شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

چرا کشور انگلستان امروزه دانشجویان زیادی را برای ادامه تحصیل به خود جذب می کند؟ آیا امکان تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان وجود دارد؟کشور انگلستان با داشتن پیشرفت اقتصادی روز افزون و به دنبال این تغییرات ایجاد شدن فرصت های شغلی مناسب ، افزایش کیفیت علمی دانشگاه ها و بهبود یافتن بسیاری از امکانات و شرایط ایجاد شده ، مورد توجه بسیاری از دانشجویان و محصلان برای ادامه تحصیل از سایر کشور ها قرار گرفته است .

برای آگاهی بیشتر شما با نحوه آموزش در کشور انگلستان و امکان تحصیل در انگلستان را با معرفی کامل دوره های آموزشی از دوران ابتدایی شروع می کنیم.در ابتدا بهتر است بدانید که در کشور انگلستان شروع سال تحصیلی از ماه سپتامبر بوده و پایان سال تحصیلی در ماه جولای می باشد و سال تحصیلی مراکز آموزشی کشور انگلستان ۳به صورت ترمه می باشد : به ترتیب ترم اول سال تحصیلی از سپتامبر تا دسامبر و ترم دوم از ژانویه تا مارچ ، و در آخر ترم سوم از اوریل تا جولای می باشد .

مدارس کشور انگلستان نیز همانند سایر کشور ها تشکیل شده از مدارس دولتی و خصوصی می باشند . همانطور که می دانید آموزش در مداری دولتی هیچ گونه هزینه ای ندارد و مدارس خصوصی یا به صورت شبانه روزی برگزار شده و نیاز به پرداخت هزینه ماهانه و یا سالانه می باشد.

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان برای افراد سایر کشور ها

ویزای تحصیلی انگلستان یا همان ویزای tier 4 که برای آگاهی دقیق تر به اطلاع میرسانیم که این نوع ویزا به دو گروه تقسیم می شوند:

پیشنهاد مطالعه »
شرایط تحصیل در سوئد

گروه اول : ویزای child tire 4 مخصوص دانش آموزان ۴ تا ۱۷ سال متقاضی تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

گروه دوم : ویزای general tier4 مخصوص دانش آموزان یا دانش جویان بالای ۱۷ سال متقاضی تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

 

شرایط لازم برای اخذ ویزای Tier 4 (child) visa

برای اخذ این نوع ویزا شرایطی طرح شده است و دریافت این ویزا بستگی به میزان کسب شده امتیاز فرد متقاضی دارد، شاید این سوال برای شما ایجاد شود که نحوه امتیاز گیری برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به چه صورت می باشد؟

چگونگی امتیاز گیری برای اخذ ویزای Tier 4 (child) visa

1) دارا بودن نامه پذیرش از یکی از مدارس کشور انگلستان ( ۲۰ امتیاز )
2) توانایی مالی مناسب و داشتن نامه بانکی ( البته حساب بانکی می تواند به نام پدر یا مادر باشد ) ( ۱۰ امتیاز )
3) داشتن نامه رضایت والدین برای ادامه تحصیل فرد در کشور انگلستان ( ۳۰ امتیاز ) .
چگونگی امتیاز گیری برای اخذ ویزای Tier 4 (general) visa
1) دارا بودن نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور انگلستان ( ۲۰ امتیاز )
2) توانایی مکالمه به زبان انگلیسی و تسلط بر زبان انگلیسی در سطح ایلتس 5 ( ۱۰ امتیاز )
3) توان مالی مناسب و داشتن نامه بانکی ( ۱۰ امتیاز )
متقاضیان تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان می بایست برای درخواست ویزا از چند ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام نمایند .

امکان ادامه تحصیل و کار در انگلستان با ویزای گاردین

ویزای گاردین چیست ؟ ویزای گاردین مخصوص والدین دانش آموزان می باشد و این امکان را به والدین می دهد که طول مدت زمان تحصیل فرزندان زیر 12 سال ،کنار آنها در انگلستان زندگی کنند ، اخذ این ویزا فرصت استثنایی را برای والدین ایجاد می کند تا بتوانند با کار در این کشور و یا حتی تحصیل اقامت دائم کشور انگلستان را بگیرند.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط تحصیل داروسازی در انگلستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گاردین:

گذرنامه معتبر یا پاسپورت ، ۶ قطعه عکس ( در ابعاد تعیین شده )، مدارک شناسایی و شناسنامه و سند ازدواج .

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی در کشور ما و بسیاری ار کشور ها به صورت 4 ساله می باشد اما در کشور انگلستان برخلاف بسیاری از کشورها ۳این دوره ساله می باشد ، برای تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک زبان حداقل در سطح ایلتس ۶ می باشد و اگر فردی موفق نشود نمره ایلتس مورد نظر را کسب کند می تواند وارد مراکز آموزشی زبان شده و به تحصیل زبان بپردازد تا سطح تسلط به زبان انگلیسی خود را بهبود بخشد .
متقاضیان تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی علاوه بر تحصیل می توانند به مدت ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار و کسب در آمد شوند و این شانس خوبی است برای افرادی که می خواهند به صورت دائم مقیم کشور انگلستان شوند .

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

همانطور که مستحضر هستید دوره کارشناسی ارشد در کشور ایران و سایر کشور ها به صورت 2 ساله تعریف می شود اما در کشور انگلستان این دوره تحصیلی 1 ساله می باشد ، فرد متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان می بایست نمره مدرک زبان در سطح ایلتس ۶.۵ به دست آورد و در غیر این صورت همانند مقطع کارشناسی امکان ادامه تحصیل در مراکز آموزشی زبان برای ارتقا سطح زبان انگلیسی خود را دارا می باشند.

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع دکترا

در دوره ی دکترا همانند سایر مقاطع ذکر شده نیاز به مدرک زبان انگلیسی در سطح ایتلس می باشد اما با نمره 7. علاوه بر این در کشور انگلستان مراکزی وجود دارد که فرد قبل از ورود به مقطع دکترا دوره هایی را طی می کنند تا سطح مکالمه زبان انگلیسی خود را ارتقا داده و بهتر با شهروندان انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنند.
دانش آموزانی که از سنین پایین تحصیل در مدارس کشور انگلستان را شروع می کنند پس از تحصیل در مدارس می توانند وارد کالج شده و ادامه تحصیل دهند .
در ضمن این دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های انگلستان و یا حتی حین تحصیل می توانند وارد بازار کار شده وبا پرداخت مالیات و با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری به راحتی اقامت دائم کشور انگلستان را اخذ کنند .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ