مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

فهرست مقاله
تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی
تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

آیا می دانید که شرایط تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی چگونه است؟ برای تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی چه مدارکی لازم است؟ پاسخ این سوالات در ادامه این مقاله آمده است تا متقاضیان عزیز بیشتر با این شرایط آشنا شوند.
درست است که زبان رسمی مردم کشور اتریش آلمانی است، اما تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور امکان پذیر شده است و این می تواند مزیت بسیار خوبی برای اشخاصی باشد که تاکنون برای اخذ مدرک زبان آلمانی خود اقدامی نکرده اند و یا اصلا به این زبان علاقمند نیستند. همگی ما از دوران کودکی با زبان انگلیسی آشنا شده ایم و به همین دلیل یاد گرفتن زبان انگلیسی برای ما ایرانی ها به نسبت زبان آلمانی بسیار ساده تر است به همین دلیل این می تواند مزیت مهمی برای تحصیل در دانشگاه های اتریش به حساب بیاید.

در بسیاری از دانشگاه های اتریش هم چون دانشگاه های وین زبان اصلی تدریس برای رشته های دانشگاهی آلمانی است و تدریس زبان انگلیسی در برخی رشته ها مانند مدیریت، تکنولوژی، آی تی و رشته های علوم تجربی انجام می پذیرد. شاید این نگرانی برای شما پیش بیاید که بسیاری از رشته های این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شوند اما در این خصوص زیاد نگران نباشید چون اکثر دانشگاه های خصوصی کشور اتریش به زبان انگلیسی تدریس می کنند و در این رابطه دغدغه اصلی دانشجویان خارجی را برطرف کرده اند. پس برای تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی پیشنهاد ما ثبت نام در دانشگاه های خصوصی این کشور است.

تنها مدرک زبان انگلیسی که برای تحصیل در دانشگاه های این کشور مورد نیاز است، آیلتس می باشد که برای تحصیل در مقطع لیسانس نمره آیلتس 6 و برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس این نمره 5.5 باید باشد. هم چنین یکی از نکات قابل توجه در خصوص تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی قابلیت تغییر رشته برای افراد است به طوری که دانشجویان می توانند از رشته های تحصیلی که قبلا تحصیل کرده اند برای تحصیل در این دانشگاه های خصوصی رشته هایی متفاوت انتخاب کنند.

به هر حال تحصیل در دانشگاه های اتریش به طوری است که این دانشگاه گارانتی و ضمانت پیدا کرد شغل مناسب بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی را به شما می دهد و در ارتباط با دانشگاه های خصوصی این قضیه وجود دارد و این می تواند یکی از مزیت های اصلی تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی باشد.

پس اگر شما به دنبال تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی هستید و می خواهید بعد از اتمام دوران تحصیل خود بلافاصله مشغول کار شوید و اقامت اتریش را بدست آورید پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که از مزایای دانشگاه های خصوصی اتریش استفاده کنید. به علاوه انتخاب این دانشگاه ها در اتریش برای شما هزینه کم تری را به نسبت دیگر دانشگاه های پیشرفته اروپایی دارد چون همان طور که اطلاع دارید متوسط هزینه های زندگی در کشوری مانند اتریش بسیار پایین تر از کشورهای دوست و همسایه است. و این شرایط ایده آلی برای تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی مهیا کرده است.

هم چنین دانشگاه های خصوصی در کشور اتریش شعبه های دیگری در سوئیس و آمریکا نیز دارد و اگر شما بتوانید در این مراکز تحصیل کنید به سادگی می توانید برای بحث های تحصیلی و شغلی مورد نظر به این کشورها مسافرت کند و این مزیت بسیار عالی به حساب می آید به خصوص از زمانی که اخذ ویزای تحصیلی و شغلی در آمریکا برای ما ایرانی ها سخت شده این قضیه می تواند به صورت غیر مستقیم به اشخاص کمک کند که ویزای شغلی و تحصیلی آمریکا را از طریق دانشگاه های خصوصی اتریش کسب کنند.

دانشگاه های اتریش

همان طور که در بالای این مقاله اشاره شد بیشتر دانشگاه های اتریش به خصوص دانشگاه های دولتی این کشور به زبان آلمانی تدریس می شود و تدریس زبان انگلیسی در رشته های به خصوصی امکان پذیر است. به همین دلیل شرایط تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی برای اکثر رشته ها تنها در دانشگاه های خصوصی این کشور فراهم است.

کشور اتریش دارای 18 دانشگاه و 110 موسسه آموزش عالی است. هم چنین از رشته های پرطرفدار دانشگاه های این کشور می توان به زبان شناسی اشاره کرد که با نمره آیلتس 5.6 به صورت رایگان می توان وارد مقطع فوق لیسانس این رشته شد.

اما مهم ترین نکته در خصوص تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی، این است که رشته های پزشکی و داروسازی در اتریش شرایط خوبی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی در رشته پزشکی مهیا کرده است.

همان طور که اطلاع دارید متاسفانه مدرک پزشکی و داروسازی کشور ایران در هیچ کدام از کشور های خارجی معتبر نیست و همیشه پزشکان عزیز این دغدغه را داشته اند که مدرک آن ها تنها در خود کشور ایران معتبر است، این در حالی است که با وجود پشت سر گذاشتن سختی های فراوان برای دریافت مدرک پزشکی حق این قشر تحصیل کرده از جامعه پایمال شده.

اما شرایط راضی کننده در دانشگاه های اتریش برای پزشکان ایرانی مهیا شده به طوری که قبل از ورود به رشته های پزشکی در دانشگاه های این کشور دوره هایی پشت سر گذاشته می شود و توانایی های افراد را در این دوره ها می سنجد و در صورت توانایی این افراد وارد دوره تخصص خود می شوند. این در حالی است که این دوره ها بسیار ساده است و هر پزشک ایرانی با معلومات بالای خود می تواند به سادگی این دوره های آموزشی را پشت سر بگذارد.

به هر حال رشته پزشکی یکی از رشته های پرطرفدار دنیا است و افراد زیادی خواهان ورود به این رشته در خارج از کشور هستند اما برای افرادی که مدرک پزشکی را در ایران گرفته اند و اکنون می خواهند به زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه های خارجی مورد پذیرش قرار گیرند، پیشنهاد ما دانشگاه های اتریش است.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *