انگلستان, انگلیس, تحصیلی

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

چرا کشور انگلستان امروزه دانشجویان زیادی را برای ادامه تحصیل به خود جذب می کند؟ آیا امکان تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان وجود دارد؟

کشور انگلستان با داشتن پیشرفت اقتصادی روز افزون و به دنبال این تغییرات ایجاد شدن فرصت های شغلی مناسب ، افزایش کیفیت علمی دانشگاه ها و بهبود یافتن بسیاری از امکانات و شرایط ایجاد شده ، مورد توجه بسیاری از دانشجویان و محصلان برای ادامه تحصیل از سایر کشور ها قرار گرفته است .

برای آگاهی بیشتر شما با نحوه آموزش در کشور انگلستان و امکان تحصیل در انگلستان را با معرفی کامل دوره های آموزشی از دوران ابتدایی شروع می کنیم.

در ابتدا بهتر است بدانید که در کشور انگلستان شروع سال تحصیلی از ماه سپتامبر بوده و پایان سال تحصیلی در ماه جولای می باشد و سال تحصیلی مراکز آموزشی کشور انگلستان ۳به صورت ترمه می باشد : به ترتیب ترم اول سال تحصیلی از سپتامبر تا دسامبر و ترم دوم از ژانویه تا مارچ ، و در آخر ترم سوم از اوریل تا جولای می باشد .

مدارس کشور انگلستان نیز همانند سایر کشور ها تشکیل شده از مدارس دولتی و خصوصی می باشند . همانطور که می دانید آموزش در مداری دولتی هیچ گونه هزینه ای ندارد و مدارس خصوصی یا به صورت شبانه روزی برگزار شده و نیاز به پرداخت هزینه ماهانه و یا سالانه می باشد.

 

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان برای افراد سایر کشور ها

ویزای تحصیلی انگلستان یا همان ویزای tier 4 که برای آگاهی دقیق تر به اطلاع میرسانیم که این نوع ویزا به دو گروه تقسیم می شوند:

گروه اول : ویزای child tire 4 مخصوص دانش آموزان ۴ تا ۱۷ سال متقاضی تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

گروه دوم : ویزای general tier4 مخصوص دانش آموزان یا دانش جویان بالای ۱۷ سال متقاضی تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

 

شرایط لازم برای اخذ ویزای Tier 4 (child) visa

برای اخذ این نوع ویزا شرایطی طرح شده است و دریافت این ویزا بستگی به میزان کسب شده امتیاز فرد متقاضی دارد، شاید این سوال برای شما ایجاد شود که نحوه امتیاز گیری برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به چه صورت می باشد؟

چگونگی امتیاز گیری برای اخذ ویزای Tier 4 (child) visa

1) دارا بودن نامه پذیرش از یکی از مدارس کشور انگلستان ( ۲۰ امتیاز )
2) توانایی مالی مناسب و داشتن نامه بانکی ( البته حساب بانکی می تواند به نام پدر یا مادر باشد ) ( ۱۰ امتیاز )
3) داشتن نامه رضایت والدین برای ادامه تحصیل فرد در کشور انگلستان ( ۳۰ امتیاز ) .
چگونگی امتیاز گیری برای اخذ ویزای Tier 4 (general) visa
1) دارا بودن نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور انگلستان ( ۲۰ امتیاز )
2) توانایی مکالمه به زبان انگلیسی و تسلط بر زبان انگلیسی در سطح ایلتس 5 ( ۱۰ امتیاز )
3) توان مالی مناسب و داشتن نامه بانکی ( ۱۰ امتیاز )
متقاضیان تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان می بایست برای درخواست ویزا از چند ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام نمایند .

امکان ادامه تحصیل و کار در انگلستان با ویزای گاردین

ویزای گاردین چیست ؟ ویزای گاردین مخصوص والدین دانش آموزان می باشد و این امکان را به والدین می دهد که طول مدت زمان تحصیل فرزندان زیر 12 سال ،کنار آنها در انگلستان زندگی کنند ، اخذ این ویزا فرصت استثنایی را برای والدین ایجاد می کند تا بتوانند با کار در این کشور و یا حتی تحصیل اقامت دائم کشور انگلستان را بگیرند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گاردین:

گذرنامه معتبر یا پاسپورت ، ۶ قطعه عکس ( در ابعاد تعیین شده )، مدارک شناسایی و شناسنامه و سند ازدواج .

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی در کشور ما و بسیاری ار کشور ها به صورت 4 ساله می باشد اما در کشور انگلستان برخلاف بسیاری از کشورها ۳این دوره ساله می باشد ، برای تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک زبان حداقل در سطح ایلتس ۶ می باشد و اگر فردی موفق نشود نمره ایلتس مورد نظر را کسب کند می تواند وارد مراکز آموزشی زبان شده و به تحصیل زبان بپردازد تا سطح تسلط به زبان انگلیسی خود را بهبود بخشد .
متقاضیان تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی علاوه بر تحصیل می توانند به مدت ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار و کسب در آمد شوند و این شانس خوبی است برای افرادی که می خواهند به صورت دائم مقیم کشور انگلستان شوند .

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

همانطور که مستحضر هستید دوره کارشناسی ارشد در کشور ایران و سایر کشور ها به صورت 2 ساله تعریف می شود اما در کشور انگلستان این دوره تحصیلی 1 ساله می باشد ، فرد متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان می بایست نمره مدرک زبان در سطح ایلتس ۶.۵ به دست آورد و در غیر این صورت همانند مقطع کارشناسی امکان ادامه تحصیل در مراکز آموزشی زبان برای ارتقا سطح زبان انگلیسی خود را دارا می باشند.

تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع دکترا

در دوره ی دکترا همانند سایر مقاطع ذکر شده نیاز به مدرک زبان انگلیسی در سطح ایتلس می باشد اما با نمره 7. علاوه بر این در کشور انگلستان مراکزی وجود دارد که فرد قبل از ورود به مقطع دکترا دوره هایی را طی می کنند تا سطح مکالمه زبان انگلیسی خود را ارتقا داده و بهتر با شهروندان انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنند.
دانش آموزانی که از سنین پایین تحصیل در مدارس کشور انگلستان را شروع می کنند پس از تحصیل در مدارس می توانند وارد کالج شده و ادامه تحصیل دهند .
در ضمن این دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های انگلستان و یا حتی حین تحصیل می توانند وارد بازار کار شده وبا پرداخت مالیات و با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری به راحتی اقامت دائم کشور انگلستان را اخذ کنند .

 

اخذ پذیرش از دانشگاههای انگلستان

همانطور که گفته شد با توجه به اعتبار بسیار بالای دانشگاههای انگلستان اخذ پذیرش از دانشگاههای انگلستان کار ساده ای نخواهد بود و شرایط خاصی را از این جهت باید در نظر داشته باشید تا موفق به دریافت ویزای تحصیلی انگلستان شوید.

در حال حاضر تحصیل در انگلستان برای افراد بالای ۴ تا ۵ سال امکان پذیر می باشد. افراد باید با توجه به میزان هزینه هایی که می توانند پرداخت کنند اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف کنند. همچنین سطح کیفیت آموزشی در مدارس مختلف و شرایط برایشان متفاوت خواهد بود.

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

  • Short-term study visa
    •    Tier 4 (Child) student visa
    •    Tier 4 (General) student visa

شما می توانید برای ویزاهای تحصیلی کوتاه مدت در انگلستان اقدام کنید در صورتی که:

_ از یک کورس کوتاه مدت در انگلستان پذیرش دارید.
_ موارد خاصی که برای شرکت در آنها بر طبق صلاحدید باید برای ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان اقدام کنید.

در صورتی که شما ویزای تحصیلی کوتاه مدت داشته باشید نمی توانید در مدرسه ها و دانشگاههای دولتی انگلستان ثبت نام کنید. همچنین اجازه کار در انگلستان و یا هیچ گونه بیزنس و تجارتی در انگلستان ندارید. از طرفی ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان نمی تواند تمدید شود و همچنین اجازه بردن همراه ( از اعضای خانواده) را ندارید.

برای کورس های کوتاه مدت در انگلستان ، ویزای ۶ ماهه صادر می گردد. در صورتی که برای دوره های زبان در انگلستان پذیرش داشته باشید امکان صدور ویزای کوتاه مدت انگلستان تا ۱۱ ماه هم وجود دارد.

تحصیل کودکان در انگلستان

برای اخذ ویزای Tire4(child)student visa و تحصیل کودکان باید از یک مدرسه و یا کالج در انگلستان پذیرش اخذ کرده باشید. همچنین باید رضایت پدر و مادر را داشته باشد. داشتن توانایی مالی برای هزینه های یک سال تحصیل و زندگی برای تحصیل کودکان در انگلستان  لازم است. متقاضی تحصیل کودکان در انگلستان نباید از کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باشد.

طول مدت ویزا بستگی به سن متقاضی و طول دوره تحصیلی که پذیرش تحصیلی را اخذ کرده است دارد:

ویزای افراد زیر ۱۶ سال تا ۶ سال بعلاوه ۴ ماه اضافه صادر میگردد.
ویزای افراد ۱۶ تا ۱۷ سال تا سه سال بعلاوه ۴ ماه اضافه صادر میگردد.
افرادی که ویزای تحصیلی آنها تا ۶ ماهه صار گردیده است باید ۱ هفته قبل از شروع کورس در انگلستان حاضر شوند.
افرادی که ویزای تحصیلی آنها بیشتر از ۶ ماهه صادر گردیده است باید ۱ ماه قبل از شروع کورس در انگلستان حاضر شوند.

کار در انگلستان با ویزای دانش آموزی

_ شما در این نوع ویزا اجازه کار کردن دارید در صورتی که سن شما ۱۶ سال یا بالاتر باشد.
_ در طول تحصیل شما در انگلستان اجازه کار پاره وقت دارید(۱۰ ساعت در هفته).
_ در طول تعطیلات در انگلستان اجازه کار تمام وقت دارید.
_ نمی توانید از بودجه هایی برای تحصیل که به شهروندان انگلستان داده می شود استفاده کنید.
_ نمی توانید از بودجه های عمومی که به شهروندان انگلستان داده می شود استفاده کنید.
_ نمی توانید در طول دوران تحصیل در انگلستان ، خود اشتغالی کنید.
_ نمی توانید با پزشک یا دندانپزشک دوره کارآموزی بگذرانید.
_  به عنوان ورزشکار حرفه ای یا مربی ورزشی در انگلستان فعالیت داشته باشید.
_ شما در ویزای تحصیلی برای کودکان نمی توانید همراه داشته باشید مگر والدین را به عنوان Guardien

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

لینک مفید : سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *