انگلستان, انگلیس, تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

افرادی که علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به انگلستان هستند باید نسبت به احراز شرایط لازم جهت پذیرش در دوره های تحصیلی مورد نظر در کشور انگلستان اقدام به عمل آورند. در سال های اخیر ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقاطع گوناگون تحصیلی با استقبال زیادی رو به رو شده است. بسیاری از افرادی که تمایل دارند تحصیلات خود را در کشوری خارجی ادامه دهند متقاضی تحصیل در دبیرستان ها، کالج ها و دانشگاه های مختلف کشور انگلستان هستند. اگر شما نیز جزو افراد علاقه مند به  تحصیل در انگلستان هستید ضروری است به منظور اتخاذ تصمیمات درست در مسیر اهداف تحصیلی خود شناخت مناسبی نسبت به شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلستان کسب نمایید.

فرصت های تحصیل در کشور انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان فرصت خوبی برای آن دسته از افراد متقاضی به شمار می رود که فکر ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا را در سر می پرورانند. کشور انگلستان در زمینه ارائه دوره های تحصیلی گوناگون از جایگاه مناسبی برخوردار است. این کشور با وجود این که تنها یک درصد از کل جمعیت جهان را داراست در زمینه تولید علم در دنیا نقش به سزایی داشته و ۸ درصد از تولید علم در جهان را به خود اختصاص داده است.

تعداد دانشجویان بین المللی که در کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند به بیش از ۶۰۰ هزار نفر می رسد. کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارند می توانند در رشته های گوناگون از قبیل رشته های مهندسی، پزشکی، مدیریت، امور مالی، علوم و هنر به تحصیل در این کشور اشتغال ورزند. اعتبار بالای دانشگاه های کشور انگلستان همواره سبب جذب تعداد زیادی از افراد به منظور مهاجرت تحصیلی به انگلیس می شود.

شرایط لازم جهت تحصیل در انگلستان

متقاضیان تحصیل در انگلیس می بایست نسبت به دوره های مختلف تحصیلی در کشور انگلستان آگاهی کافی را کسب نمایند تا بتوانند بر طبق شناخت صحیحی که به دست می آورند به منظور تحصیل در انگلیس وارد عمل شوند. در انگلستان امکان ادامه تحصیل در دوره های تحصیلی گوناگون اعم از تحصیل قبل از دانشگاه و تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه وجود دارد. در ادامه به معرفی هر یک از این دوره های تحصیلی و شرایط و ضوابط حاکم بر آنها می پردازیم.

تحصیل در انگلستان قبل از دانشگاه

در کشور انگلستان ۳ دوره تحصیلی در مقطع دبیرستان وجود دارد که عبارتند از: Alevel، GCSE و Foundation. ۲ دوره آخر با دوره پیش دانشگاهی معادل هستند و تفاوت آنها در طول دوره تحصیلی و میزان دشواری دوره به منظور گذراندن و ورود به رشته ها یا دانشگاه های خاصی در کشور انگلستان است.

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی

افرادی که به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام به تحصیل در انگلیس می نمایند به منظور اخذ مدرک در این مقطع می بایست به مدت ۳ سال در یکی از دانشگاه های انگلستان مشغول به تحصیل شوند. مقطع کارشناسی در دانشگاه های انگلستان در برخی از موارد ۴ ساله است. آن دسته از افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع کارشناسی که مدرک پیش دانشگاهی را ندارند ابتدا می بایست در دوره تحصیلی کالج کشور انگلستان به تحصیل بپردازند و پس از آن می توانند با توجه به نمراتی که کسب کرده اند در رشته های دانشگاهی مد نظر در مقطع لیسانس در یکی از دانشگاه های انگلستان مشغول به تحصیل گردند.

دانشجویان پس از سپری کردن این دوره تحصیلی موفق می شوند مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی را اخذ نمایند. نکته قابل توجهی که در این رابطه باید به آن توجه داشت این است که متقاضیانی که با هدف مهاجرت تحصیلی به انگلستان به منظور تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر کشور انگلستان به طور مثال دانشگاه کمبریج یا دانشگاه آکسفورد به این کشور سفر می کنند می بایست دوره Alevel را طی کرده باشند. افراد متقاضی به منظور پذیرش در این دانشگاه ها می بایست مدارک تحصیلی و همچنین ریز نمرات آخرین سال دبیرستان را ارائه نمایند.

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت تحصیلی به انگلستان به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان یک ساله است. بنابراین کسانی که مهاجرت تحصیلی به انگلستان را به منظور اخذ مدرک کارشناسی ارشد انتخاب می کنند می توانند در طی یک سال اشتغال به تحصیل مدرک مربوطه را اخذ نمایند. پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان به اشخاصی تعلق می گیرد که مدرک زبان آیلتس ۶.۵ را دارا هستند.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای شرکت در برخی از دوره های کارشناسی ارشد نیازمند داشتن تجارب کاری است. در واقع تجربه کاری پیش نیاز لازم جهت پذیرش فرد متقاضی در این دوره ها به حساب می آید. به طور مثال به منظور تحصیل در دوره های فوق لیسانس MBAs فرد متقاضی نیازمند آن است که حداقل دو تا سه سال تجربه کاری داشته باشد.

تحصیل در انگلستان در دوره مقدماتی دکتری

این دوره تحصیلی برای آن دسته از افرادی که تا به حال پروپوزال ننوشته اند و اطلاعات کافی و تجربه ای در این زمینه و در زمینه مقاله نویسی ندارند بسیار مفید بوده و به واسطه گذراندن آن قادر خواهند بود در مقطع دکتری بسیار موفق عمل کنند. علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد به منظور شرکت در دوره ۹ ماهه داشتن مدرک زبان آیلتس ۵.۵ و جهت شرکت در دوره ۶ ماهه دارا بودن مدرک زبان آیلتس ۶ الزامی است.

تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری

برخی از افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلستان با هدف اخذ مدرک دکتری از یکی از دانشگاه های کشور انگلستان راهی این کشور اروپایی می شوند. مقطع دکتری به طور معمول آخرین دوره تحصیلی به شمار می رود. این مقطع در کشور انگلستان پژوهش محور می باشد. علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به انگلستان از این امکان برخوردارند که مقطع دکتری را به صورت پاره وقت یا تمام وقت بگذرانند. بسیاری از کسانی که در دوره های ۳ ساله دکتری ثبت نام می کنند در سال چهارم پایان نامه خود را ارائه می دهند. به منظور کسب موفقیت در اقدام به مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع دکتری ارائه مدرک زبان آیلتس ۷ از سوی افراد متقاضی امری ضروری می باشد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *