رد کردن لینک ها

اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش، ایده مشترک بسیاری از خانواده‌های ایرانی است که به آینده تحصیلی فرزندان خود اهمیت می‌دهند. اعزام به اتریش و تحصیل در کسوت یک دانشجو در این کشور جذاب می‌تواند تصمیمی پرمنفعت برای شما باشد. بیشتر ما زمانی که پای صحبت از اعزام دانشجو برای تحصیل به خارج از کشور به میان می‌آید، احتمالاً اسامی کشورهای مطرحی مثل آمریکا، انگلستان، آلمان، استرالیا، فرانسه و نظایر این‌ها را همانند واگن‌های یک قطار در ذهنمان ردیف می‌کنیم و ممکن است با مرور این کشورها و چالش‌های حضور در آن‌ها و نیز قوانین و ضوابط خاصی که دارند، عطای ایده‌ی تحصیل در خارج از کشور را به لقایش هدیه دهیم!

اما واقعیت این است که فرصت‌های ناب تحصیلی خارج از کشور برای یک دانشجو، بسیار بیشتر و در دسترس تر از آن چیزی است که ممکن است در ابتدا تصور کنیم. مثلاً کشور اتریش، یکی از همین مقاصد تحصیلی جذاب است که می‌توانید به شکل جدی برای اعزام به آن و ورود به دانشگاه‌هایش برنامه‌ریزی کنید.

اتریش، نه‌فقط یک مقصد تحصیلی خوب برای یک دانشجو، بلکه یک کشور خوشایند و بهره‌مند از استاندارد بالای زندگی برای اقامت نیز هست.

شاید اگر بیشتر از  تحصیل در اتریش بدانید، شما نیز در مورد جذابیت تحصیل در این کشور با ما هم‌عقیده شوید! در اینجا به‌طور خلاصه، به تشریح اطلاعات مفید درباره  تحصیل در اتریش و شرایط اعزام دانشجو به اتریش و مزیت های تحصیل در اتریش  می‌پردازیم.

دلایل اعزام دانشجو به اتریش

تحصیل رایگان

درست خواندید؛  تحصیل در اتریش رایگان است! شاید اگر بگوییم هزینه و عوامل اقتصادی، تعیین‌کننده‌ترین عامل در انتخاب یک مقصد تحصیلی از سوی یک دانشجو هستند، پُر بیراه نگفته باشیم! به همین دلیل، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های معتبر کشوری مثل اتریش، فرصتی است که افراد زیادی در سراسر دنیا به دنبال استفاده از آن می‌باشند. از این منظر، رایگان بودن تحصیل در اتریش، بزرگ‌ترین مزیت آن و یک انگیزه قوی جهت اعزام دانشجو به این کشور برای تحصیل است.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کشورمجارستان

عدم نیاز به مدرک زبان

امکان اخذ پذیرش در بیش از نود درصد دانشگاه‌های اتریش، بدون نیاز به مدرک زبان یکی دیگر از مزیت‌های اعزام دانشجو و تحصیل در این کشور است.

البته که برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش و  اعزام دانشجو به اتریش حتماً باید در یکی از زبان‌های انگلیسی یا آلمانی به سطح قابل قبولی از مهارت رسیده باشید و اساساً زبان و درک زبانی، چه برای تحصیل و چه برای زندگی، واجب‌ترین ضرورت است اما مزیت کشور اتریش این است که می‌توانید در صورت پذیرش در یکی از دانشگاه‌های آن، پس از ورود به خاک این کشور، در دوره‌های زبان‌آموزی شرکت کرده و مدارک لازم برای تحصیل به زبان انگلیسی یا آلمانی را اخذ نمایید.

این در حالی است که ورود به دانشگاه‌های بسیاری از کشورهای دیگر مثل آلمان، از همان ابتدا، مستلزم کسب نمرات مناسب و اخذ مدارک موردنیاز است.

راستی بد نیست این را هم بدانیم که بیش از نود درصد مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. پس حتی اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی را ندارید، در یادگیری هر چه بهتر ضروریات آن بکوشید.

دانشگاه‌های معتبر

کشور اتریش دانشگاه‌های معتبری دارد که در سطح جهان شناخته‌شده بوده و از اعتبار علمی خاصی برخوردار هستند. به‌طوری‌که اعزام به اتریش و امکان تحصیل در برخی از این دانشگاه‌هایش، رؤیای بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیاست. دانشگاه وین، دانشگاه فنی وین، دانشگاه گراتس، دانشگاه اینسبورگ و … از جمله دانشگاه‌های بسیار معروف و باپرستیژ اتریش هستند.

در این میان دانشگاه سالزبورگ واقع در زادگاه نخبه موسیقیایی اتریش یعنی موتزارت را نیز نباید از یاد برد که به‌عنوان یکی از مراکز برجسته تحصیل در رشته‌هایی مثل حقوق، علوم اجتماعی و الهیات در جهان شناخته می‌شود. پس اگر در تصمیم خود برای اعزام به اتریش و تحصیل در این کشور مردد هستید، بدانید که تعداد دانشگاه‌های خوب و معتبر در این کشور زیاد است.

 

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل داروسازی در چین [2019]

کار و تحصیل در اتریش

امکان کار و تحصیل هم‌زمان، یکی از آیتم‌های جذاب و البته ضروری برای درس خواندن خصوصاً در خارج از کشور است. درست است که  تحصیل در اتریش تقریباً رایگان است اما مطمئناً با ما هم‌عقیده هستید که هزینه اقامت، چیزی متفاوت از هزینه تحصیل است! بنابراین پس از اعزام، برای تأمین حداقل هزینه‌های زندگی، باید برای خودتان کاری دست‌و پا کنید.

خوشبختانه در کشور اتریش می‌توانید از این مزیت استفاده کرده و هم‌زمان با تحصیل، به کار مشغول شوید. البته به‌عنوان یک دانشجوی ایرانی، برای اشتغال نیاز به اخذ مجوزهای لازم دارید که اتباع عضو کشورهای اتحادیه اروپا از آن بی‌نیاز هستند. ضمن اینکه ساعات کار در هر هفته هم سقف مشخصی دارد که مطلقاً نباید از آن تخطی کنید.

دلیل اِعمال ضوابط مذکور این است که در هر صورت، دلیل اصلی میزبانی کشور اتریش از شما، تحصیل است و نه کار کردن! یکی دیگر از دلایل وضع این محدودیت‌های زمانی برای ساعات کاری این است که هدف اصلی شما یعنی درس خواندن، کماکان در اولویت باقی بماند و به آن خدشه‌ای وارد نشود.

سقف ساعات کاری مجاز برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است.

به‌طوری‌که دانشجویان مقطع کارشناسی، 10 ساعت، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و دانشجویان مقطع دکترا 30 ساعت در هر هفته مجاز به کار کردن خواهند بود. سایت‌های مختلف کاریابی در اتریش از مهم‌ترین منابعی هستند که می‌توانند در یافتن یک کار پاره‌وقت دانشجویی که متناسب با شرایط شما باشد، خدمات ارزنده‌ای ارائه دهند.

هزینه و زندگی در اتریش

گذشته از رایگان بودن تحصیل، مجموع هزینه زندگی در کشور اتریش، رقم سرسام‌آوری نیست. کشور اتریش همان‌طور که گفته شد، در عین برخورداری از شاخص رفاه مناسب و سطح کیفی بالای زندگی، از نظر هزینه‌های اقامت در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، یک انتخاب بهینه و اقتصادی است.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در اتریش رایگان

به‌عنوان یک دانشجو، هزینه‌های ماهیانه‌تان در اتریش شاید از هزار یورو هم تجاوز نکند. گذشته از این‌ها، اعزام به اتریش برای تحصیل، فرصتی است که یک دانشجو باید آن را به دلایل دیگری نیز مغتنم بشمارد.

اتریش مهد هنر و موسیقی جهان با معماری خارق‌العاده و اماکن هنری و تاریخی زیادی است که هر یک از آن‌ها خود به‌تنهایی می‌توانند دلیل محکم و قانع‌کننده‌ای برای سفر به این کشور دیدنی و هنر خیز باشند.

در این مطلب تلاش شد که جنبه‌های مختلف اعزام دانشجو به اتریش و تحصیل در آن موردبررسی قرار گرفته و در مورد هر بُعد، اطلاعاتی هرچند مختصر ولی مفید تقدیم حضورتان گردد.

منبع:سفارت اتریش

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره