شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

افرادی که قصد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی دارند با مشکلاتی روبرو خواهند شد که باید شرایط خاصی داشته باشند اما در حالت کلی می توان گفت که تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد. کشور آلمان یکی از علمی ترین کشور های اروپایی می باشد که تمام دانشگاه های آن در رتبه های بالا قرار گرفته است. بسیاری از هموطنان دغدغه فرا گرفتن زبان آلمانی را در سر دارند چرا که یادگیری این زبان برایشان دشوار می باشد این افراد نباید نا امید شوند چرا که امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد تنها باید پشتکار کافی داشته باشید.

کشور آلمان یکی از صنعتی ترین کشور های اروپایی می باشد که به همین دلیل افراد متخصص را پذیرش میکند. دانشجوهایی که در رتبه بالای علمی قرار دارند به راحتی می توانند در دانشگاه های آلمان به تحصیل بپردازند. تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی امکان پذیر می باشد که بسیاری از دانشگاه ها تمایل به پذیرش دانشجو با زبان آلمانی دارند. لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاه های آلمان در هر دو این زبان ها رایگان خواهد بود. تحصیل به انگلیسی حداقل هایی دارد که دانشجو متناسب با رشته تحصیلی خود باید در هر چهار مهارت آیلتس حداقل نمره 6.5 را کسب کرده باشد.

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در تمامی رشته ها امکان پذیر نخواهد بود و تنها برخی از دانشگاه ها دروس به صورت انگلیسی تدریس می شوند. باید در نظر داشته باشید که تحصیل در آلمان با زبان انگلیسی سبب افزایش هزینه دانشگاه خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

بنا به گزارشات دریافت شده 23 رشته در سطح این کشور در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شوند که بسیاری از گرایشات فنی و مهندسی و ریاضیات را در بر میگیرد.
همچنین تمامی دانشگاه های آلمان اقدام به تدریس به زبان انگلیسی نمی کنند و تنها در برخی از دانشگاه های آن شاهد تدریس به زبان انگلیسی هستیم.

اگر بخواهیم به چندی از رشته های ارائه شده در آلمان به زبان انگلیسی اشاره کنیم می توان گفت: رشته های فنی مهندسی، فناوری اطلاعات، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، هوا فضا و… به زبان انگلیسی ارائه می شوند.دانشگاه هایی نظیر دانشگاه آخن، برمن، مان هایم، کارلسروهه این خدمات را ارائه می دهند اما باید در نظر داشته باشید به دلیل بالا بودن رنک دانشگاه های آلمان پذیرش در آنها به خصوص جهت تحصیل  به زبان انگلیسی دشوار خواهد بود.

نکته قابل توجه اینکه دانشجویان باید در نظر داشته باشند که در برخی رشته های تحصیلی تنها در ترم اول تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و پس از آن دانشجو باید به هر دو زبان تسلط داشته باشد.

 

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان

 

مقطع کارشناسی ارشد

آرزوی بسیاری از دانشجوها بی شک تحصیل در یکی از دانشگاه های آلمان می باشد چرا که دانشگاه های آلمان از جمله دانشگاه های برتر می باشند و به همین دلیل بسیاری به نیت اخذ بورسیه مقطع دکترا اقدام به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های این کشور می نمایند. همچنین یکی از دلایل انتخاب دانشگاه های آلمان رایگان بودن تحصیل در آن می باشد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل دکتری در آلمان

مقطع کارشناسی ارشد در آلمان 2 ساله می باشد و دانشجو امکان انتخاب رشته مورد نظر خود از میان 37 رشته ارائه شده دارد. اما نکته قابل توجه اینجاست که کدام دانشگاه ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم نموده اند. در حالت کلی می توان گفت که اقامت در آلمان و همچنین تحصیل نیازمند آشنایی با زبان آلمانی می باشد اما جهت تخفیف دادن به دانشجو ها ترم های اول امکان تحصیل به زبان انگلیسی دارند. از جمله دانشگاه هایی که تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم نموده اند می توان به دانشگاه های فرایبورگ، گوتنبرگ، هامبورگ و درسدن اشاره نمود. لازم به ذکر است که دانشجوهایی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید مدرک انگلیسی معتبری داشته باشند.

مقطع دکترا

همانطور که میدانید دانشگاه های آلمان از جمله دانشگاه های پیشتاز در بحث قدرت علمی می باشد به همین سبب دانشجویان مقطع دکترا علاقه بسیاری به تحصیل در یکی از دانشگاه های آن دارند. دانشگاه های آلمان به دانشجو های مقطع دکترا اهمیت ویژه ای قائل می باشد و سعی بر تامین مخارج و خواسته های آنها دارد.
تحصیل در آلمان  مقطع دکترا به دو روش زیر امکان پذیر می باشد:

– اخذ بورسیه تحصیلی: اخذ بورسیه تحصیلی به معنی نخبه بودن و توانایی علمی بالای دانشجو می باشد که از طریق اخذ بورسیه تحصیلی امکان تحصیل به زبان انگلیسی را خواهید داشت.

– هزینه ها: راه دیگر پرداخت تمامی هزینه ها و شهریه به دانشگاه می باشد که دانشگاه در قبال دریافت مبلغ اجازه تحصیل به زبان انگلیسی را خواهد داد.
اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های آلمان مزایای بسیاری در بر خواهد داشت که از جمله این مزایا می توان به دریافت حقوق از دانشگاه اشاره کرد چرا که دانشگاه های آلمان در مقطع دکتری مبلغی حدود 2 هزار دلار جهت حقوق برای دانشجویان در نظر گرفته است.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت آلمان از طریق کار [2019] + ویدیو

نکات دانستنی راجعبه تحصیل به زبان انگلیسی

بسیاری از دانشگاه های آلمان داشتن مدرک زبان انگلیسی را یکی از ضروریات می دانند و در صورت نداشتن مدرک معتبر امکان پذیرش دانشجو وجود نخواهد داشت.
باید در نظر داشته باشید که تحصیل  به زبان انگلیسی در ترم های اول جهت یادگیری زبان آلمانی برای شما در نظر گرفته شده است و در این مدت می توانید زبان آلمانی را به خوبی فرا گیرید.
لازم به ذکر است که دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی نیز تدریس میکنند تفاوت قیمت شایانی با کلاس تدریس آلمانی نخواهد داشت اما باید در نظر داشته باشید که دانشگاه های آلمان تفاوت قیمت بالایی با یکدیگر دارند.
باید در نظر داشته باشید که هرچه سریعتر نسب به اخذ مدرک آلمانی اقدام نمایید تا هیچ مشکلی در طول تحصیل نداشته و به راحتی بتوانید با مردم این کشور ارتباط برقرار نمایید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ