آن امکان پذیرش متقاضی وجود نخواهد داشت. اخذ پذیرش تحصیل در آلمان نیازمند داشتن یک استاد راهنما می باشد که متقاعد کردن استاد راهنما یا همان آفیسر می تواند کمک بسزایی در پذیرش دانشجو داشته باشد.

باید توجه داشته باشید که دانشگاه های آلمان به دلیل رتبه علمی بالا مراحل دشواری جهت پذیرش در نظر گرفته اند که متقاضی باید تمامی مراحل را به موفقیت پشت سر بگذارد همچنین رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های آلمان سبب شده که بسیاری تمایل به اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور را داشته باشند.

تحصیل در آلمان 

مهمترین امر جهت اخذ اقامت آلمان به منظور تحصیل داشتن ویزای تحصیلی می باشد که باید حتما ویزای تحصیلی بوده باشد و در صورت اخذ ویزای توریستی و موارد مشابه امکان تبدیل آن وجود نخواهد داشت.

در هنگام درخواست ویزا باید مواردی را در نظر داشته باشید:

 •  چنانچه قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان دارید. باید درخواست خود را در اولین فرصت ثبت نمایید چرا که خیل عظیمی از دانشجویان اقدام به ثبت نام می نمایند. و ملاک پذیرش تاریخ ثبت نام می باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید .که بررسی درخواست شما ممکن است تا یک سال به طول بینجامد. و در این مدت اجازه وارد شدن به آلمان بدون نداشتن ویزای معتبر نخواهید داشت.
 •  باید زمان ویزای خود را به گونه ای تنظیم نمایید .تا وقت کافی جهت انجام امور دانشگاهی و ثبت نام داشته باشید. در صورتی که با ویزایی به غیر از ویزای تحصیل آلمان وارد کشور شده باشید امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت.
 • باید پاسپورت شما بیش از طول اقامت شما در آلمان تاریخ داشته باشد. و در صورت نداشتن اعتبار مجبور به ترک آلمان خواهید بود.

شرایط اخذ ویزا جهت تحصیل در آلمان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی جهت اخذ اقامت از طریق تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان برای ایالت های مختلف متفاوت خواهد بود و همواره در حال تغییر کردن می باشد.

1

 باید بدانید که در برخی دانشگاه های آلمان شرط اصلی داشتن مهارت های زبان آلمانی می باشد و در غیر اینصورت اجازه تحصیل در آن دانشگاه صادر نخواهد شد.

2

باید در نظر داشته باشید که برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نمی توانید به مدت طولانی به تحصیل بپردازید و در شرایط استثنایی می توانید حدود 2 الی 3 ترم از این امتیاز استفاده نمایید.

3

 یکی از شرط های لازم برای پذیرش دانشجو داشتن بضاعت مالی می باشد که باید اثبات شود.

4

  از دیگر مواردی که باید به آن توجه شود نمرات قبولی سطح بالا می باشد چرا که امتیاز تحصیل در آلمان  به هر کسی ارائه نخواهد شد.

5

 فرد متقاضی باید تمامی شرایط دانشگاه را پذیرفته و در راستای آن عمل نماید.

 

لازم به ذکر است که در دانشگاه های آلمان دوره های آموزش زبان برگزار می شود.که دانشجو می تواند در این دوره ها شرکت نموده و به اقامت تحصیلی خود استحکام بخشد. این کلاس ها آموزشی معمولا در فصول تابستان ارائه می شوند. اما چنانکه قصد دارید با اخذ مدرک زبان اقامت تحصیلی خود را دائمی کنید .در فصول دیگر نیز برخی مراکز آموزش زبان در حال فعالیت هستند.

چنانچه می خواهید سریع تر مهارت های زبانی را فرا گیرید. می توانید از مراکز خصوصی کمک بگیرید که در این مراکز می توانید در سریع ترین زمان ممکن مدرک زبان دریافت نمایید.

انواع ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

برای تحصیل در آلمان همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره کرد .نمی توان ویزای دیگری را جایگزین کرد و دو نوع ویزا تنها برای پذیرش وجود دارد:

ویزای دانشجویانی قصد تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان دارند

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که می خواهد اقامت آلمان را به منظور تحصیل داشته باشد. چنانچه قصد تحصیل در آلمان را داشته باشید می توانید. این ویزا موقت را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که این ویزا 3 ماهه می باشد. فرد متقاضی مکلف می شود که در این 3 ماه اقامت خود در آلمان نسبت به اخذ پذیرش یکی از دانشگاه های آلمان اقدام نماید .و در صورت پیدا کردن دانشگاه مورد نظر ویزای تحصیلی آلمان به وی تعلق خواهد گرفت.

 ویزای دانشجویی برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

ویزای دانشجویی به افرادی تعلق می گیرد که پذیرش دانشگاه را بدست آورده اند و یا در یک دوره مقدماتی مورد پذیرش قرار گرفته اند. لازم به ذکر است که مدت این ویزا نیز 3 ماه بوده .و فرد باید پیش از اتمام 3 ماه از طریق مراجعه به مرکز ثبت خارجیان در شهر خود اقدام به تمدید ویزا نماید.

تحصیل دکترا در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

 

برای پذیرش دانشگاه هیچ گونه آزمون ورودی اخذ نخواهد شد و نمره معدل شرط پذیرش می باشد. داشتن توصیه نامه استاد و مقالات بین المللی تایید شده و نمره قبولی زبان شرط قبولی دانشجو خواهد بود.

دانشجو باید از طرف استاد راهنما مورد تایید قرار گیرد، تحصیل در آلمان به گونه ای است که دانشجو پس از دریافت مشاوره از استاد راهنما به کار های تحقیقاتی و پژوهشی می پردازد و تعلیم در کلاس های درسی نخواهد بود.

دانشجو باید تز دکتری خود را به اتمام رسانده و نمره قبولی دریافت نماید. این پایان نامه را  دانشجو به صورت کتبی ارائه خواهد داد اما همانند ایران باید به صورت شفاهی از آن دفاع نماید.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل دکتری در آلمان

برای اخذ پذیرش دانشگاه برای تحصیل دکترا در آلمان داشتن مدارکی مورد نیاز خواهد بود که در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

 

مدارک مورد نیاز

1

فرد متقاضی باید مقالات چاپ شده و تایید شده داشته باشد و هرچه تعداد آن بیشتر باشد شانس پذیرش وی بالاتر خواهد شد.

2

فرد متقاضی باید ژورنال های چاپ شده داشته و در کارنامه خود کنفرانس های بین المللی داشته باشد.

3

فرد متقاضی باید در هر چهار مهارت آیلتس حداقل امتیاز 7 را کسب نموده باشد.

4

یک پروپوزال حرفه ای برای ارائه به استاد راهنما که مورد تایید باشد.

 

گرفتن پذیرش دکتری در آلمان زمان بر خواهد بود .و فرد متقاضی باید برای چندین استاد راهنما درخواست بفرستد .تا مورد قبول یکی از آنها واقع شود.

اما راه هایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید. شما می توانید برای کارشناسی ارشد پذیرش دریافت نمایید چرا که شرایط آن ساده تر از دکتری خواهد بود سپس با استاد راهنما رابطه مستقیم داشته و نسبت به تحصیل دکترا در آلمان اقدام نمایید.

یکی از لازمه های تحصیل دکترا در آلمان یادگیری زبان آلمانی می باشد چرا که پایان نامه فرد باید به زبان آلمانی ارائه شود البته لازم به ذکر است که پایان نامه برخی رشته های مهندسی و صنایع می تواند با موافقت استاد راهنما به زبان انگلیسی نیز ارائه شوند.

تحصیل دکتری در آلمان بین 3 تا 4 سال زمان بر خواهد بود که توانایی فردی دانشجو بر زودتر به پایان رسیدن آن تاثیر خواهد داشت.

 

پیشنهاد می کنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان نگاهی بیندازید.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

برای اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در آلمان ارائه مدارکی مورد نیاز خواهد بود که از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •         باید گواهی سلامت داشته و در بیمه مورد تایید قرار گیرد.
 •         شخص باید بضاعت مالی جهت امرار معاش در آلمان و زندگی در یکی از ایالت های آن را داشته باشد که جهت اثبات آن می تواند فیش حقوقی خود را ارائه نماید.
 •         شخص باید چندین مقاله ثبت شده بین المللی داشته باشد.
 •         برخی دانشگاه های آلمان تاییدیه مدرک زبان آلمانی نیز درخواست خواهند کرد.
 •         باید تمامی نمرات سال های قبل تحصیلی به مراکز مربوطه ارائه شود.
 •         فرد متقاضی باید از یک دانشگاه معتبر در مقطع تحصیلی قبلی خود فارغ التحصیل شده باشد.

منبع : سفارت آلمان

سوال های متداول

🙋‍♀️1.با داشتن کار دانشجویی میتوان هزینه های زندگی در آلمان را تامین کرد؟

 • از مهم ترین سوال هایی که در مورد تحصیل در آلمان برای تمام دانشجویان به وجود می آید، هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف آلمان می باشد. کشور آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی از هزینه های پایینی تحصیل در مقاطع مختلف برخوردار می باشد به طوری که دانشجویان می توانند با داشتن کار دانشجویی به راحتی می توانند از عهده هزینه های تحصیل در آلمان بر بیایند.

🙋‍♀️2.چه زمانی باید برای تمدید ویزای تحصیلی اقدام کرد؟

 • دانشجویان مشغول تحصیل در کشور ﺁلمان باید توجه داشته باشند. که حتما قبل از تاریخ انقضای مجوز اقامت خود اقدام به تمدید این ویزا نمایند.

🙋‍♀️3.ویزای دانشجویان متقاضی چه مدت اعتبار دارد؟

 • اعتبار این ویزا 3 ماهه است و پس از اخذ آن  به متقاضی این اجازه را می دهد که به دانشگاه مورد نظر در ﺁلمان وارد شود. این ویزا تا شش ماه نیز قابل تمدید است.

🙋‍♀️4.می توان ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد؟

 • ویزای توریستی قابل جایگزینی با ویزای تحصیلی نیست. در صورت دریافت ویزای نامناسب، متقاضی مجبور است که به کشور خود برگردد تا ویزای مناسب را درخواست دهد.

🙋‍♀️5.چه زمانی میتوان برایویزای دانشجویی کشور آلمان اقدام کرد؟

 • دومین نوع ویزای تحصیلی کشور ﺁلمان ویزای دانشجویی است. که درخواست این ویزا زمانی امکان پذیر است که متقاضی موفق به اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های ﺁلمان و تاییدیه آن شود.

🙋‍♀️6.ویزای تحصیلی برای یادگیری زبان آلمانی به چه صورت است؟

 • با دریافت این ویزا به یادگیری زبان آلمانی میپردازید و سپس به دریافت پذیرش از دانشگاهها اقدام میکنید. میتانید این دوره را در کشورهای دیگر نیز بگذرانید.

🙋‍♀️7.امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان وجود دارد؟

 • در برخی دانشگاهها و رشته ها تدریس به زبان انگلیسی صورت می گیرد.

 

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات