شماره تماس در واتس اپ : 905340102540+ - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مهاجرت تحصیلی به کانادا

فهرست مقاله
مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از گزینه‌هایی است که بسیاری از آن استقبال می‌کنند. کانادا کشوری است که سالانه تعداد زیادی را از طریق این نوع مهاجرت به سمت خود جذب می‌کند. کانادا از کشورهای بزرگ و در حال توسعه محسوب شده و ایالت‌های بیشمار دارد. این کشور از مرفه‌ترین مکان‌های دنیا است اما شرایط اقلیمی آن سبب شده که به دلیل سردی هوا برخی از مناطق آن خالی از سکنه باشند. کانادا ده استان و سه قلمرو دارد که استان‌های آن آزادی بیشتر و قلمرو‌های آن آزادی کمتری دارند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا شرایط خاص خود را دارد. داشتن مدرک زبان انگلیسی و تمکن مالی از شرایطی است که می‌توان از طریق آن برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کرد. شاید آنچه که سبب شده است بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت تحصیلی به کانادا باشند، شرایط آسانی است که برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور در نظر گرفته شده است.

مراحل پذیرش تحصیلی در کانادا

آنچه سبب می‌شود اشتیاق برای مهاجرت تحصیلی به کانادا بیشتر شود تحصیل ارزان در این کشور است. مدرک تحصیلی کانادا یکی از ارزشمندترین مدارک تحصیلی در دنیا محسوب می‌شود. این کشور به عنوان یک جامعه چند فرهنگی شناخته شده و مکانی امن برای زندگی و تحصیل به شمار می‌رود.

کشور کانادا فرصت‌هایی را برای آموزش زبان در سطح جهان ارائه داده و مدارس در کانادا برنامه‌های مهاجرتی بسیاری را برای اقامت دائم بعد از یک دوره تحصیلی ارائه می‌کنند.

 

 مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا

 1. ۱-انتخاب دانشگاه مورد نظر برای تحصیل در کشور کانادا.
 2. ۲-گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های مورد نظر برای تحصیل در این کشور.
 3. ۳-درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی در کانادا
 4. ۴-مهاجرت به کشور کانادا

نحوه مهاجرت تحصیلی به کانادا

کسی که قصد مهاجرت به کشور کانادا برای تحصیل را دارد باید از یکی از موسسات آموزشی معتبر در کانادا پذیرش بگیرد. پس از انتخاب دانشگاه، برای دریافت پذیرش، متقاضی باید ثابت کند که پول کافی برای پرداخت کردن شهریه و همچنین مخارج زندگی و هزینه‌های بازگشت به کشور مورد نظر خود را دارد.

مهاجر مورد نظر باید برای مصاحبه با افسر مهاجرت، وی را قانع کرده و از لحاظ شرایط اقامت در کانادا نیز به متقاضی اطمینان دهد که بعد از تمام شدن تحصیل به کشور مبدا بازگردد.

دانشگاه‌های مناسب تحصیل در کانادا

همانطور که پیشترهم گفته شد، متقاضیان تحصیل در کشور کانادا باید دانشگاه مورد نظر خود را یافته و آن را انتخاب کنند. در اینجا برای آشنایی با دانشگاه‌های این کشور، برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند فهرستی آورده می‌شود. کشور کانادا در حدود ۷۰دانشگاه دارد.

دانشگاه‌های این کشور شرایط متفاوتی دارند. شاید بتوان ده دانشگاه اول این کشور را جزو برترین‌های آن ذکر کرد.

 • دانشگاه لاوالLaval University
 •  دانشگاه دالهاوزی  Dalhousie University
 •  دانشگاه مک گیل  McGill University
 •  دانشگاه اچ ای سی مونترال (HEC)Montréal School of Higher Commercial Studiesl
 •  دانشگاه کوییز Queen’s University
 •  دانشگاه مک مسترMcMaster University
 •  دانشگاه مونترال Université de Montreal
 •  دانشگاه سایمن فریزر SFU Simon Fraser University
 •  دانشگاه آلبرتاUniversity of Alberta
 •  دانشگاه پلی‌تکنیک مونترال Universitié de Montreal Ecole Polytechnic

هزینه‌ های مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا به صورت ایالتی و زیر نظر ملکه انگلیس اداره می‌شود. بنابراین شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور مثل شرایط تحصیل در انگلستان است. دانشگاه‌های این کشور پولی بوده و سالانه در حدود ۱۰ الی ۱۵هزار دلار کانادا هزینه تحصیل آنها می‌شود.

در کانادا سه نوع هزینه تحصیلی وجود دارد. شهریه دانشجویان بین‌المللی در کانادا که میزان آن بین ۱۲تا ۲۰هزار دلار است. شهریه نوع دوم شهریه دانشجویان کانادایی است که میانگین آن در حدود ۳تا ۵هزار دلار است و شهریه دانشجویان کبکی که میانگین آن در هر سال بین هزار تا ۳هزار دلار است.

با این شرایط می‌توان گفت کانادا در مقایسه با کشورهایی مثل استرالیا، انگلستان و آمریکا، کشوری ارزان‌تر محسوب می‌شود.

موارد عدم صدور مجوز مهاجرت تحصیلی به کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل که در دوره تحصیلی یا برنامه کوتاه مدت ۶ماهه یا کمتر از آن شرکت کنند مجوز تحصیل در این کشور را ندارند. چنانچه متقاضی مهاجرت به کانادا برای تحصیل نتواند ثابت کند که از عهده پرداخت شهریه برمی‌آید یا خیر، مخارج زندگی و هزینه‌های بازگشت را نتواند پرداخت کند مجوز تحصیل در کانادا را نمی‌تواند دریافت کند.

چنانچه اسناد و مدارک ارسال شده متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا، جعلی و نامعتبر باشند این افراد مجوز ورود خود به این کشور را از دست می‌دهند. چنانچه فردی متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا باشد و نتواند افسر مهاجرتی را متقاعد کند که به کشور خود برگردد، مجوز وی برای تحصیل در کانادا باطل می‌شود.

برترین استان‌های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

در سال‌های اخیر مهاجرت به کانادا در بین استان‌های این کشور متفاوت بوده است.  اخیرا تحصیل در بریتیش کلمبیا کانادا بیشترین رشد را در بین استان‌های دیگر این کشور داشته است.

شهر ونکوور از بهترین شهرهای این کشور ذکر شده است. تحصیل در استان بریتیش کلمبیای کانادا کیفیت بسیار خوبی دارد که در کل دنیا مطرح است. مردم بریتیش کلمبیا مردمانی مهربان و صبور بوده و این کشور گرم‌ترین هوا را در کانادا دارد. محصلان دبیرستانی این ایالت پس از پایان تحصیل امکان ترنسفر واحدهای درسی خود را به همه دانشگاه‌های عمومی و خصوصی این استان دارند.

آلبرتا دیگر استان مهم کانادا است که از لحاظ اقتصادی در موقعیتی بسیار خوب قرار دارد. این استان محیطی امن دارد و یکی از موفق‌ترین استان‌ها برای تحصیل در انگلستان محسوب می‌شود. در این استان، شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی بسیاری موجود بوده و صنایع بسیاری را جذب کرده است.و میتوانید پس از تحصیل به کار در کانادا نیز بپردازید.

دانشگاه آلبرتا از بهترین دانشگاه‌های این استان بوده و در جهان نیز شهرت بسیاری دارد.

تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، سیستم ترانسفر واحدهای درسی را به همراه دارد که این سیستم برای ورود به دانشگاه‌های باکیفیت در آلبرتا استفاده می‌شود. دانشجویانی که در استان آلبرتا تحصیل می‌کنند از بیمه دانشجویی نیز برخوردار هستند.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا باید اطلاعات مهم و کلیدی داشته باشند و بر اساس آن اقدام کنند. زیرا عدم داشتن اطلاعات لازم ممکن است برای فرد هزینه‌دار بوده و دست‌یابی به هدف را برای وی دشوار کند.

منبع: سفارت کانادا

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
+905340102540 مشاوره تلفنی در واتس اپ