مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در دانشگاه معماری باکو

خلاصه مقاله : تحصیل در خارج از کشور همیشه مورد توجه قشر جوان بوده است و فرصت طلایی تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان می تواند مسیر زندگی هر فرد در موفقیت های شغلی و اجتماعی آینده را به طور کلی تغییر دهد. دانشگاه معماری باکو یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی است که در ادامه به معرفی ویژگی های خاص آن می پردازیم.
تحصیل در دانشگاه معماری باکو

تحصیل در دانشگاه معماری باکو

فهرست مقاله
تحصیل در دانشگاه معماری باکو
تحصیل در دانشگاه معماری باکو

تحصیل در خارج از کشور همیشه یکی از گزینه های مورد علاقه دانشجویان ایرانی بوده است و با توجه به هوش بالای ایرانیان استقبال خوبی نیز از آنها در دانشگاه های برتر جهان می شود. تحصیل در خارج نه تنها در ایران که در همه جای جهان تجربه ی فوق العاده ای در اختیار افراد قرار می دهد تا با گذر کردن از چالش های مختلف خود را آماده رویارویی با چالش های بزرگ تر و سخت تر زندگی در ادامه مسیر کنند. در این مطلب به معرفی شرایط تحصیل در دانشگاه معماری باکو خواهیم پرداخت و آنچه که لازم است در ابتدای راه برای ورود به این دانشگاه در کشور آذربایجان بدانید را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

رشته معماری در دانشگاه معماری باکو

تحصیل در دانشگاه معماری باکو
تحصیل در دانشگاه معماری باکو

رشته معماری یکی از رشته های پرطرفدار در همه کشور های جهان است و از جایی که زیبایی شهری و طراحی های داخلی خانه هایمان را مدیون این رشته هستیم در جاهای مختلف دنیا دانشگاه ها و دانشکده های تخصصی ای برای این رشته وجود دارد.

دانشگاه معماری باکو یکی از این دانشگاه است که در سال 1975 در باکو تاسیس شد و در حال حاضر یکی از پنج دانشگاه برتر این کشور است و جز 500 دانشگاه برتر دنیا می توانید نام آن را بیابید.

این دانشگاه متشکل از هفت دانشکده تخصصی شامل دانشکده معماری باکو، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده ST و MKS، دانشکده حمل و نقل، دانشکده ساخت و فناوری، دانشکده ساخت و اقتصاد، دانشکده مکانیک و فناوری اطلاعات است.

در حال حاضر این دانشگاه در مساحتی حدود 4900 متر مربع 8500 دانشجو در رشته های مختلف دارد که 7000 نفر آنها دانشجویان بین المللی هستند و این امر باعث می شود که حضور در محیط این دانشگاه علاوه بر مزیت های تحصیلی موجب آشنایی با سایر دانشجوها از فرهنگ های مختلف گردد و از این نظر تجربه ای تکرار نشدنی را برای دانشجویان رقم بزند.

برای ورود به دانشگاه معماری باکو چه زبانی باید بلد باشیم؟

در این دانشگاه که نام کامل ان دانشگاه معماری و ساختمان سازی آذربایجان است، دروس به سه زبان روسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی است. بنابراین یکی از اصلی ترین شرایطی که برای تحصیل در دانشگاه معماری باکو نیاز دارید داشتن دانش زبانی است.
در رابطه با زبان انگلیسی که انتخاب اصلی بسیاری از دانشجویان است نیاز به نمره آیلتس 5.5 و یا تافل 40 دارید که توانایی شما نسبت به هر یک از زبان های انتخابی توسط کنوانسیون زبان این دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

در صورتی که مدرک زبان نداشته باشید ولی سابقه تحصیل در مراکز علمی به زبان روسی و یا انگلیسی و یا ترکی آذربایجانی را داشته باشید می توانید مدارک مربوط به آن را ارائه کنید. همچنین افرادی که در یکی از مقاطع پایین تر در یکی از دانشگاه های آذربایجان سابقه تحصیل داشته اند نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند و می توانند مدارک مربوط به سابقه تحصیلی خود را ارائه کنند.

در صورتی که هیچ یک از شرایط بالا را نداشته باشید باید یک دوره یک ساله زبان را در دانشگاه معماری باکو بگذرانید و سپس وارد کورس اصلی دروس خود مربوط به رشته معماری شوید. که توصیه می شود برای جلوگیری از هزینه های اضافه این دوره را در ایران بگذرانید.

سایر مدارک لازم برای ورود به دانشگاه معماری باکو

علاوه بر ارائه مدرک معتبر زبان برای ورود به این دانشگاه باید مدارک زیر را آماده کرده و برای دانشگاه ارسال کنید تا درخواست شما برای پذیرش در دانشگاه معماری باکو مورد بررسی قرار گیرد:

  1.  ارائه شش قطعه عکس
  2.  گواهی سلامت
  3.  گذرنامه معتبر
  4.  گواهی نامه ها و مدارک افتخاری
  5.  ارائه سوابق تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات و ترجمه آنها
  6.  ارائه فرم و انگیزه آموزش با ذکر تخصص به همراه زبان اموزش و فرم آموزش

این نکته باید مورد توجه قرار بگیرد که هر چه مدارک ارائه شده کامل و درست تر باشد و همچنین هرچه نمره مدرک زبان بالاتر باشد امکان پذیرش در این دانشگاه بالاتر است.

شهریه دانشگاه معماری باکو

تحصیل در دانشگاه معماری باکو
تحصیل در دانشگاه معماری باکو

با توجه به مقطعی که قصد تحصیل در آن را در این دانشگاه دارید میزان شهریه آن متفاوت است اما رنج آن بین 1500 دلار تا 2500 دلار آمریکا است و هزینه شهریه در ابتدای ترم از تمامی دانشجویان دریافت می شود و دانشجویان سال اول در همان ابتدای ورود باید کل هزینه یک سال تحصیلی که شامل دو ترم است را پرداخت کنند بنابراین حداقل هزینه ورود به این دانشگاه 3000 دلار آمریکا است.

با توجه به این موضوع باکو و به طور کلی کشور آذربایجان یکی از ارزانترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی است که در کنار سایر امکانات رفاهی که هر ساله به تعداد و کیفیت آنها افزوده می شود یکی از بهترین مکان هایی است که می توان در محیطی بین المللی به تحصیل پرداخت.

یکی از مهم ترین امکانات این دانشگاه برای دانشجویان خوابگاه است. خوابگاه های مناسبی با امکانات خوب برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که حدی مسئله اقامت و امنیت را برای دانشجویان تازه ورود حل میکند.

چرا دانشگاه معماری باکو

همانطور که پیش از این گفته شد شهریه های دانشگاه معماری باکو به نسبت بسیاری دیگر از مقاصد تحصیلی در سراسر جهان ارزان تر است و به طور کلی هزینه های زندگی در این شهر حتی از بسیاری از شهر های داخل ایران نیز کمتر است.
یکی دیگر از اصلی ترین دلایل برای انتخاب این دانشگاه نزدیکی آن به ایران و وجود مرز زمینی از ایران به باکو است که تقریبا با سه ساعت رانندگی از مرز ایران تا مرز آذربایجان می توان به باکو رسید. همچنین فاصله هوایی از فرودگاه مهرآباد تا فرودگاه باکو تنها یک ساعت است.

نزدیکی فرهنگ مردم این شهر و با فرهنگ ایرانی هم از نظر فرهنگ غذایی و هم از نظر فرهنگ اخلاقی و رفتاری و ارزشی باعث می شود تا با کمترین سختی ممکن دانشجویان تازه ورود احساس راحتی کنند و کمتر حس کنند که در غربت هستند و از خانواده و کشور و مردم خود دور هستند.

همچنین با توجه به ساحلی بودن این شهر و با وجود آب و هوای معتدل و بسیار دلپذیر ان یک شهر مناسب برای زندگی است.
و در اخر باید به این نکته اشاره کرد که این دانشگاه یکی از هشت دانشگاه کشور آذربایجان است که مورد تایید وزارت علوم ایران است.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل در باکو به چه صورت می باشد؟ نگاهی بیندازید.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!