مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی 2021

خلاصه مقاله : دوره پادفک در دو زبان انگلیسی و روسی ارائه می شود. دقت کنید که این دوره در حدود یک سال زمان نیاز دارد. دانشجویان پس از اینکه تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی را به اتمام رسانده اند می توانند مدرک خود را دریافت کنند و برای تحصیلات تکمیلی وارد کشور کانادا، اتریش و استرالیا شوند.
تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی 2021

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی 2021

فهرست مقاله
تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی 2021
تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی 2021

روسیه در لیست کشورهای ایده آل برای تحصیل محسوب می شود. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی برای ایرانیان با آینده ای روشن همراه است. هزینه تحصیل در این کشور در سطح مناسبی قرار دارد و خوشبختانه دوره های آموزشی و یادگیری زبان نیز فراهم شده است.

شرایط تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

تحصیل در روسیه در دانشگاه ها به دو زبان روسی و انگلیسی صورت می گیرد. حتی اگر دانشجویان مدرک زبان نداشته باشند نیز می توانند از دوره های 9 ماهه برای یادگیری زبان استفاده کنند و در نهایت به رشته تحصیلی خود وارد شوند. دروسی که در دوره های آموزش زبان گذرانده می شود در لیست واحدهای درسی نیز قرار می گیرد. از سوی دیگر تحصیل به زبان انگلیسی برای رشته پزشکی نیز فراهم شده است.
رشته های دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی سه گروه با رنکینگ بالا در سطح جهانی هستند. سطح علمی دانشگاه های پزشکی روسیه بسیار بالا است و دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی دارند می بایست در دوره پارفک شرکت کنند و در نهایت برای اینکه به دانشگاه پزشکی ورود داشته باشد، نمره قبولی را کسب نمایند. این دوره برای 9 الی 12 ماه در نظر گرفته می شود.

دوره پادفک در تحصیل در روسیه

دوره پادفک در دو زبان انگلیسی و روسی ارائه می شود. دقت کنید که این دوره در حدود یک سال زمان نیاز دارد. دانشجویان پس از اینکه تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی را به اتمام رسانده اند می توانند مدرک خود را دریافت کنند و برای تحصیلات تکمیلی وارد کشور کانادا، اتریش و استرالیا شوند. زبان تحصیلی برای مقطع لیسانس و دکترا در بسیاری از دانشگاه های روسیه، انگلیسی اعلام شده است.

دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی 2021
تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی 2021

یکی از دانشگاه های معتبر برای تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی، دانشگاه دولتی فنی باومن مسکو روسیه است که در رشته های فنی و مهندسی بهترین رویکرد را شامل شده است.

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو هم به زبان روسی و هم انگلیسی فعالیت می کنند و بیش از 47 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه به واسطه معماری بی نظیر خود شهرت دارد.

انستیتو روابط بین الملل مسکو از دیگر دانشگاه های معتبر محسوب می شود که همه دروس در به روز ترین حالت ممکن آموزش داده می شود. این فضای تحقیقاتی بسیار روتین و جذاب ارزیابی شده است.

دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک روسیه از دانشگاه های دو زبانه و قدیمی است که پارت ورزشی و رفاهی آن بسیار قدرتمند است.
دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ در رشته های هنری بهترین موقعیت آموزشی را فراهم ساخته است و مخصوص جوانان هنرمند است.
دانشگاهی دولتی قازان نیز در روسیه دو زبانه است و رشته های مربوط به وکالت و … را پوشش می دهد این دانشگاه در ترکیه نیز دارای موقعیت منطقه ای خاص خود است.

لیست دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان در روسیه:

 •  انستیتو دندانپزشکی مسکو
 •  آکادمی پزشکی مسکو
 •  دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ
 •  آکادمی تخصصی پزشکی سن پترزبورگ
 •  مرکز چشم پزشکی فیدروف روسیه

 

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

 

 1.  شما باید مدارک تحصیلی مربوط به دیپلم دبیرستان یا گواهی آموزش و پرورش خود را ارائه دهید. معمولاً همه دانشگاه های روسیه این مدرک را نیاز دارند.
 2.  در صورتی که قصد شما تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور  است نیاز است که نامه یا گواهی ارائه دهید که ثابت کند به زبان انگلیسی تسلط دارید. مثلاً مدرک زبان آیلتس یا تافل در این راستا اهمیت زیادی دارد و شخص باید نمره حد نصاب که از سوی دانشگاه اعلام می شود، کسب کرده باشد.
 3.  دانشجو می بایست CV تحصیلی یا معرفی نامه از سوی یک استاد ارائه دهد.
 4.  انجام مصاحبه به زبان انگلیسی نیاز است که معمولاً به شکل آنلاین صورت می گیرد.

 

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی

 •  سلامت عمومی
 •  دندانپزشکی
 •  پرستاری
 •  هوا و فضا
 •  داروسازی
 •  فناوری اطلاعات
 •  مهندسی معماری
 •  مهندسی کامپیوتر
 •  پزشکی عمومی
 •  مهندسی عمران
 •  علوم کامپیوتر
 •  مهندسی برق
 •  مدیریت
 •  گردشگری
 •  بانکداری
 •  حسابداری
 •  اقتصاد
 •  مهندسی نفت

مزایای تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی 2021
تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی 2021
 1.  دسترسی دانشجویان به جامعه جهانی
 2.  تحصیل در رشته های تخصصی آکادمیک
 3.  تالیف کتب مرجع در اکثر رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی
 4.  فرصت و موقعیت شغلی پس از تحصیل
 5.  اعتبار و رنکینگ بالای دانشگاه های این کشور
 6.  کیفیت و سطح علمی بالا
 7. برخورداری از استانداردهای آموزش بین المللی
 8. پایین بودن هزینه تحصیل
 9.  مقرون به صرفه بودن زندگی در روسیه
 10.  موقعیت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی ویژه

 

نکات تکمیلی

دقت کنید که شرایط تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی برای همه رشته ها وجود ندارد! شما تنها امکان تحصیل برای همه رشته ها در زبان روسی را دارید و لیستی که در این مقاله اعلام شده است معمولاً به زبان انگلیسی هم برگزار می شود.
مردم روسیه نه چندان تسلطی به زبان انگلیسی دارند و نه چندان علاقه ای! این موضوع را می گوییم تا بدانید که ارتباط با مردم روسیه به زبان انگلیسی دشوار است.

شما چه به زبان انگلیسی و چه زبان روسی در روسیه تحصیل کنید شرایط کار خواهید داشت اما برای ورود به دنیای کار باید تا حد ارتباط با جامعه روسیه، زبان روسی را بلد باشید.

شاید با خود بگویید اگر اهمیت زبان روسی اینقدر بالا است پس تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی فایده ای ندارد! این تصور اشتباه است. شما میتوانید به زبان انگلیسی تحصیل خود را آغاز کنید و در بین تحصیل سعی به یادگیری اصطلاحات روتین روسی داشته باشید به این ترتیب هم در دانشگاه مطرح دنیا درس خوانده اید و هم برای ورود به کار آماده هستید.

کلام آخر اینکه روسیه در لیست کشورهای قدرتمند دنیا است و درصد زیادی از مردم این کشور با سواد هستند این یعنی شما می توانید هم آینده تحصیلی خوبی داشته باشید و هم از نظر شغلی وارد دنیای درستی شوید. دقت کنید که روسیه به طور کلی در لیست مناطقی قرار دارد که می تواند برای ایرانیان انتخاب خوبی باشد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی نکاتی در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه  نگاهی بیندازید.

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات