مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

فهرست مقاله
مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

صد البته کانادا یکی از پیشروها در زمینه تحصیل آکادمیک می باشد. مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا ، کشوری که نظیر آن را در کمتر جایی از کره زمین از لحاظ امکانات تحصیلی و سطح زندگی می توان یافت.

با اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما می توانید از مزیت تحصیل در مجموعه ای از  بهترین دانشگاه های دنیا بهره مند می شوید  زیرا اغلب دانشگاه های کانادا از لحاظ رتبه بندی جهانی در واقع جزو برترین دانشگاه های جهان نیز می باشند. چه از لحاظ رتبه بندی فعالیت های پژوهشی ، چه از نظر سطح وسیعی از امکانات بسیار بسیار عالی و چه از نظر داشتن برترین اساتید جهانی مستقر در دانشگاه هایی مانند دانشگاه تورنتو ، دانشگاه یورک ، دانشگاه بریتیش کلمبیا ، دانشگاه مونترال و …

مهاجرت به کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت دارند جزو گزینه های اول بشمار میرود.کانادا به جز گزینه آب و هوا از نظر سایر شرایط برای مهاجرت بسیار ایده است ( این کشور به علت نزدیک بودن به قطب شمال دارای اقلیم سرد و خشک است).اولین نکته اینکه کانادا کشوری مهاجر پذیر است و برخی از ایالت های این کشور برای تامین نیروی کار و سرمایه خود، درهایی باز به سوی مهاجران دارند.

از نظر اقتصادی نیز کانادا کشوری مرفه است که آینده ای نوید بخش را برای مهاجران ترسیم میکند. کانادا کشور مدرن  و پیشرفته ای بشمار میرود که از نظر امکانات علمی و رفاهی تامین کننده بالاترین نیازهای شهروندان خویش است.

دانشگاههای این کشور در سطح بین الملل از جایگاه علمی پذیرفته شده و بالایی برخوردار هستند و دانشجویان بین­المللی زیادی در این دانشگاهها تحصیل میکنند و سالانه بسیاری از همین دانشجویان به واسطه مهاجرت تحصیلی کانادا میتوانند از اقامت دائم این کشور برخوردار شوند و از این طریق به کانادا مهاجرت کنند.

تحصیل در کانادا

 

امکان کسب اقامت از طریق تحصیل

قوانین مهاجرت پذیری استان های مختلف و متفاوت است و برخی استانها برای اقامت پس از تحصیل برنامه مدونی دارند. این مورد بیشتر برای دانشجویان ارشد و دکتری قابل استفاده است.

برای استفاده از گزینه مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا  ابتدا باید ویزای تحصیل در کانادا را کسب کنید و دوره تحصیل خود را سپری نمایید.

شما با کسب ویزای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا تنها اجازه دارید در طول مدت تحصیل خود در این کشور اقامت کنید و پس از اتمام دوره تحصیل باید این کشور را ترک نمایید. فقط در صورتی میتوانید به اقامت خود در این کشور ادامه دهید که مجوز دیگری را دریافت کرده باشد.

برای مثال میتوانید پس از اتمام دوره تحصیل خود درخواست مجوز کار دهید. اگر شما در یک دانشگاه خوب و معتبر تحصیل کرده باشید و البته طول دوره شما بیشتر از 8 ماه بوده باشد، میتوانید تقاضای مجوز کار بعد از تحصیل بدهید (post graduate work permit).

به واسطه این مجوز فرد اجازه دارد به اندازه طول مدت تحصیل خود (معمولا 3 سال) در کانادا مشغول به کار شود.در عین حال اگر از یک کارفرمای کانادایی معتبر و خوب دعوت به کار شوید، امید شما برای کسب اقامت دائم زیاد خواهد بود.

در ضمن گزینه “تجربه کانادایی” نیز به مهاجرت و کسب اقامت شما کمک خواهد کرد. افرادی که حداقل به مدت یک سال در کانادا مشغول کار باشند میتوانند از طریق سابقه خود درخواست اقامت بدهند.

 

شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

در ابتدا به یاد داشته باشید که دانشگاههای کانادا خصوصی هستند و بسته به سطح تحصیلی و دانشگاه مورد نظر شهریه تحصیل شما متغیر خواهد بود. هزینه های زندگی از جمله مسکن و پوشاک و خورد خوراک را نیز باید در نظر داشته باشید.

در عین حال در سال اول تحصیل در کانادا ، شما اجازه کار بیشتر از بیست ساعت در هفته را نخواهید داشت.

 • پس شرط اول اقدام به اخذ ویزای تحصیلی در کانادا داشتن تمکن مالی خواهد بود.
 • در مرحله بعد باید از یک دانشگاه معتبر پذیرش تحصیلی بدست آورید. برای اینکار ابتدا باید دانشگاه و رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و درخواست بدهید. دانشگاه بر مبنای نمرات پایه تحصیلی قبلی، مدرک آیلتس (برای لیسانس نمره 6، برای فوق لیسانس نمره 6.5، و برای دکتری نمره 7 آیلتس لازم است) و سایر شرایط مختص هر دانشگاه در مورد پذیرش شما تصمیم گیری میکند.
 • در صورت کسب پذیرش از دانشگاه میتوانید به سفارت مراجعه کرده و درخواست مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا کنید. در بررسی صلاحیت شما برای کسب ویزای تحصیلی داشتن عدم سوء پیشینه و داشتن گواهی سلامت جسمی و روانی ضروری است.

در عین حال باید هزینه های یک سال زندگی و شهریه یک سال اول را در حساب بانکی خود داشته باشید تا اثباتی بر تمکن مالی شما باشد.

مبلغ مشخصی را هم باید بابت هزینه های بررسی به حساب سفارت واریز کنید.

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز نامه درخواست است که باید هدف خود را از درخواست ویزای تحصیلی توضیح دهید.

 

گرفتن ویزا برای اعضا خانواده

اگر موفق به کسب ویزای تحصیلی شوید میتوانید برای همسر و فرزند خود نیز درخواست ویزا کنید تا آنها را نیز همراه خود به کانادا ببرید.

همسر شما میتواند ویزای گردشگری یا ویزای کار درخواست کند. ویزای گردشگری شش ماه اعتبار دارد اما با داشتن ویزای کار همسر شما میتواند در طول مدت تحصیل شما بدون محدودیت در کانادا کار کند.

فرزند شما نیز میتواند بدون نیاز به هیچگونه مجوزی بدون محدودیت و به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل نماید.

در عین حال همسر شما با داشتن یک سال سابقه کار دارای شانس استفاده از گزینه “تجربه کانادایی” کانادایی خواهد بود.

مقالات مرتبط:

 

در نظر داشتن مهاجرت استانی

قبل از اقدام به کسب ویزای تحصیلی میتوانی شرایط ایالت های مختلف کانادا را از نظر امکان کسب اقامت دائم پس از پایان دوره تحصیل بررسی کنید چون کانادا ده ایالت دارد که هر کدام از این ایالت ها دارای قوانین مستقل و مختص به خود هستند و در برخی استانها استفاده از گزینه اقامت پس از تحصیل خیلی محدود شده است و برخی ایالت ها از این نظر ایده آل تر هستند.

استان کبک از نظر کسب اقامت پس از تحصیل یکی از گزینه های بسیار ایده آل بشمار میرود. این استان دارای دانشگاه ها و رشته های بسیار متنوع و معتبری است. از طرفی این استان به علت کمبود نیروی کار قوانین را برای پذیرش مهاجر تسهیل کرده است و اداره مهاجرت نیز با این استان همکاری زیادی دارد.

افرادی که در کبک تحصیل یا کار کنند از شانس بسیار بالایی برای کسب اقامت دائم برخوردار هستند.

فقط توجه داشته باشید که استان کبک به زبان فرانسوی اولویت داده است و یکی از شروط اصلی پذیرش درخواست اقامت در این ایالت داشتن مدرک زبان فرانسه است و افراد باید در سطح خوبی به زبان فرانسه تسلط داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا  میتوانید مهاجرت از طریق PEQ را بررسی نمایید که امروزه یکی از سریع ترین و آسان ترین راههای مهاجرت به کانادا به شمار میرود.

 

قوانین مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

تنها اخذ پذیرش و یا روادید مساله دانشویان متقاضی نیست . مهم این است که شما یک حامی قانونی و حقوقی در کشور مبدا و همچنین در کشور مقصد یعنی کانادا داشته باشید. تعهداتی که بعضاً عامل سو استفاده اشخاصی که دارای صلاحیت قانونی در این حیطه نیستند ، می گردد .

چه بسیارند عزیزانی که با وعده ها نه برپایه واقعیت های موجود ،  بدون معرف ، بدون نماینده قانونی وارد کانادا شده و به خاطر عدم آشنایی با قوانین در ابتدای راه با مشکلات ورود و یا حتی اقامت مواجه شده اند. عزیزان مراقب و آگاه باشید. ابتدا با قوانین کاملاً آشنا شده ، بدانید چه تصمیمی برای شما گرفته می شود سازمان مهاجرتی آوات  قوی ترین مسیر کجاست و سپس اقدام نمایید.

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا و دانشگاه های برتر کانادا

تیم تحصیلی را در کانادا با داشتن دفاتر مجزا در ایران و کانادا در اختیار دارد و با داشتن ارتباط مستقیم با دانشگاه های برتر کانادا که در ذیل نام آن ها به تفصیل آورده شده است ، آماده ارائه خدمات تخصصی از طریق مشاوره تحصیلی به شما سروران گرامی و علاقه مند به  مهاجرت تحصیلی به کانادا می باشد.

سعی بر این است در ادامه این گفتار شما را با جزییات محیطی و امکانات دانشگاه و شهر های دانشجویی در کانادا بیشتر آشنا کنیم . امید است مفید فایده شما عزیزان قرار گیرد.

 

شهرهای بزرگ کانادا و شرایط تحصیل در آنها

 

مونترال

مونترال

بزرگترین شهر در استان فرانسوی زبان کوبک که در حقیقت دومین شهر بزرگ و مدرن در کانادا نیز  CEGEPمحسوب می گردد. وجود ۴ دانشگاه بزرگ و ۷ موسسه آموزش عالی و ۱۲ کالج فنی حرفه ای عملاً  متمرکزترین شهر در بین کل شهرهای بزرگ و مهم آمریکای شمالی در زمینه تحصیل می باشد.

مونترال را پایتخت فرهنگی کانادا می دانند ، ترکیبی از فرهنگ و اغنای اروپایی به همراه مدرنیته غرب و شمایلی آمریکایی . مملو از مکان های تفریحی بی نظیر با شرایط و تخفیفات استثنایی برای دانشجویان و محصلان . بزرگ ترین فستیوال آتشبازی دنیا به صورت سالانه در این شهر برگزار می گردد.

در بین دانشگاه های معتبر شهر مونترال  McGill University ،   به عنوان برترین دانشگاه امسال دانشگاه کانادا انتخاب شد و رتبه اول ملی و رتبه ۲۴ جهانی را به نام خود ثبت کرد.

دانشگاه های معتبر دیگر در مونترال مانند  دانشگاه  Universite de Montreal رتبه ۱۱۵ جهانی با  جزو ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. جالب اینجاست که در این دو Concorda University

Quebecکه در استان فرانسوی زبان قرار دارند زبان اصلی تحصیل انگلیسی می باشد.

.QSدر فهرست مونترال در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان قرار دارد.

 

تورنتو

تورنتو
تورنتو

مرکز استان اونتاریو و بزرگترین شهر کانادا معروف به فرهنگی چند ملیتی . بیش از نیمی از جمعیت ۲ میلیون ۶۰۰ هزار نفری این شهر در حومه های بسیار زیبا و با امکانات عالی زندگی می کنند و مرکز شهر محل تحصیل و تجارت می باشد. ۵ بانک برتر کانادا در این شهر مرکزیت دارند و بازار سهام کانادا در این شهر فعالیت دارد.صنایع خلاق ، اقتصاد پویا و امکانات رفاهی بی نظیر همه و همه در این شهر منحصر به فرد در کنار هم گرد آمده اند.

نام تحصیلات آکادمیک که به میان می آید ، دانشگاه های تورنتو در میان بهترین ها خودنمایی می کنند

دومین دانشگاه برتر کانادا و ۳۴ امین دانشگاه برترUniversity of Toronto واقع دانشگاه تورنتو  می باشد. دانشگاه تورنتو به صورت یکپارچه با دانشگاه های معتبر و به نام دیگری مانند QS  اداره می گردد که همکار های همه جانبه دانشگاه  Ryerson Uinversity  و York University نیز در زمینه های مختلف علمی ، هنری با موسسات آموزش عالی مانند کنسرواتوار سلطنتی موسیقی در کانادا را دارند.

 

ونکوور 

ونکوور
ونکوور

نسبتاً شهری جوان در ساحل غربی کانادا . ونکوور مقصدی ایده آل برای کسانی است که زندگی شهری را در کنار دسترسی آسان به طبیعت و مکان های تفریحی و محیط های باز برای خود و خانواده خود می پسندند. جنگل های زیبا . کوهستان و دریا به همراه امکانات مدرن رفاهی در تمامی سطوح برای ساکنین این شهر زیبا ، آن را گزینه ای استثنایی نموده است.

سومین شهر بزرگ کانادا همواره در طی ۱۵ سال اخیر در لیست بهترین شهر های دنیا از لحاظ قابلیت سکونت و یکی از قطب های گردشگری کانادا می باشد. جذاب برای توریست ها از تمام نقاط دنیا.

University of British Colombiaدانشگاه های برجسته ونکوور شامل دانشگاه بریتیش کلمبیا

و نام های بزرگی همچون Simon Fraser Universityکه رتبه ۵۰ جهانی را داراست ، دانشگاه

می باشد.Vancouver Island University  و دانشگاه University of Victoriaدانشگاه

 

شهر کبک

کبک
کبک

گر به شهری تاریخی ، زیبا و خوش منظره علاقه مند هستید ، شهری زیبا تر از کوبک(Quebec City) نخواهید یافت .

بنا شده در قرن ۱۷ میلادی ، واقع در استانی به همین نام و زبان رسمی فرانسوی .

اما کوبک فقط شهری در حد یک موزه و آثار تاریخی نیست ، بلکه شهری است زنده و مدرن .

با رتبه ۳۲۴ جهانیLaval Universityدانشگاه های بزرگ و به نام کوبک عبارتند از دانشگاه Universite du Quebec با رتبه ۴۳۱ جهانی دانشگاه

زبان اول تدریس در بیشتر دانشگاه های کوبک ، فرانسه می باشد.

 

 ادمونتون

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مرکز استان آلبرتا ، معروف به فستیوال های متنوع سالیانه ، ادمونتون را به “شهر فستیوال ها” مشهور کرده است. ادمونتون بزرگترین مرکز خرید آمریکای شمالی را در خود جای داده است .از روی موقعیت مکانی ادمونتون وضعیت آب و هوای این شهر را قضاوت نکنید.

برخلاف موقعیت جغرافیایی شمالی این شهر ، ادمونتون دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل حتی نسبت به برخی از شهر های جنوبی کانادا می باشد.

در بین دانشگاه های برتر ادمونتون  نام هایی همچون دانشگاه University of Alberta ، به چشم می خورد. دانشگاهی با اعتبار جهانی که رتبه ای دو رقمی را به خود اختصاص داده است . رنکینگ ۹۶ بهترین دانشگاه های دنیا و عنوان چهارمین دانشگاه برتر کانادا.

از دیگر نام های برتر در زمینه تحصیلات آکادمیک می توان به نام های زیر اشاره نمود :

 

 • norQuest College
 • King’s University College
 • MacEwan University
 • Concorda University College of Alberta

شرایط کار دانشجویی در کانادا

به عنوان یک دانشجو در کانادا شما می توانید به صورت پاره وقت در محیط دانشگاه ، خارج از محیط دانشگاه و حتی به صورت کارآموز در شرکت های مختلف مشغول به کار شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید. به مقاله ای با نام تحصیل و اعزام دانشجو مراجعه کنید.

 

سخن آخر

در پایان و در مقام مقایسه ، کانادا کشوری است که از همه لحاظ ایده آل های یک زندگی مرفه و با کیفیت را برای اشخاص مختلف با سلیقه های متنوع به ارمغان می آورد. اگر مقایسه ای اجمالی بین کانادا و دیگر کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان داشته باشیم.

درخواهیم یافت که شرایط اقامت یک دانشجو و موقعیت های کاری و اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا و آمریکا برخلاف انگلستان که به دانشجویان اجازه ماندن پس از تحصیل داده نمی شود و عملاً در بیشتر پرونده ها تمدید اقامت مجاز نیست حتی یافتن کار برای دانشجویان خارجی در انگلستان بسیار سخت می باشد ، بالعکس در کانادا بسیار سهل الوصول و راحت می توان با کمک دولت به اقامت دائم این کشور دست پیدا کرد.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 7. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 8. سرمایه گذاری در کانادا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

منابع :سایت کانادا

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *