مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

خرید ملک در ترکیه

فهرست مقاله
مراحل خرید خانه در ترکیه
مراحل خرید خانه در ترکیه

سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه  زندگی در آن آروزی بسیاری از افراد است. ترکیه از آن جمله کشور هایی است که می تواند در رتبه ی اول لیستی انتخابی مهاجرت شما قرار بگیرد.

دلایل بسیاری سبب محبوبیت این کشور در زمینه مهاجرت و نیز سرمایه گذاری شده است که از این بین می توان به اقتصاد رو به رشد، امکانات مناسب، هزینه های پایین زندگی و نزدیکی به ایران اشاره داشت. سرمایه گذاری در کشور ترکیه راه های. دارد زیادی که خرید ملک یکی از آن ها است.

مراحل خرید خانه در ترکیه

خرید ملک در کشور ترکیه

سوال اول در مورد خرید ملک که ممکن است ذهنتان را درگیر کند این است که ایرانیان اجازه ی خرید ملک در این کشور را دارا هستند یا خیر. طبق قوانین موجود در کشور ترکیه، شهروندان موجود در ۱۲۹ کشور، از جمله : ایران، تاجیکستان، افغانستان، امارات متحده عربی، قطر، عربستان و … امکان خرید و فروش زمین با کاربری مسکونی، تجاری و هم چنین زمین را در این کشور خواهند داشت. سقف این خرید تا ۳۰ هکتار است. از طرفی کشورهای ارمنستان، یمن، کوبا، نیجریه، سوریه و کره شمالی امکان خرید و فروش در این کشور را ندارند.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در سمینارهای تحصیل در ترکیه نیز شرکت نمایید.

 

هزینه خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

بازار خرید ملک در کشور ترکیه این روزها نه تنها در بین ایرانیان بلکه بین سرمایه‌‌گذاران خارجی از دیگر کشورها نیز بسیار داغ است. خرید ملک در این کشور نه تنها به قصد سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد بلکه هدف افرادی است که به قصد مهاجرت و یا زندگی چند ساله به این کشور ورود می‌کنند.

اما نکته‌ی مهم این است که تنها هزینه خرید ملک در ترکیه که با آن سر و کار دارید هزینه ملک نیست! بلکه در این بین هزینه‌های جانبی بسیاری وجود دارد .که باید از آن‌ها آگاهی یافته و بودجه‌ی خود را بر طبق آن فراهم آورید. برای آنکه از ریز هزینه ها در ترکیه در خرید خانه باخبر شوید توصیه می کنیم مقاله ای بانام هزینه خرید ملک در ترکیه را مطالعه بفرمایید.

 

 

سند ملک و تاپو در ترکیه

تاپو یک سند قانونی ایجاد حق مالکیت مطلق به اموال به دست آمده در ترکیه است. یا به عبارت دیگر تاپو سندی است رسمی است که نشان دهنده مالکیت حقوقی شما بر ملک است.

این سند توسط اداره کل تاپو و کادستر و عرضه و بایگانی شده است. انتقال و ثبت و بایگانی تاپو توسط این اداره انجام میشود. به طور کلی معمولا ثبت نام و اخذ سند تاپو برای یک شهروند خارجی حدود ۱تا ۳ روز طول خواهد کشید.

تاپو در دو رنگ قرمز و آبی موجود است. تاپو آبی رنگ، مختص زمین خالی است. رنگ قرمز نیز مختص زمین با مالکیت مسکونی، آپارتمان، ویلا و ملک تجاری است.

مراحل خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

اولین مرجله خرید ملک در ترکیه  : بازدید از ملک

این مرحله بسیار مهم است زیرا بدون بازدید مستقیم از ملک نمی توان تصمیم گیری درستی انجام داد. در این مرحله نه تنها به خود ملک بلکه به محله و بستر آن نیز باید توجه ویژه ای داشت. . بررسی پلان ، سندپایان کار و … را نیز شامل می شود.

توافقنامه فروش و پرداخت ودیعه

پس از انتخاب ملک بر اساس خواسته های خود، باید نسبت به امضا قراداد با فروشنده با همراه داشتن گذرنامه اقدام نمایید. در این مرحله باید مبلغی را که معمولا ۵ هزار یورو است پرداخت کنید. این توافق نامه در ۳ زبان تنظیم خواهد شد که شامل زبان ترکی، زبان انگلیسی و زبان شخص خریدار می شود. هم چنین از این قرارداد در دو نسخه برای هر دو طرف تهیه خواهد گشت. موارد آورده شده در این قرار داد شامل تمام شرایط و ضوابط مربوط به فروش بوده و اجرای آن ضروری است.

پرداخت هزینه

پرداخت هزینه ملک معمولا به دو صورت رخ می دهد: در روش اول این پرداخت به صورت دو مرحله است. بدین صورت که هنگام امضای قرارداد فروش، ودیعه که معمولا ۵٫۰۰۰ یورو است، پرداخت می شود.

و مابقی هزینه هنگام دریافت سند تصویه حساب خواهد شد. در روش دوم ابتدا در هنگام امضای قرارداد فروش، ودیعه ای به صورت ۱۰ درصد از مبلغ ملک پرداخت می شود. بخش دیگری از هزینه نیز در مدت ۳ تا ۴ ماه پس از مرحله ی قبلی پرداخت می شود. تصویه حساب نهایی نیز در زمان امضای سند صورت می گیرد.

دریافت شماره مالیاتی

یکی دیگر از موارد مهم مراحل خرید ملک در ترکیه دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیاتی ترکیه است. و با ارائه پاسپورت به اداره مربوطه به راحتی انجام می پذیرد. شما حتی بعنوان یک توریست قادر خواهید بود که شماره مالیاتی را از این اداره در ترکیه دریافت نمایید. این شماره برای افتتاح حساب بانکی و در خواست ثبت سند بنام خریدار ملک در ترکیه ضروری است. در این مرحله اداره مالیات ترکیه هیچ مبلغی را از متقاضی بعنوان هزینه یا کارمزد دریافت نمی کند.

افتتاح حساب بانکی

شاید نیازی به توضیح نباشد که افتتاح حساب بانکی بسیار ضروریست، زیرا برای زندگی در ترکیه یا هر نقطه ای از جهان شما نیازمند یک حساب بانکی و کارت متصل به آن هستید. برای افتتاح حساب شما نیازمند شماره مالیاتی هستید که نحوه دریافت آن در بالا توضیح داده شد.

دریافت سند ملک پس از آمده شدن سند

شخص خریدار شخصا باید برای تحویل گرفتن آن مراجعه نماید. البته اگر به کسی وکالت داده باشید، آن فرد مجاز به دریافت سند از طرف شما خواهد بود. ، باید تصویه حساب در زمان دریافت سند صورت پذیرد.

درخواست وکالتنامه

اگر در زمان انتقال سند ملکی، شما در ترکیه حضور ندارید می توانید وکالتنامه ای تنظیم نمایید که شخص دیگری سند ملک را در غیاب شما بنام شما انتقال دهد. به این منظور در دفاتر ثبت اسناد در ترکیه که به آنها اصطلاحا “ نوتر ” گفته می شود مراجعه می کنیم و با حضور در آن محل این وکالتنامه به راحتی تنظیم می گردد. در نوتر شما نیازمند یک مترجم هستید زیرا جزء قوانین مربوط به خارجیان در ترکیه می باشد و این مترجم بایست مورد تایید نوتر می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت صدور سند املاک در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای صدور سند ملک در کشور ترکیه به شرح زیر است:

 • شماره مالیاتی خریدار
 • چهار قطعه عکس
 • گذرنامه خریدار با اعتبار حداقل شش ماه
 • مدارک لازم برای خرید خانه در ترکیه در زمان ارائه درخواست به اداره ثبت اسناد و املاک از طرف خریدار :
 • ارائه مدارک مترجم رسمی که از این مورد از طرف مترجم داده خواهد شد.
 • تحویل اصل و ترجمه تائید شده وکالت نامه (در صورت خرید وکالتی)
 • ۲ارائه قطعه عکس پاسپورتی
 • شماره مالیاتی ترکیه که از اداره مالیات ترکیه گرفته خواهد شد.
 • اصل و ترجمه تائید شده پاسپورت خریدار و یا خریداران
 • محدودیت های خرید ملک در ترکیه
 • ممنوعیت خرید ملک در مناطق نظامی و ممنوعه.
 • امکان خرید تا حداکثر ۳۰ هکتار غیرمنقول.
 • امکان خرید تا ٪۱۰ مساحت شهرستان در حوزه مالکیت خصوصی.
 • تغییر کاربری از قبل تعیین شده برای ملک، اگر توسط مراجع قانونی ثبت شود، می تواند از سوی نهادهای رسمی منحل شود.
 • اگر تا ۲ سال در زمینه نوع سازه ای که ساخته خواهد شد به وزارت محیط زیست و شهرسازی اطلاعی داده نشود، می تواند از سوی نهادهای رسمی منحل گردد.
 • شرکت های حقوقی که در کشور مرجع مطابق با قانون آن کشور تاسیس شده باشد، شامل محدودیت های بالا نمی شوند.

 

اگر مایل هستید که درباره تمام راهکارهای اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک مطلع شوید می توانید به مقاله ما مراجعه کنید ما در مقاله فوق تمام شهرها و راهکارها و نکاتی را بیان کرده ایم که برای هر شخصی که مایل به اقامت ترکیه می باشد ضروری و مهم می باشد.

 

اجاره خانه در ترکیه و اقامت گرفتن

 

اگر مایل به اقامت ترکیه با اجاره خانه هستید،باید بدانید که قوانین اجاره سخت است.یا باید شخصی شما را گارانتی کند و یا اینکه باید دپوزیت بپردازید به خصوص اگر آپارتمانی که اجاره میکنید مبله باشد.

بعد از توافق برای اجاره آپارتمان با صاحب آن، میبایست نسبت به عقد قرارداد اقدام کنید و قرارداد را باید در محضر رسمی کنید و قراردادهایی که رسمی نباشند برای اخذ اقامت مورد تایید قرار نمی گیرند.

این اقامت. اقامت با اجاره ملک نام دارد که این روش بیشتر مخصوص افراد گردشگری است که می خواهند در مدت زمان کم از حق شهروندی این کشور بهره ببرند.

این اقامت،اقامت توریستی نیز تلقی می شود مدت این اقامت بیش از ۹۰ روز است و شما می توانید تقریبا به مدت یکسال از حق شهروندی ترکیه استفاده کنید.

این اقامت، اقامت یکساله نیز نام دارد و اقامت در تمامی شهر های ترکیه صورت می گیرد ولی دریافت این اقامت در همه ی شهر ها متفاوت است و هر کدام قانون مخصوص به خود را دارد.

پس برای دانستن شرایط اجاره ملک حتما به مقاله ای با نام شرایط اقامت ترکیه با اجاره خانه مراجعه کنید.

 

خرید خانه در کشور ترکیه و گرفتن اقامت

 

طبق قانون جدیدی که تصویب شده یک تبعه ی خارجی میتواند با خرید خانه در کشور ترکیه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار حق شهروندی از کشور ترکیه دریافت کند.. خرید خانه در کشور ترکیه یک سرمایه گذاری امن و مطمئن میباشد. باید به این نکته توجه کنید که با توجه به رشد و توسعه ی اقتصادی ترکیه خرید ملک در ترکیه علاوه بر اخذ شهروندی ، باعث میشود سرمایه ی شما در مدت زمان کمی ، افزایش چشم گیری داشته باشد.
ترکیه یک کشور پرجمعیت و جوان میباشد ، از طرف دیگر سالیانه بیش از ۴۰ میلیون گردشگرد از سراسر جهان از این کشور بازدید میکنند ، پس ترکیه پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری دارد.
کشور ایران بدلیل تحریمهای مختلف در زمینه ی تجارت بین المللی همیشه دچار محدودیت هایی بوده که شما با اخذ شهروندی در ترکیه براحتی میتوانید این موانع و محدودیت ها را پشت سر گذاشته و تجارت و کسب و کار خود را نیز گسترش دهید.برای دانستن شرایط خرید خانه حتما به مقاله ای با نام خرید خانه در کشور ترکیه و گرفتن اقامت مراجعه کنید.

خرید ویلا در ترکیه

خرید ویلا در ترکیه یک روند نسبتاً ساده است اما به دلیل بررسی های نظامی مدتی طول می کشد. اکثر مردم از اینکه چقدر روش خرید در ترکیه ساده است ، تعجب می کنند. پس از توافق همه چیز ، معامله املاک بین دو کشور ترکیه می تواند بعد از ظهر به پایان برسد. به دلیل نیاز به مجوز رسمی از مقامات نظامی ، خریدار خارجی کمی بیشتر طول می کشد.برای اطلاعات بیشتر در زمینه ویلاهای ترکیه به مقاله ای با نام خرید ویلا در ترکیه مراجعه کنید. 

 

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

برای اینکه سرمایه گذاری شما منجر به تابعیت ترکیه شود، باید در یکی از زمینه های سرمایه گذاری اعلام شده توسط دولت ترکیه سرمایه گذاری کنید. و همچنین ملزم به سرمایه گذاری حداقل مبلغ اعلام شده در هر زمینه هستید.
معمولا پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه برای سرمایه گذار بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه پاسپورت ترکیه می توانید به مقاله ای بانام اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک مراجعه کنید و از تمام نکات و راهکارهای ای نوع پاسپورت و روشهای دریافت آن مطلع شوید.

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات