تحصیلی

تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و شرایط، مزایا، معایب تحصیل در رشته پزشکی در کشورها و دانشگاههای مختلف را در ادامه با هم مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد خواهم داد.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و شرایط عمومی

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و اخذ ویزا جهت تحصیل این روزها دغدغه بسیاری از افراد می باشد. شاید این موضوع برای شما نیز مورد سوال باشد که تحصیل پزشکی،در کدام کشور شرایط بهتری دارد و شما با تحصیل پزشکی در کدام کشور امکانات بهتری را دریافت خواهید نمود؟

هنگام مهاجرت جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور این نکته را باید مدنظر داشته باشید که آیا هدف شما از مهاجرت تحصیلی اخذ اقامت و پاسپورت کشور مورد نظر است و یا بعد از اتمام تحصیلات، قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

برای بسیاری از افراد مورد تایید بودن مدرک دانشگاه مورد نظرشان از دید وزارت بهداشت، درمان و آموزش ایران بسیار مورد اهمیت می باشد.سالیانه افراد بسیار زیادی تمایل به تحصیل در کشورهای top اروپایی دارند تا بتوانند پس از اتمام تحصیلات با کار در کشور مورد نظر و اخذ اقامت این کشورها آینده خود را تضمین نمایند.

تحصیل پزشکی در در خارج از کشور و شرایط تحصیل پزشکی در اتریش

سیستم تحصیلی اتریش بسیار شبیه به سیستم تحصیلی آلمان است،از آنجا که هر دوی این کشورها دارای دو نوع نظام تحصیلی دولتی و خصوصی می باشند.سیستم تحصیلی دولتی در صورتی که آموزش آن به زبان آلمانی انجام شودرایگان خواهد بود.

تحصیل پزشکی در اتریش مستلزم قبولی شما در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی مورد نظرتان است.از آنجا که آزمون ورودی پزشکی در اتریش به طور سراسری بین تمام دانشگاه ها برگزار می گردد.

پیش از آزمون تنها می توانید یک دانشگاه را انتخاب کرده و در آزمون ورودی مربوط به همان دانشگاه شرکت نمایید. میزان سطح دانش آلمانی برای تحصیل این رشته در دانشگاه های دولتی اتریش، سطح C1 می باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

"<yoastmark

با توجه به هزینه های پایین زندگی در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای عضو شنگن، این کشور می تواند گزینه ای مناسب برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور برای شما باشد.

برای تحصیل در دوره های پزشکی و دندان پزشکی کشور مجارستان، ابتدا باید در دوره های پیش پزشکی یا Pre medical این کشور شرکت نمایید.

طول مدت این دوره ها عموما سه ترم و در حدود یک سال می باشد.اگر هدف شما جهت تحصیل پزشکی در مجارستان تحصیل به زبان انگلیسی است، مجارستان می تواند یک هدف عالی برای شما باشد.

مقاله پیشنهادی:کم هزینه ترین کشور ها برای تحصیل رایگان پزشکی

تحصیل پزشکی در در خارج از کشور و شرایط تحصیل پزشکی در جمهوری چک

یکی از کشورهای مناسب دیگر جهت تحصیل پزشکی جمهوری چک می باشد.این کشور دارای شهرهای تاریخی و زیبایی است و دارای دانشگاه های معتبر زیادی نیز می باشد.

برترین و بزرگ ترین دانشگاه این کشور،دانشگاه چارلز (Charles University in Prague) می باشد که در رتبه 204 جهان قرار دارد و در شهرهای پلزن و هرادتس کرالووه نیز شعبه دارد.دانشگاه بعدی این کشور دانشگاه ماساریک (Masaryk University in Brno) می باشد که رتبه 426 را دارد.

شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا

یکی از کشورهای بسیار پرطرفدار تحصیل پزشکی آمریکاست.به دلیل وجود دانشگاه های برتر جهانی در آمریکا، رقابت جهت تحصیل پزشکی در آمریکا به شدت زیاد است.

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا باید پیش از هر گونه اقدامی در آزمون MCAT شرکت کرده و در صورت قبولی در این آزمون طبق نمره ای که کسب کرده اید، اقدام به انتخاب دانشگاه و درخواست پذیرش تان نمایید.

تحصیل پزشکی در آمریکا حدود 7 سال به طول تحصیلی است نحوه گذراندن این دوره این گونه است که شما ابتدا در یک دوره 2 ساله دروس تئوری و واحد های آزمایشگاهی را پاس می کنید و در اولین مرحله آزمون USMLE شرکت می کنید و در صورت قبولی در دوره 2 ساله دوم شرکت می نمایید.

و در پایان سال چهارم باید آزمون دوره دوم USMLE را بگذرانید و در صورت قبولی برای سه سال آخر تحصیلی آماده می شوید و در پایان سال هفتم مرحله سوم آزمون USMLE برگزار می شود.

در صورت قبولی در این آزمون موفق به اخذ مدرک پزشکی آمریکا خواهید شد که با مدرک فوق می توانید در آمریکا مشغول به کار شوید.هزینه تحصیل پزشکی در آمریکا از 25 هزار تا 40 هزار دلار در سال با توجه به دانشگاه مورد نظر انتخابی شما متغیر می باشد.

مقاله پیشنهادی:شرایط تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

"<yoastmark

کانادا نیز یکی از انتخاب های پرطرفدار برای تحصیل پزشکی است.برای تحصیل پزشکی در این کشور ابتدا شما باید یک دوره لیسانس 4 ساله در رشته های علوم پایه بگذرانید و پس از اتمام این دوره اقدام به شرکت در آزمون MCAT می نمایید.

MCAT آزمونی چهار گزینه ای است و شامل 4 بخش می باشد. این آزمون جهت ارزیابی شرایط شما برای ورود به رشته پزشکی برگزار می گردد و بالاترین نمره آن که باید کسب کنید T است در صورت قبولی در این آزمون امکان پذیرش در دوره پزشکی برای شما فراهم می باشد.

تحصیل پزشکی در کشور کانادا در حدود 3 تا 5 سال طول می کشد. برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان کانادا ، شما باید آیلتس 6.5 یا 7 (و یا تافل 80-90 و برای تحصیل به زبان فرانسوی ، مدرک زبان فرانسوی معتبر را با توجه به نیازمندی دانشگاه مورد نظر تان داشته باشید.

تحصیل پزشکی در در خارج از کشور و شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه

یکی از کشورهای ارزان جهت تحصیل پزشکی ترکیه است.این کشور با دارا بودن تعدادی چند از دانشگاه ها مقصد بسیاری از افراد برای تحصیل در رشته پزشکی می باشد.

برای تحصیل در این رشته شما با دارا بودن دیپلم 12 ساله می توانید در یکی از آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه به نام های YOS و SAT شرکت کنید و پس از قبولی در یکی از این دو آزمون اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه های ترکیه نمایید.

این آزمون برای هر دانشگاه به صورت جداگانه و تقریبا سالی یکبار برگزار گردیده و دروس ریاضی، هندسه، هوش، زبان و… از دروس آن می باشد.آزمون SAT به زبان انگلیسی در ترکیه برگزار می شود و از الزامات ورود به دانشگاه های کشور ترکیه می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *