انگلستان, انگلیس, تحصیلی

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلستان

تعداد زیادی از علاقه مندان همه ساله جهت تحصیل در انگلستان به این کشور مهاجرت می کنند. ادامه تحصیل در انگلیس از مدارس این کشور گرفته تا دانشگاه های معتبر انگلیس به منظور تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی از قبیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری همواره جمعیت کثیری از مشتاقان به ادامه تحصیل در این کشور را به سمت خود می کشاند. یک دلیل مهم در رابطه با این استقبال خوب از ادامه تحصیل در انگلیس آن است که دانشگاه های انگلیس از جمله باکیفیت ترین مراکز آموزش عالی در بین دانشگاه های معتبر دنیا هستند. تحصیل در انگلیس به زبان انگلیسی صورت می گیرد. انگلیس برای دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه های این کشور مشغول می شوند امکان اقامت در انگلیس را پس از اتمام دوره تحصیلی و فارغ التحصیلی از دانشگاه فراهم می کند. همچنین افراد متقاضی تحصیل در انگلیس قادر به استفاده از بورسیه تحصیلی خواهند بود.

نظام آموزشی کشور انگلیس

یکی از روش های اصلی به منظور اخذ اقامت در انگلیس تحصیل در دبیرستان ها، کالج ها و دانشگاه های این کشور است. کشور انگلیس یکی از بهترین انتخاب ها در بین کشورهای جهان جهت اخذ اقامت تحصیلی و اشتغال به تحصیل از پایه تا تحصیلات تکمیلی می باشد. اگرچه امکان تحصیل در انگلیس به صورت رایگان وجود ندارد اما بسته به این که افراد متقاضی از چه شرایط و امتیازاتی برخوردار باشند قادر خواهند بود از بورسیه تحصیلی در انگلیس استفاده نمایند.

در رابطه با مدرک زبان انگلیسی هم باید گفت با وجود این که بعضی از دانشگاه های انگلیس به منظور ورود متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه الزامی به ارائه مدرک زبان از سوی فرد متقاضی نمی بینند اما سفارت انگلیس به منظور صدور ویزا برای افراد متقاضی دارا بودن مدرک زبان را امری ضروری می داند. لازم به ذکر است افراد متقاضی می توانند جهت تحصیل در انگلیس بدون گذراندن کنکور و آزمون ورودی وارد کالج ها و دانشگاه های کشور انگلیس شوند. این موضوع یکی از مزیت های تحصیل در انگلیس به شمار می رود.

در انگلیس کودکان به شکل قانونی و اجباری ملزم به گذراندن آموزش ابتدایی و متوسط هستند که از حدود ۵ سالگی شروع شده و تا ۱۶ سالگی ادامه می یابد. بر این اساس نظام آموزشی در انگلیس به ۴ پایه اصلی تقسیم می گردد که عبارتند از:

پایه اول که شامل دانش آموزان ۵ تا ۷ سال است.
پایه دوم که شامل دانش آموزان ۷ تا ۱۱ سال است.
پایه سوم که شامل دانش آموزان ۱۱ تا ۱۴ سال است.
پایه چهارم که شامل دانش آموزان ۱۴ تا ۱۶ سال است.

دانش آموزان، پایه های اول و دوم را در مدارس ابتدایی گذرانده و بعد از آن جهت گذراندن پایه های سوم و چهارم وارد مدارس متوسطه می شوند. دانش آموزان پس از اتمام دوره متوسطه مورد ارزشیابی قرار گرفته و موفق به اخذ گواهینامه اتمام تحصیلات متوسطه GCSE می شوند. بعد از پایان دوره GCSE دانش آموزان وارد دوره ای به نام A-Level می شوند. دوره A-Level دو سال آخر دبیرستان در کشور انگلیس است. بعد از پایان این دوره امکان ورود به دانشگاه های کشور انگلیس وجود دارد. دانش آموزان قادر خواهند بود از طریق گذراندن دوره یک ساله ای به نام Foundation جهت تحصیل در بیشتر رشته های تحصیلی دانشگاهی در کشور انگلیس آمادگی لازم را کسب نمایند.

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی به طور معمول بین ۳ تا ۵ سال به طول انجامیده و به دو شکل عادی و فشرده برگزار می گردد. دانشجویان در پایان دوره تحصیلی موفق به اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه مربوطه می شوند. به منظور تحصیل در کشور انگلیس در مقطع کارشناسی فرد متقاضی باید مدرک زبان آیلتس ۵ یا ۵.۵ را ارائه دهد. دانشجویانی که در مقطع تحصیلی کارشناسی در حال تحصیل در کشور انگلیس هستند اجازه دارند به مدت ۱۰ ساعت در طول یک هفته به انجام کار پاره وقت بپردازند. دانشجویان مقطع کارشناسی در کشور انگلیس امکان دریافت ویزای همراه را ندارند و در نتیجه نمی توانند همراهی اعضای خانواده خود را در حال تحصیل در انگلیس داشته باشند.

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در انگلستان در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد به مدت یک سال زمان می برد. افراد متقاضی تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد ملزم به داشتن مدرک زبان آیلتس ۶ یا ۶.۵ می باشند. آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان مربوطه را ندارند تنها از طریق کسب نمره ۵.۵ از آزمون آیلتس قادر خواهد بود در دوره تحصیلی پیش کارشناسی ارشد شرکت نمایند.

دانشگاه های معتبر انگلیس بهترین انتخاب جهت ادامه تحصیل متقاضیان در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری هستند و همه ساله متقاضیان زیادی از سرتاسر نقاط جهان جهت اخذ پذیرش از این مراکز آموزشی اقدام می نمایند. افراد متقاضی جهت تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد می بایست سوابق تحصیلی خود را ارائه نمایند. چنانچه فرد متقاضی از سوابق تحصیلی خوبی برخوردار باشد این امر نقش به سزایی در قبول درخواست پذیرش او از سوی دانشگاه مورد نظر خواهد داشت. افراد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می بایست نسبت به ارائه ریز نمرات خود از مقطع دیپلم تا کارشناسی اقدام نمایند.

مزایای تحصیل در انگلستان  در مقطع کارشناسی ارشد

کسانی که در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های انگلیس فارغ التحصیل می شوند از سطح بالایی از مهارت و توانمندی برخوردار هستند.
زبان انگلیسی اصلی ترین زبانی است که به منظور تجارت بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. تحصیل در انگلیس سبب می شود زبان انگلیسی فرد متقاضی تقویت شود.

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلیس از وضعیت شغلی بهتری جهت اشتغال به کار در این کشور برخوردار می باشند.
مدرک بین المللی کشور انگلیس بالاترین سطح استاندارد تحصیلی را دارا می باشد.

تحصیل در انگلستان  در مقطع دکتری

تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری به ۳ سال زمان نیاز دارد. کسانی که متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در کشور انگلیس هستند باید مدرک زبان آیلتس ۷ را دارا باشند. همچنین تحصیل در مقطع دکتری نیازمند داشتن پروپوزال قوی و یک استاد راهنما است. چنانچه متقاضی این دو مورد را تعیین نکرده باشد می تواند اول در دوره تحصیلی پیش دکتری شرکت نموده و بعد از طی این دوره که ۶ ماه زمان می برد نسبت به ادامه تحصیل در مقطع دکتری اقدام نماید. متقاضیانی که در مقطع دکتری در انگلیس تحصیل می کنند می توانند با توجه به برخورداری از شرایط و امتیازات لازم از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلیس

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *