اتریش, تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش از راه های مهاجرت به کشور اتریش است.در کشور اتریش دولت تلاش دارد تا اقتصاد کشور آلمان را الگوی جامعه‌ی خود قرار دهد و همچنین رفاه و آسایش کشورهایی مثل سوئیس را برای خود الگو بداند به همین خاطر از وضعیت اقتصادی خوب و شرایط رفاهی مناسبی برخوردار است که باعث شده اغلب افراد مهاجرت تحصیلی به اتریش داشته باشند و اقدام به اقامت در این کشور نمایند .

اشتغال به تحصیل در اتریش با هزینه ای بسیار کم انجام می گیرد و به بیانی رایگان می باشد و با در نظر گرفتن جمعیت بسیار اندکی که این کشور دارد تمایل به جذب مهاجر بیشتر است و از این رو شرایط دریافت ویزای تحصیلی راحت است و همچنین اخذ اقامت در کشور اتریش نسبت به دیگر کشورها به آسانی صورت می گیرد به همین خاطر مهاجرت تحصیلی به اتریش نیز بیشتر صورت می گیرد .

 

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کارشناسی

آن دسته از دانشجویان ایرانی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به اتریش دارند اگر در آزمون کنکور سراسری قبول شوند می توانند گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی را ارائه دهند و اقدامات لازم را انجام دهند تا بتوانند پذیرش کشور اتریش را جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دریافت نمایند .

شایان ذکر است دانشگاه های موجود در کشور اتریش برای برخی رشته ها مانند رشته های هنری جهت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ، فرد متقاضی باید در یک آزمون ورودی شرکت نماید که قبول شدن در این آزمون بسیار سخت است ، بنابراین دانشجویی که رشته‌ی تحصیلی او هنر است و تمایل به تحصیل در اتریش را دارد باید این نکته را مورد توجه قرار دهد .

زبان تدریس در مقطع کارشناسی

اغلب رشته های دانشگاهی مربوط به مقطع کارشناسی در کشور اتریش به زبان آلمانی تدریس می شوند و افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به اتریش که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی تمایل به اقامت در این کشور را دارند باید از مدرک مربوط به زبان آلمانی برخوردار باشند تا بتوانند به دانشگاه وارد شوند .

مجوز کار برای دانشجویان در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که مهاجرت تحصیلی به اتریش داشته اند و در این کشور و در مقطع کارشناسی مشغول به ادامه تحصیل هستند مجاز هستند در هفته حدودا 10 ساعت کار کنند و این اشخاص به طور تقریبی برای یک ساعت کاری 8 تا 10 یورو درآمد خواهند داشت و مجموعا با این مبلغ که حدود 100 یورو در هفته می باشد قادر به تامین بسیاری از مخارج مربوط به تحصیل و زندگی خود در این کشور خواهند شد .

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به اتریش دارند و می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور به تحصیل خود ادامه دهند تنها با پرداخت کردن 720 یورو در هر ترم و به بیانی به صورت رایگان می توانند اشتغال به تحصیل داشته باشند ، می توان گفت آن دسته از افرادی که تمایل دارند در معتبرترین دانشگاه های اروپا ادامه تحصیل دهند و اقامت یکی کشورهای اروپایی را دریافت نمایند و در عین حال از نظر مالی دچار مشکل هستند و قادر به تامین مخارج زیاد تحصیل در کشورهای مدرن اروپا نیستند می توانند از طریق مهاجرت تحصیلی به اتریش به این آرزوی خود دست یابند .

افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش فارغ التحصیل می شوند بعد از فراغت از تحصیل اجازه دارند به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشند تا بتوانند شغل مناسبی پیدا کنند و ویزای مربوط به تحصیل خود را به ویزای مربوط به کار اتریش تبدیل کنند .

زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد

اغلب رشته های مهندسی در کشور اتریش در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند اما رشته های علوم زیستی ، علوم مدیریتی ، علوم انسانی و علوم پزشکی به زبان آلمانی تدریس می شوند .

به هر حال دانشجویان مجاز هستند قبل از اینکه به دانشگاه وارد شوند اقدام به یادگیری زبان

آلمانی نمایند که دوره های آموزشی این زبان در کالج های مخصوص به آن در کشور اتریش و با مبلغی حدودا 420 یورو و طی 3 ماه آموزش داده می شود ، شایان ذکر است ارائه‌ی مدرک زبان آلمانی سطح B2 برای ورود به دانشگاه های اتریش الزامی می باشد و افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارند باید به این نکته توجه نمایند .

مجوز کار برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که مهاجرت تحصیلی به اتریش داشته اند و در این کشور و در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به ادامه تحصیل هستند مجاز هستند در هفته حدود 20 ساعت کار کنند و این اشخاص به طور تقریبی برای یک ساعت کاری 8 تا 10 یورو درآمد خواهند داشت و مجموعا با این مبلغ که حدود 200 یورو در هفته می باشد ، می توانند از عهده‌ی بسیاری از مخارج مربوط به تحصیل و زندگی خود در این کشور بر آیند .

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع دکترا

کشور اتریش نیز مانند دیگر کشورهایی که در امر تحصیل پیشتاز می باشند به دانشجویانی که تحصیل در اتریش را در مقطع دکترا انتخاب نموده اند توجه خاصی دارد و شرایط فوق العاده ای را به منظور تامین مخارج تحصیل برای این دانشجویان مهیا نموده است تا بتوانند به راحتی در این کشور مقطع دکترا را سپری نمایند .

به طور کلی ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های اتریش به دو روش انجام می گیرد ، تحصیل از طریق بورسیه‌ی تحصیلی و تحصیل در حالی که خود دانشجو هزینه‌ی مربوط به دانشگاه را پرداخت می نماید .

زبان تدریس در مقطع دکترا

اغلب رشته های مهندسی در کشور اتریش در مقطع دکترا به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، افرادی که مهاجرت تحصیلی به اتریش را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا انتخاب می کنند لازم است که به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند .

مجوز کار برای دانشجویان در مقطع دکترا

دانشجویانی که تحصیل در اتریش داشته اند و در این کشور و در مقطع دکترا مشغول به ادامه تحصیل هستند مجاز هستند در هفته حدود 30 ساعت کار کنند و برای یک ساعت کاری به صورت تقریبی 8 تا 10 یورو دریافت نمایند و با این مبلغ که حدود 300 یورو در هفته می باشد ، بتوانند مخارج زندگی و تحصیل خود را در این کشور تامین نمایند .

منبع: سایت سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *