ازدواج, انگلستان

اقامت انگلستان  از طریق ازدواج

اقامت انگلستان  از طریق ازدواج

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

یکی از راه های کسب اقامت انگلستان  از طریق ازدواج صورت می گیرد. افرادی که تمایل دارند از این طریق اقدام کنند باید برخی شرایط و ویژگی ها را دارا باشند تا برای ثبت ازدواج یا برای ورود به این کشور با مشکلی مواجه نشوند. از طرفی برای ازدواج بایستی با چشم باز اقدام کنند و بدون شناخت و آگاهی هرگز دست به این عمل نزنند.

به طور کلی در کشور انگلستان  ازدواج به چند وجه تقسیم می گردد. ازدواج در این کشور در اولین تقسیم بندی به دو صورت مدنی و مذهبی تقسیم می گردد. در ازدواج مدنی طرفین پس از مراجعه به مقامات دولتی و در ازدواج مذهبی با مراجعه به مقامات مذهبی کلیسا ازدواج خود را ثبت می کنند که در طول سالیان گذشته این نهادها تغییرات زیادی کرده اند. برای ازدواج در کشور انگلستان  حداقل سن افراد شانزده سال می باشد اگر طرفین زیر 18 سال و بالای 16 سال سن داشته باشند بایستی برای ازدواج خود از پدر و مادر یا قیم خود اجازه بگیرند. در مورد ازدواج مهاجران و افراد خارجی شرایط و قوانین دیگری هم وجود دارد که در این مقاله به شرایط کسب اقامت انگلستان  از طریق ازدواج خواهیم پرداخت.

اقامت انگلستان  از طریق ازدواج برای مهاجران

متقاضیانی که خواهان کسب اقامت انگلیس  از طریق ازدواج هستند می توانند به دو طریق اقدام نمایند. 1- دریافت ویزای ازدواج 2- دریافت ویزای نامزدی

هر کدام از این روش ها دارای شرایط و قوانین خاصی هستند. در هر دو مورد متقاضیان بایستی اثبات کنند که توانایی مالی و حداقل حقوق برای زندگی در کشور انگلستان  را دارا می باشند. هر کدام از زوجین صرف نظر از فرزندان بایستی سالانه  دست کم 18600 پوند سرمایه داشته باشند. افراد برای اثبات این امر می توانند مدارکی مانند پرینت بانکی یا فیش حقوقی خود را به سفارت ارائه دهند. یکی از شرایط مهم کسب اقامت از طریق ازدواج این است که زوجین باید اثبات کنند که رابطه ی آنها واقعی می باشد و هدف آنها از این ازدواج تنها دریافت اقامت انگلستان  نیست. متقاضیانی که از کشورهای عضو منطقه ی اقتصادی اروپا نیستند بایستی حداقل 28 روز قبل از برگزاری مراسم ازدواج خود در کشور انگلستان ، درخواست خود را ارائه دهند.

 

ویزای نامزدی کشور انگلستان  خود به دو صورت می باشد:

ویزای نامزدی معمولی انگلستان :

فرد برای کسب اقامت انگلستان  از طریق ویزای نامزدی معمولی ابتدا بایستی مدارک لازم را ارائه دهد و اثبات کند که شرایط لازم را دارد سپس یک ویزای 6 ماهه دریافت خواهد کرد.  افراد در این 6 ماه فرصت دارند تا ازدواج کنند و سپس می توانند جهت دریافت ویزای 3 ساله اقدام نمایند. البته فرد می تواند با استفاده از این ویزا ازدواج نکند و به کشور خود بازگردند.

ویزای نامزدی ویزیتوری انگلستان :

در این نوع ویزا ابتدا فرد یک ویزای 6 ماهه دریافت می کند تا به کشور انگلستان  برود و در آنجا ازدواج نماید و پس از ازدواج بایستی به کشور خود بازگردد و سپس از کشور خودش اقدام به دریافت ویزای 3 ساله ی ازدواج کند. دریافت این نوع ویزا فعلاً برای ایرانیان مقدور نمی باشد.

یکی از شرایط کسب اقامت انگلستان  از راه ازدواج با استفاده از ویزای نامزدی این است که متقاضی باید متعهد شود که پس از پایان مدت اعتبار ویزای خود حتماً خاک انگلستان  را ترک می کند و همچنین در مدت اقامت خود در انگلستان  بدون دریافت کمک هزینه های دولتی  و کار کردن در این کشور از پس هزینه های زندگی خود بر می آید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای نامزدی انگلستان

ارائه ی گذرنامه ی جدید و قدیمی متقاضی

3 قطعه عکس تمام رنگی در ابعاد 5/3×5/4

مدارکی جهت اثبات استطاعت مالی

مدارکی جهت اثبات برنامه ی ازدواج در آینده

مدارکی جهت اثبات واقعی بودن ازدواج

مدارکی جهت اثبات پرداخت مقداری از مبالغ ثبت ازدواج

شرایط ویزای ازدواج انگلستان

متقاضیان در ویزای ازدواج انگلستان  ابتدا یک ویزای 33 ماهه دریافت می کنند و پس از پایان این مدت در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند آن را برای 33 ماه بعد هم تمدید نمایند و اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشند می توانند پس از 5 سال جهت دریافت اقامت دائم در انگلستان  اقدام نمایند. متقاضیان برای دریافت اقامت انگلستان  از طریق ازدواج حتماً باید بالای 18 سال سن داشته باشند و از طریق این ویزا می توانند در انگلستان  مشغول به کار شوند و اجازه ی تحصیل در این کشور را نیز دارند.

متقاضیان برای دریافت ویزای ازدواج ابتدا باید در خارج از کشور انگلستان  و از طریق سفارت کشور خود درخواست نمایند و مدارکی را جهت اثبات شهروند بودن همسر آینده ی خود در کشور انگلستان  تحویل سفارت دهند. اساساً برای دریافت اقامت انگلستان  از راه ازدواج بایستی یکی از طرفین ازدواج مقیم قانونی کشور انگلستان  باشند. زوجین بایستی قصد اقامت دائم در کشور انگلستان  داشته باشند و همچنین قبلاً با هم آشنا بوده و همدیگر را ملاقات کرده باشند.

از دیگر شرایط پذیرش اقامت انگلستان  از طریق ازدواج این است که محل سکونت آنها در کشور انگلستان  باید از قبل مشخص گردد. زوجین  باید اثبات کنند که قصد دریافت کمک هزینه های دولتی را ندارند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلستان

ارائه ی گذرنامه ی جدید و قدیمی متقاضی

شناسنامه ی فرد متقاضی

سند ازدواج(عقدنامه)

ارائه ی مدارکی جهت اثبات نمودن داشتن ارتباط با همسر از قبیل پرینت تماس ها، عکس و فیلم مراسم ازدواج

پر کردن فرم درخواست ویزا

پر کردن فرم Sponsorship و امضای آن توسط همسر

دریافت نوبت از سفارت انگلستان

2 قطعه عکس 4×6 زمینه سفید

مدرک زبان انگلیسی IELTS LIFE SKILLS

مدرک زبان انگلیسی kat با نمره ی بالای 45 از 100

جهت دریافت اقامت انگلستان  از طریق ازدواج باید مدارکی هم از دعوت کننده یا اسپانسر ارائه داد از قبیل : کپی گذرنامه و اقامت وی، اجاره نامه، فیش حقوقی و …

همانطور که ملاحظه نمودید اقامت انگلستان یکی از راه های اخذ اقامت دائم در کشور انگلستان  می باشد . متقاضیان در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند از این طریق بعد از گذشت 5 سال اقامت در انگلستان  جهت دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام نمایند. فرد برای دریافت ویزای ازدواج حتماً باید دارای مدرک زبان انگلیسی IELTS LIFE SKILLS باشد ولی برای ویزای نامزدی داشتن مدرک زبان انگلیسی لزومی ندارد. در پایان خاطرنشان می کنیم که به دلیل حساسیت امر ازدواج بهتر است افرادی که از این طریق می خواهند اقامت انگلستان  را کسب کنند با آگاهی کامل و با دید باز اقدام نمایند.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *