انگلستان, انگلیس, کاری, مهاجرت

شرایط ویژه مهاجرت پرستاران به انگلستان

شرایط ویژه مهاجرت پرستاران به انگلستان

شرایط ویژه مهاجرت پرستاران به انگلستان

در سال های اخیر شرایط ویژه مهاجرت پرستاران به انگلستان و همچنین کشورهایی که به هر شکل مستعمره کشور انگلستان بوده اند فراهم گشته است. مهاجرت به انگلستان سابقه ای طولانی دارد و این کشور به منظور رفع کمبود پرستار و تامین نیروهای مورد نیاز خود در این زمینه نسبت به استخدام پرستاران از میان افراد متقاضی که از سایر کشورها به انگلستان مهاجرت می کنند اقدام به عمل می آورد. کشور انگلستان در رابطه با موضوع مهاجرت پرستاران به انگلستان اقدام به جذب و به کارگیری نیروهای پرستار و آن دسته از متقاضیانی نموده است که در گرایشات گوناگون رشته پرستاری در دانشگاه ها مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل گشته اند.

در این میان کسانی که از یکی از دانشگاه های مطرح کشور انگلستان فارغ التحصیلی خود را دریافت کرده اند از شانس بیشتری در زمینه پیدا کردن کار مورد نظر در کشور انگلستان برخوردار خواهند بود. در همین راستا شرایط به گونه ای فراهم است که افراد متقاضی قادر خواهند بود در صورت تمایل در دانشکده های پرستاری فعال در انگلستان ادامه تحصیل داده و پس از فراغت از تحصیل وارد بازار کار گردند.

ادامه تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان

از جمله شرایط ویژه ای که جهت مهاجرت پرستاران به انگلستان وجود دارد بهره مندی از فرصت ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان می باشد. آن دسته از افراد متقاضی که تمایل دارند تحصیلات خود را در رشته پرستاری در کشور انگلستان ادامه دهند قادر خواهند بود در یکی از شناخته شده ترین و خوشنام ترین دانشگاه های انگلستان به نام دانشگاه کاونتری مشغول به تحصیل در رشته خود شوند.

رشته های تحصیلی مربوط به پرستاری در این دانشگاه به صورت دوره های تمام وقت و پاره وقت ارائه می شود. نکته ای که افراد متقاضی تحصیل در رشته های پرستاری باید به آن توجه کافی نمایند آن است که دانشجویان بین المللی علاقه مند به ادامه تحصیل در کشور انگلستان می بایست نسبت به اخذ پذیرش در دوره های تحصیلی تمام وقت دانشگاه کاونتری اقدام به عمل آورند.

از جمله شروط لازم جهت اخذ پذیرش به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه کاونتری آن است که فرد متقاضی مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵ را ارائه نماید. دانشجویانی که در دانشگاه کاونتری به ادامه تحصیل می پردازند می بایست بعد از سپری کردن دوره های تئوریک در کلاس های آموزشی این دانشگاه دوره های مرتبط به آموزش عملی را طی نمایند. شرکت در دوره های عملی دانشگاه سبب آن می شود که توانایی های بالقوه دانشجویان به صورت نمایان تری ظهور پیدا کند.

یکی دیگر از فرصت هایی که در زمینه مهاجرت پرستاران به انگلستان فراهم است امکان ادامه تحصیل در دانشگاه لینکلن انگلستان است. دانشگاه لینکلن یکی از دانشگاه های معتبر انگلستان به شمار می رود که از نظر سطح بالای آموزشی و اعتبار جهانی که دارد شرایط خوبی را برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در این دانشگاه مهیا می سازد. از جمله مزیت هایی که دانشگاه لینکلن از آن بهره مند می باشد برپایی همایش های بین المللی و کنفرانس هایی است که در ارتباط با رشته پرستاری برگزار می گردند. دانشجویان قادر خواهند بود مقطع تحصیلی کارشناسی را در طول مدت ۳ سال سپری کنند. همچنین تحصیل افراد متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد در هر یک از دو دانشگاه کاونتری و لینکلن مانند دیگر دانشگاه های کشور انگلستان تنها ۱سال به طول خواهد انجامید.

کار پس از تحصیل پرستاران در انگلستان

افرادی که در زمینه یکی از رشته های پرستاری از دانشگاه های کشور انگلستان فارغ التحصیل شده اند قادر خواهند بود با توجه به مدت زمانی که باقی مانده است بعد از اتمام دوره تحصیلات دانشگاهی خود و نیز ارائه مدرک معتبر دانشگاهی که از دانشگاه های کاونتری و لینکلن اخذ نموده اند به منظور پیدا نمودن کار مورد نظر و وارد شدن به بازار کار پرستاری در کشور انگلستان مبادرت ورزند.

گفتنی است فارغ التحصیلان این دانشگاه ها قادر خواهند بود از طریق ارائه مدرکی که در ازای سپری نمودن دوره های تئوریک این دانشگاه ها اخذ کرده اند و نیز ارائه آن دسته از مدارکی که در قبال شرکت در دوره های آموزش عملی و گردهمایی ها و کنفرانس های بین المللی دانشگاه ها موفق به دریافت آن شده اند به آسانی وارد بازار کار شده و از این طریق به منظور اخذ اقامت در کشور انگلستان دست به کار شوند.

امکانی که در این زمینه برای برخی از دانشجویان مقیم انگلستان فراهم می باشد آن است که در زمان اشتغال به کار در دانشگاه رزومه خود را به اساتید دانشگاه ارائه نمایند و به جهت استناد به نمرات خوب و مدارک قوی خود موفق به پیدا کردن سوپروایزر شده و شرایط را جهت یافتن کار بعد از اتمام تحصیلات خود به صورت عملی تسهیل سازند.

اخذ ویزا جهت مهاجرت پرستاران به انگلستان

مهاجرت پرستاران به انگلستان اکثرا از طریق اخذ مجوز کار یا ویزای tier1 اتفاق می افتد. به صورت کلی دریافت اجازه کار سریع ترین روشی است که پرستارانی که خارج از اتحادیه اروپا می باشند می توانند از طریق آن اقدام نمایند. در چنین شرایطی قبل از آن که پیشنهاد شغلی به پرستاران علاقه مند به کار در کشور انگلستان ارائه شده باشد مهاجرت پرستاران به انگلستان اتفاق می افتد. اخذ ویزای مربوط به مهاجرت مهارت های عمومی به آن دسته از کسانی که جزو شهروندان اتحادیه اروپا به شمار نمی آیند اجازه زندگی و برخورداری از امکان اجازه اشتغال به کار در خاک کشور انگلستان را بدون دارا بودن پیشنهاد کاری اعطا می کند.

در نتیجه آن تعداد از پرستارانی که پیشنهاد شغلی در کشور انگلستان ندارند می بایست از این مسیر جهت انطباق با شرایط موجود در زمینه مهاجرت پرستاران به انگلستان استفاده نمایند.

شرایط لازم جهت دریافت ویزای tier1 که جهت مهاجرت پرستاران به انگلستان مورد نیاز می باشد شامل موارد زیر است:
دارا بودن تسلط کافی به زبان انگلیسی: از جمله شرایط لازم جهت مهاجرت پرستاران به انگلستان ارائه مدرک زبان آیلتس ۶.۵ می باشد.
دارا بودن اعتبار مالی تسویه حساب موجود: تمامی کسانی که متقاضی اخذ ویزای tier1 انگلستان می باشند می بایست حداقل به میزان ۲۵ هزار پوند از ۱۲ ماهی را که ادعا می نمایند فراهم کرده باشند تا قادر باشند درخواست خود را ارائه دهند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

One thought on “شرایط ویژه مهاجرت پرستاران به انگلستان

  1. مرصاد گفت:

    سلام.میخواستم بدونم میشه تو لندن به طور همزمان با دوتا بیمارستان قرارداد بست یه برای خارجی ها محدودیت وجود داره؟در این صورت مالیات افزایش پیدا میکنه؟
    مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *