رد کردن لینک ها

شرایط تحصیل در انگلستان در سال 2019

شرایط تحصیل در انگلستان چیست؟

بسیاری از افراد به دنبال آگاهی از شرایط تحصیل در انگلستان هستند زیرا این کشور با ارائه ی تسهیلات ویژه به دانشجویان و فارغ التحصیلان زمینه ی اخذ اقامت در انگلستان را پس از اتمام  دوره ی تحصیلی آنها فراهم می کند،پس تحصیل در انگلستان می تواند یکی از پلهایی باشد که افراد طالب اقامت در این کشور به دنبال آن هستند. از طرفی از بین ده دانشگاه برتر دنیا چهار دانشگاه برتر در این کشور قرار دارد و انگلستان در بین 5 کشور برتر از نظر همکاری بین دانشگاه وصنعت می باشد و همچنین این کشور دارای رتبه ی دوم جهانی از لحاظ کیفیت مؤسسه های تحقیقاتی و علمی است. با این اوصاف تحصیل در انگلستان می تواند گزینه ی مناسبی برای افراد باشد.

دانشگاه های انگلستان

برای اطلاع  از شرایط تحصیل در انگلستان و همچنین آگاهی از متدهای آموزشی دانشگاههای این کشور،موجب می شود افراد به درستی تصمیم گیری کنند و جهت ادامه ی تحصیل در این کشور اقدام نمایند.

کشور انگلستان از جوانب بسیاری در زمینه ی تحصیلات حرف برای گفتن دارد. تحصیل در رشته های مدیریت و فاینانس،مهندسی،علوم،پزشکی و هنر از جمله رشته هایی است که به متقاضیان تحصیل در انگلستان پیشنهاد می شود.

به دلیل اعتبار بالای دانشگاههای انگلستان،دانشجویان بسیاری جذب دانشگاههای  این کشور می شوند.این کشور با وجود داشتن تنها یک درصد از جمعیت جهان 80 درصد تولید علم را به خود اختصاص داده است.تعداد بالای 600 هزار دانشجوی بین المللی در این کشور در حال تحصیل هستند.

اگر شما علاقه مند به تحصیل در کشور انگلستان هستید بنابراین سؤالات بسیاری از جمله نحوه ی پذیرش در دانشگاههای انگلستان،شرایط و اقدامات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ،شرایط تحصیل در انگلستان،هزینه های تحصیل در انگلستان و … در ذهن دارید.برای یافتن پاسخ این سؤالات با ما همراه باشید.

نحوه ی گرفتن ویزای تحصیلی در انگلستان

یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در انگلستان این است که از سوی دانشگاههای معتبر این کشور مورد پذیریش قرار گیرید.ویزای تحصیلی انگلستان(tier 4 visa student)دارای دو زیر مجموعه است. افراد 4 تا17 ساله که قصد تحصیل در مدارس کشور انگلستان را دارند باید  ویزای child tire 4 را دریافت کنند و افراد بالای 17 سال برای ادامه تحصیل در این کشور باید ویزای general tier 4 را دریافت کنند.

افراد متقاضی در کشور انگلستان،ابتدا باید مدارکی که نمایانگر تمکن مالی آنهاست ارائه دهند. فقط متقاضیانی که تابعیت کشوری به جز کشورهای منطقه ی اقتصادی اروپا را دارند، می توانند ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنند.

با این حال ویزای تحصیلی در انگلستان برایشان صادر گردیده و آنها در طول دوره ی تحصیلی می توانند در انگلستان اقامت داشته باشند.

برای دریافت ویزای تحصیلی در انگلستان،حداقل 3 ماه قبل از آغاز ترم تحصیلی در انگلستان،باید درخواست ویزای خود را ارائه دهید. هزینه هایی که متقاضیان باید برای هر دو نوع ویزا پرداخت کنند تقریباً 328 پوند است.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای تحصیلی انگلیس - شرایط دریافت اقامت تحصیلی انگلستان

هزینه های تحصیل در انگلستان

یکی دیگر از شرایط تحصیل در انگلستان این است که افراد متقاضی تحصیل در این کشور باید مبلغی حدود 150 پوند در طول سال بپردازند،که این مبلغ healthcare surcharge نام دارد. این مبلغ برای یک سال است ولی پرداخت آن برای تمام سالهای تحصیلی در این کشور الزامی است و باید حتماً رسید پرداخت این مبلغ را در پرونده ی درخواست ویزا ارائه داد.

ارائه ی مدارکی که نشان دهنده ی توانایی افراد متقاضی در پرداخت تمامی هزینه های زندگی و تحصیل  در انگلستان باشد،الزامی است. افراد متقاضی و یا والدین آنها باید یک حساب بانکی داشته باشند که موجودی آن مبلغ قابل توجهی باشد.آنها باید مبلغ معین شده را 31 روز قبل از درخواست ویزای تحصیلی در حساب بانکی واریز کنند که این مبلغ باید 28 روز متوالی در حساب قرار گیرد.

شرایط تحصیل در انگلستان و نحوه ی اعزام دانشجو به این کشور

کشور انگلستان به خاطر داشتن ثبات بالا در زمینه ی اقتصاد فرصت های شغلی بسیاری را برای افراد فراهم می کند بنابراین بسیاری از افراد خواهان تحصیل و اقامت در این کشور هستند.

نظام آموزشی این کشور بر اساس سن به چهار مرحله تقسیم می شود که دانش آموزان باید حتماً دوره های آموزشی ابتدایی و متوسطه را بگذرانند.همان طور که پیش از این ذکر شد،افراد متقاضی تحصیل در این کشور باید جهت دریافت ویزای تحصیلی که tire 4 child نام دارد و برای افراد 4 تا 17 ساله است اقدام نمایند.

لازم به ذکر است برای دریافت ویزا احتیاجی به داشتن دانش زبان خاصی مانند تافل یا آیلتس نیست. همچنین تحصیل در برخی از دانشگاههای این کشور نیاز به هیچ نوع مدرک زبان خاصی ندارد ولی سفارت انگلستان برای صدور ویزا، داشتن مدرک زبان آیلتس را الزامی می داند.

تحصیل در انگلستان رایگان نیست مگر اینکه افراد متقاضی بورسیه تحصیلی یا فاند تحصیلی انگلستان را دریافت کرده باشند. همانطور که پیش از این نیز ذکر شد افراد متقاضی تحصیل در انگلستان باید حساب هزینه ی زندگی دانشجویی در انگلستان را داشته باشند و احتمالاً این هزینه نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است.

تحصیل در مدارس انگلستان به چه صورت است؟

به طور کلی مدارس در انگلستان به دو صورت  روزانه(Day schools) و مدارس شبانه روزی(Boarding schools) می باشد. اغلب دانش آموزان بین المللی که در انگلستان تحصیل می کنند در مدارس شبانه روزی تحصیل می کنند.

انواع مدارس در انگلستان

مدارس دولتی(State schools) : در این مدارس کودکان و نوجوانان انگلیسی که در رده ی سنی 5 تا 16 سال هستند، به صورت رایگان تحصیل می کنند.این مدارس معمولاً از سوی دولت یا مراجع آموزشی محلی حمایت می شوند. دانش آموزان بین المللی نمی توانند در این مدارس تحصیل کنند مگر اینکه والدین آنها دارای ویزای تحصیلی در انگلستان باشند.

پیشنهاد مطالعه »
هزینه زندگی در انگلستان

مدارس مستقل یا خصوصی(Private schools) : اکثر این مدارس توسط شهریه هایی که والدین دانش آموزان پرداخت می کنند،تأمین مالی می شوند.

مدارس خانگی(Home SCHOOLS) : برخی از کودکان و نوجوانان دارای سن 4 تا 16 سال در خانه توسط معلم خصوصی و یا والدینشان آموزش می بینند.

شرایط تحصیل در انگلستان از نظر رده ی سنی

سن 3 تا 4 سال : برخی کودکان در انگلستان از سن 3 تا 4 سالگی در کودکستان ها آموزش می بینند که این دوره الزامی نیست.

4 تا 16 سال : تحصیل در این رده ی سنی اجباری است و همه ی کودکان انگلیسی در این سنین می توانند به صورت رایگان در مدرسه های دولتی تحصیل نمایند.

آموزش ابتدایی :

کودکان دارای 4 یا 5 سال تا 11 یا 13 سال، در این مقطع تحصیل می کنند.

شما می توانید با آگاهی کامل از شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع ابتدایی،فرزندان دلبندتان را برای ادامه ی تحصیل،روانه ی این کشور کنید.کشور انگلستان از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار است بنابراین بسیاری از افراد به اینکه کودکان خود را جهت تحصیل به این کشور روانه کنند،می اندیشند. داشتن امنیت مهم ترین مسئله ای است که ذهن این خانواده ها را درگیر خود می کند. در کالج های کشور انگلستان،امنیت بوسیله ی دوربین به طور کامل کنترل می شود.

دوره ی تحصیلی در آموزش ابتدایی در انگلستان از ماه سپتامبر آغاز شده و تا پایان ماه ژوئن ادامه می یابد.

آموزش متوسطه :

در این دوره،دانش آموزان 11 یا 13 ساله تا 16 ساله تحصیل می کنند. مهم ترین مقطع تحصیلی از سن 14 تا 16 سالگی است و بعد از 16 سالگی تحصیل در کشور انگلستان اختیاری می شود.

افراد با داشتن این مدرک تحصیلی می توانند وارد بازار کار شوند و یا تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهند. دروس اصلی این دوره شامل ریاضیات،انگلیسی و علوم(شیمی،زیست،فیزیک و …) است. دروس پایه دیگری مانند جغرافیا،تاریخ،ورزش،هنر،مطالعات تجاری  نیز در این مقطع تدریس می شود. در پایان این مقطع دانش آموزان باید موفق به اخذ مدرک GCSE شوند که مدت این دوره 2 سال است.

تحصیل در دوره های تکمیلی کشور انگلستان

بعد از گذراندن دوره ی GCSE دانش آموزان باید دوره های A-Level یا Foundation را بگذرانند. این دوره ها نیز همانند دوره ی GCSE، 2 ساله هستند. دانش آموزان در طول این دو سال 2 الی 4 درس را می گذرانند و با توجه به نمرات اخذ شده، راه ورود به دانشگاههای معتبر انگلستان برای آنها فراهم می گردد.

دوره های A-Level Full از 6 قسمت و AS-Level از 3 قسمت تشکیل می گردد و دانش آموزان بر اساس توانایی هایشان این دوره ها را سپری می کنند. دوره های Foundation یک ساله هستند و  در مقایسه با دوره های A-Level هزینه ی کمتری دارند و شما در صورت موفقیت در این دوره ها مجاز به ورود به دانشگاههای دلخواه خود در انگلستان می باشید.

تحصیل در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی در کشور انگلستان

بسیاری از دانش آموزان علاقه مند به رشته های پزشکی،کشور انگلستان را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب می کنند که این انتخاب به دلایل بسیاری از جمله استفاده از جدیدترین سیستم های آموزشی و امکانات ویژه مانند تجهیزات پیشرفته پزشکی و داشتن دانشگاههای با رنکینگ بالا است.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش

دانشگاههای پزشکی انگلستان در ردیف 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. مدت تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان 5 سال است و این زمان نسبت به سایر کشورها از جمله ایران کوتاهتر است،البته یکی از شرایط تحصیل در انگلستان در رشته ی پزشکی داشتن 23  سال سن است که این مورد شانس دریافت ویزا را برای افراد بالاتر می برد.

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان حداقل سالانه 18 الی 20 هزار پوند می باشد. یکی دیگر از شرط های تحصیل در این رشته این است که حتماً باید  قبل از ورود به دانشگاههای پزشکی دوره های تحصیلات تکمیلی مانند A-Level را در کالج های انگلستان بگذرانید.

کالج های کشور انگلستان شرایط خوبی از جمله استفاده از استخر،زمین گلف،پرستار ویژه و … را برای دانشجویان فراهم می کند.

تحصیل در رشته های غیر پزشکی در انگلستان

یکی از شرایط تحصیل در انگلستان در مقاطع کارشناسی داشتن حداقل مدرک آیلتس 5 یا 5.5 است. برخلاف اکثر کشورها که دوره ی کارشناسی 4 ساله است، در این کشور افراد در 3 سال می توانند مدرک کارشناسی خود را بگیرند. شخص دانشجو در حین تحصیل اجازه کار نیمه وقت 10 ساعت در هفته است را دارد که با توجه به هزینه های بالا در این کشور کمک خوبی برای تأمین بخشی از این هزینه هاست.

دوره ی کارشناسی ارشد در انگلستان به مدت یک سال به طول می انجامد و از جمله شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک آیلتس  6 یا 6.5 است. فرد دانشجو در این مقطع مجوز 20 ساعت کار در هفته را دارد و می تواند به خاطر داشتن ویزای تحصیلی مقطع فوق لیسانس،خانواده خود را به همراه خود ببرد و آنها نیز اجازه ی کار تمام وقت در این کشور را دارند.

در مقطع دکترا نیز در مقایسه با کشورهای دیگر که 4 تا 5 سال به طول می انجامد،در این کشور بیشتر از 3 سال طول نمی کشد. و از شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا داشتن مدرک آیلتس 6.5 است.

مزایای تحصیل در انگلستان

مدت تحصیل در انگلیس نسبت به سایر کشورها کوتاه تر است.

بعد از 6 ماه حضور در کشور انگلستان می توانید از خدمات رایگان بهداشتی و درمانی بهره مند شوید.

ورود به کالج ها و دانشگاههای انگلستان نیازمند آزمون ورودی و کنکور نمی باشد.

فارغ التحصیلان دانشگاههای این کشور موقعیت مناسبی از لحاظ پیشنهاد شغلی در ایران و اروپا خواهند داشت.

با توجه به مطالب ذکر شده اگر شما خواهان تحصیل در خارج از کشور هستید با اطلاع از شرایط تحصیل در انگلستان ،تحصیل در این کشور گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود.

منبع: سفارت انگلستان

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره