مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مزایای تحصیل دندانپرشکی در پرتغال چیست؟

تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

مزایای تحصیل دندانپرشکی در پرتغال چیست؟

فهرست مقاله
تحصیل دندانپزشکی در پرتغال
تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

متقاضیانی که قصد مهاجرت به پرتغال و تحصیل دندانپزشکی در پرتغال را دارند می توانند این مقاله را مطالعه نمایند. تحصیل دندانپزشکی در پرتغال به دانشجویان این رشته این امکان را می دهد.

که علاوه بر زندگی کردن در کشور زیبای پرتغال با مناظر کم نظیرش بتوانند با هزینه ای بسیار مناسب و مقرون به صرفه در رشته مورد علاقه خود تحصیل نمایند.

ما در این مقاله تلاش کردیم در مورد شرایط پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در پرتغال توضیحاتی داده شود.یکی دیگر از مهم ترین دلایلی که اکثر متقاضیان مشتاق به مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال و تحصیل دندانپزشکی در پرتغال هستند.

به دلیل پایین بودن هزینه زندگی این کشور می باشد. دانشجویان زیادی جذب دانشگاه های کشور پرتغال می شوند چرا که دانشگاه های این کشور در بین سایر کشورها یکی از مناسب ترین شرایط را برای مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال و همچنین اخذ اقامت این کشور را دارند.

تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

شرایط کشور پرتغال برای تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا پرتغال می باشد. این کشور از غرب با اقیانوس اطلس و از شرق و شمال با کشور اسپانیا هم مرز است.

بر اساس آمارهای جهانی کشور پرتغال جزء کشورهای پیشرفته و توسعه یافته محسوب می شود. این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین کشورهایی است.

که متقاضیان مهاجرت تحصیلی می توانند ﺁن را برای زندگی و تحصیل انتخاب نمایند. کشور پرتغال جزء اتحادیه اروپا و سازمان ملل است و همچنین یکی از بنیانگذاران پیمان آتلانتیک شمالی می باشد.

مقاله پیشنهادی:تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

شهر لیسبون پایتخت این کشور و زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی و دینشان مسیحیت می باشد. این کشور از ﺁب و هوای معتدل بهره می برد و دارای جاذبه های طبیعی فوق العاده ای می باشد.

به همین خاطر سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا جذب خود می کند. کشور پرتغال سومین کشور اقتصادی بزرگ اتحادیه اروپا محسوب می شود و رتبه یازدهم را در جهان دارد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

یکی از رویاهایی که تقریبا اکثر دانش آموزان و دانشجویان سراسر دنیا خصوصا دانشجویان ایرانی دارند تحصیل در کشورهای اروپایی خصوصا در رشته ها پزشکی و دندانپزشکی است.

آن ها تلاش می کنند تا با گرفتن بورسیه و یا حتی با پرداخت هزینه شخصی به این هدف خود برسند. بر اساس بررسی های انجام شده یکی از بهترین کشورهای اروپایی که متقاضیان تحصیل دندانپزشکی می توانند برای ادامه تحصیل به آن کشور مهاجرت کنند کشور پرتغال است.

از این رو و به دلیل هزینه های پایین امروزه تحصیل دندانپزشکی در پرتغال مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل این رشته می باشد.

در واقع متقاضیان تحصیل دندانپزشکی برای پذیرش در دانشگاه های این کشور فقط کافیست که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را در رشته تجربی همراه خود داشته باشند.

این متقاضیان به راحتی و بدون نیاز به امتحان کنکور می توانند مشغول تحصیل دندانپزشکی در پرتغال شوند. یکی دیگر از مزایای تحصیل دندانپزشکی در پرتغال این است.

که برای این متقاضیان نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد. ولی متقاضیان برای درک بهتر مفاهیم درسی بهتر است که با یکی از دو زبان انگلیسی یا پرتغالی ﺁشنایی داشته باشند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

با توجه به موارد و مزایایی که در بالا از کشور پرتغال ذکر کردیم و همچنین امکاناتی که دانشگاه های این کشور در اختیار دانشجویان دندانپزشکی قرار می دهد مشخص شده که کشور پرتغال در بین سایر کشورهای اروپایی از بهترین کشورهایی است.

که می توان برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی انتخاب کرد. از دیگر مزایای تحصیل دندانپزشکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

· تحصیل دندانپزشکی بدون گذراندن کنکور
· پایین بودن هزینه های تحصیل رشته دندانپزشکی نسبت به سایر کشورها
· تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور پرتغال بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
· از دیگر مزایای تحصیل دندانپزشکی در این کشور می توان به اخذ ویزا برای اقوام درجه یک در حین تحصیل در این رشته اشاره کرد
· همچنین امکان کار دانشجویی در هفته به مدت 10 تا 20 ساعت برای دانشجویان این رشته فراهم است
· یکی از مزیت ها و برتری های مهم کشور پرتغال نسبت به سایر کشورها برای پذیرش دانشجویان این است که تعداد درخواست های بین المللی برای تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها بسیار کمتر می باشد و این دلیل باعث می شود که متقاضیان با آسودگی خاطر بیشتری برای اخذ پذیرش اقدام کنند.

 

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

اولین گزینه ای که به ذهن هر متقاضی مهاجرت تحصیلی در خارج کشور می رسد هزینه های تحصیل در ﺁن کشور است. از این رو تمام این متقاضیان تلاش می کنند که کم هزینه ترین و در عین حال بهترین کشور از لحاظ سیستم آموزشی را انتخاب کنند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی

متقاضیانی که می خواهند در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا اطلاعات کسب کنند باید بدانند که کشور پرتغال یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود.

و هزینه زندگی در این کشور بستگی به این دارد که در کدام منطقه از این کشور زندگی می کنید.هزینه تحصیل دندانپزشکی نیز به این مورد بستگی دارد که متقاضیان تحصیل در کدام دانشگاه این کشور پذیرش می شوند.

و بر اساس این دانشگاه ها هزینه ها نیز متغیر است. مثلا متقاضی تحصیل دندانپزشکی که زبان پرتغالی را انتخاب می کند شهریه کمتری نسبت به متقاضی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب کرده می پردازد.

همچنین تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی این کشور پایین تر از دانشگاه های خصوصی است. همچنین از دیگر تفاوت های دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور می توان گفت.

که پرداخت شهریه در دانشگاه های دولتی کشور پرتغال به صورت سالانه پرداخت می شود و در صورتی که در دانشگاه های خصوصی این شهریه ها ماهیانه پرداخت می شوند.

اجازه کار ضمن تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

در کشور پرتغال دانشجویان غیر اروپایی برای اشتغال به کار ضمن تحصیل به مجوز کار نیاز دارند. این مجوز نیز در صورتی صادر خواهد شد که متقاضی در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شود.

در نتیجه دانشجویانی که مشغول تحصیل دندانپزشکی هستند فقط می توانند به صورت نیمه وقت در بیمارستان های این کشور مشغول به کار شوند.

این کار پاره وقت به دانشجویان کمک می کند تا بخشی از هزینه زندگی خود را تامین کنند. همچنین باعث کسب تجربه برای این افراد شده تا یافتن شغل در ﺁینده برای این افراد ﺁسان تر باشد.

مقاله پیشنهادی:

بورسیه تحصیلی در پرتغال

بورسیه تحصیلی در پرتغال

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *