مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

دریافت اقامت آلمان

خلاصه مقاله : راه ها و روش های بسیار مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت آلمان وجود دارد که افراد و متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن شرایط زندگی و استعدادهای خود یکی از این راه ها را انتخاب کنند.د این مقاله به بررسی این راهها و شرایط و ضوابط هر کدام میپردازیم.
دریافت اقامت آلمان

دریافت اقامت آلمان

فهرست مقاله
دریافت اقامت آلمان
دریافت اقامت آلمان

راه ها و روش های بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید با انتخاب یکی از این راه ها، اقدام به مهاجرت کنید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد برخی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت آلمان توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

راه های اخذ اقامت آلمان

راه ها و روش های بسیار مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت آلمان وجود دارد که افراد و متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن شرایط زندگی و استعدادهای خود یکی از این راه ها را انتخاب کنند. برخی از راه های اخذ اقامت آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

در روش اقامت آلمان از طریق ازدواج بایستی فرد متقاضی با یک آلمانی که به صورت رسمی شهروند این کشور بوده و اقامت دائم آن را دارد، ازدواج نماید؛ که البته توجه داشته باشید در اوایل زندگی فقط می توانید اقامت موقت را به دست بیاورید و بعد از گذشت زمان و همراه با بچه دار شدن می توانید درخواست اقامت دائم را داده و به صورت رسمی تابعیت این کشور را داشته باشید. این راه یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به کشور آلمان می باشد.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

دریافت اقامت آلمان

بسیاری از دانشجویان به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان هستند که کشور آلمان نیز یکی از این بهترین گزینه ها بوده چرا که با داشتن کالج ها و دانشگاه های مدرن خود توانسته است نظر و توجه بسیاری از دانشجویان را به سوی خود جذب کند. برای مهاجرت تحصیلی به آلمان بایستی بتواند پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست بیاورید.

اخذ اقامت آلمان ازطریق سرمایه گذاری

بسیاری از سرمایه گذاران برای به دست آوردن سود بیشتر به دنبال سرمایه گذاری در یکی پیشرفته ترین کشورهای جهان هستند که کشور آلمان یکی از این گزینه های ایده آل می باشد. برای مهاجرت خود از این طریق بایستی سرمایه ی بسیار خوبی داشته باشید تا کشور آلمان با درخواست شما موافقت نماید.

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

فرصت های شغلی بسیار زیادی در کشور آلمان وجود دارد که این موضوع افراد بسیاری را در کشورهای در حال توسعه وسوسه می کند. افراد بسیاری برای داشتن کار مناسب به دنبال مهاجرت های کاری به کشور آلمان هستند. در حال حاضر این راه و روش یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به کشور آلمان می باشد.

شما می توانید با در نظر گرفتن توانایی ها و شرایط  و با  گرفتن وقت مشاوره از همکاران ما، بهترین گزینه و راه را انتخاب کرده و یکی از آن ها را برگزیده و گام اول را در مهاجرت خود به این کشور را بردارید.

تحصیل در آلمان

 

مهاجرت به آلمان

 

 

مدارک عمومی برای اخذ اقامت آلمان

هر یک از راه ها و روش های اخذ اقامت آلمان دارای شرایط و مارک خاص خود می باشد که بایستی بدون داشتن کم و کاستی تمام این مدارک را تهیه و مهیا کنید. از مدارک عمومی برای به دست آوردن تابعیت این کشور می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

مدارک مورد نیاز

1

گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء سابقه

2

گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری

3

داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی با توجه به نوع سفرتان

4

ارائه مدارک شناسایی

5

اصل پاسپورت

6

پر کردن فرم درخواست اقامت و مهاجرت به کشور آلمان

7

دعوتنامه

8

ارائه رزومه کاری و تحصیلی

9

ارائه گردش حساب بانکی

 

همچنین برای اطلاع دقیق تر از مدارک و شرایط مورد نیاز می توانید به وب سایت سازمان مهاجرت ما مراجعه کرده و از جداول مربوطه این اطلاعات را به دست بیاورید. از مهم ترین مدارکی که بایستی آن را به موقع تهیه و در دست داشته باشید می توان به ویزای کشور اتریش اشاره کرد. سعی بر آن داشته باشید تا در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت و صدور ویزای اتریش داشته باشید تا از سفر و مهاجرت خود جا نمانید.

شرایط اقامت آلمان و اخذ تابعیت

اگر شما جز کسانی هستید که بصورت مستمر در آلمان سکونت دارید می توانید تحت شرایطی که در زیر بیان می شود اقامت دائم آلمان را کسب کنید .
شما در ابتدا برای اقامت دائم آلمان درخواست خود را ارسال می کنید . در صورتی می توانید درخواست اقامت دائم را خودتان ارسال کنید که شما حداقل 16 سال تمام داشته باشید . برای کودکان و نوجوانان زیر 16 سال ، والدین باید درخواست اقامت دائم آلمان را ارسال کنند.

فرم های درخواست در اختیار مقامات مربوطه قرار می گیرند. کسانی که می توانند در خواست شما را پذیرش کنند :

 

 •  اداره مهاجرت شهر یا شهرداری شما .
 •  خدمات مهاجرت جوانان ( JMD ) .
 •  مشاوره مهاجرت برای مهاجرین بزرگسال ( MBE ) .
 •  شهرستان یا اداره منطقه.

شما می توانید قبل از ارسال درخواست از طریق برنامه ، از طریق سازمان های موجود در شهر خود با مشاوران گفتگو کرده سپس اقدام به ارسال درخواست خود کنید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  دریافت اقامت دائم آلمان + شرایط و قوانین  نگاهی بیندازید.  

مزیت های اخذ اقامت آلمان

دریافت اقامت آلمان
دریافت اقامت آلمان

از مزیت های اخذ اقامت آلمان می توانیم به موارد زیر اشاره کرد:

 • زندگی کردن در یکی از بهترین کشورهای جهان
 • فرصت آشنایی با فرهنگ مردم کشور آلمان
 • سفر و بازدید از کشورهایی که در حوزه شینگن قرار گرفته اند
 • به دست آوردن تجارب بسیار زیادی
 • به دست آوردن زندگی با سطح بالایی از استانداردها

شما می توانید با انتخاب مهاجرت به این کشور یکی از بهترین تصمیم های زندگی خود را گرفته باشید و آینده ی بسیار موفقی را برای خود رقم بزنید. توجه داشته باشید که این فرصت استثنایی آرزو بسیاری از جوانان و افراد مختلف جامعه می باشد.

منبع: سفارت آلمان

سوال های متداول

🙋‍♀️1.هزینه ی دریافت اقامت دائم چه میزان است؟

 • طبق روال طبیعی اداره مهاجرت آلمان هزینه 255 یورو برای هر نفر اخذ می شود . برای کودکان زیر سن قانونی، که همراه با والدین آنها درخواست می شود ، باید 51 یورو پرداخت کنید . جوانان که بدون والدینشان حق درخواست دارند نیز باید 255 یورو پرداخت کنند.

🙋‍♀️2.اقامت دائم برای کودکان به چه صورت است؟

 • در صورتی که شما بیش از 8 سال در آلمان اقامت داشته باشید و یا مجوز اقامت دائم را کسب کرده باشید در صورت داشتن فرزند  برای او نیز می توانید درخواست اقامت  آلمان داشته باشید . پس از رشد کودکان و رسیدن به سن 21 سالگی ، می تواند بین تابعیت آلمانی و غیر آن تابعیت خود را انتخاب کند

🙋‍♀️3.آیا پس از تحصیل میتوان اقامت کاری دریافت کرد؟

 • پس از تحصیل تا 18 ماه فرصت دارید تا با پیدا کردن یک کار اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنید.

🙋‍♀️4.بهترین راه پیشنهادی برای مهاجرت به آلمان چیست؟

 • پیدا کردن یک راه مناسب برای مهاجرت به شرایط فرد بستگی دارد. اما اقامت از راه تحصیل و کار و سرمایه گذاری بهترین نوع اقامت است.

🙋‍♀️5.آیا وجود وکیل برای اقدام برای اقامت آلمان و مهاجرت ضروری است؟

 • درصورتی که با تمام قوانین و شرایط مهاجرت آشنایی دارید و این پروسه را به تنهایی میتوانید طی کنید نیازی به وکیل نداری.

🙋‍♀️6.پس از چه مدت به اقامت دائم آلمان خواهم رسید؟

 • به طور معمول بعد از 3 تا 5 سال پرداخت مالیات و کار میتوان برای اقامت دائم این کشور اقدام کرد.

🙋‍♀️7.مهاجرت کاری  به آلمان محدودیت سنی دارد؟

 • بهتر است افراد زیر 40 سال برای مهاجرت کاری اقدام کنند زیرا شانس بیشتری دارند.

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات