رد کردن لینک ها

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

خیلی از دانشجویانی که در استرالیا درس می خوانند دوست دارند که بعد از تحصیل اقامت بعد از تحصیل در استرالیا را دریافت کنند اما چگونه این امر ممکن است؟در این مقاله می پردازیم به بررسی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا با ماهمراه باشید. .

کشور استرالیا از جمله کشورهایی است که به علت قرار گرفتن در جایگاه علمی برتر در سطح جهان و برخورداری از سیستم آموزشی مناسب به یکی از ایده ­آل­ ترین کشورها برای کسانی که خواهان ادامه ­ی تحصیل در کشورهایی دیگر به جزء کشور خود هستند تبدیل شده است.

همه ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می­کنند. هشت دانشگاه برتر این کشور معروف به گروه هشت ( دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه موناش، دانشگاه کوئیزلند، دانشگاه آدلاید، دانشگاه نیوسوث ویلز و دانشگاه وسترن استرالیا) مقصد خیل عظیمی از دانشجویانی است که قصد دارند در یکی از این دانشگاه ­های معتبر تحصیل نمایند.

در این دانشگاه­ ها رشته ­ها با گرایش های مختلف و متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی ارائه می­شود به طوری که دانشجویان به راحتی می­توانند در رشته و گرایش مورد نظر خود تحصیل نمایند و این از جذابیت­های این کشور برای ادامه ­ی تحصیل می­باشد. وجود بازار کار قوی و جذب فارغ التحصیلان رشته ­های فنی مهندسی در کمتر از شش ماه از تاریخ فارغ التحصیلی، افزایش سرمایه­گذاری در زمینه­ ی تولید علم، بالا بودن سطح کیفیت زندگی و استخدام دانشجویی از جمله عوامل دیگری است که محبوبیت این کشور را در بین علاقه­مندان به تحصیل در خارج از کشور افزایش داده است.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

همانگونه که بیان شد جذابیت­ هایی که برای تحصیل در کشور استرالیا وجود دارد، این کشور را به یکی از پرطرفدارترین کشورها در بین دانشجویان تبدیل کرده است. دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در استرالیا هستند می­توانند با اخذ ویزای تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به استرالیا

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

امتیازات حاصل از اخذ ویزای تحصیل در استرالیا

کسانی که موفق به اخذ ویزای تحصیل استرالیا می­شوند می­توانند از امتیازات زیر برخوردار گردند:

 • می­توانند در استرالیا تحصیل کنند.
 • می­توانند خانواده­شان را همراه خود به استرالیا ببرند.
 • می­توانند پس از مهاجرت به این کشور و تحصیل در رشته تحصیلی مورد نظر حداکثر به مدت 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول شوند.
 • می­توانند قبل از شروع ترم جدید و در بین تعطیلات به هر میزان که مایل هستند کار کنند.
 • در طول این مدت در رفت و آمد به داخل یا خارج از کشور استرالیا آزاد هستند.
 • در صورتی که این افراد متأهل باشند همسرانشان در صورت تمایل می­توانند در یک رشته تحصیلی که سه ماه به طول می­انجامد به تحصیل بپردازند.
 • در صورتی که این افراد دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشند خانواده­شان اجازه کار کردن به هر میزان که مایل باشند، خواهند داشت.

مدت زمان ویزای تحصیل در استرالیا

مدت زمان این ویزا بسته به رشته ­ای که فرد در آن تحصیل می­کند متغیر خواهد بود. معمولاً مدت زمان این ویزا از شش ماه تا چند سال است.

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

بعد از اتمام دوره تحصیلی دانشجویان با گزینه­ های زیادی برای انتخاب مواجه هستند. ممکن است بخواهند در مقاطع بالاتر به تحصیلاتشان ادامه بدهند یا قصد بازگشت به کشورشان را داشته باشند و یا این که مایل باشند در استرالیا بمانند و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

برخی از دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور استرالیا شده­اند تمایل دارند از اتمام تحصیلاتشان در این کشور بمانند و به زندگی و کار خود در این کشور ادامه دهند.

پیشنهاد مطالعه »
دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

اخذ ویزای کار بعد از تحصیل از جمله­ راهکارهایی است که در این زمینه می­تواند به دانشجویان کمک کند. این دانشجویان می­توانند از طریق اخذ این ویزا به طور موقت اجازه­ی کار کردن در استرالیا را کسب نمایند.

البته این ویزا مختص افرادی است که از یکی از دانشگاه­های استرالیا فارغ التحصیل و موفق به اخذ مدرک شده باشند.

شرایط دریافت ویزای کاری استرالیا

کسانی که خواهان دریافت ویزای کاری استرالیا هستند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • شش ماه قبل از اقدام برای اخذ این ویزا، متقاضی تحصیلات خود را به پایان رسانده باشد.
 • در یک دوره ی تحصیلی دوساله­، متقاضی حداقل 16 ماه آن را به تحصیل مشغول بوده باشد.
 • متقاضی شغلی را انتخاب نماید که با رشته ­ی تحصیلی­ اش مرتبط است.

لازم به ذکر است برای متقاضی که به طور همزمان موفق به اخذ دو مدرک تحصیلی در دو رشته ­ی مختلف شده است، مدت زمان ویزای اجازه ­ی کار برای او دو برابر نخواهد شد.

طول مدت ویزای کار بسته به مقاطع تحصیلی افراد متفاوت خواهد بود. طول این مدت برای فارغ التحصیلان مقاطع فوق دیپلم 18 ماه و برای فارغ التحصیلان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا 24 ماه، 36 ماه و یا 48 ماه خواهد بود.

حداکثر مدت زمان رسیدگی به پرونده­ی متقاضیان چهار ماه است. در طول این مدت و تا زمان اعلام نتایج متقاضی و همراهانش باید در استرالیا بمانند. در صورتی که نیاز باشد اداره مهاجرت استرالیا از متقاضیان تست پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه دریافت خواهد کرد.

اخذ اقامت دائم پس از ویزای کاری در استرالیا

پس از آن که متقاضی موفق به اخذ ویزای کاری شد، اجازه دارد در طول مدت زمان اعتبار این ویزا در استرالیا به کار و زندگی بپردازد. بعد از سپری شدن این زمان در صورتی که متقاضی خواهان اقامت دائم در این کشور باشد با توجه به سابقه ­ای که در طول این مدت کسب کرده می­تواند اقدام به اخذ اقامت دائم بکند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

اخذ اقامت دائم نیز از طرق مختلف امکان پذیر است که هر کدام شرایط و ویژگی­های خاص خود را دارا هستند.

مزایای اخذ اقامت دائم استرالیا

فردی که توانسته است ویزای اقامت دائم این کشور را دریافت نماید از مزایای زیر بهر­ه­مند خواهد شد:

 • همسر و فرزندان وی نیز مقیم دائم این کشور می­شوند.
 • تحصیل در این کشور برای فرد متقاضی، همسر و فرزندان وی بدون محدودیت خواهد بود.
 • میزان شهریه­ای که این افراد برای دانشگاه می­پردازند بسیار پایین­تر از میزان شهریه دانشجویان بین المللی خواهد بود.
 • این افراد و همراهانشان از جمله همسر و فرزندان می­توانند تا هر اندازه که مایل باشند به خارج از این کشور سفر نمایند.
 • بهره­ مندی از خدمات درمانی برای این افراد هزینه ­ای نخواهد داشت.

لازم به ذکر است این افراد پس از گذشت چهار سال چنانچه موفق به اخذ شرایط لازم شده باشند، می­توانند در صورت تمایل برای شهروندی کشور استرالیا اقدام نمایند.

شرایط شهروندی استرالیا

برای آن که با درخواست شهروندی فرد در استرالیا موافقت شود باید شرایط زیر را کسب نماید:

 • مقیم دائم این کشور بوده و به مدت چهار سال در کشور استرالیا زندگی کرده باشد.
 • بتواند نمره 6 در چهار مهارت آیلتس را کسب نماید.
 • با موفقیت تست­های مربوط به شهروندی را گذرانده باشد.

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

منبع:https://iran.embassy.gov.au/

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره