مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط و مزایای تحصیل در دانشگاه نخجوان چیست؟

خلاصه مقاله : امروزه یکی از دغدغه های اصلی دانشجویانی که متقاضی تحصیل در خارج کشور هستند پذیرش در دانشگاه های معتبر است. لذا این دانشجویان همواره در تلاش اند تا در یکی از این داشنگاه های معتبر مشغول به تحصیل شوند. برای دانشجویان ایرانی دانشگاه های موجود در ﺁسیا از جمله آذربایجان به دلایل متعدد که یکی از مهم ترین دلایل آن مسافت می باشد به یکی از اصلی ترین مقاصد مورد علاقه دانشجویان ایرانی و حتی خارجی برای ادامه تحصیل تبدیل شده است.
تحصیل در دانشگاه نخجوان

شرایط و مزایای تحصیل در دانشگاه نخجوان چیست؟

فهرست مقاله
تحصیل در دانشگاه نخجوان
تحصیل در دانشگاه نخجوان

ما در این مقاله می خواهیم در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه نخجوان صحبت نماییم و این موضوع را به صورت مختصر تشریح کنیم. بنابراین اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه نخجوان هستید.می توانید با ما در این مقاله همراه باشید. دانشگاه ایالتی نخجوان یک دانشگاه عمومی است. این دانشگاه در کشور آذربایجان مستقر در نخجوان قرار دارد.

تحصیل در دانشگاه نخجوان

پذیرش دانشگاه نخجوان

امروزه یکی از دغدغه های اصلی دانشجویانی که متقاضی تحصیل در خارج کشور هستند پذیرش در دانشگاه های معتبر است. لذا این دانشجویان همواره در تلاش اند تا در یکی از این داشنگاه های معتبر مشغول به تحصیل شوند.

برای دانشجویان ایرانی دانشگاه های موجود در ﺁسیا از جمله آذربایجان به دلایل متعدد که یکی از مهم ترین دلایل آن مسافت می باشد به یکی از اصلی ترین مقاصد مورد علاقه دانشجویان ایرانی و حتی خارجی برای ادامه تحصیل تبدیل شده است.

یکی از دانشگاه های این کشور که سالانه دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند دانشگاه نخجوان است که بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور هدف تحصیل در دانشگاه نخجوان را دارند.

دانشگاه ملی نخجوان در در شهر نخجوان و در جمهوری خود مختار نخجوان تاسیس شده است. این دانشگاه در سال 1967 به عنوان بخشی از مؤسسه آموزشی آذربایجان تاسیس شد که سال ها بعد به دانشگاه دولتی نخجوان ارتقاء یافت.

تحصیل در دانشگاه نخجوان یکی از گزینه هایی است که امروزه از سوی دانشجویان ایرانی مورد استقبال فراوانی گرفته است.از نظر جنبه های مختلف یک انتخاب مناسب برای دانشجویان مهاجر است.

نخجوان در همسایگی ایران قرار دارد و دانشگاه نخجوان رشته های تحصیلی متنوعی را برای داشنجویان علاقه مند به تحصیل به شیوه های نوین ارائه می دهد.

مقاله پیشنهادی:تحصیل در آذربایجان به چه صورت است؟

تحصیل در دانشگاه نخجوان

دانشگاه ملی و دولتی نخجوان متشکل از 7 دانشکده است که عبارتند از:

 1.  دانشکده فنی نظامی
 2.  دانشکده تاریخ و فقه
 3.  دانشکده هنر
 4.  دانشکده علوم طبیعی و پزشکی
 5.  دانشکده اقتصاد و حقوق
 6.  دانشکده ریاضیات و فیزیک
 7.  دانشکده تعلیم و تربیت

 

از انجایی که امروزه کشور آذربایجان و نخجوان در زمینه های علمی و صنعتی پیشرفت های زیادی داشته اند لذا دانشگه های آذربایجان و نخجوان محل مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی و سایر کشورهای جهان می باشد.

همچنین هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار پایین است و برای متقاضیانی که به دنبال هزینه تحصیل پایین و دانشگاه های معتبر و بین المللی هستند مناسب می باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه نخجوان

دانشگاه نخجوان برای بهبود شرایط تحصیل دانشجویان خارجی هرساله امکانات رفاهی خود را بالا می برد. علاوه بر این از دلایل دیگری که دانشجویان این دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در این کشور است.

از دیگر مزایای تحصیل این است که دانشجویان فرصت تحصیل سه زبان زنده دنیا یعنی ترکی، روسی و انگلیسی را خواهند داشت. سطح تحصیلات در این دانشگاه بسیار بالاست.

لذا دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند علاوه بر اینکه می توانند به راحتی در کشور آذربایجان مشغول به کار شوند بلکه در کشور های دیگر نیز شرایط اشتغال را نیز دارند.

تحصیل در دانشگاه نخجوان

هزینه تحصیل در دانشگاه نخجوان

تحصیل در این دانشگاه معمولا به زبان انگلیسی است لذا برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این دارند ارائه مدرک زبان از شرایط پذیرش این دانشگاه می باشد. مدرک زبانی که باید رائه دهید ﺁیلتس با نمره 5 است.

همچنین در این دانشگاه در صورت نداشتن مدرک زبان امکان یادگیری و گذراندن دوره های زبان انگلیسی برای دانشجویان مهیا است. اما بهتر است دانشجویان متقاضی تحصیل برای جلوگیری از هزینه اضافی ابتدا در داخل کشور مدرک زبان خود را دریافت نماید.

سپس برای ثبت نام این دانشگاه اقدام نماید.که تحصیل باعث حفظ آینده کاری و شخصی دانشجویان این دانشگاه می شود.  با تحصیل در این دانشگاه می توانید به راحتی اقامت کشور آذربایجان را دریافت نمایید و حتی بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی سفر نمایید. از مزایای دیگر تحصیل در این این است که دانشجویان دانشگاه نخجوان به راحتی و به صورت آنلاین می توانند به انواع منابع و سایت های اطلاعاتی معتبر دسترسی داشته باشند. همچنین اساتید معتبری نیز مشغول به تدریس در این دانشگاه می باشند.

به دلیل پایین بودن هزینه زندگی در نخجوان و همچنین هزینه تحصیل این گزینه به یکی از مناسب ترین و ایده ﺁل ترین گزینه های زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی تبدیل شده است. از ویژگی های تحصیل در نخجوان می توان به امکان کار همزمان با تحصیل اشاره نمود.

شرایط تحصیل در دانشگاه نخجوان

یکی از شرایط پذیرش و تحصیل این است که متقاضی تحصیل در این دانشگاه حتما باید مدرک دیپلم خود را گرفته باشد. تمام متقاضیان در زمان ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه باید مدرک دیپلم خود را ارائه دهند.

یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه نخجوان که از مهم ترین شرایط نیز می باشد پرداخت هزینه های لازم برای تحصیل دانشجو است. این هزینه ها بسته به نوع رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد.

از دیگر شرایط تحصیل می توان به بورسیه تحصیلی آن اشاره کرد که این بورسیه ها به دانشجویانی تعلق می گیرد که دارای رزومه قوی هستند. کشور ﺁذربایجان و نخجوان از آنجایی که بسیار به کشورمان نزدیک می باشند.

و همچنین از نظر فرهنگی و مذهبی اشتراکات زیادی بینشان وجود دارد لذا گزینه مناسب و ایده آلی برای تحصیل دانشجویان و متقاضیان ایرانی که خواهان تحصیل در خارج هستند می باشد. متقاضیان تحصیل در نخجوان توجه داشته باشند. که تحصیل در نخجوان می تواند سکوی پرتابی جهت ادامه تحصیل و یا کار در کشور های اروپایی باشد. بسیاری از متقاضیان و دانشجویان تحصیل در ابتدا اقدام به تحصیل در مقطع لیسانس در این دانشگاه می کنند تا بتوانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در کشورهای اروپایی بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه نخجوان

 •  اصل شناسنامه به همراه کپی مدارک شناسایی
 •  ارائه اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات
 •  عکس
 •  ارائه کپی و گذرنامه اصلی
 •  ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 •  ارائه مدرک زبان شامل انگلیسی، روسی و آذری
 •  وضعیت خدمت سرباز که ویژه دانشجویان مرد می باشد

 

 

 

تحصیل در دانشگاه نخجوان

 

 

مقاله پیشنهادی:شرایط اخذ تابعیت جمهوری آذربایجان

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

18 پاسخ

 1. سلام خوبین خسته نباشن دانشجوی افغانی هستم دپیلوم کامپیوتر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات دارم بخاطر کارشناسی ارشد میخواهم به دانشگاه نخجوان ثبت نام میخوام‌‌کنم‌میشه کمکی کنید

 2. جان مادرت جواب بدید اقای مرادی. من دارم از استرس میمیرم.
  سوالم اینه اول اینکه شهریه دقیق پزشکی چقده تو نخجوان؟؟؟؟ و دوم اینکه بعد از اتمام ۶ سال میشه برای تخصص برم ترکیه مثلا حاجت تپه؟ یا کانادا؟ مدرکم رو قبول میکنن؟؟؟؟؟
  تورو خدا جواب بدید.

  1. سلام برای دریافت راهنمایی میتونین با شماره تماس های موجود در سایت از طریق واتس اپ تماس بگیرید

 3. با سلام.
  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم. دیپلم تجربی. میخواستم راجب تحصیل پزشکی در نخجوان سوال کنم. ایا محدودیت سنی داره؟ من ۲۷ سالمه. ‌و دوم اینکه هزینه سالانه به پول ایران چقد میشه؟ لطفا کمک کنید خیلی مهمه.

 4. سلام اقایه مرادی میخواستم اینترنتی دندانش آه دندان پزشکی ثبت نام کنم ولی هم سایت نمیدونم هم این وضعیت کرونایی ثبت نام میکنن

 5. سلام اقایه مرادی میخواستم اینترنتی دندانش آه دندان پزشکی ثبت نام کنم ولی هم سایت نمیدونم هم این وضعیت کرونایی ثبت نام میکنن

 6. سلام برای ثبت نان پزشکی دانشگاه نخجوان با چه شماره ای تماس بگیریم

  1. سلام دوست عزیز. برای دریافت راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل پزشکی در دانشگاه نخجوان میتوانید با شماره تماس های موجود در سایت در قسمت ارتباط با ما تماس بگیرید تا مشاورین ما پرونده شما را بررسی نمایند.

 7. سلام من ارشد معماری دارم در ایران می خوام ارشد مدیریت ورزشی بخونم در نخجوان می تونم و شرایطش چیه اگه مجازی بخوام بخونم

  1. سلام و درود
   باید شرایط دانشگاه رو برای تحصیل در مقطع ارشد ببینید ممکنه به دلیل تفاوت در رشته لیسانس و رشته ای که میخواین ارشد بخونید اصلا بهتون پذیرش نده چون رشته ای که میخواین پذیرش بگیرید باید با مقطع قبلی منطبق باشد

 8. سلام من فوق دیپلم دامپزشکی دارم با معدل بالا ۱۸
  الان بخوام در دانشگاه نخجوان دندانپزشکی بخونم امکانش هست؟ و ایا مورد تایید ایران هست؟

  1. سلام و درود
   بله امکان پذیر هست
   برای دریافت مشاوره با شماره های تماس موجود در سایت تماس بگیرید

  2. سلام ببخشید واسه پزشکی آزمون داره؟

 9. ببخشیدتونخجوان اگه داروسازی بخونیم تحصیلش موردتاییدکشورهای دیگه میشه؟؟اخه میگن دانشکده هاش خوب نیس درسته؟؟

  1. با سلام دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت در سایت خود وزارت خانه اعلام میشن

 10. آخه من نخجوان دانشجو هستم کجا اونجا تحصیل به زبان انگلیسی داره ؟ تحصیل به انگلیسی و روسی دانشگاه طب آذربایجان در باکو داره .

 11. سلام بنده ارشد مدیریت ورزشی (مجازی) هستم
  آیا میتونم در دکتری نخجوان شرکت کنم

  1. سلام – میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره های تماس ما از طریق واتس اپ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما