مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل درکشور مجارستان

فهرست مقاله

تحصیل در مجارستان را در این مقاله بررسی می کنیم.کشور مجارستان با قرار گیری در مرکز قاره اروپا، یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی و جهان می باشد. پایتخت این کشور، شهر بوداپست است که از بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر های این کشور نیز به شمار می رود. جمعیت کشور مجارستان در حدود 10 میلیون نفر و مساحت آن نیز در حدود 93 هزار و 30 کیلومتر مربع می باشد.

این کشور در همسایگی کشورهایی مانند اتریش، اسلواکی، اسلوونی و اوکراین قرار گرفته است و افرادی که با این کشور مهاجرت می کنند می توانند به راحتی با ویزای شنگن خود، از کشورهای اطراف و نام برده نیز دیدن کنند.

اقتصاد کشور مجارستان بسیار پیشرفته و قوی می باشد به طوری که نرخ تورم و بیکاری در این کشور نزدیک به صفر بوده و مردم آن از سطح زندگی بسیار بالا و فوق العاده ای برخوردار هستند.

رود دانوب کشور مجارستان را به دوقسمت تقسیم کرده است که این امر سبب به وجود آمدن منظره های بسیار زیبا و جذابی گردیده است. کشور مجارستان با داشتن جاذبه های بسیار بی نظیر و دیدنی خود، نظر و توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کرده و توانسته است با کشورهای دیگر اروپایی در صنعت گردشگری به رقابت بپردازد.

در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد تحصیل در مجارستان، شرایط تحصیل در مجارستان و مزیت های تحصیل در مجارستان اطلاعاتی را برای شما عزیزانی که علاقه مند به این موضوع هستید، ارائه دهیم. لطفا با ما تا آخر این متن همراه باشید.

تحصیل در مجارستان

با توجه به شرایط و وضع اقتصادی و اجتماعی بسیار مناسب در این کشور، افراد بسیار زیادی از کشورهای دیگری سعی بر آن دارند تا به مجارستان مهاجرت کنند و آینده ی خوبی را برای خود بسازند.

به همین دلیل امروزه شاهد مهاجرت های بسیار زیادی با اهداف بسیار گوناگونی به سوی کشور مجارستان هستیم که از جمله این مهاجرت ها می توانیم به مواردی مانند مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار و تحصیل در مجارستان اشاره کرد.

از مهم ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به کشور مجارستان، مهاجرت تحصیلی می باشد. تحصیل در مجارستان آرزو و خواسته ی بسیاری از افراد می باشد.

جوانان و دانشجویان کشور ما نیز در سال های اخیر کشور مجارستان را مورد توجه خود قرار داده اند و به دنبال به دست آوردند پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور هستند.

البته تحصیل در مجارستان فقط در سطح دانشگاه نمی باشد، بلکه برخی از خانواده ها نیز هستند که فرزندان خود را برای دوره های مختلفی مانند دبستان، دبیرستان و پیش دانشگاه راهی این کشور می کنند تا بتوانند در بهترین مدارس و با تجربه ترین معلمان و اساتید به تحصیل بپردازند. در ادامه راجع به برخی از مقاطع تحصیل در مجارستان توضیحاتی را ارائه داده ایم.

تحصیل در مجارستان: لیسانس

تحصیل در مجارستان در مقطع لیسانس در حدود 3  الی 4 سال می باشد و تمام افرادی که به دنبال پذیرش در این مقطع هستند بایستی مدرک دیپلم خود را در دست داشته باشند. داشتن مدرک زبان برای این دوره الزامی نمی باشد و دانشجویان بعد از پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود می توانند زبان انگلیسی و یا آلمانی را یاد بگیرند. دانشجویانی که در این مقطع به تحصیل می پردازند می توانند در طول هفته 20 ساعت نیز کار دانشجویی داشته باشند.

تحصیل در مجارستان: فوق لیسانس

تحصیل در مجارستان در مقطع فوق لیسانس از پر طرفدارترین و پر تقاضا ترین دوره های تحصیلی می باشد که بیشتر دانشجویان علاقمند هستند تا در این مقطع پذیرش خود را به دست بیاورند. دوره های تحصیل در مجارستان در مقطع فوق لیسانس حدود 1 الی 2 سال می باشد و دانشجویان می توانند در طول هفته 20 ساعت کار دانشجویی داشته باشند.

تحصیل در مجارستان: دکترا

برای تحصیل در مجارستان در سطح دکترا بایستی مدرک فوق لیسانس را داشته باشید تا بتوانید در این دوره پذیرش خود را به دست بیاورید. با توجه به رشته های گوناگون مدت زمان تحصیل در این مقطع 3 الی 5 سال می باشد. دانشجویان بایستی در این مقطع مدرک زبان معتبری را داشته باشند. دانشجویان در این مقطع می توانند در طول هفته 20 ساعت کار دانشجوی داشته باشند.

شرایط تحصیل در مجارستان

برای تحصیل در مجارستان بایستی یک سری شرایطی را داشته باشید که از جمله این شرایط می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

–          اخذ و دریافت ویزای تحصیل در مجارستان

–          گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه

–          گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری

–          ارائه مدرک زبان انگلیسی بسیار معتبر با نمره قبولی عالی

–          ارائه تمام مدارک تحصیلی که تاکنون دریافت کرده اید

از مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مجارستان نیز می توان موارد زیر را نام برد:

–          دو قطعه عکس

–          مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه

–          رسید پرداخت شهریه

–          دعوتنامه

توجه داشته باشید که بدون دریافت و اخذ ویزای تحصیل در مجارستان نمی توانید به ادامه تحصیل بپردازید حتی ممکن است اجازه پرواز یا ورود به خاک این کشور را نیز به شما ندهند. بنابراین سعی کنید از راه قانونی اقدام به دریافت ویزای تحصیل در مجارستان داشته باشید تا هیچ گونه مشکلی هنگام مهاجرت به وجود نیاید.

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان بسیار معقول و مناسب می باشد. هزینه تحصیل در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار ارزان می باشد و دانشجویان نیز می توانند با انجام کار دانشجویی از پس هزینه های تحصیل و زندگی بر بیایند.

میانگین هزینه ای که هر دانشجو بایستی در طول ترم آن را پرداخت نماید، بین الی یورو می باشد که البته این هزینه با توجه به نوع رشته مورد تحصیل و مقطع آن بسیار متفاوت و متغیر خواهد بود.

به طبع رشته های پزشکی و مهندسی هزینه های بیشتری را خواهد طلبید. برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور نیز بایستی 15 یورو پرداخت نمایید. برای کاهش در هزینه های زندگی و تحصیل نیز می توانید از خوابگاه های دانشجویی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد استفاده کنید که در این صورت می توانید پس انداز خوبی را نیز از کار دانشجویی خود داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *