شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اقامت  آلمان از طریق تحصیل

اقامت آلمان از طریق تحصیل

برای دریافت اقامت  آلمان از طریق تحصیل قوانینی وجود دارد که با توجه به شرایط هر کدام از انواع درخواست بررسی و توضیح داده خواهد شد .با توجه به مهاجرت شما  برای دریافت اقامت  آلمان از طریق تحصیل به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باید حتما ویزا داشته باشید .همچنین برای مهاجرت تحصیلی به آلمان اخذ ویزای این کشور اجباری می باشد .

شما درخواست ویزا را از طریق سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود انجام می دهید و آنجا مدارک لازم را برای شما شرح داده و بر طبق مستندات لازم و همچنین شرایط شما برای اخذ ویزا مراحل را طی و اجازه ورود به آلمان را پیدا می کنید .

روشهای اقامت  آلمان از طریق تحصیل برای دانش آموزان

یکی از روشهای اقامت  آلمان از طریق تحصیل که اساسا برای دانش آموزان در قانون فدرال آلمان می باشد دارای دو شیوه برای اقامت تحصیلی در آلمان است .

اولین حالت به نوعی اقامت موقت در صورت تبادل دانش آموز ما بین دولت آلمان یا موسسات آموزشی این کشور با کشور شما و یا به نوعی بورس دانش آموزی می باشد. آموزش در این دوره به شرطی تداوم دارد که هزینه های اقامت و تحصیل شما در دوره های مورد نظر پرداخت شود .

روش دوم ،شرکت در یک دوره فشرده برای آموزش زبان در آلمان می باشد . پیش نیاز این روش تحصیل در تمام ایام هفته و حداقل 18 ساعت در هفته می باشد .در ضمن هزینه های اقامت و تحصیل شما باید در طول این دوره بصورت ممتد پرداخت شود .

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی استرالیا

اقامت  آلمان از طریق تحصیل حین کار و ارتقای علمی

در صورتی که شما قصد اقامت  آلمان از طریق تحصیل در دوره های آموزشی و یا آموزش ارتقای علمی بیشتر را دارید می توانید درخواست اقامت کنید .شرایط شما باید توسط آژانس استخدامی فدرال تایید شده باشد .باید بدانید این تاییدیه رایگان می باشد .اگر درخواست دوره های شما برنامه ریزی شده و یا آموزش مورد نیاز باشد و یا بدون تایید ورود می کنید ،شما حتما در درخواست که به سفارت ارائه می دهید کلیه موارد فوق را علامت بزنید .

برای آموزش دوره حرفه ای شما باید در هفته حداقل 10 ساعت تحت آموزش باشید .همچنین مجوز اقامت معمولا برای آموزش های حرفه ای به مدت دو سال اعطا می شود . اگر دوره شما بیش از دو سال بطول بکشد می توانید اقامت را  تا پایان دوره آموزش خود تمدید کنید .

اقامت  آلمان از طریق تحصیل برای دانشجویان

اگر شما علاقمند به اقامت  آلمان از طریق تحصیل در دانشگاهها و یا کالج های آلمان هستید ،و هنوز دانشگاهی را انتخاب نکرده اید می توانید به عنوان یک متقاضی دانشجویی برای آلمان اقدام کنید .شما می توانید حداکثر به مدت 9 سال برای اقامت دانشجویی در آلمان مجوز دریافت کنید .قبل از همه شما باید شرایط پرداخت هزینه ها برای مدت تحصیل خود را با ارائه مدارک برای دولت آلمان به اثبات برسانید . سپس شما مدارک مورد نیاز برای اقامت دانشجویی را ارائه می کنید . با توجه به اینکه مدرک تحصیلی فعلی شما صلاحیت ورود به دانشگاه را تایید نمی کند باید در یک بررسی تحصیلی از سطح آموزشی قرار بگیرید که می تواند تاییدی برای ورود شما به دوره های دانشجویی باشد . همچنین شما دوره های آموزشی زبان را برای شروع به تحصیل باید بگذرانید .

پیشنهاد مطالعه »
ویزای کاری آلمان (ویزای جستجوی کار)

اقامت  آلمان از طریق تحصیل برای محققان

اگر شما قصد دارید تحت یکی از راه های اقامت  آلمان از طریق تحصیل بعنوان محقق اقدام کنید موارد کاربردی برای درخواست اقامت را برای شما شرح می دهیم.می توانید برای دوره های تحقیقاتی از دولت آلمان یا موسسات تحقیقاتی شناخته شده برای اقامت آلمان اقدام کنید .

شرایط اجازه اقامت به منظور تحقیق

شما باید در ابتدا یک قرارداد برای میزبانی از خودتان به اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی ارائه دهید که از طرف آنها به رسمیت شناخته شود .موسسه تحقیقاتی باید اعتبار موافقت نامه شما را تایید کند و در آن باید توانایی ویژه برای وجود قابلیت شما در پروژه تحقیقاتی به اثبات برسد. موسسه تحقیقاتی باید تعهد کند هزینه های این دوره را برعهده بگیرد .پس از اتمام دوره میزبانی احتمال اقامت غیر مجاز وجود ندارد در غیر اینصورت شما بعد از شش ماه اخراج خواهید شد . البته برای پروژه های که عمدتا از بودجه عمومی تامین می شود ، نیازی به موارد فوق نیست .

اجازه اقامت برای محققان برای حداقل یک سال اعطا می شود ، مگر اینکه پروژه تحقیقاتی طولانی تر باشد .

آیا شما می توانید در دوره تحقیقاتی فعالیت دیگری انجام دهید ؟

شما می توانید در دوره تحقیقاتی خود ، تدریس نیز انجام دهید . البته اگر به شما اقامت تحت قانون AufenthG 20 اعطا شود علاوه بر تحقیق می توانید اشتغال نیز داشته باشید .همچنین طبق این قانون شما در سایر کشورها عضو اتحادیه اروپا نیز ،حداکثر تا 3 ماه دوره های تحقیقاتی بدون نیاز به درخواست برای اقامت در آن کشورها می توانید داشته باشید .فهرست موسسات تحقیقاتی شناخت شده در آلمان که دارای مجوز توافقنامه میزبانی و اقامت هستند در سایت www.bamf.de/forschungsaufent می توانید مشاهده کنید .

پیشنهاد مطالعه »
انواع راههای مهاجرت به آلمان

می خواهید در آلمان تحقیقاتی برای موارد غیر دولتی و موسسات خصوصی انجام دهید.

برای این کار شما نیاز به اقامت طبق بند 18 الف 2. AufenthG دارید که تامین کننده شرایط دوره تحقیقاتی شما برای مورد گفته شده می باشد .برای اطلاعات جزئی در این مورد می توانید به سایت www.bamf.de مراجعه کنید که شرایط کامل را برای شما تشریح کرده است .

همچنین اگر شما دانشجوی دوره دکترا باشید و هدفتان ارتقا علمی در مقطع کنونی باشد می توانید درخواست اقامت تحت قانون 16 AufenthG  داشته باشید که تامین کننده محل اقامت شما در طی دوره نیز می باشد .و این قانون این مزیت را دارد که به شما برای تکمیل دوره دکترا و جستجوی شغل بعد از پایان دوره تا 18 ماه را می دهد .البته نکته مهم این است اگر اقامت شما بیش از این باشد شرایط شما رد و شما به وطن خود بازگشت داده می شوید .

منبع

 www.bamf.de


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ