شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

شرایط تحصیل در نروژ – ویزای تحصیلی رایگان نروژ برای ایرانیان

تحصیل در نروژ برای ایرانیان در سال 2019

بیش از هر چیز دانش آموزان و دانشجویانی که قصد دارند برای تحصیل در نروژ اقدام کنند باید بدانند برای اقامت بیش از سه ماه در این کشور نیازمند اقامت دانشجویی یا تحصیلی هستند زیرا ویزا تنها برای 90 روز صادر می شود .برای آگاهی هر چه بیشتر شما مقررات لازم برای تحصیل در نروژ را در زیر خواهیم آورد و در صورت نیاز راهکار لازم برای جمع آوری مدارک عنوان خواهد شد ، تا از وقوع مشکلات و تاخیر در فرآیند درخواست جلوگیری شود .

اداره مهاجرت نروژ udi مقرارت داوطلبان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که مایل به تحصیل در نروژ هستند اینچنین ذکر کرده ، باید برای اجازه اقامت در نروژ درخواست دهید ،این درخواست مطالعه و سپس رد یا پذیرفته می شود . این درخواست می تواند اجازه اقامت برای تحصیل در کالج یا دانشگاه و دبیرستان های مردمی باشد . همچنین در صورت اینکه شما کارمندی با مهارت بالا برای مطالعه در زمینه کاری خود در نروژ هستید می توانید درخواست اجازه اقامت برای تحصیل داشته باشید .
شرایط متفاوتی با توجه به کشوری که از آن درخواست می کنید برای دانشجویان تحصیل در نروژ وجود دارد، ما در اینجا شرایط داوطلبان خارج از اتحادیه اروپا را بررسی خواهیم کرد .

پرداخت هزینه ها برای تمامی داوطلبان تحصیل در نروژ وجود دارد ، بسته به اینکه از چه کشوری درخواست کنید متفاوت می باشد .
باید بدانید دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا حتما مدارک مثبتِ خود برای تامین مبلغ کافی که پوشش دهنده هزینه 116369 کرون برای سال تحصیلی 2018 تا 2019 می باشد را ارائه کنند .اگر شما از طرف دانشگاه یا موسسه ای بورس تحصیلی شده اید ، باید مدارک لازم برای پوشش سایر هزینه ها را ارائه کنید .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط دریافت ویزای کاری نروژ برای ایرانیان [2019]

توجه کنید این یک قاعده کلی برای داوطلبان تحصیل در نروژ می باشد که ملزم به سپرده در یک بانک نروژی ،برای ارائه مدارک مالی به اداره مهاجرت نروژ UDI است .
الزامات متفاوت برای کشورها مختلف وجود دارد با استناد به سایت وزارت امور خارجه نروژ برای درخواست کنندگان ایرانی در سفارتخانه نروژ در تهران مراحل و مدارک درخواست ویزای اقامت تحصیلی در نروژ برای راهنمایی شما وجود دارد .

مقرارت گفته شده برای تحصیل در نروژ برای دانش آموزان و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می باشد . اگر اقامت از طریق بورس تحصیلی ، وام های دانشجویی و یا سایر بودجه های دولتی از کشور مبدا باشد، مدارک معتبر باید همراه با برنامه اقامت ارائه شود .

ویدیوی آقای جهانیان در مورد تحصیل در نروژ

 

سیستم آموزش عالی نروژ

سیاست های کشور نروژ در قبال جذب دانشجو با توجه به نیاز زیاد به افراد با مهارت های حرفه ای بالا و همچنین در همین راستا هدف کلی دولت برای دستیابی به کیفیت آموزشی برای دانشجویان نروژی و بین المللی می باشد.
در کشور نروژ 9 دانشگاه دولتی ،8 کالج عمومی و 5 دانشکده علمی دولتی هم اکنون فعال است . جدا از این تعداد کشور نروژ دارای تعداد زیادی موسسات خصوصی می باشد .

ساختار آموزش تحصیلی در نروژ

سیستم آموزش عالی نروژ در تمامی موسسات دارای برنامه یکپارچه به استثنا برخی موسسات خصوصی می باشد .طبق نظام آموزشی در این کشور یک سیستم 3 + 2 + 3 ساله برای مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دارد .ساختار آموزشی به دنبال استانداردهای اروپایی مبتنی بر توافق نامه بولونیا است تا با معرفی سیستم درجه بندی جدید ، دانشجویان بین المللی بعد از اتمام تحصیلات خود در نروژ برای ارائه مدرک خود در کشورهای دیگر مشکلی نداشته باشند .
البته برای مدرک کارشناسی ارشد دوره پنج ساله و همچنین برای دوره مدرک موسیقی و اجرای هنر دوره چهارساله و برای آموزش معلمان نیز دوره چهار ساله می باشد .علاوه بر فعالیت های تدریس ، تمام موسسات آموزش عالی و به ویژه دانشگاه ها مسئول انجام تحقیقات اساسی و همچنین آموزش پژوهشگران هستند .

پیشنهاد مطالعه »
اقامت پس از تحصیل در ترکیه

دانشگاه های انگلیسی زبان برای تحصیل در نروژ

تمامی دانشگاه های نروژ به زبان انگلیسی تدریس نمی کنند شما برای آگاهی از لیست دانشگاه های انگلیسی زبان نروژ به سایت www.studyinnorway.no مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی بسته به رشته انتخابی همچنین مقطع و شهر مورد نظر خود را جستجو کنید .
سال تحصیلی در نروژ
سال تحصیلی در نروژ از اواسط ماه اوت(آبان) تا اواسط ماه ژوئن(تیر) اجرا می شود .

هزینه تحصیل در نروژ

تکمیل یک مدرک دانشگاهی به عنوان یک تلاش ،گران قیمت محسوب می شود .هزینه های تحصیلات معمولا بخش عمده از هزینه را شامل می شود .در نروژ مانند بسیاری از کشورها بودجه عمومی تامین کننده آموزش رایگان برای دانش آموزان نروژی و بین المللی می باشد .
اکثر دانشگاه ها و کالج های بودجه خود را از طریق عمومی تامین می کند و دولت نروژ دسترسی عمومی به آموزش عالی را برای همه به عنوان بخش مهمی از مراحل زندگی جامعه نروژ می داند .
این نکته برای دانشجویان بین المللی نیز صادق می باشد فارغ از این که از کدام کشور اماده باشید.
موسسات خصوص هزینه های تحصیلات خود را برای برنامه های تحصیلی دریافت خواهند کرد ،اما هزینه ها این موسسات نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین ترمی باشد .همچنین دانشجویان بین المللی به همان میزان دانشجویان نروژی شهریه پرداخت می کنند .

تحصیل در نروژ
تحصیل در نروژ

نروژ ،کشوری با هزینه زندگی بالا

سایت آموزش عالی و راهنمای پذیرش دانشجو در کشور نروژ بر هزینه بالای زندگی به علت کیفیت بالای اقامت در نروژ تاکید دارند .بنابراین متقاضیان تحصیل در نروژ که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند باید سطح بالایی از درآمد مالی را برای اخذ مجوز اقامت دانشجویی ثبت کنند .
با این حال بسیاری از دانشجویان بین المللی در نروژ رو به کار نیمه وقت برای تامین بخشی از مخارج خود میاورند که البته از دید کشور نروژ مشکلی ندارد اما نباید تنها بر روی این گزینه حساب باز کنید زیرا شرایط آن بسیار محدود می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط تحصیل رایگان در بلژیک برای ایرانیان چگونه است؟

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می توانند در طول اولین سال تحصیلی، 20 ساعت در هفته کار کنند .در صورت تمدید دوره تحصیلی مجوز کار بصورت خودکار تمدید نمی شود و منوط به شرایط تحصیلی خوب و رضایتمندانه که با مشورت موسس آموزشی حاصل می شود ،اعطا می گردد.

شرایط درمانی برای دانشجویان در نروژ

برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ،استفاده از خدمات درمانی در نروژ بستگی به زمان اقامت شما دارد.چنانچه بیشتر از 1 سال در نروژ اقامت کنید ،شما بصورت خودکار تحت برنامه بیمه ملی قرار میگیرید .

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ