مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در کشور آمریکا

فهرست مقاله
تحصیل در آمریکا
تحصیل در آمریکا

از میان دلایل متعددی که موجب گرایش افراد به تحصیل در کشور آمریکا شده است؛ میتوان به امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان، امکانات آموزشی و رفاهی،کیفیت بالای زندگی ، نظام آموزشی و … اشاره کرد. با دریافت ویزای تحصیلی آمریکا درمقاطع مختلف میتوانید آینده شغلی خود را تضمین نمایید.

کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را داراست. دارای بهترین کالج ها و دانشگاه ها با بهترین رتبه هاست و مدارک تحصیلی کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری که از دانشگاه های کشور آمریکا صادر می شوند در کل دنیا مورد تایید هستند. پیشنهاد می شود مقاله ای با نام مقایسه مدارس  آمریکا با ایران مطالعه بفرمایید

تحصیل در آمریکا

مزایای تحصیل در کشور آمریکا

 

• پیشرفت علمی دانشجو و اولین مقصد دانشجویان بین المللی جهان با بیش از ۸۰۰.۰۰۰ دانشجوی خارجی

• تنوع موقعیت های آموزشی

• تکنولوژی به روز و پیشرفته

• موقعیت های تحقیقاتی گسترده

• انعطاف پذیری در آموزش

• خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی

• -تحصیلات جهانی و چشم اندازه های شغلی – حرفه ای بلند مدت

• تجربه زندگی در محیط دانشگاهی

• آینده شغلی تضمین شده

یادگیری زبان و مسلط شدن به زبان آمریکایی

• امکان دریافت کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی

 

تحصیل در کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا

کالج آمریکا

دولت محلی آمریکا مسئولیت اداره کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا را داشته و در تمام ایالت های کشور آمریکا حداقل یک دانشگاه و کالج دولتی وجود دارد.

برای ادامه تحصیل در آمریکا می توانید تحصیل در کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنید.

دلایلی سبب شده است تا افراد زیادی خواهان تحصیل در آمریکا باشند. اما این کالج ها و دانشگاه های دولتی مراحل و قوانین خاصی دارد که در ادامه برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

 

تحصیل در کالج ها و دانشگاه های خصوصی آمریکا

تحصیل
برای ادامه تحصیل در آمریکا می توانید وارد کالج ها و دانشگاه های خصوصی این کشور شوید. نکته ای را که قبل از ثبت نام باید حتما از آن اطلاع داشته باشید این است که؛ کالج ها و دانشگاه های خصوصی آمریکا زیر نظر دولت نبوده به همین دلیل باید هزینه بیشتری برای ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های خصوصی آمریکا پرداخت کنید.

بیشتر دانشگاه ها و کالج هایی که در کشور آمریکا با یکدیگر در ارتباط هستند به شکل خصوصی اداره می شود و مساحت آنها کمتر از دانشگاه های دولتی می باشد .

 

تحصیل در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی

تحصیل در آمریکا

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا 4 سال است. اگر شما بخواهید برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا اقدام کنید باید مدرک دیپلم 12 ساله خود را اخذ کرده باشید.

اگر هنوز مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نکرده اید این امکان را دارید که دوره پیش دانشگاهی خود را در آمریکا بگذرانید.

برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا نیاز به کسب نمره آیلس 5 یا 6 و یا نمره تافل مشابه دارید. با گذراندن 4 سال تحصیلی معادل 8 ترم،میتوانید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های آمریکادریافت نمایید.

در زمان تحصیل در مقطع لیسانس اجازه کار به صورت 10 ساعت در هفته را دارا می باشید و میتوانید برای هر ساعت درآمدی در حدود 12 تا 15 دلار کسب نمایید.

در رابطه با تحصیل در مقطع لیسانس در آینده مقاله ای تخصصی را در این باره در سایت قرار خواهیم داد.

 

تحصیل در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کشور امریکااز آنجا که درصد بسیار کمی از آمریکایی ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام مینمایند،اگر میخواهید که در این مقطع تحصیل نماید شانس بالایی را در این زمینه خواهید داشت.

پس از اتمام تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز بازار کار بیشتری را در اختیار خواهید داشت.

برای تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به نمره آیلس 6.5 با بالا و یا نمره تافل مشابه دارید. ضمن آنکه برای تحصیل در اکثر رشته ها،بسته به نوع رشته باید نمره Gre و Gmat قابل قبولی نیز ارائه گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا بنا به رشته یک تا سه سال به طول می انجامد.

صورت اول دوره کوتاه تری را در بر میگیرد و فرد در آن تعدادی واحد درسی و یک پروژه را میگذراند. درکارشناسی ارشد تحقیقی باید تعداد واحد کمتری را بگذرانید و باید یک پایان نامه و یک مقاله ارائه نمایید..

در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار به صورت 20 ساعت در هفته را دارا می باشید و میتوانید برای هر ساعت درآمدی در حدود 15 دلار کسب نمایید.

 

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

 

برای آنکه بتوانید در مقطع از دانشگاه های آمریکا پذیرش دریافت کنید. باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشید؛ منظور از رزومه قوی داشتن معدل بالای 16، مقاله های علمی پژوهشی، کار در مراکز پژوهشی، مدرک زبان و … است.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا 3 تا 5 سال است. دانشجویان در دوره دکتری بیشتر به تحقیق و پژوهش می پردازند و از آنجا که بودجه تحقیقاتی دانشگاه های آمریکا در این مقطع بسیار بالاست با رزومه تحصیلی خوب شانس گرفتن بورسیه های تحصیلی را نیز دارا می باشید.

هزینه تحصیل در آمریکا چیزی در حدود 30 تا 35 هزار دلار در سال است و میزان هزینه زندگی،گرچه با توجه به شهر،ایالت و سبک زندگی فرد متغیر است ولی میتوان مبلغی در حدود 800 تا 1000 دلار را برای زندگی یک فرد در طول یکماه در آمریکا تعیین کرد.

 

مواردی که می تواند نکاتی تاثیر گذار در پذیرفته شدن شما به عنوان نیروی کار باشد

1. تحقیق در مورد کارفرمای شرکتی که می خواهد شخصی را استخدام کند می توانید یکی از کارهایی باشد که شما می توانید پس از اتمام تحصیل در آمریکا آن را انجام دهید. این کسب اطلاعات می تواند از طریق تماس تلفنی با شرکت و یا مطالعه مقالات آنلاین در مورد کمپانی مورد نظر باشد.

2. تهیه لیستی از توانایی ها و نقاط قوت خود می تواند کمک بزرگی در هنگام شرکت در مصاحبه باشد.

3. حتی المقدور پیش از روز مصاحبه متقاضی اشتغال رزومه خود را ارسال نماید. بهتر است که از طریق پست الکترونیک این کار صورت گیرد. چرا که باعث می شود کارفرما متقاضی را مشتاق فرصت شغلی بیابد.

4. پوشش مناسب ، رسمی و مرتب نیز تاثیر بسزایی در استخدام شدن متقاضی شغل دارد.

5. نکته بسیار مهم در امر اقامت پس از تحصیل در آمریکا و یافتن کار، داشتن اعتماد به نفس و باور توانایی های فرد میباشد که می تواند موجب شود تا یک کارفرما بر روی نیروی کار سرمایه گذاری کند.

آوات 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر  همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید.  همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *