مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط و مزایای تحصیل در دانشگاه نخجوان چیست؟

خلاصه مقاله : امروزه یکی از دغدغه های اصلی دانشجویانی که متقاضی تحصیل در خارج کشور هستند پذیرش در دانشگاه های معتبر است. لذا این دانشجویان همواره در تلاش اند تا در یکی از این داشنگاه های معتبر مشغول به تحصیل شوند.برای دانشجویان ایرانی دانشگاه های موجود در ﺁسیا از جمله آذربایجان به دلایل متعدد که یکی از مهم ترین دلایل آن مسافت می باشد به یکی از اصلی ترین مقاصد مورد علاقه دانشجویان ایرانی و حتی خارجی برای ادامه تحصیل تبدیل شده است.
تحصیل در دانشگاه نخجوان

شرایط و مزایای تحصیل در دانشگاه نخجوان چیست؟

فهرست مقاله
تحصیل در دانشگاه نخجوان
تحصیل در دانشگاه نخجوان

ما در این مقاله می خواهیم در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه نخجوان صحبت نماییم و این موضوع را به صورت مختصر تشریح کنیم. بنابراین اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه نخجوان هستید.می توانید با ما در این مقاله همراه باشید. دانشگاه ایالتی نخجوان یک دانشگاه عمومی است. این دانشگاه در کشور آذربایجان مستقر در نخجوان قرار دارد.

تحصیل در دانشگاه نخجوان

پذیرش دانشگاه نخجوان

امروزه یکی از دغدغه های اصلی دانشجویانی که متقاضی تحصیل در خارج کشور هستند پذیرش در دانشگاه های معتبر است. لذا این دانشجویان همواره در تلاش اند تا در یکی از این داشنگاه های معتبر مشغول به تحصیل شوند.

برای دانشجویان ایرانی دانشگاه های موجود در ﺁسیا از جمله آذربایجان به دلایل متعدد که یکی از مهم ترین دلایل آن مسافت می باشد به یکی از اصلی ترین مقاصد مورد علاقه دانشجویان ایرانی و حتی خارجی برای ادامه تحصیل تبدیل شده است.

یکی از دانشگاه های این کشور که سالانه دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند دانشگاه نخجوان است که بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور هدف تحصیل در دانشگاه نخجوان را دارند.

دانشگاه ملی نخجوان در در شهر نخجوان و در جمهوری خود مختار نخجوان تاسیس شده است. این دانشگاه در سال 1967 به عنوان بخشی از مؤسسه آموزشی آذربایجان تاسیس شد که سال ها بعد به دانشگاه دولتی نخجوان ارتقاء یافت.

تحصیل در دانشگاه نخجوان یکی از گزینه هایی است که امروزه از سوی دانشجویان ایرانی مورد استقبال فراوانی گرفته است.از نظر جنبه های مختلف یک انتخاب مناسب برای دانشجویان مهاجر است.

نخجوان در همسایگی ایران قرار دارد و دانشگاه نخجوان رشته های تحصیلی متنوعی را برای داشنجویان علاقه مند به تحصیل به شیوه های نوین ارائه می دهد.

مقاله پیشنهادی:تحصیل در آذربایجان به چه صورت است؟

تحصیل در دانشگاه نخجوان

دانشگاه ملی و دولتی نخجوان متشکل از 7 دانشکده است که عبارتند از:

 1.  دانشکده فنی نظامی
 2.  دانشکده تاریخ و فقه
 3.  دانشکده هنر
 4.  دانشکده علوم طبیعی و پزشکی
 5.  دانشکده اقتصاد و حقوق
 6.  دانشکده ریاضیات و فیزیک
 7.  دانشکده تعلیم و تربیت

 

از انجایی که امروزه کشور آذربایجان و نخجوان در زمینه های علمی و صنعتی پیشرفت های زیادی داشته اند لذا دانشگه های آذربایجان و نخجوان محل مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی و سایر کشورهای جهان می باشد.

همچنین هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار پایین است و برای متقاضیانی که به دنبال هزینه تحصیل پایین و دانشگاه های معتبر و بین المللی هستند مناسب می باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه نخجوان

دانشگاه نخجوان برای بهبود شرایط تحصیل دانشجویان خارجی هرساله امکانات رفاهی خود را بالا می برد. علاوه بر این از دلایل دیگری که دانشجویان این دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در این کشور است.

از دیگر مزایای تحصیل این است که دانشجویان فرصت تحصیل سه زبان زنده دنیا یعنی ترکی، روسی و انگلیسی را خواهند داشت. سطح تحصیلات در این دانشگاه بسیار بالاست.

لذا دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند علاوه بر اینکه می توانند به راحتی در کشور آذربایجان مشغول به کار شوند بلکه در کشور های دیگر نیز شرایط اشتغال را نیز دارند.

تحصیل در دانشگاه نخجوان

هزینه تحصیل در دانشگاه نخجوان

تحصیل در این دانشگاه معمولا به زبان انگلیسی است لذا برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این دارند ارائه مدرک زبان از شرایط پذیرش این دانشگاه می باشد. مدرک زبانی که باید رائه دهید ﺁیلتس با نمره 5 است.

همچنین در این دانشگاه در صورت نداشتن مدرک زبان امکان یادگیری و گذراندن دوره های زبان انگلیسی برای دانشجویان مهیا است. اما بهتر است دانشجویان متقاضی تحصیل برای جلوگیری از هزینه اضافی ابتدا در داخل کشور مدرک زبان خود را دریافت نماید.

سپس برای ثبت نام این دانشگاه اقدام نماید.که تحصیل باعث حفظ آینده کاری و شخصی دانشجویان این دانشگاه می شود.  با تحصیل در این دانشگاه می توانید به راحتی اقامت کشور آذربایجان را دریافت نمایید و حتی بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی سفر نمایید. از مزایای دیگر تحصیل در این این است که دانشجویان دانشگاه نخجوان به راحتی و به صورت آنلاین می توانند به انواع منابع و سایت های اطلاعاتی معتبر دسترسی داشته باشند. همچنین اساتید معتبری نیز مشغول به تدریس در این دانشگاه می باشند.

به دلیل پایین بودن هزینه زندگی در نخجوان و همچنین هزینه تحصیل این گزینه به یکی از مناسب ترین و ایده ﺁل ترین گزینه های زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی تبدیل شده است. از ویژگی های تحصیل در نخجوان می توان به امکان کار همزمان با تحصیل اشاره نمود.

شرایط تحصیل در دانشگاه نخجوان

یکی از شرایط پذیرش و تحصیل این است که متقاضی تحصیل در این دانشگاه حتما باید مدرک دیپلم خود را گرفته باشد. تمام متقاضیان در زمان ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه باید مدرک دیپلم خود را ارائه دهند.

یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه نخجوان که از مهم ترین شرایط نیز می باشد پرداخت هزینه های لازم برای تحصیل دانشجو است. این هزینه ها بسته به نوع رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد.

از دیگر شرایط تحصیل می توان به بورسیه تحصیلی آن اشاره کرد که این بورسیه ها به دانشجویانی تعلق می گیرد که دارای رزومه قوی هستند. کشور ﺁذربایجان و نخجوان از آنجایی که بسیار به کشورمان نزدیک می باشند.

و همچنین از نظر فرهنگی و مذهبی اشتراکات زیادی بینشان وجود دارد لذا گزینه مناسب و ایده آلی برای تحصیل دانشجویان و متقاضیان ایرانی که خواهان تحصیل در خارج هستند می باشد. متقاضیان تحصیل در نخجوان توجه داشته باشند. که تحصیل در نخجوان می تواند سکوی پرتابی جهت ادامه تحصیل و یا کار در کشور های اروپایی باشد. بسیاری از متقاضیان و دانشجویان تحصیل در ابتدا اقدام به تحصیل در مقطع لیسانس در این دانشگاه می کنند تا بتوانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در کشورهای اروپایی بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه نخجوان

 •  اصل شناسنامه به همراه کپی مدارک شناسایی
 •  ارائه اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات
 •  عکس
 •  ارائه کپی و گذرنامه اصلی
 •  ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 •  ارائه مدرک زبان شامل انگلیسی، روسی و آذری
 •  وضعیت خدمت سرباز که ویژه دانشجویان مرد می باشد

 

 

 

تحصیل در دانشگاه نخجوان

 

 

مقاله پیشنهادی:شرایط اخذ تابعیت جمهوری آذربایجان

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
28 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
عباس دهقانی
عباس دهقانی
2021/02/11 09:55

با سلام ، من رشته دبیرستانی ام ریاضی و فیزیک بوده ، دیپلم و پیش ریاضی و فیزیک دارم ، آیا امکان ادامه تحصیل در رشته های پزشکی ای مثل داروسازی را در نخجوان دارم ؟

زهرا
زهرا
2020/12/28 03:43

سلام من چجوری میتونم با یک فرد آذربایجانی ارتباط برقرار کنم مثلا استاد دانشگاه یا دانشجو برای یک پروژه دانشگاهیی

علی
علی
پاسخ دادن به  زهرا
2021/01/10 01:11

بنده دانشجوی اذربایجانم ،اگه سوالی دارید در خدمتم

Zizi
Zizi
پاسخ دادن به  علی
2021/01/23 19:20

سلام علی وقت بخیر شما از شرایط زندگی و تحصیل اونجا راضی هستی؟
ممنون میشم درصورت امکان بهم پیام بدین

erfan
erfan
2020/12/10 18:00

سلام برای تحصیل دندان پزشکی در نخجوان تسلط به زبان آذری کافیست یا باید مدرک زبان هم باشد

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  erfan
2020/12/12 18:05

سلام نیازی به مدرک زبان نیست. دوره پیش دانشگاهی یک ساله شامل آموزش زبان هم میشود

مجمدعمر مصطفی زاده
مجمدعمر مصطفی زاده
2020/07/11 13:01

سلام خوبین خسته نباشن دانشجوی افغانی هستم دپیلوم کامپیوتر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات دارم بخاطر کارشناسی ارشد میخواهم به دانشگاه نخجوان ثبت نام میخوام‌‌کنم‌میشه کمکی کنید

عسل
عسل
2020/06/21 21:12

جان مادرت جواب بدید اقای مرادی. من دارم از استرس میمیرم.
سوالم اینه اول اینکه شهریه دقیق پزشکی چقده تو نخجوان؟؟؟؟ و دوم اینکه بعد از اتمام ۶ سال میشه برای تخصص برم ترکیه مثلا حاجت تپه؟ یا کانادا؟ مدرکم رو قبول میکنن؟؟؟؟؟
تورو خدا جواب بدید.

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  عسل
2020/06/27 13:21

سلام برای دریافت راهنمایی میتونین با شماره تماس های موجود در سایت از طریق واتس اپ تماس بگیرید

عسل
عسل
2020/06/06 22:36

با سلام.
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم. دیپلم تجربی. میخواستم راجب تحصیل پزشکی در نخجوان سوال کنم. ایا محدودیت سنی داره؟ من ۲۷ سالمه. ‌و دوم اینکه هزینه سالانه به پول ایران چقد میشه؟ لطفا کمک کنید خیلی مهمه.

navid.azimpour1362@gmail.com
navid.azimpour1362@gmail.com
2020/06/01 21:55

سلام اقایه مرادی میخواستم اینترنتی دندانش آه دندان پزشکی ثبت نام کنم ولی هم سایت نمیدونم هم این وضعیت کرونایی ثبت نام میکنن

faridaziz1364@gmail.com
faridaziz1364@gmail.com
2020/06/01 21:54

سلام اقایه مرادی میخواستم اینترنتی دندانش آه دندان پزشکی ثبت نام کنم ولی هم سایت نمیدونم هم این وضعیت کرونایی ثبت نام میکنن

پارسا محمدی
پارسا محمدی
2020/04/05 15:12

سلام برای ثبت نان پزشکی دانشگاه نخجوان با چه شماره ای تماس بگیریم

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  پارسا محمدی
2020/04/06 13:22

سلام دوست عزیز. برای دریافت راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل پزشکی در دانشگاه نخجوان میتوانید با شماره تماس های موجود در سایت در قسمت ارتباط با ما تماس بگیرید تا مشاورین ما پرونده شما را بررسی نمایند.

نازلی
نازلی
2020/03/10 20:18

سلام من ارشد معماری دارم در ایران می خوام ارشد مدیریت ورزشی بخونم در نخجوان می تونم و شرایطش چیه اگه مجازی بخوام بخونم

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  نازلی
2020/03/12 12:56

سلام و درود
باید شرایط دانشگاه رو برای تحصیل در مقطع ارشد ببینید ممکنه به دلیل تفاوت در رشته لیسانس و رشته ای که میخواین ارشد بخونید اصلا بهتون پذیرش نده چون رشته ای که میخواین پذیرش بگیرید باید با مقطع قبلی منطبق باشد

امیرحسین افتخارزاده
امیرحسین افتخارزاده
2020/01/30 23:09

سلام من فوق دیپلم دامپزشکی دارم با معدل بالا ۱۸
الان بخوام در دانشگاه نخجوان دندانپزشکی بخونم امکانش هست؟ و ایا مورد تایید ایران هست؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  امیرحسین افتخارزاده
2020/02/01 17:00

سلام و درود
بله امکان پذیر هست
برای دریافت مشاوره با شماره های تماس موجود در سایت تماس بگیرید

ساناز کاووسی
ساناز کاووسی
پاسخ دادن به  امیرحسین افتخارزاده
2020/04/20 11:55

سلام ببخشید واسه پزشکی آزمون داره؟

ثمین
ثمین
2020/01/28 21:29

ببخشیدتونخجوان اگه داروسازی بخونیم تحصیلش موردتاییدکشورهای دیگه میشه؟؟اخه میگن دانشکده هاش خوب نیس درسته؟؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  ثمین
2020/01/30 12:08

با سلام دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت در سایت خود وزارت خانه اعلام میشن

رضا
رضا
2020/01/23 17:35

آخه من نخجوان دانشجو هستم کجا اونجا تحصیل به زبان انگلیسی داره ؟ تحصیل به انگلیسی و روسی دانشگاه طب آذربایجان در باکو داره .

اکبر حسین پور
اکبر حسین پور
پاسخ دادن به  رضا
2020/11/28 21:10

Salamخوبین

اکبر حسین پور
اکبر حسین پور
پاسخ دادن به  رضا
2020/11/30 23:58

سلام میتوانم شمارتونو داشته باشم تا گفتگو کنیم

فرناز
فرناز
پاسخ دادن به  رضا
2020/12/25 15:17

سلام میتونم ازتون چن تا سوال بپرسم

علیرضا
علیرضا
2020/01/02 00:39

سلام بنده ارشد مدیریت ورزشی (مجازی) هستم
آیا میتونم در دکتری نخجوان شرکت کنم

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  علیرضا
2020/01/04 12:34

سلام – میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره های تماس ما از طریق واتس اپ تماس بگیرید

اکبر حسین پور
اکبر حسین پور
پاسخ دادن به  مدیر سایت
2020/11/28 21:34

سلام

مقالات پیشنهادی ویژه شما

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!