مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

در این مقاله به بررسی تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان می پردازیم.بسیاری از دانشجویان به دلیل نداشتن مدرک زبان از درخواست دادن تحصیل در آلمان اجتناب می کردند. اما باید گفت که تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر خواهد بود. اما باید گفت چنانچه قصد تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان دارید باید توانایی های علمی بالایی داشته باشید چرا که تحصیل در دانشگاه های آلمان نیازمند ارائه مدرک زبان می باشد و در موارد معدودی مشاهده می شود که بدون مدرک زبان اجازه تحصیل در دانشگاه داده شده است.

همانطور که میدانید جهت اخذ اقامت و تحصیل در کشور های خارجی اعم از آلمان باید مدرک زبان حداقل 6 یا 7 ارائه شد که در صورت عدم ارائه آن امکان پذیرش متقاضی وجود نخواهد داشت. اخذ پذیرش تحصیل در آلمان نیازمند داشتن یک استاد راهنما می باشد که متقاعد کردن استاد راهنما یا همان آفیسر می تواند کمک بسزایی در پذیرش دانشجو داشته باشد.

باید توجه داشته باشید که دانشگاه های آلمان به دلیل رتبه علمی بالا مراحل دشواری جهت پذیرش در نظر گرفته اند که متقاضی باید تمامی مراحل را به موفقیت پشت سر بگذارد همچنین رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های آلمان سبب شده که بسیاری تمایل به اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور را داشته باشند.

تحصیل در آلمان 

مهمترین امر جهت اخذ اقامت آلمان به منظور تحصیل داشتن ویزای تحصیلی می باشد که باید حتما ویزای تحصیلی بوده باشد و در صورت اخذ ویزای توریستی و موارد مشابه امکان تبدیل آن وجود نخواهد داشت.

در هنگام درخواست ویزا باید مواردی را در نظر داشته باشید:

–  چنانچه قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان دارید باید درخواست خود را در اولین فرصت ثبت نمایید چرا که خیل عظیمی از دانشجویان اقدام به ثبت نام می نمایند و ملاک پذیرش تاریخ ثبت نام می باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که بررسی درخواست شما ممکن است تا یک سال به طول بینجامد و در این مدت اجازه وارد شدن به آلمان بدون نداشتن ویزای معتبر نخواهید داشت.

–  باید زمان ویزای خود را به گونه ای تنظیم نمایید تا وقت کافی جهت انجام امور دانشگاهی و ثبت نام داشته باشید. در صورتی که با ویزایی به غیر از ویزای تحصیل آلمان وارد کشور شده باشید امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت.

– باید پاسپورت شما بیش از طول اقامت شما در آلمان تاریخ داشته باشد و در صورت نداشتن اعتبار مجبور به ترک آلمان خواهید بود.

شرایط اخذ ویزا جهت تحصیل در آلمان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی جهت اخذ اقامت از طریق تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان برای ایالت های مختلف متفاوت خواهد بود و همواره در حال تغییر کردن می باشد.

–  باید بدانید که در برخی دانشگاه های آلمان شرط اصلی داشتن مهارت های زبان آلمانی می باشد و در غیر اینصورت اجازه تحصیل در آن دانشگاه صادر نخواهد شد.

– باید در نظر داشته باشید که برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نمی توانید به مدت طولانی به تحصیل بپردازید و در شرایط استثنایی می توانید حدود 2 الی 3 ترم از این امتیاز استفاده نمایید.

– یکی از شرط های لازم برای پذیرش دانشجو داشتن بضاعت مالی می باشد که باید اثبات شود.

–  از دیگر مواردی که باید به آن توجه شود نمرات قبولی سطح بالا می باشد چرا که امتیاز تحصیل در آلمان  به هر کسی ارائه نخواهد شد.

–   فرد متقاضی باید تمامی شرایط دانشگاه را پذیرفته و در راستای آن عمل نماید.

لازم به ذکر است که در دانشگاه های آلمان دوره های آموزش زبان برگزار می شود که دانشجو می تواند در این دوره ها شرکت نموده و به اقامت تحصیلی خود استحکام بخشد. این کلاس ها آموزشی معمولا در فصول تابستان ارائه می شوند اما چنانکه قصد دارید با اخذ مدرک زبان اقامت تحصیلی خود را دائمی کنید در فصول دیگر نیز برخی مراکز آموزش زبان در حال فعالیت هستند.

چنانچه می خواهید سریع تر مهارت های زبانی را فرا گیرید می توانید از مراکز خصوصی کمک بگیرید که در این مراکز می توانید در سریع ترین زمان ممکن مدرک زبان دریافت نمایید.

انواع ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

برای تحصیل در آلمان همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره کرد نمی توان ویزای دیگری را جایگزین کرد و دو نوع ویزا تنها برای پذیرش وجود دارد:

ویزای دانشجویانی قصد تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان دارند:

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که می خواهد اقامت آلمان را به منظور تحصیل داشته باشد. چنانچه قصد تحصیل در آلمان را داشته باشید می توانید این ویزا موقت را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که این ویزا 3 ماهه می باشد. فرد متقاضی مکلف می شود که در این 3 ماه اقامت خود در آلمان نسبت به اخذ پذیرش یکی از دانشگاه های آلمان اقدام نماید و در صورت پیدا کردن دانشگاه مورد نظر ویزای تحصیلی آلمان به وی تعلق خواهد گرفت.

–         ویزای دانشجویی برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

ویزای دانشجویی به افرادی تعلق می گیرد که پذیرش دانشگاه را بدست آورده اند و یا در یک دوره مقدماتی مورد پذیرش قرار گرفته اند. لازم به ذکر است که مدت این ویزا نیز 3 ماه بوده و فرد باید پیش از اتمام 3 ماه از طریق مراجعه به مرکز ثبت خارجیان در شهر خود اقدام به تمدید ویزا نماید.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

برای اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در آلمان ارائه مدارکی مورد نیاز خواهد بود که از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         باید گواهی سلامت داشته و در بیمه مورد تایید قرار گیرد.

–         شخص باید بضاعت مالی جهت امرار معاش در آلمان و زندگی در یکی از ایالت های آن را داشته باشد که جهت اثبات آن می تواند فیش حقوقی خود را ارائه نماید.

–         شخص باید چندین مقاله ثبت شده بین المللی داشته باشد.

–         برخی دانشگاه های آلمان تاییدیه مدرک زبان آلمانی نیز درخواست خواهند کرد.

–         باید تمامی نمرات سال های قبل تحصیلی به مراکز مربوطه ارائه شود.

–         فرد متقاضی باید از یک دانشگاه معتبر در مقطع تحصیلی قبلی خود فارغ التحصیل شده باشد.

منبع : سفارت آلمان

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *