انگلستان, تحصیلی

شرایط اعزام دانشجو به انگلستان[2019]

تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان

تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان

تقاضای تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان زیاد است چرا که کشور انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته ای می باشد که به خاطر وجود اساتید مجرب و امکانات آموزشی مدرن یکی از اولویت ها برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان را دارند .

 سیستم آموزشی در کشور انگلستان

دوره های آموزشی در کشور انگلستان به این ترتیب است که تحصیلات دوران ابتدایی (primary) از رده‌ی سنی 5 سال شروع شده و در مدت زمان 6 سال به اتمام می رسد ، دوره‌ی متوسطه( high school) نیز در رده‌ی سنی 10 سال شروع شده و 5 سال به طول می انجامد ، بعد از این دوره افرادی که می خواهند در سطوح بالاتر ادامه تحصیل بدهند لازم است یک دوره‌ی آموزشی را به مدت 2 سال سپری نمایند و در امتحان های مربوط به آن نمره‌ی قبولی بیاورند که این دوره‌ی آموزشی foundation و یا A Level نامیده می شود .

دانش آموزان بر اساس نمره هایی که در امتحانات دوره‌ی آموزشی foundation کسب می کنند قادر خواهند بود رشته‌ی تحصیلی دلخواه خود را در دانشگاه برگزینند و بعد از قبول شدن در آزمون ورودی مربوط به دانشگاه در رشته‌ی مورد نظر ادامه تحصیل بدهند .

* تحصیلات دانشگاهی در کشور انگلستان

با توجه به اینکه تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان برای افراد زیادی اولویت دارد لازم است که با شرایط تحصیلات دانشگاهی در این کشور آشنایی پیدا کرد .

سال تحصیلی دانشگاه ها در کشور انگلستان از تاریخ 1 اکتبر برابر با 10 ماه مهر در ایران شروع می شود و یک سال تحصیلی دارای سه ترم می باشد ترم پاییزه ، ترم زمستانه و ترم بهاره .

برای گرفتن مدرک کارشناسی در اغلب رشته های تحصیلی 3 سال زمان لازم است و در مورد برخی از رشته ها این مدت 4 سال نیز طول می کشد .

ادامه تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد به دو شکل صورت می گیرد :

– تحقیق و درس همزمان با هم به انجام می رسد (Course  ) ، به این صورت که دانشجو به طور معمول در طی دو ترم در کلاس درس حاضر می شود و پس از قبولی در امتحان های کتبی ، یک موضوع را به عنوان تحقیق انتخاب می کند و آن را در مدت زمان کمی انجام می دهد ، این دوره یک و یا یک و نیم سال به طول می انجامد .

– فقط بر حسب تحقیق انجام می گیرد (Research  ) ، به این ترتیب که دانشجو از همان اول به کمک یک استاد راهنما و بدون حضور در کلاس درس موضوع تحقیقی را انتخاب نموده و در مدت زمان بیشتری حدود 2 سال آن را به اتمام می رساند و این تحقیق مفصل تر خواهد بود .

* تحصیل در مقطع دکترا (phd )

بعضی از افراد بعد از گرفتن مدرک کارشناسی در کشور خود راغب می شوند که در کشور انگلستان مدرک دکترا بگیرند به همین خاطر تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان در این مقطع نیز وجود دارد .

– رشته های علوم

در کشور انگلستان دوره دکترا فقط بر حسب تحقیق انجام می گیرد به این صورت که دانشجو برحسب نمرات تحصیلی خود در مقاطع قبل و همچنین علاقه اش یک موضوع را به عنوان  انتخاب نموده و بعد از اینکه استاد راهنما آن را پذیرفت پروژه ای را انجام می دهد ، دوره‌ی دکترا معمولا در مدت زمان سه سال به اتمام می رسد .

قابل ذکر است که در حال حاضر دوره‌ی دکترا در برخی از دانشگاه ها و در رشته‌ی تربیت بدنی به شکل تحقیق و کلاس درس همراه با هم صورت می گیرد (  Education)

– رشته های پزشکی

دانشجوهای رشته‌ی پزشکی که متقاضی ادامه تحصیل در دوره‌ی دکترا در کشور انگلستان می باشند باید دوره‌ی آموزشی به مدت شش ماه را بگذرانند و در این دوره نمره‌‌ی قبولی کسب کنند .

در وزارت بهداشت کشور ایران الگویی مطابق با شیوه‌ ای که در کشور انگلستان رایج است و در بالا بیان شد برای آن دسته از دانشجویانی که علاوه بر دارا بودن مدرک دکترای طب تمایل به ادامه تحصیل در دوره‌ی دکترای تخصصی را دارند تدوین شده است .

شایان ذکر است که در بعضی از دانشگاه های کشور انگلستان طول دوره‌ی دکترا را به مدت چهار سال افزایش داده اند که در طی سال اول دانشجو مؤظف است در درس های تخصصی مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود و دوره های مخصوص دیگری حضور پیدا نماید و انجام پژوهش را از سال دوم شروع کند که این دوره را New Roth PHD می نامند .

* هزینه‌ی مربوط به تحصیل در کشور انگلستان

با توجه به اینکه تقاضا برای تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان زیاد است ، هزینه‌ی مربوط به تحصیل در این کشور نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

همان طور که در مطالب قبل بیان شد مدت زمان تحصیل در کشور انگلستان نسبت به کشورهای دیگر کمتر است و به همین خاطر تحصیل در این کشور از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است به این ترتیب که برای اخذ مدرک کارشناسی در کشور انگلستان سه سال ، برای مدرک کارشناسی ارشد یک سال و برای مدرک دکترا نیز سه سال زمان لازم است که این موضوع یکی از علت هایی است که کشور انگلستان برای تحصیل از نظر اغلب افراد در اولویت قرار دارد .

هزینه‌ی مربوط به تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان بسته به سطح و کیفیت دانشگاه از 8000 پوند تا 32000 پوند متغیر می باشد .

دانشجوهایی که در کشور انگلستان مشغول به تحصیل می باشند می توانند بر حسب مقطعی که در آن تحصیل می نمایند در ساعت های مشخصی در روزهای هفته اشتغال به کار داشته باشند تا بتوانند از عهده‌ی مخارج تحصیل و زندگی خود در این کشور برآیند .

در این مقاله تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان مورد بررسی قرار گرفت و شرایط تحصیل در این کشور بیان شد ، در صورت تمایل به تحصیل در این کشور می توانید با مطالعه ‌ی این مطلب اطلاعاتی را در این زمینه کسب نمایید .

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *