اتریش, تحصیلی

هزینه های تحصیل در اتریش [2019]

هزینه های تحصیل در اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش به نسبت سایر کشورهای اروپایی پیشرفته مناسب تر است و به همین شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم که به صورت کامل هزینه های زندگی در کشور اتریش را بیان کرده است.زمانی که به کشور اتریش وارد می شوید ظرف مدت زمان 3 روز بایستی فرم مربوطه به اداره ثبت این دولت را در سایت های اینترنتی پیدا کنید و آن را تکمیل کنید.

برای اشخاصی که از منازل اجاره ای در اتریش استفاده می کنند لازم است که این فرم ها به امضای صاحب منزل برسد و سپس تحویل اداره ثبت داده شود و برای اشخاصی که در خوابگاه های این کشور اقامت دارند تمامی این موارد را خود مدیریت خوابگاه انجام می دهد.

هزینه های تحصیل در اتریش کم تر از هزینه های تحصیل در کشوری مانند آلمان است. به همین دلیل این شرایط باعث شده که بسیاری از افراد خارجی برای گذراندن دوره های آموزشی و گرفتن مدارک تحصیلی از مزایای این کشور استفاده کنند. هم چنین در کشور اتریش به دلیل جمعیت پایین آن شرایطی مهیا شده که افراد می توانند به سادگی به رشته های شغلی مربوط به رشته تحصیلی خود بپردازند که این شرایط باعث افزایش جایگاه تحصیل در این کشور شده است. در مقاله ای با عنوان بورسیه تحصیلی اتریش مفصل در مورد شرایط تحصیل در اتریش توضیح داده ایم. در ادامه نیز به بررسی هزینه های تحصیلی میپردازیم.

نکاتی در مورد هزینه های تحصیل در اتریش

معمولا شخصی که به کشور اتریش برای تحصیل سفر می کند باید قبل از هر کاری اطلاعات مناسب و مفید در ارتباط با هزینه های اقامت، هزینه های غذایی و هم چنین هزینه های رفت و آمد این کشور را داشته باشد تا بتواند با توجه به بودجه خود و یا کاری که قرار است در این کشور به صورت پاره وقت انجام دهد شرایط را بسنجد. هزینه های تحصیل در اتریش تنها در این سه مورد خلاصه نمی شود بلکه بعضی از افراد دوست دارند که به صورت ماهیانه به شهرهای دیگر این کشور نیز مسافرت کنند پس باید در ارتباط با این افراد هم تحقیق شود که به چقدر درآمد در کشور اتریش نیاز دارند.

محاسبه هزینه های تحصیل در اتریش

اکثر مواردی که در کشور اتریش نیاز به پرداخت هزینه ها دارد برای دانشجویان این کشور به صورت تخفیفات مناسب ارائه می شود. مثلا برای بلیط متروهای شهر وین تخفیفات 50 درصد برای رفت و آمد دانشجویان فراهم شده و یا برای بازدید از اماکن تفریحی و دیدنی این کشور نیز به همین ترتیب تخفیفات مناسبی به دانشجویان ارائه می شود. تمامی این شرایط باعث شده که هزینه های تحصیل در اتریش بسیار مناسب باشد و دانشجویان زیادی از این شرایط راضی باشند.

اما یکی از مهم ترین عوامل مربوط به هزینه های تحصیل در اتریش مربوط به اقامت دانشجویان می باشد.

به طور متوسط هزینه های ماهیانه یک دانشجو برای اقامت در خوابگاه های دانشجویی و یا آپارتمان های دانشجویی 400 یورو در ماه است. و این مبلغ بستگی به محل اقامت و هم چنین شهری دارد که دانشجو در آن جا می خواهد زندگی کند. معمولا گران ترین شهر اتریش در زمینه این هزینه ها پایتخت این کشور یعنی وین است.

اما بعد از هزینه های اقامت به هزینه غذا می پردازیم که هر دانشجو باید به صورت ماهیانه برای هزینه مواد غذایی خود 250 یورو پرداخت کند. این هزینه ها به غیر از تجملات و دیگر عواملی است که ما آن را در این هزینه ها لحاظ نکرده ایم.

 

دانشجویان خارجی در کشور اتریش

برای دانشجویان خارجی در کشور اتریش، تخفیفات مناسبی در زمینه مواد غذایی به خصوص در سوپرمارکت های بزرگ و یا کافه تریاها لحاظ می شود که همگی این موارد بستگی به شهر محل اقامت دانشجو دارد.

راحت ترین و ارزان ترین مواد غذایی که دانشجویان عزیز می توانند از آن استفاده کنند خریدن مواد اولیه و درست کردن آن در خانه خود است که این شکل از صرف مواد غذایی بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر تمام می شود. به عنوان مثال برای خوردن یک فنجان قهوه در کافه های اتریش هزینه ای معادل 3 یورو گرفته می شود.

و هم چنین برای صرف یک غذای دانشجویی در یک فست فودی و رستوران حداقل 10 یورو باید پرداخت شود.

بعد از این موارد باید هزینه های مربوط به تفریحات و سرگرمی دانشجویان لحاظ گردد به فرض مثال مقدار این هزینه ها را برای دانشجویان 300 یورو در ماه در نظر گرفته ایم و این مقدار هزینه ممکن است بالا و یا پایین دارد و بستگی به نظر و شرایط دانشجو دارد که چقدر بخواهد در این کشور به تفریحات و یا سرگرمی های خاص بپردازد.

هزینه های مربوط به رفت و آمد در این شهر هم جزئی از هزینه های تحصیل در اتریش به حساب می آید که دانشجو بایستی حتما آن را لحاظ کند. هر بلیط رفت و آمد مترو در شهر وین حدود 2 یورو است که با توجه به شرایط دانشجویی تخفیفاتی نیز برای این رفت و آمد لحاظ می شود. هم چنین در زمینه تفریحات و سرگرمی هر بلیط سینما 7 یورو و بلیط موزه 8 یورو محاسبه می شود.

با جمع کردن این مبالغ به این نتیجه می رسیم که هزینه ها در اتریش برای هر دانشجوی خارجی تقریبا برابر 1000 یورو است. برخی از افراد به دلیل شرایط مناسب مالی بسیار بیش تر از این مبالغ برای زندگی در اتریش صرف می کنند که ما در این جا تنها متوسط هزینه های تحصیل در اتریش را محاسبه کردیم که دانشجو بایستی در ارتباط با این هزینه ها اطلاع داشته باشد.

ممکن است که اتریش یک شخص به دلیل شرایط مالی مناسب تمام تمرکز و وقت خود را برای تحصیل در این کشور صرف کند و برخی دیگر نیاز داشته باشند که مقدار زیادی از این هزینه ها را به وسیله کار کردن در مشاغل پاره وقت در هنگام تحصیل در اتریش پرداخت نمایند.

به هر حال شرایط افراد برای پرداخت هزینه ها در اتریش متفاوت است و بهتر است که افراد قبل از این بخواهند برای ادامه  تحصیل به اتریش می آیند شرایط مادی خود را در قبال این هزینه ها لحاظ کنند.

امیدواریم که این اطلاعات در ارتباط با هزینه های تحصیل در اتریش برای شما مفید بوده باشد و تا حدی توانسته باشیم به وسیله این مطالب ذهن شما در ارتباط با شرایط زندگی و تحصیلی در اتریش باز کرده باشیم.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *