شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

 شرایط تحصیل در نروژ

به نظر می‌رسد نهادهای آموزشی نروژ مقصدی ایده‌آل برای علاقه‌مندان به تحصیل در خارج ازکشوراست. در سطوح پایین تا سطح تحصیلات تکمیلی و دکتری، فرصت‌های فراوانی برای دانشجویان مشتاق و پویا وجود دارد.  یکی از مزیت‌ها و   شرایط تحصیل در نروژ جو غیر رسمی حاکم در دانشگاه‌ها ودانشکده‌های  این کشور است؛ جایی که اساتید به راحتی قابل دسترس هستند؛ آموزش اغلب در گروه‌های کوچک صورت می‌گیرد.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی نروژ

برای تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی الزامی است که مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5 آکادمیک  یا مدرک زبان انگلیسی تافل 500 داشته باشید؛  ،باید مدرک دیپلم 12 ساله همراه با حداقل یکسال تحصیل در دانشگاه و یا مدرک دیپلم 11 ساله همراه با حداقل دو سال تحصیل در دانشگاه( فوق دیپلم در رشته ی مربوطه)
 داشته باشید. مدت دوره ی تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس 3 سال می باشد. در این دوره می توانید 20ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهید.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نروژ

برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس، الزامی است که مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5/5 تا 6 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل حداقل 525 تا 550 داشته باشید؛برای اخذ پذیرش در این مقطع از کشور نروژ، باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشد. دوره ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور نروژ 2 سال می باشد. و از شرایط اعزام دانشجو به نروژ این است که در این دروه ، اجازه ی 20 ساعت کار در  هفته را دارید.

تحصیل در مقطع دکترا نروژ

برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 را داشته باشید. دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در این کشور 3 سال است؛ و با توجه به اینکه دوره ی دکترا در هر کشوریبه حساب می آید،به شما در این مقطع کمک هزینه ی تحصیلی تعلق می گیرد. در مقطع دکترا نیز می توانید 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنید.

کار ضمن تحصیل در نروژ به چه صورتی است؟

به صورت قانونی بعد از تحصیل در نروژ به صورت هفتگی 20 ساعت حق کار دارید. و معمولا چنانچه کار پیدا کنید. ساعتی 10 تا 13 € درآمد خواهید داشت. شرایط کاریابی در نروژ برای دانشجویان کارسختی نیست و میتوانید با توجه به تخصص و توانایی خود به کارهای پاره وقت بپردازید. می توانید در سمینارهای تحصیل در نروژ نیز شرکت کنید.

هزینه تحصیلات دانشگاهی در نروژ

 شرایط تحصیل در نروژ
در نروژ، برخی از دانشگاه‌های دولتی هزینه‌های تحصیلی از دانشجویان دریافت نمی‌کنند. و این مسئله برای دانشجویان همچنین دانشجویان همه‌ی کشورها، صرف نظر از این که عضو اتحادیه اروپا هستند یا نه، معتبرکه ملزم به پرداخت آن هستید.با این وجود، هزینه آن  است. برای هر نیمسال هزینه ای وجود دارد حدود ۳۲ تا ۶۴ یورو است. اما ممکن است در چند مدرسه و دانشگاه خاص برای برخی از دوره‌ها ماننددوره‌های مربوط به کسب و کار و مدیریت هزینه‌ای را به عنوان شهریه دریافت کنید.

هزینه‌های دانشجویی در نروژ

هزینه‌های زندگی دانشجویان بین‌المللی برای یک ماه، بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن، در تعدادی از شهرهای اصلی نروژ ، عبارت‌اند از:
حدود ۱,۱۰۰تا ۱,۳۰۰یورو: اسلو
برگن:حدود ۹۵۰ تا ۱,۰۵۰ یورو
حدود ۱,۱۰۰یورو: ترومسو و تروندهایم
در شهرهای کوچک‌تر نروژ معمولا متوسط ماهانه هزینه زندگی ۷۰۰حدود  تا ۸۰۰ یورو است.

مدارک لازم ویزای تحصیلی نروژ

• مدرک هویتی مانند پاسپورت وشناسنامه
• مدارک تحصیلی ترجمه شده همراه با ریز نمرات
• مدرک زبان
• تمکن مالی (12000 €) و پرینت مالی به لاتین
• نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه
• انگیزه نامه تحصیلی
• فرم های پر شده مصاحبه سفارت فرم ویزا
• هزینه مصاحبه سفارت €75
هزینه‌های مسکن
حدود ۳۶ درصد از کل هزینه‌های زندگی دانشجویان صرف محل اقامت می‌شود.اگر تنها زندگی ‌کنید:حدود ۶۳۹ یورو اگر با شریک زندگی و کودک خود زندگی کنید:حدود ۷۸۷ یورو برای هزینه مسکن بایدپرداخت کنید.

خوابگاه های دانشجویی

خوابگاه‌های دانشجویی در نروژ محدود است، بنابراین تنها ۱۵ درصد از دانشجویان کل کشور می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند. با این حال، در اتاق‌های این خوابگاه‌ها استانداردهای بالا رعایت شده است. ۶۹ درصد از دانشجویانی که ساکن خوابگاه‌ هستند، کاملا از شرایط این خوابگاه‌ها رضایت دارند. ، احتمال این که از اقامت در چنین مکانی لذت ببرید، زیاد است اگر در خوابگاه‌های دانشجویی زندگی کنید حدود۵۶۴ یوروباید برای هزینه خوابگاه پرداخت کنید.
هزینه‌های اضافی در طول تحصیل هزینه‌‌های مربوط به خرید کتاب، مجلات و سایر موارد مورد نیاز برای هر ترم. و البته هزینه‌های مربوط به تحقیقات خود معمولا به چیزی حدود ۵۳۰ یورو در هر ترم می‌رسد. برای فعالیت‌ها و سرگرمی‌های فردی، می‌توانید حدود ۷۰ یورو در ماه در نظر بگیرید.

هزینه خورد و خوراک و خرید ارزان هنگام تحصیل

شما معمولا مبلغی حدود ۲۴۰ یورو در ماه برای مخارج خورد و خوراک و خرید نیاز دارید. می‌توانید با خرید از فروشگاه‌های مواد غذایی یا سوپر مارکت‌ها که گاهی اوقات تخفیف‌های خوبی دارند، هزینه‌ها را کاهش دهید. اگر یک روز معمولی را در نظر بگیریم، در یک رستوران ارزان‌قیمت به طور متوسط ۳۴ یورو. و در یک رستوران معمولی برای یک یا دو پرس غذا ۸۵ یورو باید هزینه کنید.
هزینه حمل و نقل
در نروژ، ۴۱ درصد دانشجویان از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. و از تخفیف‌های کارت دانشجویی خوداستفاده می‌کنند. هزینه کل حمل و نقل در ماه بین ۵۵ تا ۷۲ یورو است
نرخ پایه‌ی کرایه تاکسی ۱۰ یورو
اجاره دوچرخه برای ۷ ماه ۵۵ یورو

برخی از دانشگاه‌ها برای تحصیل در نروژ 

در برگن رتبه ۲۰۱: دانشگاه برگن
در اسلو: دانشگاه کسب و کار نروژی
 NTNU در تروندهایم رتبه ۲۵۱: دانشگاه فنی و علوم طبیعی نروژ
 (NHH)، در برگن: دانشکده اقتصاد نروژی  دارید.IELTS توجه داشته باشید که برای تحصیل در این دانشگاه‌ها نیاز به مدرک اقامت دائم در نروژ برای اقامت دائم می توانید پس از پنج سال تحصیل مستمر در این کشور برای اخذ اقامت با رعایت قوانین اقدام مهاجرتی می توان گفت یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به نروژ اقدام نمایند.
در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی نروژ می باشد. همچنین پس از تحصیل می توانید.اگر برای تمدید اقامت جهت به دست آوردن  موقعیت کاری در این کشور اقدام نمایید. چنانچه بخواهید حداقل برای 6 ماه دیگر اقامتتان تمدید شودبهتر است  دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشید.
پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در نروژ

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ