مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

اقامت کانادا

فهرست مقاله
اقامت کانادا
اقامت کانادا

اقامت کانادا

به طور کلی انواع اقامت کانادا به دو نوع اصلی تقسیم می شود که به تفصیل توضیح داده خواهد شد.اقامت کوتاه مدت یا موقت و اقامت بلند مدت یا دائم.

 1. اقامت کوتاه مدت یا موقت: این نوع اقامت از طریق ویزای توریستی بوده و مدت آن کمتر از شش ماه می باشد.
 2. اقامت بلند مدت یا دائم: مدت این اقامت حداقل شش ماه است. در این حالت متقاضی می تواند کارت اقامت دائم خود را که اصطلاحا به آن پی آر گفته می شود، پس از باطل شدن و با اثبات اینکه به مدت مورد نظر در کانادا حضور داشته است تمدید کند. اخذ اقامت دائم کانادا یکی از مسیرهایی است که متقاضیان گرفتن تابعیت کانادا باید طی کنند.

و اما انواع روش های گرفتن اقامت دائم کانادا چیست؟

اقامت کانادا از طریق تولد

از تاریخ 1997 به بعد طبق قانونی که هم اکنون در کشور کانادا وجود دارد، هرکس که در خاک این کشور متولد شود بدون در نظر گرفتن ملیت و شرایط اقامت والدینش کانادایی محسوب شده و پاسپورت کانادا به او تعلق می گیرد

تمامی حقوق یک شهروند کانادایی از همان لحظه تولد برای این فرد لحاظ می شود. اما باید به این نکته توجه کرد که به دنیا آوردن فرزند در کانادا هیچ ربطی به تغییر تابعیت و حتی اقامت والدینش ندارد و نباید مشتبه شود که پاسپورت کانادایی فرزند خودبخود تابعیت کانادایی والدینش را به دنبال خواهد داشت.

اما در کشور کانادا به دلیل جاری بودن سیستم کامن لا، که تاکیید بیشتر آن بر خاک محل تولد فرد است، پاسپورت کانادایی فارغ از تابعیت والدین به فرزند متولد شده در این کشور داده می شود.

این در حالی است که در کشورهایی مانند ایران که سیستم آن ها سیویل لا است، فردی که والدین او ایرانی نباشند به صرف تولد در خاک ایران، پاسپورت ایرانی دریافت نمی کنند.

البته ممکن است مسئله ی داشتن فرزند کانادایی به صورت غیرمستقیم بر روی روند پیشروی پرونده مهاجرت والدین تاثیر مثبت بگذارد. به طور کلی در روش مهاجرت کارکنان ماهر داشتن فرزند مقیم کانادا می تواند پنج امتیاز داشته باشد و یا در روش مهاجرت از طریق الحاق به همسر به طور کلی داشتن فرزند مشترک می تواند مصلحتی نبودن و واقعی بودن ازدواج را تا حد خوبی به اثبات برساند.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 8.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 9. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 10. سرمایه گذاری در کانادا
 11. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی

 

اقامت دائم از طریق ازدواج:

در این روش فرد می تواند با ازدواج با شخصی که مقیم دائم کانادا است و یا تابعیت کانادایی دارد، به سرعت و با ارائه ی مدارک ازدواج اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

اقامت دائم کانادا از طریق کار:

کانادا به عنوان یک کشور بزرگ و پیشرفته که رشد جمعیت بسیار کمی دارد و همین جمعیت هم به سمت پیر شدن می رود، به شدت به نیروی کار جوان و متخصص در رشته های مختلف از مهندسین تا پرستاران و غیره نیازمند است.

بنابراین تسهیل مهاجرت و اخذ اقامت از طریق کار، امری است که مورد توجه مسئولان این کشور بوده و همواره سعی بر این است که راه برای جذب نیروی کار در این کشور تسریع شود. در این روش دو برنامه ی اصلی اکسپرس اینتری و اسکیل وورکر وجود دارند که بر مبنای کسب حداقل امتیاز مورد نظر صورت می گیرند.

فرد متقاضی ابتدا باید یک پروفایل مجازی در سیستم اکسپرس اینتری بسازد و در آن با وارد کردن مشخصات و مدارک لازم که امتیازات او در هر بخش را مشخص می کنند، با کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز وارد مرحله ی بعدی شود.

در این مرحله می بایست فرد متقاضی 440 امتیاز از حداکثر 1200 امتیاز را کسب کند. یک مورد بسیار خوب در این مرحله که خودش 600 امتیاز محسوب می شود و به راحتی فرد را به حد نصاب می رساند، داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در کانادا است.

اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری:

کشورهای مختلف دنیا برای جذب سرمایه اقدام به دادن ویزا و اقامت سرمایه گذاری کرده اند که کشور کانادا نیز از این امر مستثنی نمی باشد. در حال حاضر فرد با داشتن مبلغ 200 هزار دلار کانادا می تواند کسب و کاری جدید در این کشور راه بیاندازد و یا کسب و کاری که از قبل ایجاد شده است را خریداری کرده و مالک آن بشود و به این ترتیب برای اخذ ویزا و اقامت سرمایه گذاری در این کشور اقدام نماید.

اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلی:

کشور کانادا دارای تعداد زیادی دانشگاه و کالج است که بسیاری از آن ها از جایگاه عالی در بین موسسات آموزشی در سطح جهان برخوردار بوده و در نتیجه بسیار مورد استقبال هستند.

به طور کلی شرایط الزامی برای اخذ اقامت کانادا در روش تحصیلی داشتن مدرک زبان و سابقه تحصیلی مناسب فرد در کشور قبلی است که معمولا از روی نمرات و معدل او در طی سال های تحصیلی و همچنین سایر فعالیت های علمی در سطوح بالاتر مانند چاپ مقالات معتبر و شرکت در کنفرانس ها و پروژه های علمی ارزیابی می گردد.

بسیاری از دانشگاه ها در کانادا شهریه دریافت می کنند و کمک هزینه ها و وام هایی که به دانشجویان تعلق می گیرد در بسیاری از مواقع مختص دانشجویان کانادایی است. اما در این بین در صورت داشتن پیشینه تحصیلی عالی می توان به دریافت کمک هزینه و حتی هزینه کامل تحصیل از سوی دانشگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز امیدوار بود.

تحصیل در کانادا

 

اقامت کانادا از طریق پناهندگی:

مسئله پناهندگی و اخذ اقامت کانادا از این روش، روشی است که به هیچ عنوان در مواقع غیرضروری توصیه نمی شود. چرا که روش های مهاجرت و اخذ ویزا و اقامت کانادا آنقدر زیاد هستند که افراد زیادی می توانند به صورت قانونی و بدون نیاز به تحمل مشقت ها و خطرات پناهندگی به این کشور وارد شوند.

نکته ی مهم دیگر این است که در صورت پذیرفته نشدن شخص به عنوان پناهنده بعضی راه های قانونی دیگر برای مهاجرت این فرد به کانادا در آینده با مشکل جدی رو به رو می شود.

(بعضی روش های مهاجرتی برای شخصی که قبلا تجربه ی پناهندگی ناموفق به کانادا را داشته است به کلی منتفی شده و بقیه روش ها نیز با تاخیر زیادی رو به رو می شوند.) به طور کلی توصیه اکید می شود با توجه به تعدد روش های درست و قانونی، افراد متقاضی به فکر روش های کاذبی مانند ازدواج مصلحتی و یا روش های پردردسری مانند پناهندگی نباشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *