مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

خلاصه مقاله : در این مقاله به بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا می پردازیم.زندگی دانشجویی در استرالیا هزینه هایی مختص خود خواهد داشت که نمی توان این هزینه ها را کم در نظر گرفت چرا که استرالیا یکی از کشور های گران جهان می باشد که طبیعتاً زندگی در این کشور نیز هزینه های زیادی به دنبال خواهد داشت. هزینه های دانشجویی صرفا جهت شهریه دانشگاه ها نخواهد بود و هزینه خورد و خوراک، اقامت، بیمه و بسیاری موارد دیگر حائز اهمیت خواهد بود.
هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

فهرست مقاله
هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا
هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

نمی توان هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا را مقداری ثابت در نظر گرفت. چرا که نوع دانشگاه از نظر دولتی و خصوصی و همچنین شهری که دانشگاه در آن واقع شده در میزان هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود در صورت بورسیه بودن دانشجو هزینه ها به حداقل خواهد رسید و دانشگاه شهریه ای دریافت نخواهد کرد در ادامه توضیحات کامل تری درباره انواع هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا ارائه کرده ایم:

هزینه های شهریه در استرالیا

شهریه مدارس استرالیا

مدارس نیز در استرالیا مبلغ قابل توجهی جهت پذیرش طلب می نمایند که این مبلغ را در حالت میانگین می توان 15 هزار دلار برای یک سال در نظر گرفت اما خدمات کاملی به شاگردان ارائه می دهند و از سطح علمی بالایی برخوردارند.

شهریه دوره های آموزشی استرالیا

این دوره به منظور آماده تر کردن دانشجو می باشد که شهریه ای بین4 الی 22 هزار دلار به ازای هر یک ترم (6 ماه) خواهد داشت و هرچه آموزشات پیشرفته تر گردد میزان شهریه نیز بالاتر خواهد رفت.

شهریه دوره های آموزش زبان

شهریه دوره های زبان نیز متفاوت خواهد بود و چنانچه بخواهیم آن را ماهانه در نظر بگیریم تقریبا هر ماه حدود 1200 دلار هزینه خواهد داشت.

شهریه دوره کارشناسی در استرالیا

از مهمترین مقطع های تحصیلی استرالیا می توان به دوره کارشناسی اشاره کرد که هزینه هر ترم تحصیل در دانشگاه های دولتی آن بین 10 الی 20 هزار دلار می باشد که دانشگاه های دولتی نیز شهریه ای بیش از 32 دلار خواهند داشت. شهریه دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت هستند و شهر ها نیز در میزان شهریه تاثیر گذاراند.

شهریه دوره کارشناسی ارشد در استرالیا

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا
هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

شهریه های دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی استرالیا بین 20 الی 30 هزار دلار به ازای هر ترم خواهد بود اما دانشگاه های خصوصی شهریه ای بیش از 40 هزار دلار در نظر گرفته اند.

شهریه دوره دکتری در استرالیا

دوره پزشکی از مهمترین مقطع های علمی می باشد به همین منظور دانشجویان بسیاری از جای جای جهان به دلیل بالا بودن رتبه دانشگاه های استرالیا در یکی از دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل می شوند که هزینه یک ترم تحصیل در دانشگاه های دولتی استرالیا در دوره دکتری بین15 الی 40 هزار دلار به ازای هر ترم خواهد بود و این تفاوت برای نوع دانشگاه و همچنین نوع رشته شخص می باشد. و دانشگاه های خصوصی نیز شهریه ای بیش از 40 هزار دلار در هر ترم دریافت خواهند کرد.

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

به دلیل بالا بودن هزینه ها در استرالیا فرد متقاضی تحصیل در استرالیا باید توانایی مالی خود را نشان دهد که پیش از ارائه ویزای تحصیلی تمامی مدارک و شواهد را جهت اثبات بضاعت مالی از متقاضی درخواست خواهند کرد اما امکان کار در کنار تحصیل نیز در استرالیا وجود خواهد داشت که کمک بسزایی در جبران هزینه های زندگی خواهد کرد.

انتخاب شهر اقامت نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود چرا که چنانچه در مرکز شهرهای معروف به زندگی بپردازید هزینه هایی ه مراتب بالاتر خواهید داشت و هر چه در مناطق حاشیه شهر زندگی نمائید صرفه جویی بسیاری در میزان هزینه ها خواهید داشت.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی نگاهی ویزای تحصیلی استرالیا بیندازید.

خوابگاه دانشجویی

در زندگی تحصیلی در استرالیا بهتر است به فکر اجاره خوابگاه دانشجویی باشید. چرا که میزان هزینه هایتان را به صورت چشم گیری کاهش خواهد داد به صورتی که هزینه اجاره خوابگاه هر ماهه 750 دلار بوده اما هزینه اجاره منزل در حواشی شهر به بیش از 1000 دلار می رسد و چنانچه قصد اجاره منزل در داخل شهر را داشته باشید این مبلغ تا 1800 دلار در ماه نیز خواهد رسید.

هزینه های برق گاز و دیگر انرژی ها نیز جای خود را خواهند داشت. در حالت طبیعی باید هر ماهه حدود 50الی 100 دلار هزینه برق و گاز خواهید داشت. حدود 150 تا 200 دلار برای اینترنت و تلفن، 50 دلار برای آب و 200 دلار نیز باید برای خورد و خوراک در نظر بگیرید.

البته راهکار هایی جهت کمتر کردن هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا وجود خواهد داشت. برای مثال می توانید یک منزل را به صورت رفاقتی و همراه با3-4 نفر دانشجوی دیگر کرایه نمائید که میزان هزینه ها به همه دانشجویان تقسیم شده و سبب صرفه جویی در میزان هزینه ها خواهد شد.

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

بسیاری از دانشجویانی که در کشور استرالیا به تحصیل می پردازند برای جبران هزینه های زندگی و تحصیلی خود به دنبال شاغل شدن در کارهای پاره وقت هستد.  با این کار هم می توانند کمک خرجی برای خود به دست بیاورند و هم می توانند به درس های خود برسند. کار ضمن تحصیل در استرالیا این فرصت را برای دانشجویان به وجود می آورد که تجربه های زیادی را در هنگام کار کردن به دست بیاورند. این تجربه ها بی شک در شغل آینده ی آنان تاثیر گذار خواهد بود.

داشنجویان تا قبل از اینکه کلاس های درسی شان شروع نشده است نمی توانند در هیچ شغلی مشغول شوند ولی بلافاصله بعد از شروع کلاس های درسی می توانند درخواست کار دانشجویی در خود دانشگاه ها و یا بیرون از دانشگاه داشته باشند. میزان این ساعت با توجه به نوع رشته ای که در حال تحصیل در آن هستید متفاوت خواهد بود. برای مثال برای رشته هایی مانند پزشکی که حجم درس های بسیار زیاد و سخت تر می باشد. تعداد ساعات کار نیز بایستی کم باشد تا دانشجویان بتوانند به راحتی به دروس خود برسند چرا که هدف اصلی تحصیل می باشد.

ضرورت داشتن کار پاره وقت

البته در صورت غیر حضوری بودن دروس می توانید تعداد ساعات بیشتری را به کار خود اختصاص بدهید. واحد های کارآموزی جزء کار دانشجویی به شمار نمی آید و نبایستی این دو مقوله را با هم یکی در نظر گرفت. با توجه به بالا بودن هزینه ی زندگی و تحصیل در این کشور، دانشجویان بایستی کار پاره وقتی را داشته باشند تا به راحتی در این کشور زندگی کنند هر چند که کشور استرالیا سعی بر آن دارند تا تسهیلات مناسبی را برای دانشجویان غیر بومی ارائه دهد تا بتوانند با خیال راحت و با آرامش به دروس خود برسند.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی کار ضمن تحصیل در استرالیا  مراجعه کنید.

سایر هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا
هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه های زندگی هیچ شخص را نمیتوان به خوبی دانست. چرا که هر شخص عادت به ویژه ای داشته و طبیعتا هزینه های متفاوتی نیز خواهد داشت. برای مثال برخی عبور مرور با اتوبوس و یا مترو را ترجیح می دهند. اما برخی به وسیله تاکسی در شهر سیر می کنند که سبب تمایز هزینه ها خواهد شد.

در ادامه به برخی از دیگر هزینه های احتمالی دانشجویان در استرالیا اشاره کرده ایم:

1

چنانچه قصد استفاده از باشگاه ورزشی داشته باشید هر ماهه باید 70 دلار به صاحب آن پرداخت نمائید.

2

یک کارت باید جهت عبور مرور خریداری نمائید که 120 دلار هزینه خواهد داشت.

3

به ازای هر کیلومتر عبور مرور با تاکسی 2 دلار از شما دریافت خواهد شد.

4

رستوران ها هزینه ای بین 15 الی 70 دلار خواهند داشت که این تفاوت در وعده غذایی و نوع رستوران خواهد بود.

5

هر وعده غذایی در فست فود ها نیز هزینه ای بین 8الی 10 دلار خواهد داشت.

6

مراکز تفریحی و گردشگری نیز هزینه های مختلفی خواهند داشت که در صورت تمایل دانشجو به گشت و گذار در این مراکز باید ماهانه حدود 300 دلار به اینگونه تفریحات اختصاص دهد.

7

بیمه دانشجویی حائز اهمیت بوده و دانشجو باید بیمه ای را به دانشگاه معرفی نماید که هزینه بیمه های مختلف نیز با یک دیگر متفاوت خواهد بود. اما در حالت کلی می توان هزینه یک ساله بیمه ها را بین 700 الی 1000 دلار در نظر گرفت.

ترجمه مدارک مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا
هزینه مهاجرت به استرالیا

از نوع ویزای درخواستی که بگذریم، متقاضیان مهاجرت به استرالیا نیازمند ترجمه مدارک خود به زبان انگلیسی هستند زیرا مراجع استرالیایی مربوط به این مورد، فقط مدارک را به زبان انگلیسی بررسی می‌کنند. برای کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، امکان ارائه ترجمه به دو شکل رسمی با تایید دادگستری و ناتی امکان‌پذیر است.

هزینه ترجمه رسمی

نوع مدرکی که فرد متقاضی برای ترجمه رسمی ارائه می‌دهد در هزینه آن تاثیر مستقیم دارد. اما به طور کلی هزینه ترجمه مدارک ساده مثل شناسنامه یا کارت ملی با حساب هزینه تاییدات دادگستری در حدود ۱۰۰هزار تومان است. این نوع از ترجمه برای متقاضیان مقرون به صرفه نیست و چون ناتی هزینه کمتری دریافت می‌کند. معمولا متقاضیان، از خدمات ترجمه وی استفاده می‌برند. برای مثال، هزینه ترجمه ناتی کارت ملی در حدود ۶۰هزار تومان بوده که از هزینه ترجمه رسمی با تایید دادگستری کمتر است.

هزینه ترجمه ناتی

هزینه ترجمه ناتی در حدود ۳۰ الی ۴۰درصد کمتر از هزینه ترجمه رسمی است. به همین دلیل بیشتر متقاضیان مهاجرت به استرالیا از ترجمه ناتی استفاده می‌کنند. هزینه ترجمه ناتی این مدارک در یک لیست قابل طبقه‌بندی و اولویت‌بندی است. بر طبق این فهرست هزینه ترجمه شناسنامه حدود ۶۵۰۰۰تومان، هزینه دانشنامه در حدود ۸۵۰۰۰تومان، هزینه فیش حقوقی در حدود ۱۰۰۰۰۰تومان و هزینه ترجمه سند ازدواج و گواهی اشتغال به کار نیز در حدود ۱۰۰۰۰۰تومان در نظر گرفته شده است.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی هزینه مهاجرت به استرالیا مراجعه کنید.

منبع:سفارت استرالیا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.اجاره ی خانه در استرالیا چه میزان است؟

  • از جمله هزینه های زندگی در این کشور  هزینه اجاره و خرید مسکن است. هزینه های اقامت در این کشور نسبتا بالا بوده و شما بایستی به طور میانگین ماهانه مبلغی در حدود 1000دلار را، برای اجاره یک آپارتمان تک خوابه کنار بگذارید.

🙋‍♀️2.چه روش هایی برای تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد؟

  • از آنجایی که تحصیل در استرالیا رایگان نیست میتوانید با دریافت بورسیه بخش از هزینه های زندگی داشنجویی را تامین کنید.

🙋‍♀️3.آیا بورسیه ی تحصیلی استرالیا فقط شامل شهریه ی دانشگاه میشود؟

  • بسته  به نوع بورسیه ای که دریافت می کنید متفاوت است. برخی از بورسیه ها شامل هزینه های زندگی داشنجو نیز میشود و برخی دیگر خیر.

🙋‍♀️4.چه مشاغلی برای کار پاره وقت دانشجوی مناسب است؟

  • از جمله مشاغل دانشجویی میتوان تدریس خصوصی, کار در رستوران ها, کار در آزانس های مسافرتی و کار در کارخانه ها و…  اشاره کرد.

🙋‍♀️5.مزیت داشتن کار دانشجویی چیست؟

  • تامین بخش از هزینه های زندگی, آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم استرالیا, تسلط بیشتر به زبان و کسب تجربه برای آینده ی کاری از جمله مزایای کار دانشجویی در این کشور است.

🙋‍♀️6.درآمد کار دانشجویی چه میزان است؟

  • دانشجویان برای کار پاره وقت به ازای هر ساعت چیزی کمتر از 19 دلار استرالیا دریافت میکنند که میتواند بخش از مخارج آنها را تامین کند.

🙋‍♀️7.هزینه ی تحصیل رشته ی پزشکی در استرالیا چه میزان است؟

  • متوسط هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا به صورت سالانه حدود ۷۰۰۰۰ دلار استرالیا است.

🙋‍♀️8.برای دریافت مجوز کار دانشجویی چه باید کرد؟

  • تا قبل از سال 2008 دانشجو باید برای مجوز کار دانشجویی به صورت جداگانه اقدام کنند. در صورتی که از سال 2008 به بعد همزمان با ویزای دانشجویی میتوانند برای مجوز کار نیز اقدام کنند.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!