رد کردن لینک ها

شرایط و هزینه های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا [2019]

5.0
01

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

دانشگاه‌های ایتالیا نیز جزو دانشگاه‌های قدیمی و معتبر این کشور محسوب شده و همین امر سبب شده که مهاجرت تحصیلی به ایتالیا یکی از گزینه‌های پررونق برای دانشجویان و متقاضیان این کشور باشد.

افرادی که از طریق تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند پس از اخذ اقامت تحصیلی و گرفتن پذیرش در ایتالیا برای اخذ تابعیت یا شهروندی این کشور می‌توانند اقدام کرده و از طریق روش‌های متفاوت مهاجرت به این کشور مثل ویزای تحصیل یا کار در ایتالیا، سرمایه‌گذاری کنند. طریقه مهاجرت به ایتالیا بر اساس هدف افراد ممکن است متفاوت باشد.

شرایط مهاجرت

کسانی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند می‌توانند از طریق گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنند. یکی از راه‌های اخذ اقامت در این کشور مهاجرت تحصیلی است. مهاجرت به ایتالیا و دریافت ویزای تحصیلی به این کشور شرایط خاصی دارد. کشور ایتالیا گهوراه تمدن و هنر اروپا بوده و بسیاری از جوانان از تمامی نقاط دنیا آرزوی راه یافتن به دانشگاه‌های این کشور را دارند.

ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع لیسانس بوده است. کسانی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند با گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا مسیر خود را هموار می‌کنند. از راه‌های اقامت دائم ایتالیا، تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور است.

هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

ایتالیا یکی از فریبنده‌ترین مقاصد گردشگری و دانشجویی است زیرا جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و کم‌نظیری دارد. در کنار این جاذبه‌های دلفریب، مکان‌های تاریخی و معماری فوق‌العاده‌ای نیز نظیر ساختمان کلوسئوم روم در خود جای داده است.

هزینه دانشگاه‌ها در کشور ایتالیا سالانه در حدود ۱۲ یا ۱۳هزار یورو محاسبه شده است. هزینه زندگی در این کشورها در حدود هزار و صد یورو است. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا مدارک مورد نیاز خود را لازم دارد.

این مدارک عبارت از ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات هستند. ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات و دریافت مدرک زبان ایتالیایی از سفارت ایتالیا از دیگر هزینه‌های دریافتی این کشور هستند.

برای گرفتن مهاجرت تحصیلی در ایتالیا باید مدرک زبان ایتالیایی داشته باشید. برای صادر کردن ویزای دانشجویی در این کشور، دانشجو باید مدرک زبان ایتالیایی خود را ارائه دهد.

برای گرفتن ویزای تحصیلی در ایتالیا، متقاضی مورد نظر در کلاس زبان ایتالیایی سفارت شرکت کرده و با گرفتن نمره قبولی برای درخواست ویزا جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا وارد عمل می‌شود. مدت کلاس‌های این دوره سه ترم بوده و در هر ترم آن یک کتاب ایتالیایی تدریس می‌شود. جهت صدور مجوز برای گرفتن ویزا باید در امتحانات پایانی ترم نمره قبولی را گرفته و برای صدور ویزا جهت مهاجرت تحصیلی اقدام کنند.

 

مقالاتی مرتبط درباره تحصیل در ایتالیا:

 

 

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا جهت مقاطع تحصیلات تکمیلی

اشخاص و متقاضیانی برای تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد کشور ایتالیا را انتخاب می کنند. بسته به نوع دانشگاه و رشته انتخابی خود متقاضیان مخصوص به خود را دارند.

اقدام به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در مقطع فوق لیسانس، هزینه‌های خاص خود را دارد و ممکن است در حدود ۱۴هزار یورو برای فرد متقاضی هزینه‌بر باشد.

برخی نیز برای مقطع دکتری خود،اقدام می‌کنند. این افراد با داشتن مدرک تحصیلی خود برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های ایتالیا در مقطع دکتری اقدام به مهاجرت تحصیلی می‌کنند.

اگر دانشجو شرایط بورس تحصیلی را داشته باشد در پایان تحصیل می‌تواند درخواست اخذ اقامت کاری کرده و در نهایت به اقامت شخص منتهی شود. برای اقدام جهت مهاجرت تحصیلی در مقطع دکتری باید مدارک مورد نیاز شامل ترجمه مدارک شخصی و مدارک دانشگاهی مقاطع قبل و ریز نمرات آنها و همچنین رزومه آموزشی، مقاله و مدرک زبان را به این کشور ارائه داد.

مزایای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا اولین بهره‌ای که برای متقاضیان دارد آشنایی با تاریخ و تمدن این کشور باسابقه و بهره‌مندی از قدمت تاریخی آنها است. در کنار مقبره‌های تاریخی تمدن این کشور، باید دانست که ایتالیا تاریخچه‌ای طولانی دارد و افراد شناخته شده بسیاری را در علم و هنر به دنیا عرضه داشته است.

یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به ایتالیا، بهره‌مندی از حضور در بهترین دانشگاه‌های این کشور است. این کشور در حدود ۲۶دانشگاه معتبر دارد که تمامی شاخصه‌های دانشگاه‌های جهانی را دارا هستند. از بین این دانشگاه‌ها، ۱۲تای آنها در رتبه ۵۰۰ دانشگاه‌های برتر جهان هستند.

مهم‌ترین این دانشگاه‌ها دانشگاه پلی‌تکنیک ایتالیا است که رتبه ۱۸۷ جهانی را داشته و در دوره‌های هنر و مهندسی، شهرت بسیاری دارد. این دانشگاه رتبه ۱۱جهانی را برای مطرح کردن گرایش‌های هنری و طراحی و رتبه ۲۴ را برای گرایش‌های مهندسی و فناوری کسب کرده است.

علاوه بر دانشگاه میلان، دانشگاه بولونیا نیز رتبه ۲۰۴ را در سطح جهان کسب کرده و بسیاری از محققان بر این ادعا هستند که این دانشگاه اولین دانشگاه تاسیس شده در سطح جهان است.

بهتر است بدانید تاریخ تاسیس این دانشگاه به طور کامل مشخص نبوده و در حال حاضر شهرت نام مستعار آن «فرایند بولونیا» است. نامیدن این عنوان به دلیل وجود فرایندهای پایان‌ناپذیر در این سیستم بوده که حالت رقابتی  را برای ان ایجاد کرده است. بعد از این دانشگاه‌ها، موسسات و دیگر دانشگاه‌های ایتالیا در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

در کشور ایتالیا در حدود ۹۰ دانشگاه وجود دارند که شرایط مورد نظر را داشته و بیشتر آنها دولتی بوده‌اند. علاوه بر این، مراکز تخصصی کارشناسی ارشد و دیگر آکادمی‌های این کشور بخشی از آموزش عالی در آن هستند.

شهرهای دانشجویی

در شهرهای مختلف، شرایط متفاوتی دارد. برای مثال شهر رم ایتالیا یکی از شهرهایی است که شرایط خاص دارد. افرادی که به عنوان دانشجو به این کشور مهاجرت می‌کنند یک شهر جذاب را با جاذبه‌های طبیعی به یادماندنی کشف می‌کنند.

سینماها، آثار تاریخی مثل کلوسئوم و باشگاه‌های ورزش المپیک در این کشور برای مهاجران تحصیلی شهر رم بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. دانشگاه‌های شهر رم بسیار معتبر بوده و در سطح جهان سومین دانشگاه عالی رتبه کشور ایتالیا محسوب می‌شوند.

شهر میلان نیز یکی از شهرهای تاریخی با جاذبه‌های خاص است که به عنوان یکی از مراکز تجارت نیز شناخته شده و عنوان شهر مد و طراحی صنعتی نیز از آن خود کرده است. این شهر زیبا به عنوان یکی از مهم‌ترین و مطرح‌ترین شهرهای مقصد مهاجرت تحصیلی در ایتالیا محسوب شده و دانشگاه‌های آن از اهمیت بسیار زیادی برای متقاضیان مهاجرت، برخوردارند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره