اقامت, مجارستان

شرایط اقامت در کشور مجارستان – هزینه اقامت در مجارستان چقدر است؟

اقامت در کشور مجارستان

یکی از راحت ترین روش هایی که شما می توانید عضو کشورهای اتحادیه اروپا شوید، اقامت مجارستان است، در واقع با این روش شما می توانید به راحتی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کنید و اقامت دائمی این کشور را به دست بیاورید.

اقامت مجارستان

چگونه می توان اقامت دائم کشور مجارستان را به دست آورد؟ آیا از طریق سرمایه گذاری می توان این کار را انجام داد؟ این ها سوالاتی است که در ذهن مخاطبین شکل می گیرد و باید پاسخ درست آن را در این سایت جست و جو کنند. کشور مجارستان به افراد سرمایه دار بسیار بهاء می دهد و اقامت دائم را به آن ها می دهد در واقع یکی از راحت ترین روش های موجود برای کسب اقامت دائم در کشور مجارستان سرمایه گذاری است.

مزیت اقامت مجارستان

اما اقامت در مجارستان مزیت های بسیاری را برای شخص به همراه دارد، اول از همه کشور مجارستان عضو کشورهای اتحادیه اروپا است و در صورت اقامت ویزای شینگن به شخص داده می شود و فرد می تواند به کشورهای اتحادیه اروپا بدون هیچ دغدغه ای مسافرت کند. اما دومین مزیت در خصوص اخذ اقامت مجارستان به توریست پذیر بودن این کشور برمی گردد، در واقع کشور مجارستان از جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری برخوردار است و شخص می تواند در آن جا هم به کار مشغول شود و هم این که از این جاذبه های گردشگری نهایت استفاده و بهره را ببرد.

به هر حال این کشور یکی از کشورهای معتبر اروپا نیست اما به هر حال شرایط مناسبی را برای تحصیل فرزندان و هم چنین شغل افراد در نظر می گیرد که شخص می تواند با مهاجرت به این کشور از تمامی این مزایا بهره مند شود.

شرایط اقامت مجارستان

اما برای اخذ اقامت مجارستان همان طور که در متن بالا بدان اشاره کردیم داشتن سرمایه از مهم ترین عوامل است یعنی شخص بایستی برای اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق سرمایه گذاری اقدام کند. اولین کاری که شخص باید انجام دهد این است که مبلغ 6000 یورو را در بانک ارتون کپیتال سرمایه گذاری کند تا این بانک حق الوکاله سرمایه گذاری را به شخص تحویل دهد.

بعد از تایید مرحله اول شخص دوباره باید مبلغ 300000 یورو را به دولت مجارستان پرداخت کند تا ویزای موقت برای شخص صادر شود.

بعد از انجام این مراحل و سرمایه گذاری در مجارستان، بایستی مدارک شناسایی فرد تحویل سفارت مجارستان در ایران داده شود تا ویزای وی صادر شود و بتواند از آن استفاده کند. از زمان صدور ویزا، شخص به مدت 6 ماه فرصت دارد که به خاک کشور مجارستان برود و در آن جا اقامت پیدا کند. در سفارت مجارستان در کشور ایران تنها با تحویل مدارک شناسایی اقامت موقت فرد صادر نمی شود بلکه انجام آزمایش  های پزشکی متعدد بر روی فرد انجام می گیرد تا تشخیص داده شود که از  نظر روحی و روانی در سلامت کامل به سر می برد.

اما یکی دیگر از مزیت های اصلی سرمایه گذاری در کشور مجارستان این است که تمام سرمایه شخص صرف اقامت مجارستان نمی شود بلکه بعد از گذشت 5 سال شخص می تواند تقاضای عودت بخش قابل توجهی از سرمایه خود را بدهد و دولت این کشور سرمایه را به شخص باز می گرداند. این سرمایه معمولا همان 300000 هزار یورویی است که به دولت مجارستان داده شده بود.

روش های دیگر اقامت

اما افرادی که این مقدار سرمایه را برای اخذ اقامت ندارند می توانند از طریق روش های دیگری که ارزان تر است اقدام کنند. البته برای این روش ها باید وقت و انرژی زیادی گذاشته شود.

در حال حاضر راحت ترین روش برای اقامت مجارستان، ثبت شرکت در مجارستان است. در واقع با ثبت شرکت در مجارستان می توان به سادگی اقامت موقت مجارستان را گرفت و بعد از گذشت 5 سال این اقامت موقت را تبدیل به دائم کرد.

این یکی از ساده ترین و البته ارزان ترین روش های اخذ اقامت است که بسیاری از ایرانی ها در حال حاضر می خواهند از این طریق اقدام کنند. برای کارهای ثبت شرکت و هم چنین اخذ اقامت در این کشور معمولا حدود 6 ماه طول می کشد تا این کارها انجام بگیرد و شخص بتواند ویزای این کشور را دریافت کند.

در کشور مجارستان هزینه های زندگی در این کشور به مراتب پایین تر از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست و در این منظر از جایگاه خوبی برای مهاجرین برخوردار است، با ثبت شرکت در مجارستان و اخذ اقامت موقت در این کشور می توانید به مدت 5 سال از این اقامت استفاده کنید و در صورت صلاحدید دولت این کشور این اقامت تبدیل به دائم می شود.

نکته ای که از اهمیت زیادی برخوردار است در مدت زمان 6 ماه اولی که فرد وارد خاک کشور مجارستان می شود شخص نمیتواند به کشور های عضو اتحادیه اروپا مسافرت کند و بعد از گذشت این مدت زمان، ویزای شینگن به شخص داده می شود تا بتواند از مزایای آن برای سفر به کشورهای اروپایی استفاده کند.

با ثبت شرکت در مجارستان شما می توانید بعد از گذشت 6 ماه این اقامت را دریافت کنید به شرطی که در این مدت زمان شرکت شما فعال باشد و دولت این کشور آن را تشخیص می دهد به همین دلیل در این راستا حتما از نظر مشاورین و کارشناسان خبره در این زمینه استفاده کنید تا راحت ترین و ارزان ترین روش اقامت مجارستان را به درستی پشت سر بگذارید

کشور مجارستان از نظر اقتصادی بسیار قدرتمند است و یکی از قدرت های کشورهای اروپای شرقی در این زمینه است، همین ویژگی باعث شده که افراد زیادی خواهان اقامت در این کشور باشند و به همین دلیل ما بر آن شدیم تا بهترین و راحت ترین روش های اقامت مجارستان را خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

در این مقاله ما به دو روش قدیمی و بسیار پر کاربرد مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان پرداختیم، شما عزیزان می توانید با توجه به شرایط مالی و اقتصادی خود هر کدام از این راه ها را انتخاب کنید.

به نظر می رسد سرمایه گذاری در کشور مجارستان راحت ترین روش برای اخذ اقامت در این کشور است و حدود زمانی که برای این کار مشخص شده بسیار کم تر از ثبت شرکت در این کشور است.

ولی به هر حال برای افرادی که از نظر مالی در این زمینه مشکل دارند می توانند از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

منبع:سفارت مجارستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *