مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت از طریق استارت آپ      

اقامت از طریق استارت آپ      

فهرست مقاله

یکی از عناوینی که اخیرا  از آن برای مهاجرت به کانادا در سراسر دنیا استفاده می شود، مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ یا همان کارآفرینی است.که در ادامه با شرایط آن بیشتر آشنا خواهید شد.

 

تعریف استارت آپ

 

استارتاپ به یک کسب و کار نوپا اطلاق می شود که توسط فرد یا افراد معدودی بنیانگذاری می شود. این کسب و کار باید دارای یک ایده ی خلاقانه باشد و یک مدل کسب و کار را به گونه ای ارائه دهد که پتانسیل گسترش و رشد در آینده را داشته باشد.

 

در حالت کلی، استارتاپ تفاوت عمده ای با کارآفرینی دارد. در کارافرینی، تمایلی برای گسترش کسب و کار و استخدام نیرو وجود ندارد، در حالیکه در استارت آپ بر هدف گسترش کسب و کار و استخدام افراد بیشتر پایه ریزی شده است.

 

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

به منظور مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ، باید تمامی چهار شرط زیر را دارا باشید.

 

کسب و کار واجد شرایط

 

یک بیزینس قابل قبول از نظر دولت کانادا، باید شرایط زیر را داشته باشد.

 

باید از جانب سازمان های تعیین شده دولت کانادا، بتوانید نامه ی ساپورت و پشتیبانی دریافت نمایید.حداکثر 5 نفر از صاحبان هر کسب و کار می توانند برای روش استارت آپ کانادا اقدام نمایند. هر یک از این متقاضیان، باید حداقل 10 درصد سهام شرکت (حق رای شرکت) را دارا باشند.

برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا و سازمان تعیین شده توسط دولت، باید در مجموع صاحب بیش از 50% سهام یا حق رای شرکت باشید.همچنین باید مدارک کافی به منظور فعال بودن کسب و کارتان را درون کشور کانادا ارائه نمایید. توجه داشته باشید که قسمت عمده فعال بیزینس شما باید در کانادا باشد.

 

اخذ نامه ی پشتیبانی از جانب سازمان های تعیین شده

استارت آپ
استارت آپ

برای این منظور، شما باید با سازمان های تعیین شده ی زمینه ی خود، تماس بگیرید تا از چگونگی مراحل آن ها مطلع شوید. سپس باید آنها را متقاعد نمایید که ایده ی بیزینس شما ارزش سرمایه گذاری دارد. در نهایت، در صورت پذیرفته شدن طرح شما، نامه ی ساپورت از طرف آن سازمانها برای شما صادر می شود.

 

ممکن است مجبور باشید ایده ی خود را به صورت حضوری مطرح نمایید یا ممکن است از شما یک بیزینس پلان با جزییات کامل در خواست شود.در نهایت بعد از اخذ نامه از یکی از سازمان های تعیین شده ی کانادا، باید نامه را به همراه سایر مدارک در درخواست خود قرار دهید.

علاوه بر آن، سازمانی که طرح شما را تایید کرده، یک نامه گواهی تعهد نیز به صورت مستقیم به اداره ی مهاجرت کانادا ارسال می نماید. اداره ی مهاجرت کانادا، هر دو نامه ی “نامه پشتیبانی که از جانب شما ارسال شده” و “گواهی تعهد که از جانب سازمان حمایت کننده شما” را برای ارزیابی درخواست شما استفاده می نماید.

 

 

ارائه ی زبان انگلیسی

 

برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ، باید دارای حداقل نمره ی CLB5 در زبان انگلیسی یا فرانسه، در تمام مهارت ها باشید. البته اصلا نگران این بخش نباشید.شما به راحتی می توانید با دانش متوسط زبان، این نمره را کسب نمایید.

 

هزینه و زمان رسیدگی به درخواست ویزای استارت آپ

استارت آپ
استارت آپ

به طور معمول هزینه این نوع ویزای کانادا ۱٫۵۴۰ دلار است و رسیدگی به درخواست مهاجرت از طریق ویزای استارت‌ آپ کانادا بین ۱۲ تا ۱۶ ماه زمان می‌برد، هم‌چنین علاوه بر ارائه مدارک کامل، شما باید اطلاعات بیومتریک، چکاپ کامل پزشکی و سوءپیشینه پلیس خود را نیز به سفارت کانادا ارائه دهید.

 

سرمایه مورد نیاز شما برای ویزای استارت آپ کانادا

 

اگر سرمایه شما توسط designated Canadian venture capital fund تامین می شود 200 هزار دلار

اگر سرمایه شما توسط designated Canadian angel investor group تامین می شود 75 هزار دلار

اگر در Canadian business incubator program پذیرفته شوید نیازی به تامین هزینه اولیه نخواهید داشت و باید در برنامه آموزشی آن ها شرکت کرده و قبول شوید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات