شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل مهندسی در آلمان

فهرست مقاله
تحصیل مهندسی در آلمان
تحصیل مهندسی در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان

با توجه به ساختار اقتصاد صنعتی آلمان و رشد روز افزون این اقتصاد ، این کشور را به مقصدی جذاب برای علاقه مندان به تحصیل مهندسی در آلمان تبدیل کرده است . هر وقت صحبت از دانش خودرو یا تکنولوژی های روز در این عرصه و یا لوازم خانگی و یا لوازم ساختمانی می شود ناخودآگاه شما به یاد برندهای معتبری از کشور آلمان خواهید افتاد بی جهت نیست که آلمان را سرزمین مهندسین می نامند .
در مقاله حاضر ما 10 مزیت تحصیل در آلمان را برای شما شرح می دهیم ،امیدواریم برای انتخاب مسیر آینده تحصیلی شما مفید باشد .

هزینه های تحصیل

بیشتر دانشگاه های آلمان به ویژه تحصیل در دانشگاه های دولتی با هزینه ای کم برای دانشجویان بین المللی همراه است ، حتی در مواردی هیچ هزینه ای ندارد. آنها در واقع هزینه ای که از شما بعنوان “هزینه اداری” که معمولا بین 100 تا 200 یورو در سال می باشد را دریافت می کنند . که به منظور پوشش دادن به خدمات دانشجویی، هزینه هایی مانند بلیط اتوبوس به دانشگاه و غیره می باشد .
با این حال در دانشگاه های دولتی در برمن و زارلند و زاکسن، زاکسن-آنهالت و تورینگ هزینه ای بابت تحصیل از شما دریافت می شود که شما ملزم به پرداخت آن هستید .

فرصت های تحصیلی متعدد برای دانشجویان مهندسی

سازمان ها زیادی در آلمان برای دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی ارائه می دهند. اینها شامل دانشگاه ها، ارگان های تحقیقاتی، ادارات دولتی و شرکت هایی متفاوتی هستند .
بورسی تحصیلی که به شما تعلق میگیرد شامل پرداخت هزینه های دانشجویی و یا برای بخشی از هزینه دانشجویی و همچنین ، هزینه های ماهانه شما ،از جمله اسکان ،خرید کتاب و غیره … می باشد .
DAAD و Deutschlandstipendium از جمله ارگانه های تأمین کنندگان بورس تحصیل مهندسی در آلمان هستند، اما چندین نهاد دیگر نیز هستند که کمک مالی به دانشجویان بین المللی می دهند.
شما می توانید از طریق سایت scholarshipportal.com امکانات مالی که در آلمان به دانشجویان اعطا می شود را بررسی کنید .

پیشنهاد مطالعه »
مهاجران ایرانی چگونه در آلمان تحصیل کنند؟

برنامه زبان انگلیسی در دانشگاه مهندسی آلمان

آلمان یکی از اولین هدف های تحصیل مهندسی در میان کشورهای غیر انگلیسی است که محبوبیت زیادی در بین دانشجویان بین المللی دارد. این نکته به دلیل این واقعیت است که بیشتر دانشگاه های آلمان برنامه های برای آموزش زبان انگلیسی به طور خاص به دانشجویان خارجی ارائه می دهند. تمام آموزشگاههای تحصیلی دارای استانداردهای علمی بالا از جمله تخصص های مهندسی و فن آوری هستند.
شما هم اکنون می توانید به طور مستقیم با درخواست Studyportals به IUBH دانشگاه علوم کاربردی ، از این امکانات در آلمان بهره مند شوید. شما در دوره های آموزش زبان انگلیسی، هزینه های نرم افزاری و مشاوره رایگان را از دولت آلمان دریافت خواهید کرد.

حضور در دانشگاه های برتر در زمینه مهندسی

دانشگاه های آلمان همیشه در همه رتبه بندی های مشهور دانشگاه دنیا حضور دارند، و با توجه به این مهم آنها برای کیفیت تولید دانش همیشه جز برترین ها در جهان بوده اند .
بر طبق کیفیت تولید دانش ، در اینجا 7 دانشگاه برتر آلمان در رتبه بندی مهندسی و فن آوری در سال 2017 معرفی می شوند:
• دانشگاه فنی مونیخ
• RWTH دانشگاه آچن
• دانشگاه فنی برلین
• موسسه فناوری کارلسروهه
• دانشگاه اشتوتگارت
• TU درسدن
• دانشگاه صنعتی درمستاد

تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان

 

هزینه زندگی کم برای دانشجویان

هزینه زندگی در آلمان نسبت به سایر نقاط اروپا مانند کشورهای حوزه اسکاندیناوی کمتر است. شما می توانید هزینه های خود را با بودجه ای به میزان تقریبا 700 یورو در هر ماه در بعضی از شهرهای کوچک آلمان مدیریت کنید.
همچنین دانشجویان بین المللی در آلمان اجازه دارند تا 720 ساعت در سال کار کنند یعنی جمعا 90 روز کامل در یک سال را می توان شاغل بود . مشاغل نیمه وقت که 7 تا 8 یورو برای فعالیت در هر ساعت آن به شما می پردازند معمولا آسان بوده و راهی مناسب برای تامین هزینه های شما می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
مزایای مهاجرت تحصیلی به بلژیک

تحقیق و همکاری با صنعت مهندسی

جمهوری آلمان همیشه پیشرو در تحقیقات پیشرفته بوده است. دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی این کشور همواره با شرکت ها و صنایع در تبادل دانش هستند و ارتباطات نزدیکی را ایجاد می کنند. این به دانشجویان مهندسی فرصت های هیجان انگیز برای استفاده از مهارت های خود را در شیوه های مختلف زندگی واقعی برای حل مشکلات ارائه می دهد.
به عنوان مثال، دانشگاه فنی مونیخ، مشارکت با شرکت های معروف مانند زیمنس و جنرال الکتریک، BMW و همچنین این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند برای کار بر روی پروژه های تحقیقاتی که در مراکز علمی محلی مانند موسسات ماکس پلانک و موزه دویچه همکاری داشته باشند .

تنوع زیاد رشته های مهندسی

از تخصص هایی مانند فناوری نانو تا مهندسی رسانه، کارتوگرافی به علوم سیستماتیک آب و هوا، دوره های مختلف ارائه شده توسط دانشگاه های آلمان بسیار وسیع است.
در اینجا چند نمونه از دوره های مهندسی عمومی در آلمان را نام میبریم:

  • مهندسی مکانیک در آلمان
  • مهندسی برق در آلمان
  • مهندسی پزشکی آلمان
  • مهندسی فضا در آلمان

دانشگاههای بین المللی شناخته شده

براساس آخرین اطلاعات ارائه شده توسط ICEF مانیتور ، بیش از 300،000 دانشجوی بین المللی این کشور را به عنوان مقصد دانشجویی خود انتخاب کرده اند.
 تحصیل مهندسی در آلمان – مشاغل مهندسی فراوان در آلمان
از آنجایی که اقتصاد آلمان مبتنی بر تولیدات صنعتی می باشد، معمولا مشاغل برای مهندسین تحصیل کرده به راحتی پیدا می شود . در حقیقت، از آنجایی که بیشتر شرکتهای فن آوری آلمانی در تحقیقات پیشرفته و کاربردی سهیم هستند، این کشور همیشه به کارشناسان علمی، مهندسی و تکنولوژی نیاز گسترده دارد.
براساس آمار اخیر، آلمان در رتبه دوم کارکنان مهندسی در میان تمام کارکنان اتحادیه اروپا قرار دارد.
افرادی که اقامت آلمان را دریافت می کنند مجاز به زندگی و کار در این کشور هستند و به طور متوسط حقوق هر مهندس حدود 46،126 یورو در سال می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
0 تا 100 تحصیل در آمریکا از ابتدایی تا دانشگاه

سطح برتر رفاه زندگی در آلمان

شهرهای جمهوری فدرال آلمان مانند مونیخ، برلین، هامبورگ به طور مداوم در میان شهرهای پرجمعیت جهان قرار دارند. شهرهای بزرگ آلمان نیز به طور کلی امن تر از سایر کشورها هستند. از آنجا که آلمان در قلب اروپا قرار دارد، مسافرت به سایر کشورهای اروپایی مانند اتریش، فرانسه یا بلژیک از این کشور بسیار آسان است.
بر اساس آمار OECD، آلمان همچنین بالاترین رتبه از لحاظ میانگین کیفیت تحصیلات و مهارت ها، شغل و درآمد، کیفیت محیط زندگی ، ارتباطات اجتماعی، امنیت شخصی و رفاه برخوردار است .

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما

02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی