مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه های زندکی در استرالیا

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

فهرست مقاله
هزینه های زندکی در استرالیا
هزینه های زندکی در استرالیا

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

در این مقاله به بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا می پردازیم.زندگی دانشجویی در استرالیا هزینه هایی مختص خود خواهد داشت که نمی توان این هزینه ها را کم در نظر گرفت چرا که استرالیا یکی از کشور های گران جهان می باشد که طبیعتاً زندگی در این کشور نیز هزینه های زیادی به دنبال خواهد داشت. هزینه های دانشجویی صرفا جهت شهریه دانشگاه ها نخواهد بود و هزینه خورد و خوراک، اقامت، بیمه و بسیاری موارد دیگر حائز اهمیت خواهد بود.

نمی توان جهت زندگی دانشجویی در استرالیا  هزینه ای ثابت در نظر گرفت چرا که نوع دانشگاه از نظر دولتی و خصوصی و همچنین شهری که دانشگاه در آن واقع شده در میزان هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود در صورت بورسیه بودن دانشجو هزینه ها به حداقل خواهد رسید و دانشگاه شهریه ای دریافت نخواهد کرد در ادامه توضیحات کامل تری درباره انواع هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا ارائه کرده ایم:

هزینه های شهریه در استرالیا

 • شهریه مدارس استرالیا

مدارس نیز در استرالیا مبلغ قابل توجهی جهت پذیرش طلب می نمایند که این مبلغ را در حالت میانگین می توان 15 هزار دلار برای یک سال در نظر گرفت اما خدمات کاملی به شاگردان ارائه می دهند و از سطح علمی بالایی برخوردارند.

 • شهریه دوره های آموزشی استرالیا

این دوره به منظور آماده تر کردن دانشجو می باشد که شهریه ای بین4 الی 22 هزار دلار به ازای هر یک ترم (6 ماه) خواهد داشت و هرچه آموزشات پیشرفته تر گردد میزان شهریه نیز بالاتر خواهد رفت.

 • شهریه دوره های آموزش زبان

شهریه دوره های زبان نیز متفاوت خواهد بود و چنانچه بخواهیم آن را ماهانه در نظر بگیریم تقریبا هر ماه حدود 1200 دلار هزینه خواهد داشت.

 • شهریه دوره کارشناسی در استرالیا

از مهمترین مقطع های تحصیلی استرالیا می توان به دوره کارشناسی اشاره کرد که هزینه هر ترم تحصیل در دانشگاه های دولتی آن بین 10 الی 20 هزار دلار می باشد که دانشگاه های دولتی نیز شهریه ای بیش از 32 دلار خواهند داشت. شهریه دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت هستند و شهر ها نیز در میزان شهریه تاثیر گذاراند.

 • شهریه دوره کارشناسی ارشد در استرالیا

شهریه های دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی استرالیا بین 20 الی 30 هزار دلار به ازای هر ترم خواهد بود اما دانشگاه های خصوصی شهریه ای بیش از 40 هزار دلار در نظر گرفته اند.

 • شهریه دوره دکتری در استرالیا

دوره پزشکی از مهمترین مقطع های علمی می باشد به همین منظور دانشجویان بسیاری از جای جای جهان به دلیل بالا بودن رتبه دانشگاه های استرالیا در یکی از دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل می شوند که هزینه یک ترم تحصیل در دانشگاه های دولتی استرالیا در دوره دکتری بین15 الی 40 هزار دلار به ازای هر ترم خواهد بود و این تفاوت برای نوع دانشگاه و همچنین نوع رشته شخص می باشد. و دانشگاه های خصوصی نیز شهریه ای بیش از 40 هزار دلار در هر ترم دریافت خواهند کرد.

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

به دلیل بالا بودن هزینه ها در استرالیا فرد متقاضی تحصیل در استرالیا باید توانایی مالی خود را نشان دهد که پیش از ارائه ویزای تحصیلی تمامی مدارک و شواهد را جهت اثبات بضاعت مالی از متقاضی درخواست خواهند کرد اما امکان کار در کنار تحصیل نیز در استرالیا وجود خواهد داشت که کمک بسزایی در جبران هزینه های زندگی خواهد کرد.

انتخاب شهر اقامت نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود چرا که چنانچه در مرکز شهرهای معروف به زندگی بپردازید هزینه هایی ه مراتب بالاتر خواهید داشت و هر چه در مناطق حاشیه شهر زندگی نمائید صرفه جویی بسیاری در میزان هزینه ها خواهید داشت.

در زندگی تحصیلی در استرالیا بهتر است به فکر اجاره خوابگاه دانشجویی باشید چرا که میزان هزینه هایتان را به صورت چشم گیری کاهش خواهد داد به صورتی که هزینه اجاره خوابگاه هر ماهه 750 دلار بوده اما هزینه اجاره منزل در حواشی شهر به بیش از 1000 دلار می رسد و چنانچه قصد اجاره منزل در داخل شهر را داشته باشید این مبلغ تا 1800 دلار در ماه نیز خواهد رسید.

هزینه های برق گاز و دیگر انرژی ها نیز جای خود را خواهند داشت و در حالت طبیعی باید هر ماهه حدود 50الی 100 دلار هزینه برق و گاز خواهید داشت، حدود 150 تا 200 دلار برای اینترنت و تلفن، 50 دلار برای آب و 200 دلار نیز باید برای خورد و خوراک در نظر بگیرید.

البته راهکار هایی جهت کمتر کردن هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا وجود خواهد داشت که برای مثال می توانید یک منزل را به صورت رفاقتی و همراه با3-4 نفر دانشجوی دیگر کرایه نمائید که میزان هزینه ها به همه دانشجویان تقسیم شده و سبب صرفه جویی در میزان هزینه ها خواهد شد.

دیگر هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه های زندگی هیچ شخص را نمیتوان به خوبی دانست چرا که هر شخص عادت به ویژه ای داشته و طبیعتا هزینه های متفاوتی نیز خواهد داشت برای مثال برخی عبور مرور با اتوبوس و یا مترو را ترجیح می دهند اما برخی به وسیله تاکسی در شهر سیر می کنند که سبب تمایز هزینه ها خواهد شد. در ادامه به برخی از دیگر هزینه های احتمالی دانشجویان در استرالیا اشاره کرده ایم:

 • چنانچه قصد استفاده از باشگاه ورزشی داشته باشید هر ماهه باید 70 دلار به صاحب آن پرداخت نمائید.
 • یک کارت باید جهت عبور مرور خریداری نمائید که 120 دلار هزینه خواهد داشت.
 • به ازای هر کیلومتر عبور مرور با تاکسی 2 دلار از شما دریافت خواهد شد.
 • رستوران ها هزینه ای بین 15 الی 70 دلار خواهند داشت که این تفاوت در وعده غذایی و نوع رستوران خواهد بود.
 • هر وعده غذایی در فست فود ها نیز هزینه ای بین 8الی 10 دلار خواهد داشت.
 • مراکز تفریحی و گردشگری نیز هزینه های مختلفی خواهند داشت که در صورت تمایل دانشجو به گشت و گذار در این مراکز باید ماهانه حدود 300 دلار به اینگونه تفریحات اختصاص دهد.
 • بیمه دانشجویی حائز اهمیت بوده و دانشجو باید بیمه ای را به دانشگاه معرفی نماید که هزینه بیمه های مختلف نیز با یک دیگر متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی می توان هزینه یک ساله بیمه ها را بین 700 الی 1000 دلار در نظر گرفت.

منبع:سفارت استرالیا

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *