انگلستان, تحصیلی

ادامه تحصیل در کالج های انگلستان

ادامه تحصیل در کالج های انگلستان

ادامه تحصیل در کالج های انگلستان

انگلستان از جمله کشورهای پیشرفته ای است که از مراکز آموزشی فوق العاده ای برخوردار است و اغلب تمایل دارند برای ادامه تحصیل در کالج های انگلستان ثبت نام نمایند و اقامت انگلستان را بدست آورند.چرا که این مراکز با فراهم نمودن محیطی امن و آرام دانش آموزان و دانشجویان را قادر می سازند که با موفقیت دوره های آموزشی را گذرانده و با حضور در معتبرترین دانشگاه ها به مقاطع عالیه دست یابند .

نظام آموزشی در کشور انگلستان

برای افرادی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند یکی از نکات مهم ، آشنایی با نظام آموزشی این کشور می باشد .

نظام آموزشی در کشور انگلستان به چهار دوره قابل تقسیم می باشد :

– دوره‌ی مقدماتی (Primary Education)

این دوره ، دوره‌ی اول ابتدایی می باشد که از سن 1 سالگی شروع شده و تا اتمام 6 سالگی ادامه می یابد که شامل :

مدرسه‌ی کودکان مربوط به رده‌ی سنی 1 تا 3 سال ( Infant School )

و دوره‌ی مقدماتی که مربوط به رده‌ی سنی 3 تا 6 سال می باشد (Junior School  )

– دوره‌ی دوم ( Secondary Education )

این دوره مربوط به رده‌ی سنی 7 سال تا 10 سالگی می باشد و مرحله‌ی دوم ابتدایی است .

– دوره‌ی سوم ( GCSE s )

این دوره مربوط به رده‌ی سنی 11 تا 15 سال است و دوره‌ی سوم آموزشی می باشد و طی این دوره از دانش آموزان امتحاناتی به منظور سنجش مهارت و دانش در درس های زبان انگلیسی ، ریاضی ، علوم و همچنین سؤالات ترکیبی از درس های شیمی ، فیزیک و زیست شناسی گرفته می شود .

در این دوره دانش آموزان به طور معمول به اندازه‌ی چهار یا پنج درس اضافی را بر حسب استعداد و علاقه‌ی خود انتخاب می نمایند که این دروس عبارتند از : جغرافیا ، زبان فرانسه ، ورزش ، تاریخ ، زبان آلمانی ، طراحی ، تکنولوژی و موسیقی و … ، لازم به ذکر است که این درس ها در مدرسه های خصوصی تعداد بیشتری را شامل می گردد تا باعث شود تمرکز بر دروس اصلی نسبت به دروس هنری بیشتر باشد .

دانش آموزانی که به منظور ادامه تحصیل در کالج های انگلستان در دوره‌ی متوسطه به این کشور می آیند مجاز هستند از سن 11 سالگی در این کالج ها حاضر شوند و یا تا سن 13 سالگی صبر کنند و قبل از اینکه مرحله‌ی پایانی یک سال شروع شود در این کالج ها به تحصیل خود ادامه دهند ، در برخی از مناطق شروع این دوره در سن 12 یا 13 سالگی می باشد .

– دوره‌ی پیش دانشگاهی ( Further Education )

این دوره ، دوره‌ی پایانی می باشد که مربوط به سن 16 سالگی می باشد و این مقطع اصلی ترین دوره‌ی تحصیلی می باشد که دانش آموزان پس از آزمون پایانی سه راه مقابل خود دارند ، 1) شغل ، 2) تحصیلات عالیه و 3) حضور در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای .

در صورتی که دانش آموزان تمایل داشته باشند در دانشگاه به تحصیل خود ادامه بدهند لازم است که دوره‌ی تحصیلات تکمیلی را بگذرانند که سطوح این دوره‌ عبارتند از :

A Level : advanced level

GNVQ s : General National vocational Qualification

BTEC s : Business and Technology Education Council

دانش آموزان می توانند بعد از سپری نمودن این دوره های آموزشی شروع به تحصیلات عالیه نمایند .

– دوره‌ی تحصیلات عالیه ( Higher Education )

افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند لازم است مدارکی را فراهم نمایند که

عبارتند از : استعداد شخصی ، رزومه‌ی سوابق تحصیلی ، تجربه در کار و مطالعات در دوره‌ی دیپلم ( دانش آموزان لازم است که در دوره‌ی دیپلم در محیط مربوط به کارشان حاضر باشند ) ، آزمون برای بعضی از رشته های مخصوص مانند پزشکی و مصاحبه .

تحصیل در مدارس و کالج های کشور انگلستان

چنان چه تمایل دارید در دانشگاه های کشور انگلستان ادامه تحصیل بدهید ، بهترین روش برای آمادگی قبل از ورود به دانشگاه این است که در کالج ها و مدارس این کشور تحصیل نمایید .

آن دسته از دانش آموزانی که برای ادامه تحصیل در کالج های انگلستان ثبت نام می نمایند دانش و مهارتی را کسب می کنند که مورد تأیید این کشور می باشد و همچنین می توانند از متخصصین صاحب نظر کمک بگیرند تا دانشگاه معتبری را در انگلستان انتخاب نمایند و با طرز زندگی در این کشور آشنایی بیشتری پیدا کنند .

اغلب دانش آموزان برای اینکه استعدادشان در زبان انگلیسی تقویت شود ادامه تحصیل در کالج های انگلستان را انتخاب می نمایند و کلمات جدیدی را تنها با گوش دادن به اشخاصی که انگلیس زبان هستند سریع تر یاد می گیرند و راحت تر می توانند دوره های تحصیلی در این کشور را سپری نمایند .

چگونگی ادامه تحصیل در کالج های انگلستان

دانش آموزانی که در کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند در رده‌ی سنی 18 تا 16 سال به کلاس ششم وارد می شوند که این مقطع بالاترین قسمت دبیرستان است که دانش آموزان در این دوره تلاش می نمایند که رتبه ای را در دانشگاه کسب کنند و یا اینکه در حرفه ای مهارت به دست آورند .

به خاطر اینکه تحصیل در کلاس ششم ، اختیاری است و دانش آموزان با اراده‌ی خودشان به این کلاس می آیند معلمان با آنها مانند بزرگسالان رفتار می کنند و آزادی بیشتری را برایشان قائل می شوند و به همین دلیل دانش آموزان انتقالی که به کلاس ششم می آیند این کلاس را مکانی صمیمی و شاد برای تحصیل عنوان می کنند .

این مقاله راجع به ادامه تحصیل در کالج های انگلستان می باشد که شامل اطلاعاتی راجع به سیستم آموزشی در این کشور می باشد و همچنین چگونگی تحصیل در این کالج ها نیز بیان شده است ، اگر قصد دارید فرزندان خود را برای ادامه تحصیل در انگلستان ثبت نام نمایید می توانید با خواندن این محتوا با این روند آشنایی پیدا نمایید .

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *