اقامت

اقامت ورزشی

اقامت ورزشی چیست؟اقامت ورزشی اصطلاحی است که برای مهاجرت ورزشکاران و یا مربیان ورزشی به کار میرود.بسیاری از ورزشکاران و یا مربیان ورزشی برای ادامه کار حرفه ای خود اقدام به مهاجرت به کشورهای دیگر را میکنند،در این راستا بسیاری از کشورهای جهان در قانون مهاجرتی خود برای مهاجرت ورزشکاران و مربیان ورزشی شرایطی را در نظر گرفته اند.

 

 

البته قوانین ورود ورزشکاران در بیشتر کشورها تا حدودی به هم شباهت دارد.مهمترین مسئله در مورد اخذ ویزای مربوط به ورزشکاران و مربیان ورزشی داشتن مقامهای بالای ورزشی و سوابق مرتبط و رزومه خوب ورزشی میباشد که باعث میشود برای ورزشکاران و مربیان ورزشی از این طریق اقدام نمود.

 

 

شرایط اقامت ورزشی در اروپا

 

شرایط اخذ اقامت ورزشی در بیشتر کشورهای اروپایی شرایط آسان و مناسبیرا دارد. اقامت ورزشی یک نوع اقامت اروپا با کمترین هزینه است. البته این به شرطی است که ورزشکار یا مربی ورزشی حرفه‌ای باشید.

 

با گرفتن اقامت ورزشی در اروپا برای شما یک کارت اقامت اروپا صادر می‌شود که از مزایای آن در طول اقامت در این کشور می‌توانید بهره مند شوید.

شرایط اخذ اقامت ورزشی در اروپا با اسپانسر گرفتن

 

 

"<yoastmark

اسپانسر گرفتن یک ورزشکار یا مربی ورزش یکی از شرایط اخذ اقامت ورزشی در اروپا است. اسپانسر شما دستگاه حاکم است که درخواست‌تان را تایید می‌کند.آنها به شما گواهی حمایت مالی می‌دهند تا ثابت کنند اسپانسر شما هستند.

 

می توانید تا ۳ ماه قبل از روزی که قرار است کار خود را در انگلستان شروع کنید، برای ویزا اقدام کنید. این تاریخ در گواهینامه حمایت مالی و اسپانسری شما ذکر شده است. شما باید برای دریافت ویزا ۳ هفته قبل از ورود به انگلستان تصمیم خود را بگیرید و مدارک مورد نیازتان را آماده کنید.

 

شرایط اقامت ورزشی در انگلستان

 

مزایای اخذ اقامت ورزشی در انگلستان به این صورت است که باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • شما باید یک ورزشکار یا مربی ورزش واجد شرایط و نخبه باشید که توسط وزارت ورزش کشور خود در سطح عالی، حرفه‌ای و بین المللی شناخته شده باشید.با اشتغال در انگلیس هم می‌توانید مهارت و استعداد ورزشی خود را در بالاترین سطح بالا ببرید.
 • شما خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس هستید.
 • شما سایر الزامات واجد شرایط بودن را برآورده می‌کنید.

 

هزینه اخذ اقامت ورزشی در انگلستان

 

برای افراد خارج از انگلستان هزینه درخواست اقامت ورزشی ۶۱۰ یورو و برای افراد داخل انگلستان ۷۰۴ یورو است.
برای شهروندان ترکیه‌ای یا مقدونیه‌ای خارج از انگلستان هزینه درخواست اقامت ورزشی ۵۵۵ یورو و برای افراد دارای این ملیت در داخل انگلستان ۶۴۹ یورو است.

 

مدت زمان ویزای ورزشی در انگلستان

 

"<yoastmark

با ویزای Tier 2 (Sportsperson) تا ۳ سال می‌توانید در انگلستان بمانید. می‌توانید برای تمدید این ویزا تا ۳ سال دیگر تا حداکثر ۶ سال برای اقامت در این کشور اقدام کنید.

 

شرایط اقامت ورزشی در سوئد

 

یک ورزشکار یا مربی غیر اروپایی برای کار در سوئد به یک مجوز نیاز دارد.که باید در ورزش در سطح حرفه ای فعالیت داشته باشد.
اگر یک ورزشکار یا کارمند حرفه ای هستید، می توانید برای حداکثر سه ماه در یک دوره 12 ماهه در رقابت های بین المللی بدون مجوز کار شرکت کنید.

 

تمدید مجوز

 

برای تمدید مجوز ورزشی تان باید به صورت آنلاین درخواست دهید. حداکثر 30 روز پیش از اتمام اعتبار مجوز باید برای تمدید آن اقدام کنید. در اکثر موارد باید هزینه تمدید را نیز پرداخت کنید. اگر اعضای خانواده تان با شما در سوئد زندگی می کنند و مجوز اقامت آنها نیز رو به اتمام است، باید در همان فرم درخواست برای تمدید مجوز آنها نیز درخواست دهید.

 

اگر قرار داد شما با باشگاهی که در آن فعالیت دارید تمدید شد، باید برای مجوز کارتان را نیز تمدید کنید. اگر باشگاه خود را عوض کنید، باید برای مجوز کار جدید درخواست دهید. تا پیش از اتمام اعتبار مجوز کنونی، مدارک خود را ارسال کنید.

 

اگر مجوز کاری تان را برای حداقل 6 ماه داشته باشید و پیش از اتمام اعتبار، برای تمدید آن درخواست دهید، می توانید تا ارسال نتیجه به کار خود ادامه دهید.

 

هر مجوز کار ورزشی تا زمان اتمام قرارداد و نه تا زمان اعتبار پاسپورت، معتبر است. مجوز کار ورزشکاران یا مربیان برای حداکثر دو سال در یک دوره 4 ساله صادر می شود. اگر همچنان قرارداد کاری شما در پایان 4 سال اعتبار داشته باشد، می توانید مجوز اقامت دائم را دریافت کنید.

"<yoastmark

مدارک لازم جهت اخذ مجوز ورزشی در سوئد

 

 • مدارک و شرایط لازم برای درخواست مجوز اقامت ورزشی برای ورزشکاران یا مربیان
 • باشگاه تان باید عضو اتحادیه ورزشی سوئد (Swedish Sports Association) باشد.
 • قرادادی با یک ورزشکار یا مربی امضا کرده باشید.
 • حداقل حقوق کل ( پیش از کسر مالیات) 135 یورو را پیشنهاد داده باشید.
 • بیانیه ای از اتحادیه ورزشی سوئد در رابطه با شرایط استخدام دریافت کرده باشید.
 • همچنین کنفدراسیون باید تایید کند که این شغل برای توسعه ورزش ضروری است.

نوشته های مرتبط

2 thoughts on “اقامت ورزشی

 1. Elham گفت:

  سلام من چند قهرمانی کشوری در رشته کیکبوکس دارم مربی چند رشته رزمی هستم لطفا راهنمایی کنیدبرای اقامت ورزشی

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   برای اقدام از این طریق رزومه بسیار قوی و خاص در حد بین المللی نیاز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *