شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اقامت آلمان از طریق ازدواج

فهرست مقاله
اقامت آلمان از طریق ازدواج
اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت آلمان، دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج می باشد . کشور آلمان از اقتصاد های برتر اتحادیه اروپا و همچنین از کشورهای صنعتی جهان است . با پیشینه فرهنگی بالا ،پایین ترین نرخ بیکاری ،همچنین ادامه تحصیل رایگان و سایر دلایل که از آلمان کشوری برتری در دنیا ساخته از دلایل مهاجرت تعداد زیادی از متقاضیان برای اقامت و همچنین شهروندی و یا تابعیت  در آلمان می باشد . با توجه به روند افزایشی میانگین سنی جمهوری فدرال آلمان و نیاز بیشتر به نیروهای جوان در تمام سطوح جامعه آنها، در طی سالها اخیر مهاجرین زیادی را پذیرش کرده اند . در این متن با ما همراه باشید تا با شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج بیشتر آشنا شوید .

پیش از هرچیزی نیازی است شما با تفاوت اقامت و تابعیت بیشتر آشنا شده بعد شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج را برای شما شرح دهیم :

زمانی که شما موفق به دریافت اقامت کشوری می شوید در واقع شما با آن سرزمین، تعهد مادی و حقوقی دارید و این با تابعیت فرد هیچ رابطه ای ندارد . شما با دریافت اقامت نمی توانید در موارد سیاسی یا دادن رای،  حقی داشته باشید .

اما در مورد تابعیت باید گفت شما زمانی از کشوری تابعیت دریافت می کنید در تمامی عرصه های اقتصادی ،معنوی ،سیاسی ،صاحب نظر می شوید که این یک تعهد دو جانبه می باشد .

آلمان راههای مختلفی برای دریافت اقامت و تابعیت در قوانین خود پیش بینی کرده یکی از آن راهها ،دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
روش های اقامت به کشور آلمان چیست؟

قوانین ازدواج برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

شما برای ازدواج در آلمان باید حداقل 18 سال تمام داشته باشید اما در صورتی که بین 16 تا 18 سال باشید می توانید با کسب مجوز از والدین خود نیز ازدواج کنید .در صورتی که هر شخصی قبلا تشکیل خانواده داده باشد برای ازدواج مجدد موظف است مدارکی را ارائه کند که زندگی قبلی او با آن فرد به اتمام رسیده ،یا همسر وی فوت شده است یا با حکم طلاق جدا شده اند .همچنین در قوانین آلمان اگر فرد غیر آلمانی بخواهد با فردی که تبعه آلمان است ازدواج کند ، شخصی که تبعه آلمان نیست با اخذ روادید توریستی برای دوره 3 ماه تا 6 ماه می تواند به آلمان ورود کرده و مراسم ازدواج خود را برگزار کند .

 

در قوانین اقامت آلمان از طریق ازدواج  اگر هر فردی از اتباع خارجی با مرد یا زنی از این کشور ازدواج کند و در حالتی که ازدواج درست و واقعی باشد ، در هر دو صورت می تواند اقامت آلمان و در صورت اخذ شرایط بعدی تابعیت این کشور را نیز کسب کند ، که در این صورت فرد می تواند در آلمان مشغول به کار شده و همچنین شرایط ادامه تحصیل داشته باشد .در صورتی که در کشور ایران اگر فردی با یک زن ایرانی ازدواج کند نمی تواند تابعیت ایران را کسب کند و فقط در صورت ازدواج با یک مرد ایرانی شرایط تابعیت را می تواند داشته باشد .

دو فرد ساکن در جمهوری آلمان برای تشکیل زندگی با هم باید تصمیم خود را با اداره ثبت واقع در محله خود اعلام کنند و اسناد مانند گواهی شناسایی ، گذرنامه ای نیاز است تا اثبات کند اقامت بدون اشکالی در این کشور با اعتبار بیشتر از سه هفته دارند . بعد از گذشتن دو سال از زمان زندگی مشترک شما می توانید درخواست تابعیت کنید . برای هر دو نفر تابعیت آلمان داده می شود که با داشتن موارد فوق شما می توانید زمان دریافت تابعیت را از 8 سال به مدت 5 سال کاهش دهید .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

 

چنانچه از افراد تبعه جمهوری فدرال آلمان تصمیم بگیرد با شخصی غیر آلمانی ازدواج کند باید مدارکی را ارائه کند که می تواند شرایط مالی برای زندگی خود و همسرش را بدون کمک دولت آلمان تامین کند .و همچنین تبعه خارجی باید در زبان آلمانی موفق به اخذ مدرک سطح A1 شود . بعد از ازدواج شما می توانید برای ورود به آلمان تقاضای ویزا کنید و با ارائه مدرک ازدواج ، و طی مراحل در سفارت آلمان تقاضای خود را ثبت کنید . پس از اینکه مدارک شما که باید ترجمه شده باشد ، بررسی شد و در صورت درستی و همچنین شرایط تامین مالی از طرف فرد پذیرنده در آلمان ، برای شما ویزای اقامت آلمان  صادر می شود . شما می توانید با داشتن ویزای ازدواج به آلمان ورود کنید و در ادامه اقامت آلمان را کسب کنید ، در ضمن بعد از 3 سال اقامت می توانید درخواست تابعیت از دولت آلمان کنید .

دریافت تابعیت با داشتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

شما باید بدانید برای دریافت تابعیت با داشتن اقامت آلمان  باید حتما درخواست خود را به دولت این کشور ارائه کنید زیرا در غیر این صورت هرگز بصورت خودکار تابعیت به هیچکس داده نمی شود .

زوج های متاهل که اقامت آلمان از طریق ازدواج کسب می کنند، از مزایای در زمینه های مالیاتی، بهداشتی و بیمه بازنشستگی، حقوق بازنشستگی و قسط بندی در زمینه تسهیلات مالیاتی بهره مند می شوند .

 

در ضمن باید متذکر شویم که ازدواج با یک شهروند آلمانی به طور خودکار شما را یک شهروند این کشور نمی کند.  در قوانین اقامت آلمان از طریق ازدواج برخی از نیازهای شهروندی در این کشور وجود دارد . از جمله اینکه به مدت دو سال از زمان ازدواج شما گذشته باشد و همچنین جدا از آن ، شما باید به طور قانونی در آلمان برای مدت حداقل سه سال اقامت داشته باشید تا بتوانید اقامت را دریافت کنید.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

نکته دیگر اینکه شما اگر بعد از ورود به آلمان ازدواج کنید روند دریافت اقامت و همچنین تابعیت شما دوره طولانی را سپری می کند .

با دانستن کلیه شرایط فوق حتما شما قبل از اقدام برای اخذ اقامت آلمان حتما باید کلیه مدارک و مستندات مورد نظر را تهیه و بعد از با وکیل یا کارشناس مهاجرت مشورت کنید زیرا ممکن است با اشتباه در ارسال مدارک و یا زمان بندی ها مورد نیاز شما شانس خود را برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج از دست بدهید .

منبع:

www.germany-visa.org

WWW.BAMF.DE

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما

02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی