مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

خلاصه مقاله : کشور روسیه جزء مقرون به صرفه ترین کشورها برای ادامه تحصیل مخصوصا در رشته های پزشکی شده و دارای محبوبیت خاصی بین افراد متقاضی جهت ادامه تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی است و سالانه چندین نفر دانشجوی پزشکی از سراسر دنیا برای دانشگاه های خود جذب می کند
تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

فهرست مقاله
تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی
تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

در حال حاضر به صراحت می توان گفت که کشور روسیه جزء مقرون به صرفه ترین کشورها برای ادامه تحصیل مخصوصا در رشته های پزشکی شده و دارای محبوبیت خاصی بین افراد متقاضی جهت ادامه تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی است و سالانه چندین نفر دانشجوی پزشکی از سراسر دنیا برای دانشگاه های خود جذب می کند چون علاوه بر پایین بودن قیمت تحصیل پزشکی از کیفیت آموزش بالایی در رشته های پزشکی برخوردار است.

روسیه کشوری است که می تواند بهترین فرصت ها را در زمینه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی برای متقاضیان خود داشته باشد. به دلیل این که قیمت ها و هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه در حد مناسبی است و برخلاف این کشور کمتر کشوری وجود دارد که متقاضیان برای ادامه تحصیل را بدون داشتن مدرک زبان پذیرش می کند. در صورتی که دانشجویان متقاضی جهت ادامه تحصیل پزشکی در روسیه می توانند در دوره های آموزشی زبان انگلیسی دانشگاهی که انتخاب می کنند مدرک زبان را دریافت نمایند.

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی
تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی به این صورت است که زبان تحصیلی ارائه شده برای ادامه تحصیل دانشجویان به صورت دو زبان بوده و در دانشگاه های کشور روسیه تدریس به صورت روسی و انگلیسی بوده و در صورتی که دانشجو برای ادامه تحصیل خود دارای مدرک زبان نبوده به راحتی می تواند بعد از گذراندن یک دوره ی یادگیری زبان به مدت زمان 9 ماه زبان انگلیسی را به خوبی فرا گرفته و بعد از اتمام این دوره وارد رشته ی اصلی خود شود و البته ذکر این موضوع نیز شایان به ذکر است که در این مدت زمان یادگیری دوره زبان این درس های گذرانده شده جز واحد های درسی رشته ی تحصیلی به حساب می آید.

مدرک پزشکی که از دانشگاه های پزشکی کشور روسیه برای محصل های بین المللی ارائه می شود به وسیله ی یونسکو UNESCO و سازمان جهانی بهداشت WHOو MCI و بقیه ی سازمان ها به رسمیت شناخته شده است و همچنین به دلیل این که محیط دانشگاه ها به صورت کامل امن بوده و از امنیت بالایی برخوردار است موجب اطمینان خاطر والدین می شود و والدین با آرامش خاطر می توانند فرزندان خود را جهت ادامه تحصیل به دانشگاه های پزشکی کشور روسیه ارسال کند چون از بابت این که دانشگاه دارای امنیت کافی برای حفاظت از دانشجوها است اطمینان خاطر را دارند.

امکان دریافت دو مدرک دانشگاهی

 (Bologna Declaration) دولت روسیه در سال ۲۰۱۳ بیانیه بلونیا را امضا کرد که چندین تعهد را به عنوان بخشی از خلق فضای های روسیه در بیشتر کشورها مورد تایید می‌باشد.آ موزشی مشترک کشورهای شرکت کننده بر عهده گرفت.
مدرک تحصیلی دانشگاه این فرایند توسط موافقت‌نامه‌های بین دولت روسیه با بیش از ۶۰ کشور، از جمله فنلاند، اسپانیا، کوبا، هند، ویتنام، چین، ونزوئلا و نامیبیا  ‎های خارجی در حال اجرای برنامه‌های مشترک می باشند. و به دانشجویان خود مدرک دوگانه اعطا می‌کنند. در صورت تحصیل روسیه ، می توانید یک مدرک روسی و یک مدرک از دانشگاه‌های اروپایی دریافت کنید.

خوابگاه‌های راحت و مجهز دانشجویی در روسیه

از لحاظ امکانات تحصیلی، دانشگاه‌های روسیه با بسیاری از دانشگاه‌های غربی برابری می‌کند. آزمایشگاه های مجهز، مراکز علمی و امکانات مطالعاتی از الزامات زندگی دانشجویی امروزی می‌باشد. بیشتر دانشگاه‎  ها دارای خوابگاه‌ می‌باشند که هزینه‌های اقامتی آنها کم است.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل در کشور روسیه نگاهی بیندازید

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی به چه صورت است؟

افرادی که قصد ادامه تحصیلات خود را در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی در کشور روسیه را دارند باید به این موضوع آگاه باشند که کشور روسیه در سطح جهانی از دانشگاه های خیلی معتبری در زمینه های پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی را دارا می باشد و این موضوع به دلیل بالاتر بودن سطح علمی دانشگاه ها در این کشور است.

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی را دارند باید در ابتدا نمره ی قبلی را از دوره های پادفک گرفته و سپس در صورت گرفتن نمره ی مورد قبول می توانند به دانشگاه پزشکی روسیه ورود داشته باشند. و این دوره های پادفک در مدت زمان 9 تا 12 ماه طول می کشد.

دوره های پادفک

دوره های پادفک هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی می باشد ولی متقاضیان تحصیل پزشکی در روسیه که قصد آموزش این دوره را به زبان روسی دارند باید این دوره را در مدت زمان 5 تا 7 سال تمام کنند چون دوره های یادگیری زبان روسی برای ادامه تحصیل جزء ملزومات و ضروریات می باشد.

متقاضیانی که برای تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی اقدام می کنند بعد از این که تحصیلات خود را تمام کردند و مدرک خود را گرفتند به راحتی می توانند ادامه ی تحصیلات خود را در کشورهای آلمان و اتریش و کانادا و استرالیا و آمریکا و انگلیس و سوئد انجام داده و به آن کشورها مهاجرت کنند. هرچند که در مقطع فوق لیسانس و دکترا زبان تحصیل پزشکی در روسیه انگلیسی می باشد.

دانشگاه های پزشکی در روسیه, به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی
تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

در کشور روسیه برای محصلانی که قصد تحصیل پزشکی در روسیه را دارند به زبان های انگلیسی برخی دانشگاه های معتبر وجود دارد که به شرح زیر است که برای شما عزیزان به صورت لیستی در آورده ایم:

 • آکادمی پزشکی مسکو
 • انستیتو دندانپزشکی مسکو
 • دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ
 • آکادمی تخصصی پزشکی سن پترزبورگ
 • مرکز چشم پزشکی فیدروف روسیه

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی که برای هر متقاضی نیازمند است بستگی به دانشگاه منتخب دارد و متفاوت می باشد ولی به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی به شرح زیر است:

 

1

گواهی آموزش و پرورش و یا مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان و ترجمه ی آن

2

ارائه معرفی نامه از طرف استاد یا همان سی وی تحصیلی

3

از طریق اسکایپ انجام دادن مصاحبه در زبان انگلیسی

4

پاسپورت فرد متقاضی جهت ادامه تحصیل پزشکی در روسیه

5

دادن دو قطعه عکس فرد متقاضی

6

ارائه دادن جواب آزمایش هپاتیت و HIV

7

ارائه یک برگه جهت پذیرش و دعوت نامه شخص متقاضی برای مراجعه به سفارت

8

دارا بودن شخص متقاضی به گواهی سلامت

9

نامه ی تمکن مالی جهت ادامه تحصیلی

 

هزینه های تحصیل پزشکی در کشور روسیه بسیار مقرون به صرفه می باشد و از دلایلی است که موجب جذب دانشجو از سراسر دنیا می شود و همچنین هزینه ی پایین تحصیلات در این کشور یکی از دلایل قانع کننده برای ادامه تحصیل در این کشور است چون موجب تفاوت چندانی برای دانشجوهای بین المللی برای ادامه تحصیل در کشور خود و این کشور نمی شود. علاوه بر هزینه های پایین کیفیت بالای آموزش هم موجب جذب دانشجویان زیادی از سراسر کشور می شود.

علاوه بر این موضوع تحصیل رایگان پزشکی در کشور روسیه نیز وجود دارد که طبق بورسیه دولتی فدراسیون روسیه برای دانشجویان ارائه می شود. دانشجویان خارجی می توانند برای دریافت و قبولی از این بورسیه ها اقدام نمایند.

سوال های متداول

🙋‍♀️1. رنکینگ دانشگاه های روسیه به چه صورت است؟

 • ۲۴دانشگاه در روسیه وجود دارند که در رتبه بندی کیو اس دانشگاههای برتر جهان قرار دارند، ۱۰ مورد از این دانشگاه ها جزء ۴۰۰ نیزحضور قابل توجهی دارد. روسیه همچنین در رتبه بندی بندی ۳۰۰ دانشگاه برجسته اروپا و آسیای مرکزی، و همچنین ۹۵ دانشگاه برجسته روسیه رتبه بندی می شوند.

🙋‍♀️2.با داشتن کار دانشجویی میتوان هزینه های زندگی و تحصیل در روسیه را تامین کرد؟

 • میزان هزینه های زندگی در روسیه بسیار زیاد تحت تاثیر سبک زندگی متقاضی قراردارد. اما به سختی میتوان با درآمد اندک کار داشنجویی تمامی هزینه ها را تامین کرد.

🙋‍♀️3.میتوان در حین تحصیل در روسیه به کشور دیگری ترانسفر کرد؟

 • امکان ترانسفر در حین تحصیل برای رشته ی پزشکی به زبان انگلیسی در حین تحصیل جود دارد.

🙋‍♀️4. در چه صورتی با ویزای تحصیلی می توان اقامت روسیه را به دست آورد؟

 •  پس از پایان تحصیلات میتوانید با 5 سال کار و پرداخت مالیت برای اقامت اقدام کنید.

🙋‍♀️5.مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در این کشور چیست؟

 • یکی از مزایای خوب تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی این است که نیازی به ارائه ی مدرک زبان نیست.

🙋‍♀️6.معایب تحصیل به زبان انگلیسی در کشور روسیه چیست؟

 • از آنجا که بیشتر مردم بومی این ناحیه به زبان روسی صحبت می کنند و تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند در سال های اول ممکن است از لحاظ برقراری ارتباط با دیگران دچار مشکل باشید.

🙋‍♀️7.حداقل معدل مورد نیاز برای پذیرش  در روسیه چند است؟

 • برای تحصیل در تمامی رشته های دانشگاه های روسیه محدودیت معدل وجود ندارد.

 

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!