مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت قاچاقی به ترکیه✅

خلاصه مقاله : مهاجرت قاچاقی به ترکیه از جمله راه های ورود به این کشور است که به دلایل مختلفی همچون فقر، قاچاق مواد مخدر، جنگ، دلایل سیاسی، مذهبی، اجتماعی و یا برخورداری از رفاه بیشتر، برخورداری از سیستم آموزشی برتر، استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی پیشرفته تر و ... صورت می­گیرد.

مهاجرت قاچاقی به ترکیه✅

فهرست مقاله

مهاجرت قاچاقی به ترکیه از جمله راه های ورود به این کشور است که به دلایل مختلفی همچون فقر، قاچاق مواد مخدر، جنگ، دلایل سیاسی، مذهبی، اجتماعی و یا برخورداری از رفاه بیشتر، برخورداری از سیستم آموزشی برتر، استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی پیشرفته تر و … صورت می­گیرد.

مهاجرت قاچاقی به ترکیه روز به روز در حال افزایش است چرا که کشور ترکیه یکی از کشورهای هم مرز با ایران است که دارای موقعیت جغرافیایی و سیاسی خاصی می­باشد و با کشورهای اروپایی بسیاری همسایه است. در واقع کشور ترکیه مانند پلی بین قاره آسیا و قاره اروپا عمل می­کند.

بسیاری از مهاجرانی که خواهان مهاجرت قاچاقی به ترکیه هستند قصد دارند که از طریق ترکیه خود را به یکی از کشورهای اروپایی برسانند. بنابراین ترکیه را به عنوان کشوری که می­تواند به آرزوی مهاجرت آنان به اروپا جامعه عمل بپوشاند نگاه می­کنند.

مهاجرت قاچاقی به ترکیه چگونه انجام می­شود؟

 

همانطور که بیان شد هدف ایرانیان و یا اتباع سایر کشورهای دیگر خارج از اتحادیه اروپا از مهاجرت قاچاقی به ترکیه رساندن خود به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می­باشد. راهی که برای ایرانیان به منظور مهاجرت قاچاقی به ترکیه وجود دارد کوهستان های آرارات که از مرزهای زمینی شمال غربی کشور ایران با کشور ترکیه محسوب می­شود می­باشد.

خروج قاچاقی از ایران از طریق کوهستان های آرارات به علت وجود راه های صعب العبور، شرایط آب و هوایی بسیار نامناسب و … مشکلاتی را برای مهاجران به وجود می­آورد. به طوری که هر سال در مهاجرت قاچاقی به ترکیه حدود 300 نفر در این مسیر جان خود را از دست می­دهند.

از طرفی این مهاجران بدون شناخت و کسب آگاهی های لازم مبلغ زیادی را در اختیار قاچاقچیان انسان قرار می­دهند تا آنها را به ترکیه برسانند و این قاچاقچیان بدون هیچ ضمانتی برای سالم رساندن مهاجران به مقصد در برخی موارد مال آنها را به غارت برده، خود آنها را یا در کوهستان ها رها می­کنند و یا می­کشند. با این حال هستند کسانی که مهاجرت قاچاقی به ترکیه برای آنها موفقیت آمیز بوده و توانسته اند خود را به کشور ترکیه برسانند.

 

شرایط مهاجران پس از ورود غیر قانونی به ترکیه

 

مهاجرانی که توانستند قاچاقی خود را به ترکیه برسانند چند راه پیش روی خود دارند. آنها می توانند پس از ورود به خاک ترکیه به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و برای ارائه درخواست پناهندگی اقدام نمایند.

این درخواست توسط اداره مهاجرت کشور ترکیه مورد بررسی قرار می­گیرد اگر با درخواست فرد مبنی بر پناهندگی موافقت شود می­تواند در کشور ترکیه بماند در صورت عدم موافقت با درخواست پناهندگی فرد وی می­تواند درخواست تجدید نظر بدهد چنانچه در دادگاه تجدید نظر مجدداً با درخواست فرد مبنی بر پناهندگی فرد موافقت نشود وی موظف است ظرف مدت تعیین شده کشور ترکیه را ترک نماید در صورت عدم ترک کشور ترکیه، دولت این کشور می­تواند فرد را بازداشت و یا اخراج نماید اما چنانچه هدف از مهاجرت قاچاقی به ترکیه رسیدن به کشورهای اروپایی باشد این افراد را برای مدتی به مناطق سطح پایین کشور ترکیه برده و در خانه های فرسوده و قدیمی جای می­دهند.

 

این افراد در طول مدت اقامت در ترکیه به عنوان یک کارگر ساده به کار مشغول می­شوند کارگری با حقوق بسیار کم که مجبور است تحقیرهای کارفرمای خود را نیز تحمل نماید.

 

این مهاجران مدتی بعد از زندگی در ترکیه برای خروج از این کشور به یکی از بنادر داتجا، ازمیر، آیداکینک، خوجا و … انتقال می­یابند تا از طریق آن به اروپا مهاجرت نمایند.

 

چنانچه این مهاجران بتوانند به مدت چند شب در طبقه های پایین کشتی که دارای هوای بسیار بد و نامطبوع است و همچنین با غذای بسیار بی­کیفیت دوام بیاورند در اردوگاه های پناهندگی متعلق به اتحادیه اروپا که غالباً در کشور یونان قرار دارند اسکان داده می­شوند.

 

همانطور که بیان شد مهاجرت قاچاقی به ترکیه با مشکلات و دشواری های بسیاری همراه است. افرادی که خواهان مهاجرت به ترکیه هستند بهتر است از راه های قانونی آن همچون مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری،مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و … به این کشور مهاجرت نمایند.

راه آسان دیگری که برای مهاجرت قانونی به کشور ترکیه وجود دارد اجاره یک ملک در ترکیه به مدت یک سال است که باید مبلغ اجاره بهای آن پرداخت شود.

 

در این روش متقاضی با اجاره ملکی که خود آن را انتخاب کرده است و با عقد قراردادی که طبق قوانین ترکیه انجام گرفته و رسمی می­باشد و پرداخت اجاره بهای آن برای خود و همراهان خود از جمله همسر و فرزندان که به سن 18 سالگی نرسیده اند می­توانند اقامت کشور ترکیه را به مدت یک سال دریافت نمایند.

 

اقامت یک ساله با تمدید مجدد قرارداد اجاره و پرداخت بهای آن دوباره قابل تمدید خواهد بود. وجود چنین راه های آسانی برای مهاجرت قانونی به ترکیه مهاجرت قاچاقی به این کشور را غیر منطقی می­کند.

 

نمونه هایی از مهاجرت غیرقانونی به ترکیه

 

در زیر به نمونه هایی از مهاجرت غیر قانونی به ترکیه اشاره می­شود:

 

  1. افرادی که با پاسپورت یا ویزای جعلی به این کشور مهاجرت می­کنند و یا ویزا دارند ولی با اتمام اعتبار ویزای خود کشور ترکیه را ترک نکرده اند و نیز برای پناهندگی اقدامی نکرده اند.
  2. افرادی که به عنوان پناهنده در کشور ترکیه حضور دارند ولی برای سه بار متوالی حضورشان را به اداره مهاجرت اتباع خارجی در ترکیه اعلام نکرده باشند مهاجر غیر قانونی محسوب می­شوند.
  3. افرادی که با درخواست آنها مبنی بر پناهندگی موافقت نشده و آنها در صورتی که در مدت تعیین شده کشور ترکیه را ترک ننمایند مهاجر غیرقانونی هستند. در صورت عدم ترک کشور ترکیه امکان بازداشت و یا دیپورت این افراد وجود خواهد داشت.
  4. افرادی که در کشور ترکیه اقدام به ارائه درخواست پناهندگی کرده اند ولی در ورود به ترکیه قوانین مرزی را نادیده گرفته اند و نیز در ارائه اطلاعات هویتی و ملیتی خود کمال صداقت را رعایت نکرده باشند مهاجر غیر قانونی محسوب می­شوند.
  5. افرادی که حضور آنان در ترکیه امنیت آن کشور را به خطر می­اندازد نیز به عنوان مهاجر غیر قانونی به ترکیه شناخته می­شوند. بهتر است برای مهاجرت به ترکیه راه های قانونی اخذ اقامت کشور ترکیه را دنیال کنید.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
10 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
هانی حزابی پور
هانی حزابی پور
2020/09/11 01:33

بنده سال ۲۰۱۵قانونی وارد کشور ترکیه شدم لاکن بعد از ۳روز غیر قانونی از ترکیه به سمت یونان رفتم اروپا کشور فلاند لاکن بعد از ۲ماه دوباره بابرگه عبوراز سفارت ایران درفلاند قانونی از فلاند به استانبول ترانزیت اومدم وبعد اهواز لاکن میخوام بدونم الان میتوانم قانونی وارد ترکیه بشم یانه

حسین
حسین
2020/08/04 08:52

سلام.یکی از اشناهامون ک پسره مجرده ولی دختره ازدواج کردن ولی به هر حال میخوان باهم باشن اونا میتونن به ترکیه قاچاقی برن .ایا چه مشکلاتی رخ میده براشون

Narges
Narges
2020/05/14 12:31

سلام ما یکی از آشناهامون ک پسر مجرد هست قصد دارد با دختری ک عاشقش هست و دختر ب دلایلی ازدواج کرده فرار کنند ب و ترکیه پناه ببرند چگونه میشود؟ ایا امکانش هست یا مشکلی پیش نخواهد امد؟؟

راشدبندری
راشدبندری
2020/04/14 18:15

سلام من کارت پایان خدمت دارم ومیخام برم ترکیه لطفا راهنمایی کنید

رسول
رسول
پاسخ دادن به  راشدبندری
2020/12/15 05:56

کارت پایان خدمتت به درد عمت میخوره😂

رامین
رامین
2020/03/23 17:46

سلام داداش من پایان خدمت ندارم زیر دیپلم هستم کارم ارماتوربندی و قالبندی هست و شغل دومم مکانیک فول حرفه ایی هستم میشه با این حرکت اقامت کرد…لطفا پاسخ دهید ممنون

داوود
داوود
2020/02/29 04:18

سلام
من کارت پایان خدمت ندارم
مجبورم قاچاقی برم ترکیه
یعنی نمیشه ب این روش اقامت گرفت
راهنماییم کنید لطفا🙏